2017-12-13   00:55:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bertil Binau-Uldal  1998    234          33.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
Gustav Jacobsen  1998    191          36.22   
  Solrød Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    189          36.35   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
Mathias Wilquin  1998    174          37.37   
  Vest-Brøndby                   
Mathias Thomassen  1998    171          37.60   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Benjamin D. Jensen  1998    166          37.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathias I. Kristiansen  1999    157          38.69   
  B 70 Taastrup VAT                   
Oskar Lilleøre  1998    150          39.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
Rasmus F. Jørgensen  1999    143          39.93   
  Svømmeklubben Triton                   
10  Marvin Kaminski  1999    141          40.04   
  Föreningen Sim Team Eng                   
11  Sebastian B. Lantz  1999    131          41.06   
  Vest-Brøndby                   
12  Oliver Thor Sørensen  2000    131          41.10   
  Vest-Brøndby                   
13  Malthe Aabye  1998    128          41.34   
  Skk Hajerne                   
14  Jonas Tranemose Hansen  1999    122          42.05   
  B 70 Taastrup VAT                   
15  Lukas Mittelberger  1998    122          42.11   
  Svømmeklubben Triton                   
16  Julius Barsballe Witter  2000    108          43.83   
  Svømmeklubben Triton                   
17  Daniel Berg Wenk  2000    107          43.97   
  Svømmeklubben Triton                   
18  Mikkel Bech Schouw  1999    103          44.50   
  B 70 Taastrup VAT                   
19  Nicolaj Leth Bernsen  1998    96          45.53   
  Skk Hajerne                   
20  Mai L´nyavskiy  1998    89          46.67   
  Föreningen Sim Team Eng                   
21  Frederik Olsson  2000    78          48.92   
  Vest-Brøndby                   
22  Sofus Clausen  1999    67          51.44   
  Föreningen Sim Team Eng                   
23  Zacharias Munkemose  1998    59          53.64   
  Skk Hajerne                   
24  Simon Schönbeck  1998    57          54.10   
  Föreningen Sim Team Eng                   
25  Lassa A. N. Pedersen  1998    53          55.53   
  Vest-Brøndby                   
26  Andeas M. Brink-Frerup  2001    51          56.43   
  Vest-Brøndby                   
Malik Tappert  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Neumann  1998              DNS   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
Johnathan Kiel Jensen  2001              DNF   
  Vest-Brøndby                   
Niels Paulli Sparholt  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton                   
Nikolaj Ilyas Nielsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Tvergaard  1996    406          28.16   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
August Warrer  1996    395          28.42   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Oliver Huban  1996    374          28.95   
  Vest-Brøndby                   
Lasse Brock  1997    341          29.87   
  Herlev Svømning                   
Nichlas Fonnesbech  1996    335          30.03   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Jakob Juhl Knudsen  1996    275          32.08   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Victor L. Munch-Jensen  1996    267          32.41   
  Solrød Svømmeklub                   
Niklas Beyer Hansen  1997    243          33.44   
  Vest-Brøndby                   
Isac Troell  1997    223          34.41   
  Föreningen Sim Team Eng                   
10  Simon Halby  1996    215          34.82   
  Roskilde Svømning                   
11  Andreas Ingvordsen  1996    176          37.23   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Nicolaj Buhl  1996    158          38.62   
  Skk Hajerne                   
13  Frederik Rasmussen  1997    114          43.01   
  Dragsholm Svømmeklub                   
14  Sigurd Schjødt Thorsen  1996    71          50.46   
  Skk Hajerne                   
Magnus Clausen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Föreningen Sim Team Eng                   
Hans Christian Kiilgaard  1997              DSQ  Tyvstart 
  Skk Hajerne                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Larsen  1994    484          26.57   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Rasmus Hansen  1994    436          27.52   
  Vest-Brøndby                   
Max Troell  1995    419          27.88   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Kristian M. Wood-Kurland  1994    410          28.09   
  Solrød Svømmeklub                   
Gøkhan Dagidir  1995    400          28.31   
  Vest-Brøndby                   
Jeppe Christensen  1994    399          28.34   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Ted Troell  1994    398          28.36   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Jesper Larsen  1994    390          28.55   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Lasse Andersen  1994    388          28.61   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Tobias Grønbæk Melander  1994    386          28.64   
  Vest-Brøndby                   
11  Jonas Frei  1995    360          29.32   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
12  Alexander Rahbek  1994    360          29.33   
  Dragør Svømmeklub                   
13  Burak Dagidir  1995    356          29.44   
  Vest-Brøndby                   
14  Mikkel Rasmus Hansen  1994    330          30.20   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
15  Christoffer Back Petersen  1995    326          30.32   
  Roskilde Svømning                   
16  Mathias Petersen  1995    266          32.44   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
17  Johannes Schwaab  1994    256          32.85   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
18  Mads H. Jacobsen  1995    157          38.65   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kim Henriksen  1989    539          25.63   
  Solrød Svømmeklub                   
Thomas Olsen  1992    509          26.13   
  Vest-Brøndby                   
Johan Jørgensen  1993    439          27.45   
  Roskilde Svømning                   
Kenny Emil Aunstrup  1993    433          27.57   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare