Tulokset Brøndby Swim Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby svøm cup 2010 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST-Brøndby |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 234 | 33.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Jacobsen | 1998 | 191 | 36.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 189 | 36.35 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 174 | 37.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mathias Thomassen | 1998 | 171 | 37.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 166 | 37.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 157 | 38.69 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
8 | Oskar Lilleøre | 1998 | 150 | 39.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 143 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
10 | Marvin Kaminski | 1999 | 141 | 40.04 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
11 | Sebastian B. Lantz | 1999 | 131 | 41.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 131 | 41.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Malthe Aabye | 1998 | 128 | 41.34 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
14 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 122 | 42.05 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
15 | Lukas Mittelberger | 1998 | 122 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
16 | Julius Barsballe Witter | 2000 | 108 | 43.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 107 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
18 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 103 | 44.50 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
19 | Nicolaj Leth Bernsen | 1998 | 96 | 45.53 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
20 | Mai L´nyavskiy | 1998 | 89 | 46.67 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
21 | Frederik Olsson | 2000 | 78 | 48.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Sofus Clausen | 1999 | 67 | 51.44 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
23 | Zacharias Munkemose | 1998 | 59 | 53.64 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
24 | Simon Schönbeck | 1998 | 57 | 54.10 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
25 | Lassa A. N. Pedersen | 1998 | 53 | 55.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Andeas M. Brink-Frerup | 2001 | 51 | 56.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Malik Tappert | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
- | Johnathan Kiel Jensen | 2001 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | 406 | 28.16 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | August Warrer | 1996 | 395 | 28.42 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 374 | 28.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 341 | 29.87 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 335 | 30.03 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 275 | 32.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 267 | 32.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 243 | 33.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Isac Troell | 1997 | 223 | 34.41 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
10 | Simon Halby | 1996 | 215 | 34.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 176 | 37.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolaj Buhl | 1996 | 158 | 38.62 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 1997 | 114 | 43.01 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sigurd Schjødt Thorsen | 1996 | 71 | 50.46 | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
- | Magnus Clausen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Hans Christian Kiilgaard | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skk Hajerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Larsen | 1994 | 484 | 26.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Hansen | 1994 | 436 | 27.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Max Troell | 1995 | 419 | 27.88 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
4 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 410 | 28.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 400 | 28.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jeppe Christensen | 1994 | 399 | 28.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Ted Troell | 1994 | 398 | 28.36 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
8 | Jesper Larsen | 1994 | 390 | 28.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Andersen | 1994 | 388 | 28.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 386 | 28.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Jonas Frei | 1995 | 360 | 29.32 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Alexander Rahbek | 1994 | 360 | 29.33 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Burak Dagidir | 1995 | 356 | 29.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Rasmus Hansen | 1994 | 330 | 30.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 326 | 30.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mathias Petersen | 1995 | 266 | 32.44 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
17 | Johannes Schwaab | 1994 | 256 | 32.85 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
18 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 157 | 38.65 | ||||||
Værløse Gymn.- & Svømme | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år |
Sponsor: Føtex Rødovre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Henriksen | 1989 | 539 | 25.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Olsen | 1992 | 509 | 26.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | 439 | 27.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 433 | 27.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 07 februar 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 19:54 |