2020-05-26   18:51:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019 & SUSS, Borlänge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    30.71  1:04.36  1:37.66    2:10.49   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    31.30  1:05.64  1:40.72    2:16.37   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    31.98  1:07.00  1:43.28    2:18.85   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    32.17  1:07.64  1:43.70    2:19.42   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    32.66  1:09.12  1:45.39    2:21.89   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    33.07  1:08.82  1:46.02    2:22.96   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    37.11  1:19.71  2:05.39    2:51.82   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    31.07  1:06.08  1:41.77    2:17.45   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    30.75  1:05.15  1:41.17    2:17.86   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    31.36  1:08.38  1:46.05    2:22.49   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.48  1:09.47  1:47.39    2:23.68   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    38.29  1:22.68  2:10.92    2:58.98   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    30.85  1:04.77  1:39.14    2:13.82   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    31.48  1:06.64  1:42.77    2:19.56   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    32.00  1:07.66  1:44.76    2:20.01   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.67  1:08.83  1:46.04    2:22.24   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    31.76  1:08.45  1:47.15    2:25.51   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.77  1:10.02  1:48.42    2:26.30   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.67  1:16.30  1:57.50    2:38.12   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    35.07  1:16.09  2:00.61    2:45.27   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    31.15  1:06.73  1:44.18    2:19.04   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.30  1:10.33  1:48.57    2:25.67   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.80  1:14.40  1:55.53    2:34.10   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    35.54  1:16.83  1:58.74    2:38.17   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    35.25  1:15.89  1:57.92    2:38.93   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    36.19  1:18.79  2:03.43    2:47.02   
Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.56  1:23.11  2:09.81    2:53.15   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    40.76  1:29.64  2:18.47    3:01.63   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    42.94  1:35.33  2:28.83    3:18.43   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    32.51  1:08.86  1:46.93    2:22.19   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    33.68  1:12.28  1:50.62    2:28.91   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    32.73  1:10.73  1:51.43    2:31.52   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    34.25  1:14.52  1:55.40    2:34.37   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.72  1:12.89  1:54.60    2:35.33   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    35.61  1:16.84  1:58.11    2:36.96   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    36.73  1:17.33  1:59.67    2:41.90   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    35.22  1:16.30  2:00.03    2:43.08   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    36.06  1:19.63  2:02.85    2:44.86   
10  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena    37.41  1:20.82  2:05.61    2:49.69   
11  Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    37.20  1:19.86  2:05.03    2:49.71   
12  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    37.76  1:22.65  2:09.08    2:54.40   
13  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    39.72  1:26.07  2:13.14    2:58.84   
14  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    42.59  1:31.30  2:22.72    3:08.53   
15  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    42.07  1:31.54  2:24.23    3:17.08   
Elise Käck  2006  Vansbro AIK Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.34        1:00.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    28.50        1:02.24   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.22        1:05.22   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    30.04        1:08.25   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    31.96        1:08.83   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    32.59        1:13.05   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    31.27        1:08.60   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    31.23        1:08.85   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    32.53        1:09.59   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    33.28        1:14.77   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    34.42        1:17.21   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    35.39        1:18.02   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    35.27        1:14.90   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    34.74        1:17.66   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    37.97        1:22.83   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    37.92        1:25.59   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    39.90        1:26.97   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    39.12        1:29.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap    34.02        1:13.43   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    37.32        1:20.40   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    41.17        1:26.04   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    34.64        1:14.05   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    37.74        1:19.79   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    38.53        1:20.62   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    38.28        1:22.17   
Alice Johansson  2003  Bålsta Simklubb    39.36        1:26.31   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    51.03        1:49.39   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.35        1:13.36   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    36.15        1:16.12   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    36.79        1:18.24   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    37.36        1:19.96   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.48        1:21.08   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    40.21        1:24.73   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    39.85        1:24.79   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    40.35        1:26.07   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.91        1:28.15   
10  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.63        1:29.14   
11  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    42.09        1:29.72   
12  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    47.17        1:40.27   
13  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap    47.35        1:41.00   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    36.18        1:18.79   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    38.23        1:23.51   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    40.56        1:26.41   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    41.16        1:30.06   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.41        1:32.97   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    45.04        1:37.21   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    45.62        1:38.15   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    45.22        1:38.15   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    48.02        1:42.61   
10  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    49.09        1:46.73   
11  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    50.09        1:48.17   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    40.05        1:25.91   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    43.23        1:31.17   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena    43.85        1:31.81   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    43.69        1:33.17   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    43.50        1:34.15   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    44.11        1:34.61   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.86        1:34.80   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    45.64        1:35.81   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    45.39        1:35.99   
10  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    45.97        1:39.25   
11  Elise Käck  2006  Vansbro AIK Simklubb    45.58        1:40.08   
12  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    47.74        1:42.18   
13  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    48.20        1:47.19   
14  Astrid Persson  2006  Leksands Simförening    49.55        1:47.70   
15  Lovisa Morén  2006  Falu Simsällskap    49.97        1:48.39   
16  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap    50.74        1:52.57   
17  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    53.76        1:53.46   
18  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    56.00        2:01.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    36.72  1:18.33  2:00.26    2:43.08   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    37.79  1:21.45  2:06.28    2:50.34   
Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    35.54  1:18.50  2:02.11    2:43.49   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.86  1:24.04  2:09.91    2:54.51   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    41.32  1:26.85  2:12.56    2:58.51   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.50  1:22.51  2:06.96    2:50.92   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    40.28  1:25.41  2:10.15    2:53.52   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    40.52  1:26.73  2:15.68    3:04.09   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    42.00  1:29.43  2:18.76    3:06.21   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    39.73  1:27.37  2:18.44    3:09.35   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    43.41  1:33.67  2:25.66    3:17.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:11.50  2:36.75  4:07.52    5:22.11   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    1:21.28  2:55.90  4:31.01    5:49.78   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:19.98  2:41.49  4:19.57    5:33.58   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:17.40  2:40.56  4:16.38    5:35.18   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    1:23.23  2:53.62  4:27.07    5:41.07   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    1:20.98  2:54.97  4:33.98    5:56.80   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:28.34  2:56.57  4:41.62    6:06.95   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:34.13  3:08.61  4:54.93    6:19.09   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:24.60  3:02.57  4:51.98    6:17.16   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    1:51.01  3:43.74  5:50.39    7:24.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    1:08.94  2:25.40  3:42.27  4:59.85  18:59.30   
          6:16.69  7:34.44  8:50.90  10:07.53     
          11:25.35  12:42.46  13:59.45  15:16.18     
          16:31.91  17:47.57         
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:13.46  2:34.02  3:56.17  5:19.52  20:23.19   
          6:42.65  8:06.13  9:29.35  10:52.28     
          12:15.31  13:37.32  14:57.66  16:19.92     
          17:41.72  19:04.19         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:00.99  2:07.09  3:13.77  4:20.48  8:51.00   
          5:28.23  6:36.49  7:44.84       
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:03.66  2:14.08  3:25.92  4:37.43  9:18.13   
          5:48.87  7:00.94  8:11.40       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:06.17  2:20.40  3:35.45  4:49.81  9:43.14   
          6:04.67  7:18.45  8:31.62       
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:10.05  2:27.75  3:46.62  5:06.36  10:19.14   
          6:25.17  7:43.33  9:01.61       
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:13.75  2:31.29  3:49.77  5:08.31  10:21.61   
          6:27.12  7:46.87  9:05.74       
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    1:11.34  2:30.78  3:52.61  5:17.02  10:54.50   
          6:41.81  8:07.94  9:33.38       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap    1:14.20  2:36.59  3:58.70  5:21.60  10:43.36   
          6:43.75  8:05.56  9:26.51       
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    1:17.51  2:42.48  4:08.25  5:32.95  11:03.88   
          6:57.45  8:22.17  9:45.03       
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    1:21.83  2:50.59  4:18.97  5:49.35  11:35.93   
          7:18.13  8:47.59  10:14.36       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    1:18.87  2:46.40  4:16.36  5:45.94  11:31.67   
          7:13.26  8:41.67  10:07.91       
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    1:21.83  2:50.73  4:18.82  5:49.19  11:37.93   
          7:18.25  8:47.20  10:15.04       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    35.95  1:17.49  2:00.57    2:41.60   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    36.22  1:19.20  2:06.03    2:52.60   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    32.43  1:10.57  1:49.37    2:29.02   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    33.56  1:13.26  1:56.92    2:41.56   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    36.51  1:20.43  2:06.02    2:50.01   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    37.47  1:23.30  2:10.37    2:56.84   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    40.99  1:30.92  2:25.74    3:18.39   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.68  1:26.13  2:18.67    3:12.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.80  1:03.85  1:43.65    2:14.91   
Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap    31.81  1:14.18  2:02.36    2:41.63   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    29.93  1:07.45  1:48.69    2:22.68   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    31.81  1:09.40  1:51.62    2:25.54   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    30.85  1:08.43  1:52.46    2:26.87   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    32.62  1:13.37  1:57.27    2:32.21   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    34.49  1:15.35  1:59.95    2:36.00   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    31.66  1:13.40  1:55.93    2:31.16   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    35.34  1:13.77  1:59.07    2:34.48   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    33.87  1:15.57  2:01.15    2:35.26   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    35.19  1:15.54  2:00.85    2:39.21   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    33.03  1:13.74  2:04.57    2:40.36   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    33.73  1:15.13  2:06.52    2:41.89   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.96  1:09.13  1:54.29    2:28.65   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    35.01  1:16.62  2:03.09    2:38.07   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    36.97  1:22.35  2:10.49    2:48.48   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    37.18  1:22.39  2:11.52    2:49.91   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    38.13  1:23.67  2:13.64    2:55.15   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap    37.39  1:25.86  2:18.06    2:55.95   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    43.89  1:37.93  2:34.23    3:19.88   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    39.87  1:25.10  2:16.76    2:54.15   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    40.20  1:31.31  2:26.37    3:07.72   
David Cederlöf  2006  Ludvika Simsällskap    46.00  1:33.73  2:26.82    3:09.67   
Anton Löfgren  2006  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    1:11.33  2:26.78  3:34.89    4:42.19   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    1:10.14  2:25.21  3:39.71    4:53.74   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    1:14.19  2:32.86  3:45.63    4:59.26   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:12.81  2:29.58  3:47.71    5:04.04   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:15.40  2:34.22  3:49.35    5:04.85   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    1:24.07  3:01.49  4:40.81    6:16.72   
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    1:09.20  2:22.46  3:38.39    4:56.23   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:10.95  2:28.00  3:45.47    5:02.13   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    1:11.73  2:29.49  3:47.25    5:02.31   
Alice Johansson  2003  Bålsta Simklubb    1:13.14  2:36.42  4:00.98    5:22.31   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:08.36  2:20.69  3:34.33    4:45.56   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.08  2:28.31  3:45.29    4:59.86   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.38  2:28.68  3:46.09    5:00.22   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:11.92  2:28.57  3:46.23    5:02.69   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    1:18.59  2:45.83  4:16.58    5:47.24   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:11.64  2:30.77  3:49.03    5:04.46   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    1:12.38  2:32.32  3:50.56    5:05.43   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:14.55  2:36.70  4:01.22    5:22.09   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    1:17.76  2:42.91  4:08.67    5:26.35   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:18.91  2:43.98  4:10.59    5:34.26   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    1:19.36  2:47.15  4:14.00    5:42.71   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    1:16.32  2:40.26  4:05.03    5:28.50   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    1:15.30  2:40.36  4:07.98    5:35.05   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    1:22.42  2:50.22  4:19.53    5:47.27   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    1:23.33  2:54.68  4:24.99    5:51.00   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    1:20.87  2:51.88  4:23.14    5:52.86   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena    1:23.75  2:55.92  4:24.79    5:53.46   
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    1:20.99  2:53.25  4:26.91    6:00.86   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    1:25.77  3:03.01  4:43.57    6:18.44   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    1:30.75  3:12.34  4:49.34    6:20.82   
10  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    1:33.10  3:14.15  4:56.61    6:35.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    30.07        1:01.19   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    32.55        1:05.71   
Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap    37.95        1:18.75   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.50        1:02.69   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    33.34        1:08.87   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    32.00        1:05.40   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    33.26        1:08.00   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    34.19        1:09.46   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    36.29        1:13.08   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    36.62        1:15.58   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    38.47        1:18.76   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    35.96        1:14.21   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    41.70        1:25.44   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    46.57        1:34.14   
Jesper Ivarsson  2005  Ludvika Simsällskap    47.58        1:41.74   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    39.05        1:21.42   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    41.09        1:23.63   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    44.62        1:31.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    35.79  1:14.31  1:53.32    2:33.26   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    41.10  1:27.01  2:15.26    3:03.57   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.44  1:20.85  2:03.42    2:44.62   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    38.52  1:20.67  2:03.69    2:44.93   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    40.03  1:24.83  2:10.25    2:53.00   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    35.35  1:13.85  1:52.47    2:29.51   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.05  1:14.15  1:53.60    2:30.51   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    36.47  1:16.38  1:57.27    2:35.95   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    36.40  1:17.23  1:59.12    2:39.96   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    38.42  1:20.07  2:02.74    2:44.54   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    37.86  1:20.10  2:04.48    2:47.66   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    37.69  1:17.55  1:56.89    2:35.44   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    36.69  1:16.57  1:57.17    2:37.45   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    36.61  1:17.66  2:00.05    2:42.67   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    40.27  1:25.43  2:09.59    2:52.30   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.17  1:29.87  2:17.03    3:02.23   
Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    43.56  1:31.27  2:19.60    3:05.71   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.78  1:29.13  2:18.15    3:06.31   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    43.81  1:34.38  2:24.72    3:14.35   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    48.47  1:43.60  2:39.92    3:29.85   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    37.58  1:17.61  1:58.87    2:36.94   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.57  1:24.63  2:08.28    2:50.80   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    41.27  1:27.09  2:12.03    2:54.68   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    43.05  1:30.28  2:19.13    3:06.31   
Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    50.77  1:46.57  2:42.58    3:32.15   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    49.23  1:45.27  2:42.00    3:34.47   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    27.21        56.91   
Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap    29.68        1:03.11   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    27.04        56.93   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.04        57.29   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    27.63        58.28   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    28.85        59.64   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    30.94        1:03.05   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    28.19        59.64   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    29.02        1:00.40   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    29.59        1:01.39   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    29.42        1:01.41   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    30.07        1:02.39   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    30.26        1:02.84   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    30.24        1:02.97   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    30.83        1:03.14   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    33.04        1:07.90   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.56        1:00.97   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    29.80        1:01.58   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    32.26        1:07.42   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    34.90        1:10.18   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    34.13        1:10.49   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap    34.88        1:11.00   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    36.88        1:16.79   
Jesper Ivarsson  2005  Ludvika Simsällskap    45.20        1:33.77   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    34.49        1:11.86   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    34.28        1:12.75   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    35.05        1:12.76   
David Cederlöf  2006  Ludvika Simsällskap            DNS   
Anton Löfgren  2006  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    28.21  59.71  1:31.43    2:02.70   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.03  59.93  1:32.88    2:03.89   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.20  1:01.61  1:34.97    2:07.79   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    29.06  1:01.58  1:35.46    2:11.25   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    33.03  1:09.83  1:46.36    2:21.37   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    30.31  1:03.82  1:38.52    2:12.81   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    30.46  1:05.71  1:41.63    2:16.69   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    32.74  1:07.93  1:44.17    2:18.82   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    30.94  1:06.41  1:42.96    2:18.83   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    32.08  1:08.09  1:44.75    2:20.21   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    31.08  1:06.67  1:43.74    2:20.67   
Izmail Iminov  2004  Falu Simsällskap    34.22  1:12.02  1:53.50    2:33.07   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.07  1:01.52  1:34.58    2:07.62   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    34.56  1:13.13  1:53.33    2:31.69   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    35.55  1:17.30  1:59.16    2:37.25   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    37.28  1:20.76  2:08.24    2:54.83   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    33.91  1:11.87  1:49.86    2:27.77   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    35.27  1:15.96  1:57.56    2:37.56   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    35.78  1:17.35  2:00.39    2:41.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    33.19        1:11.94   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    33.62        1:12.85   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    33.72        1:12.92   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    33.42        1:13.38   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    39.36        1:32.29   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    31.49        1:07.85   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    31.57        1:09.29   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    36.33        1:18.65   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    46.56        1:44.71   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    32.23        1:09.53   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.21        1:12.01   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.45        1:13.45   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    34.34        1:15.32   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    35.39        1:17.45   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    36.81        1:19.73   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.41        1:19.83   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.03        1:22.25   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    40.22        1:27.96   
10  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    38.20        1:28.67   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    33.73        1:15.28   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.24        1:25.04   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    38.76        1:25.64   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    35.67        1:16.92   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    38.03        1:19.66   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    39.13        1:23.17   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.81        1:25.23   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    41.26        1:30.15   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    42.45        1:36.45   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    44.78        1:41.03   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    33.27        1:10.92   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    34.31        1:14.38   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    34.96        1:14.86   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.09        1:17.31   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    37.04        1:17.43   
Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora    38.63        1:22.96   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    34.82        1:13.14   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    35.13        1:15.13   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.96        1:19.93   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.24        1:21.47   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    41.94        1:27.79   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    45.17        1:35.28   
Izmail Iminov  2004  Falu Simsällskap    44.49        1:35.41   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    38.63        1:20.76   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    41.67        1:27.33   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    40.92        1:27.78   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    43.41        1:31.60   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    43.35        1:31.25   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    46.91        1:41.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap    36.78  1:19.03  2:01.78    2:44.87   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    39.62  1:24.34  2:08.29    2:51.91   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    37.38  1:21.06  2:04.46    2:46.47   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    39.55  1:25.70  2:13.30    3:01.17   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.19  1:17.32  1:59.36    2:40.89   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    37.67  1:20.73  2:04.06    2:46.88   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    38.60  1:23.60  2:08.60    2:51.06   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.53  1:23.27  2:08.67    2:53.43   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    39.93  1:25.09  2:12.36    2:58.90   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    39.36  1:25.31  2:12.36    2:58.90   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.96  1:27.88  2:16.57    3:02.70   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.86  1:35.63  2:25.17    3:13.05   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    38.60  1:23.74  2:09.85    2:54.93   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    38.55  1:22.69  2:09.28    2:55.58   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    41.28  1:28.27  2:17.55    3:06.87   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    49.14  1:47.84  2:47.01    3:42.09   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    44.98  1:35.17  2:26.57    3:14.96   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    44.77  1:35.93  2:28.98    3:22.25   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    41.87  1:33.25  2:28.52    3:23.23   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    46.26  1:40.56  2:36.32    3:29.10   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    47.11  1:41.05  2:36.08    3:30.03   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    46.44  1:40.18  2:37.02    3:31.23   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    50.29  1:47.65  2:45.36    3:40.34   
Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    52.69  1:53.83  2:53.88    3:52.66   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    56.16  2:04.62  3:14.11    4:21.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:02.05  2:15.49  3:42.28    4:50.53   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:09.76  2:27.95  3:49.93    4:55.50   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:13.84  2:31.14  4:04.78    5:14.02   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:18.89  2:41.17  4:17.04    5:30.05   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    1:20.02  2:49.29  4:18.03    5:30.07   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:19.08  2:44.89  4:17.56    5:32.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:14.12  2:35.01  3:54.70  5:14.63  19:45.97   
          6:34.49  7:54.31  9:13.02  10:32.41     
          11:52.20  13:12.67  14:32.66  15:51.61     
          17:10.73  18:29.48         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.02  2:34.44  3:54.24  5:14.49  20:14.46   
          6:35.62  7:57.14  9:18.47  10:41.30     
          12:04.55  13:26.23  14:49.07  16:11.75     
          17:33.51  18:55.36         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    1:14.37  2:35.36  3:56.33  5:18.20  20:19.08   
          6:40.34  8:03.74  9:27.10  10:50.86     
          12:13.86  13:37.76  15:00.66  16:22.97     
          17:43.62  19:03.88         
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    1:14.94  2:36.28  3:58.30  5:20.30  20:25.88   
          6:44.06  8:07.41  9:30.00  10:52.21     
          12:14.43  13:37.72  15:01.25  16:22.68     
          17:44.47  19:06.17         
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:16.38  2:39.90  4:04.75  5:31.14  20:58.10   
          6:57.85  8:24.14  9:49.18  11:14.91     
          12:42.32  14:07.20  15:30.16  16:52.68     
          18:14.11  19:36.37         
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:18.44  2:44.98  4:12.24  5:39.85  21:50.83   
          7:08.22  8:36.56  10:05.27  11:34.79     
          13:04.66  14:34.66  16:03.63  17:30.92     
          18:59.25  20:26.80         
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:18.27  2:44.07  4:12.20  5:42.11  22:15.27   
          7:14.05  8:44.22  10:14.72  11:45.31     
          13:16.85  14:49.13  16:20.60  17:50.75     
          19:20.51  20:50.46         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    1:09.05  2:23.23  3:37.76  4:52.70  9:44.72   
          6:07.33  7:21.61  8:34.42       
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    1:10.71  2:27.74  3:44.60  5:02.01  10:08.45   
          6:19.23  7:37.36  8:53.80       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:07.65  2:21.92  3:37.52  4:53.88  9:59.17   
          6:10.72  7:27.72  8:44.15       
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:11.91  2:30.37  3:49.86  5:09.58  10:24.58   
          6:28.96  7:47.79  9:07.14       
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    1:12.64  2:31.55  3:50.32  5:11.46  10:36.44   
          6:32.63  7:55.38  9:15.49       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.91  2:29.75  3:49.43  5:09.49  10:23.27   
          6:29.07  7:47.70  9:07.12       
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    1:12.65  2:32.09  3:51.29  5:10.70  10:25.92   
          6:30.34  7:50.26  9:10.21       
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    1:16.93  2:43.76  4:10.62  5:37.71  11:21.33   
          7:05.13  8:32.97  9:59.59       
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    1:18.69  2:48.34  4:20.13  5:53.04  12:03.25   
          7:26.97  9:00.48  10:33.67       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:12.25  2:30.47  3:49.00  5:08.35  10:18.56   
          6:26.29  7:44.19  9:03.52       
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    1:11.23  2:31.01  3:51.80  5:13.46  10:45.54   
          6:35.91  8:00.87  9:24.30       
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:20.56  2:44.44  4:09.80  5:34.12  11:10.82   
          7:00.62  8:25.16  9:50.93       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.33  2:43.50  4:09.10  5:35.46  11:16.76   
          7:01.33  8:27.87  9:54.27       
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    1:19.93  2:52.53  4:30.12  6:13.00  12:07.12   
          7:56.28  9:37.89  11:18.13       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    31.71  1:11.06  1:53.29    2:30.36   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    34.13  1:12.47  1:52.82    2:33.05   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    34.84  1:15.32  1:56.25    2:36.45   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    35.45  1:19.73  2:04.91    2:47.53   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    36.56  1:20.54  2:06.89    2:53.57   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    33.04  1:12.76  1:59.07    2:32.47   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    33.08  1:14.31  1:59.34    2:34.40   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    33.93  1:14.37  2:02.39    2:38.53   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    35.38  1:18.40  2:03.14    2:41.36   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    40.10  1:32.39  2:23.85    3:07.83   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    31.68  1:12.19  1:55.41    2:30.92   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    32.96  1:13.31  2:00.59    2:35.45   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    34.67  1:18.76  2:01.34    2:37.28   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    35.80  1:16.47  2:00.50    2:38.80   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.48  1:18.07  2:07.98    2:43.36   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    47.58  1:37.82  2:38.68    3:23.95   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    32.04  1:13.26  1:56.99    2:32.45   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    32.60  1:12.10  1:59.84    2:36.63   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    34.40  1:14.90  2:03.33    2:41.27   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.32  1:18.09  2:06.94    2:42.82   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.89  1:18.90  2:06.89    2:43.36   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    36.63  1:20.22  2:08.19    2:45.13   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    36.03  1:20.51  2:06.55    2:45.76   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    36.73  1:22.93  2:10.05    2:49.25   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.25  1:25.56  2:15.33    2:55.45   
10  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    40.63  1:28.68  2:20.68    3:02.85   
11  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap    40.35  1:27.46  2:24.31    3:05.36   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    39.29  1:30.55  2:29.96    3:15.59   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    35.06  1:14.43  2:00.09    2:35.84   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    35.54  1:19.26  2:05.37    2:40.47   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    40.29  1:25.11  2:16.13    2:52.49   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    38.81  1:24.87  2:12.91    2:53.05   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    40.66  1:29.10  2:25.06    3:05.65   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    50.58  1:41.06  2:44.14    3:29.82   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    36.62  1:22.24  2:10.49    2:48.06   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    40.80  1:31.42  2:29.12    3:08.91   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.88  1:32.62  2:26.10    3:09.38   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    45.44  1:35.91  2:31.55    3:13.97   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    44.61  1:34.70  2:30.40    3:14.55   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    45.07  1:41.68  2:38.22    3:31.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:02.44  2:09.68  3:16.08    4:20.18   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:03.04  2:13.15  3:23.90    4:33.64   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    1:07.68  2:22.36  3:36.45    4:47.15   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb    1:10.59  2:27.56  3:45.05    4:58.43   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    1:07.80  2:21.47  3:34.21    4:44.61   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:11.01  2:27.52  3:44.54    4:58.14   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:10.57  2:26.90  3:44.00    4:58.66   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    1:10.35  2:29.51  3:48.88    5:04.88   
Izmail Iminov  2004  Falu Simsällskap    1:14.75  2:37.04  3:59.96    5:25.52   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:04.80  2:15.07  3:26.77    4:36.78   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    1:14.85  2:37.16  3:58.79    5:16.36   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    1:20.43  2:46.56  4:14.87    5:35.72   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    1:24.37  3:03.42  4:44.33    6:20.27   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    1:13.61  2:32.14  3:50.28    5:08.23   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    1:16.81  2:41.83  4:08.59    5:32.60   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    1:20.59  2:47.94  4:13.97    5:38.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    35.99        1:14.49   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    40.20        1:24.27   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    37.18        1:16.67   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.98        1:18.89   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    38.86        1:19.74   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    44.73        1:30.19   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.76        1:09.73   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    35.40        1:13.21   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    35.64        1:13.22   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.79        1:15.45   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    36.63        1:16.06   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    42.52        1:27.75   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    35.16        1:11.47   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    35.23        1:12.48   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    36.53        1:16.62   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    37.74        1:20.18   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.58        1:21.26   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    40.63        1:25.16   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    42.68        1:25.30   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    41.22        1:27.65   
Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    43.03        1:29.53   
10  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    48.65        1:38.62   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    33.92        1:09.69   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    40.20        1:22.15   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    39.96        1:23.55   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    39.96        1:23.86   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    43.07        1:29.05   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    44.75        1:30.19   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    45.16        1:32.24   
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    44.78        1:33.73   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    46.63        1:35.29   
10  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    46.47        1:36.82   
11  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    48.70        1:37.73   
12  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    50.08        1:40.75   
Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.76  1:06.86  1:41.76    2:14.68   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.24  1:07.15  1:42.79    2:17.47   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    33.05  1:09.32  1:46.65    2:23.85   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    34.49  1:11.70  1:49.48    2:26.11   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    32.42  1:08.17  1:45.24    2:20.96   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    33.93  1:11.01  1:49.80    2:30.49   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    35.58  1:14.71  1:54.88    2:34.21   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.79  1:17.80  1:58.38    2:37.72   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    37.76  1:19.69  2:01.47    2:42.40   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    41.87  1:25.89  2:10.06    2:53.04   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    40.87  1:27.45  2:13.43    2:55.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  27 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    30.98        1:01.35   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    30.75        1:02.55   
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap    30.12        1:02.74   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    30.97        1:03.46   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    30.88        1:04.67   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    31.81        1:03.17   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    31.20        1:03.61   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    30.72        1:04.90   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    31.14        1:05.03   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    32.39        1:07.83   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    36.90        1:18.60   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    28.84        1:00.90   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    30.97        1:03.46   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    31.00        1:03.67   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap    31.56        1:04.66   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.81        1:05.79   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    31.80        1:06.11   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.61        1:07.02   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    33.17        1:09.11   
Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    34.71        1:13.04   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    31.92        1:06.51   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    32.58        1:08.31   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.54        1:09.85   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.26        1:11.69   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    35.41        1:15.49   
Ida Tengvall Williams  2005  Falu Simsällskap    36.71        1:18.04   
Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    37.64        1:19.42   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    40.33        1:24.56   
Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    41.05        1:27.37   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    31.17        1:05.02   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    32.71        1:08.31   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    32.97        1:08.48   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    32.52        1:09.37   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    34.27        1:13.55   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    35.96        1:14.40   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    37.85        1:18.16   
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    37.97        1:19.67   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    38.29        1:19.97   
10  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    39.12        1:22.25   
11  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap    38.87        1:22.88   
12  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap    40.92        1:26.45   
13  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap    41.84        1:27.01   
14  Lovisa Morén  2006  Falu Simsällskap    43.39        1:28.84   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            37.03   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            38.65   
Farahnaz Monavari  2009  Borlänge Simsällskap            48.81   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            55.79   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            33.12   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            33.20   
Isabella Ihrlund  2007  Falu Simsällskap            35.41   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            35.81   
Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap            35.93   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap            37.79   
Maja Nyström  2007  Falu Simsällskap            38.03   
Moa Sjödin  2007  Leksands Simförening            38.34   
Alva Brandt  2007  Söderhamns Simsällskap            41.05   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            29.68   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap            30.82   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            31.07   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap            31.55   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            32.15   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            32.66   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            33.72   
Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            33.96   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            34.01   
10  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            34.10   
11  Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap            34.14   
12  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            34.34   
13  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            34.44   
14  Elise Käck  2006  Vansbro AIK Simklubb            34.47   
15  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            35.49   
16  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            36.63   
17  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap            36.66   
18  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            36.67   
19  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            38.06   
20  Astrid Persson  2006  Leksands Simförening            38.77   
21  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            39.99   
22  Lovisa Morén  2006  Falu Simsällskap            40.96   
23  Hedvig Eriksson  2006  Borlänge Simsällskap            42.25   
Thea Klingberg  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            28.05   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            30.20   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            30.23   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            30.33   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            30.52   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            31.90   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap            32.09   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.63   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            32.64   
10  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            32.65   
11  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            33.67   
12  Ida Tengvall Williams  2005  Falu Simsällskap            34.93   
13  Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            35.67   
14  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            36.11   
15  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            36.92   
16  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            38.23   
17  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            38.34   
18  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            38.70   
19  Mathilda Udd  2005  Borlänge Simsällskap            41.22   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            27.55   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            29.15   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            29.38   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap            29.44   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            29.81   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            29.90   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            30.04   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            30.22   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            30.98   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.97   
11  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.04   
12  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            32.42   
13  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            32.43   
14  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            32.88   
15  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            33.91   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            28.68   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            28.81   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb            28.87   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            28.91   
Alice Johansson  2003  Bålsta Simklubb            30.33   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            30.59   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.69   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            35.15   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb            28.13   
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap            28.88   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb            28.92   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            28.95   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            29.90   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb            30.20   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb            30.24   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            34.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  12:32 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  12:39   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            43.62   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            34.23   
Oliver Axelsson  2007  Borlänge Simsällskap            34.99   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            39.05   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            39.69   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            31.80   
David Cederlöf  2006  Ludvika Simsällskap            32.41   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            33.17   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb            33.42   
Anton Löfgren  2006  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linus Bäcke  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.20   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            28.29   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            28.64   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            30.30   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            30.76   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            31.20   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap            32.21   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb            34.23   
Jesper Ivarsson  2005  Ludvika Simsällskap            39.09   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            26.98   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            27.03   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            27.11   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            27.74   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            27.83   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            28.93   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            28.97   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            28.99   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            29.06   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            25.65   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.46   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            26.66   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            26.76   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb            26.90   
Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            28.56   
Artur Romin  2003  Strängnäs Simklubb            28.65   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            26.08   
Nicklas Evaldsson  2001  Falu Simsällskap            26.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  12:39 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            48.84   
Linn Sterkenburg  2009  Borlänge Simsällskap            54.32   
Saimi Lylander  2009  Borlänge Simsällskap            55.24   
Farahnaz Monavari  2009  Borlänge Simsällskap            1:01.33   
Wilma Svantes  2009  Borlänge Simsällskap            1:15.37   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            42.24   
Maja Nyström  2007  Falu Simsällskap            42.66   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            43.38   
Moa Sjödin  2007  Leksands Simförening            45.57   
Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap            47.75   
Lovis Mikaelsson Blomström  2007  Borlänge Simsällskap            48.28   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            50.53   
Isabella Ihrlund  2007  Falu Simsällskap            52.12   
Alva Brandt  2007  Söderhamns Simsällskap            52.77   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            38.46   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            42.22   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            42.32   
Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            42.72   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            42.95   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            43.06   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            43.60   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap            43.84   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            43.86   
10  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            44.16   
11  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            45.75   
12  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            45.80   
13  Elise Käck  2006  Vansbro AIK Simklubb            45.99   
14  Thea Klingberg  2006  Falu Simsällskap            47.48   
15  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            48.26   
16  Lovisa Morén  2006  Falu Simsällskap            49.90   
17  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsällskap            50.89   
18  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            51.38   
19  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            56.85   
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            35.84   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            36.82   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            38.14   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            39.16   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            39.17   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            39.78   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap            41.37   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.31   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            42.99   
10  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            44.19   
11  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            45.21   
12  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            47.89   
13  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap            48.07   
14  Ida Tengvall Williams  2005  Falu Simsällskap            48.19   
15  Ylva Sundqvist  2005  Borlänge Simsällskap            50.78   
16  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            51.91   
Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Mathilda Udd  2005  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.07   
Tyra Strömbom  2004  Söderhamns Simsällskap            35.42   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            35.45   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            36.35   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            36.53   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            36.95   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            38.61   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            38.89   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            39.44   
10  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            39.47   
11  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.08   
12  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            44.83   
13  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            46.10   
14  Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            46.89   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            34.73   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            35.07   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            36.47   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            36.96   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb            38.06   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.12   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            48.34   
                     
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Falu Simsällskap            34.15   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb            36.48   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            39.69   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            41.90   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            42.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Bergman  2009  Borlänge Simsällskap            55.21   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            50.19   
Eduards Drozdovs  2007  Borlänge Simsällskap            50.20   
Axel Haglund  2007  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            44.08   
David Cederlöf  2006  Ludvika Simsällskap            44.68   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb            46.22   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            46.76   
Linus Bäcke  2006  Falu Simsällskap            51.03   
Anton Löfgren  2006  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            37.11   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.46   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            38.66   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb            39.49   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb            40.01   
Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb            41.15   
Jesper Ivarsson  2005  Ludvika Simsällskap            52.62   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            32.15   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            34.67   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            35.31   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            38.14   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb            40.10   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            41.75   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            43.47   
                     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: SUSS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status