2019-10-14   17:38:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m SU P12, P14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Holmberg  2006    210  40.50        1:22.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.73                 
                     
Roope Koskela  2007    201  40.66        1:23.39   
  Raision Urheilijat  1:25.35                 
                     
Vilho Okkonen  2006    192  41.33        1:24.62   
  Rauman Uimaseura  1:25.96                 
                     
Ville Suojasto  2006    185  41.52        1:25.73   
  Raision Urheilijat  1:26.28                 
                     
Aapo Nurminen  2006    182  41.48        1:26.17   
  Raision Urheilijat  1:24.56                 
                     
Veeti Hämäläinen  2006    172  42.66        1:27.83   
  Raision Urheilijat  1:27.82                 
                     
Onni Yrjälä  2006    171  42.47        1:28.07   
  Rauman Uimaseura  1:25.67                 
                     
Eelis Lummaa  2007    155  44.17        1:30.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.47                 
                     
Roope Käär  2007    142  45.51        1:33.52   
  Raision Urheilijat  2:02.84                 
                     
10  Måns Manelius  2006    139  45.59        1:34.24   
  Ålands Simförening  1:35.10                 
                     
11  Linus Korin  2006    135  46.19        1:35.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.12                 
                     
12  Joel Sulonen  2007    128  47.11        1:36.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.98                 
                     
13  Frans Sandblom  2006    120  47.83        1:38.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.40                 
                     
14  Patric Meriholvi  2007    118  47.44        1:39.42   
  Raision Urheilijat  1:47.53                 
                     
15  Jonatan Lönngren  2009    117  47.39        1:39.95   
  Ålands Simförening                   
                     
16  Thomas Westerlund  2007    109  1:42.32        1:42.32   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Erik Loukine  2006    105  51.66        1:43.57   
  Raision Urheilijat  1:45.53                 
                     
18  Milo Kallio  2008    101  49.77        1:44.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.73                 
                     
19  Matias Seppä  2006    100  49.84        1:45.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.84                 
                     
20  Thomas Salonen  2009    93  52.18        1:47.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Juuso Käär  2009    89  54.86        1:49.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Kasper Vira  2006    81  52.41        1:52.98   
  Aurajoen Uinti  1:50.77                 
                     
23  Ilmari Kunttu  2006    78  54.77        1:54.40   
  Aurajoen Uinti  1:59.28                 
                     
24  Jesper Isotalo  2007    74  59.41        1:56.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Oliver Rautala  2007    72  59.72        1:57.42   
  Aurajoen Uinti  2:11.23                 
                     
26  Miska Käär  2009    66  57.60        2:00.75   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Arttu Carne  2007    64  59.81        2:01.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
28  Eero Carne  2009    62  59.41        2:03.25   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Niklas Honkanen  2008    61  1:00.98        2:03.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Urho Lumiainen  2008    55  1:02.42        2:07.88   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Akseli Niskala  2007    38  1:07.99        2:24.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Amos Korin  2008              DSQ  50 m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Frans Sagulin  2008              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 22, 100m SU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Pihlava  2004    370  32.95        1:08.09   
  Aurajoen Uinti  1:11.15                 
                     
Otto Nurminen  2004    297  35.87        1:13.28   
  Raision Urheilijat  1:19.39                 
                     
Maksim Amosov  2005    293  35.89        1:13.55   
  Aurajoen Uinti  1:14.54                 
                     
Joonas Arponen  2005    279  35.70        1:14.77   
  Rauman Uimaseura  1:12.79                 
                     
Vilho Verronen  2004    274  36.38        1:15.21   
  Swimming Team Rauma  1:15.36                 
                     
Eero Mäenpää  2005    271  35.47        1:15.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.66                 
                     
Leevi Jalava  2004    265  36.03        1:16.10   
  Swimming Team Rauma  1:16.10                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    246  38.19        1:18.00   
  Aurajoen Uinti  1:17.22                 
                     
Matias Cavrag  2005    234  38.43        1:19.25   
  Raision Urheilijat  1:22.98                 
                     
10  Veeti Valdolin  2005    209  40.16        1:22.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.34                 
                     
11  Joa Metsola  2005    204  40.01        1:23.01   
  Ålands Simförening  1:24.55                 
                     
12  Ivan Kovalchuk  2005    201  40.89        1:23.39   
  Aurajoen Uinti  1:24.87                 
                     
13  Kasper Kainonen  2005    198  40.87        1:23.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.99                 
                     
14  Joel Korte  2005    197  40.25        1:23.91   
  Swimming Team Rauma  1:24.17                 
                     
15  Eemeli Arnell  2005    138  45.68        1:34.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.69                 
                     
16  Thomas Korvela  2005    123  48.25        1:38.16   
  Aurajoen Uinti  1:41.26                 
                     
17  Mika Karlsson  2004    111  48.39        1:41.50   
  Kankaanpään Uimarit  2:10.60                 
                     
 
Laji 22, 100m SU P12, P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Martikainen  1997    512  29.44        1:01.09   
  Rauman Uimaseura  58.93                 
                     
Roope Paatos  2002    505  30.18        1:01.39   
  Raision Urheilijat  1:06.73                 
                     
Niko Viitala  2003    232  36.80        1:19.54   
  Aurajoen Uinti  1:25.98                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  17:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner