2020-05-27   00:53:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Allerød Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 februar 2019         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik K3 Piger 1  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.31   
  Martine Damborg  2007      34.31        34.31   
  Filippa Walløe  2005                 
  Emma Hansen  2007                 
  Sofie Ravn Herche  2007      2:18.31        2:18.31   
                     
Helsingør K2 Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            2:22.32   
  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      36.29        36.29   
  Mathilde Syberg Glud  2004                 
  Katrine G. Kristensen  2005                 
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      2:22.32        2:22.32   
                     
Hs Ronnie 1 Piger  Hørsholm Svømmeforening            2:26.50   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      37.99        37.99   
  Astrid Hjuler Britze  2006                 
  Amalie Rose Søndergaard  2006                 
  Isabella El-Nagdy  2005      2:26.50        2:26.50   
                     
Helsingør K3 Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            2:37.64   
  Fiona Emilie West  2006      42.57        42.57   
  Andrea Søeborg  2006                 
  Olga Vejlby  2006                 
  Anna Bay-Jensen  2006      2:37.64        2:37.64   
                     
Værløse Piger 1  2002  Værløse Svømmeklub            2:43.00   
  Ella Bødker Thomsen  2005      38.72        38.72   
  Viola Søbye  2006                 
  Fiona Jensen  2006                 
  Sofie K. Eriksen  2007      2:43.00        2:43.00   
                     
Hs Ronnie 3 Piger  Hørsholm Svømmeforening            2:54.39   
  Clara Katharina Sederholm  2006      43.43        43.43   
  Ida Fiala Kohl  2008                 
  Thilde Hjortshøj  2006                 
  Mille Dige From  2004      2:54.39        2:54.39   
                     
Helsingør Medley Piger 1  2006  Helsingør Svømmeklub            3:03.56   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008      47.63        47.63   
  Alesha Azman  2008                 
  Sofie Kofoed Gjedsted  2006                 
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      3:03.56        3:03.56   
                     
Lyngby Nala Cubs  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW10.11 tyvstart 4. 
  Ingrid Due Nygaard  2007      39.06        39.06   
  Celine van Breugel  2007                 
  Rebecca Bell  2007                 
                     
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger S4 2  2007  Sigma Swim            2:21.57   
  Ida Marie Frederiksen  2008      35.81        35.81   
  Julie Hovmand  2007                 
  Karen Markussen  2007                 
  Røskva Rosenbohm  2007      2:21.57        2:21.57   
                     
Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:33.46   
  Silje Nygaard Engedal  2007      37.66        37.66   
  Sofie Emilie Lange  2007                 
  Laura Kaysfeld  2007                 
  Petrea Asferg Larsson  2008      2:33.46        2:33.46   
                     
Helsingør K3 Piger 2  2007  Helsingør Svømmeklub            2:33.85   
  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007      42.36        42.36   
  Ea Lund Havgaard  2007                 
  Silvia Martinsen  2007                 
  Caroline Haugland  2007      2:33.85        2:33.85   
                     
Sigma Piger S4 3  2007  Sigma Swim            2:37.94   
  Christine Dalsgaard  2007      41.47        41.47   
  Simone Stenberg  2008                 
  Linnea Funk Larsen  2007                 
  Vivian Bahador Snitker  2007      2:37.94        2:37.94   
                     
Sigma Piger S4 1  2008  Sigma Swim            2:43.09   
  Laura Bach Mindested  2008      44.64        44.64   
  Marie Moesgaard  2008                 
  Alma Lanng Geneser  2008                 
  Anja Englert  2008      2:43.09        2:43.09   
                     
Kvik T1 Piger 1  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:44.91   
  Laura Jørgensen  2007      41.17        41.17   
  Mollie Kaustrup Lindemose  2007                 
  Zenia Englund  2008                 
  Leonora Wahl-Brink  2007      2:44.91        2:44.91   
                     
Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:45.41   
  Augusta Blom  2008      42.66        42.66   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008                 
  Oline Ludvigsen  2007                 
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      2:45.41        2:45.41   
                     
Kvik T1 Piger 2  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:48.78   
  Alberte K. Jakobsen  2008      42.43        42.43   
  Freja Fyller Jacobsen  2007                 
  Amanda Aidinian  2007                 
  Sophie Harborg Fuchs  2007      2:48.78        2:48.78   
                     
S5B Piger  2008  Sigma Swim            2:49.29   
  Ellen Klitvang  2008      44.57        44.57   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Caroline Liechti  2008                 
  Alberte Stub  2008      2:49.29        2:49.29   
                     
10  Hs Ronnie 2 Piger  2007  Hørsholm Svømmeforening            3:12.73   
  Kamilla Figurski  2008      48.91        48.91   
  Rosamarie Grevelund  2007                 
  Anna Bruun-Møller  2007                 
  Victoria Pedersen  2008      3:12.73        3:12.73   
                     
11  Værløse Piger 2  2007  Værløse Svømmeklub            3:15.91   
  Mette Roat Jørgensen  2007      52.10        52.10   
  Nanna Hessner  2007                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008                 
  Sophia Groth  2010      3:15.91        3:15.91   
                     
12  Gsc Piger 3  2009  Gladsaxe Svømmeklub            3:56.69   
  Emma Mcpherran  2009      49.03        49.03   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009                 
  Mathilde Fallenkamp  2009                 
  Veronica Dyhre  2009      3:56.69        3:56.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark