2017-12-18   06:10:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000    233          38.67   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Celine Brock  2000    218          39.54   
  Herlev Svømning                   
Sara L. Brinch  2000    206          40.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
Freja A. Skov  2000    200          40.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
Nadia Hansen  2000    160          43.82   
  Vest-Brøndby                   
Monica Kristiansen  2001    157          44.06   
  B 70 Taastrup VAT                   
Stefanie Skermer  2000    138          46.02   
  B 70 Taastrup VAT                   
Helena Berg Wenk  2000    138          46.05   
  Svømmeklubben Triton                   
Erica Ragnarsson  2000    136          46.21   
  Föreningen Sim Team Eng                   
10  Cassandra Liljeqvist  2000    85          54.07   
  Föreningen Sim Team Eng                   
11  Maria Akoha  2000    80          55.18   
  Vest-Brøndby                   
12  Olivia Castillo Reitov  2000    78          55.63   
  Vest-Brøndby                   
13  Yasemin Karatas  2000    72          57.27   
  Vest-Brøndby                   
14  Isabel Abcell  2002    68          58.12   
  Vest-Brøndby                   
15  Sophia Lakjer  2000    48          1:05.57   
  Vest-Brøndby                   
16  Iben Wiese Høholm  2000    48          1:05.61   
  B 70 Taastrup VAT                   
Katerina Jørgensen  2000              DNS   
  B 70 Taastrup VAT                   
Camilla S Bjerrum  2000              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby                   
Emma Palmquist  2000              DSQ  Tyvstart 
  Föreningen Sim Team Eng                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    434          31.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Ingrid Eklundh Sørensen  1998    413          31.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
Kaja Aunstrup  1998    401          32.24   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Maria Kaisa Mundt  1998    362          33.38   
  Helsingør Svømmeklub                   
Frederikke Houen  1998    305          35.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
Isabella B. Grant  1998    305          35.32   
  Vest-Brøndby                   
Mathilde Norup  1998    251          37.69   
  Solrød Svømmeklub                   
Sofia Cathrine Doni  1999    219          39.43   
  Skk Hajerne                   
Sasha Rasmussen  1998    191          41.31   
  B 70 Taastrup VAT                   
10  Emma Anne Ljungstrøm  1999    168          43.12   
  Svømmeklubben Triton                   
11  Kajsa Paulsson Olsson  1999    164          43.46   
  Föreningen Sim Team Eng                   
12  Salma Ababssi  1998    161          43.69   
  Svømmeklubben Triton                   
13  Anne Katrine Killgaard  1999    150          44.78   
  Skk Hajerne                   
14  Mai Sørensen  1999    54          1:02.73   
  B 70 Taastrup VAT                   
Nadia Hansen  1999              DNS   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Regitze Rahn-Nielsen  1999              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Leona Kenskov  1996    479          30.40   
  Herlev Svømning                   
Caroline Brostrup Jensen  1997    462          30.76   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Kristina Delff Andersen  1997    459          30.83   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Fie Bay Florin  1996    423          31.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mie Garlin  1996    421          31.72   
  Vest-Brøndby                   
Anna Gade  1996    411          31.98   
  Herlev Svømning                   
Katrine Larsen  1996    370          33.11   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Nikoline Marker-Pedersen  1996    364          33.29   
  Vest-Brøndby                   
Sara Løkke  1996    340          34.08   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
10  Emilie Thybo Ganzhorn  1996    329          34.43   
  Vest-Brøndby                   
11  Cathrine Jørgensen  1997    327          34.53   
  B 70 Taastrup VAT                   
12  Emma Rasmussen  1996    307          35.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Lærke Hjort  1996    294          35.76   
  Solrød Svømmeklub                   
14  Lærke Viereck  1997    279          36.38   
  Roskilde Svømning                   
15  Dina Hansen  1996    267          36.92   
  Dragsholm Svømmeklub                   
16  Emilie Torp Kastrup  1997    246          37.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
17  Sara Kaminski  1996    244          38.08   
  Föreningen Sim Team Eng                   
18  Annasofie Engtorp Olesen  1997    241          38.20   
  Roskilde Svømning                   
19  Freja Loop  1997    203          40.46   
  Roskilde Svømning                   
20  Nicole Larsson  1997    188          41.48   
  Föreningen Sim Team Eng                   
21  Klara Kristiansen  1996    168          43.11   
  Dragsholm Svømmeklub                   
22  Cecilia Bøttcher  1997    162          43.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
23  Stine Boe Gad  1997    155          44.30   
  Roskilde Svømning                   
24  Caroline F. Jørgensen  1997    150          44.75   
  Roskilde Svømning                   
25  Amalie Sophia Skou  1997    138          46.06   
  Solrød Svømmeklub                   
Maja L. Brinch  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Madsen  1995    572          28.64   
  Dragør Svømmeklub                   
Helene Hauschultz  1993    547          29.07   
  Dragør Svømmeklub                   
Michelle Icka Christensen  1995    522          29.53   
  Dragør Svømmeklub                   
Pil Hansen  1995    508          29.81   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Klara Strand Olesen  1995    504          29.89   
  Vest-Brøndby                   
Birka Månsson  1992    501          29.95   
  Dragør Svømmeklub                   
Trine Munkholm  1995    432          31.45   
  B 70 Taastrup VAT                   
Nanna Havshøi  1994    399          32.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emely Freja Petersen  1994    393          32.47   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Nathalie Nielsen  1993    391          32.51   
  Solrød Svømmeklub                   
11  Katrine Feld  1993    339          34.10   
  Solrød Svømmeklub                   
12  Sandra Laksø  1995    330          34.42   
  Vest-Brøndby                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare