2017-12-13   00:54:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Uttrup Ludwig  1998    213          38.84   
  Herlev Svømning                   
Benjamin D. Jensen  1998    155          43.12   
  Helsingør Svømmeklub                   
Noah Thompson  1998    152          43.44   
  Herlev Svømning                   
Marvin Kaminski  1999    143          44.30   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Mads Hartoft  2000    117          47.45   
  B 70 Taastrup VAT                   
Oskar Lilleøre  1998    111          48.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sipan Kawiani  2000    100          49.96   
  B 70 Taastrup VAT                   
Lukas Mittelberger  1998    90          51.63   
  Svømmeklubben Triton                   
Daniel Berg Wenk  2000    86          52.55   
  Svømmeklubben Triton                   
10  Julius Barsballe Witter  2000    73          55.49   
  Svømmeklubben Triton                   
11  Frederik Olsson  2000    71          55.92   
  Vest-Brøndby                   
12  Zacharias Munkemose  1998    63          58.36   
  Skk Hajerne                   
13  Daniel Johansen  2000    61          58.83   
  Svømmeklubben Triton                   
14  Nikolaj Ilyas Nielsen  2000    60          59.34   
  Vest-Brøndby                   
15  Andeas M. Brink-Frerup  2001    55          1:00.84   
  Vest-Brøndby                   
16  Johnathan Kiel Jensen  2001    53          1:01.54   
  Vest-Brøndby                   
17  Lassa A. N. Pedersen  1998    40          1:08.02   
  Vest-Brøndby                   
Niels Paulli Sparholt  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton                   
Bertil Binau-Uldal  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Simon Schönbeck  1998              DSQ  svøm på mave v 25m 
  Föreningen Sim Team Eng                   
Mikkel Bech Schouw  1999              DSQ  svøm på mave v25m 
  B 70 Taastrup VAT                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre Petersen  1996    361          32.56   
  Roskilde Svømning                   
August Warrer  1996    316          34.02   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Nichlas Fonnesbech  1996    288          35.09   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Jens Thomas Thulstrup  1996    280          35.43   
  Roskilde Svømning                   
Jonas Berg-Sørensen  1996    272          35.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sune Kokholm  1996    271          35.81   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Sebastianbhul  1997    209          39.06   
  Skk Hajerne                   
Andreas Ingvordsen  1996    165          42.30   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Isac Troell  1997    155          43.19   
  Föreningen Sim Team Eng                   
10  Sebastian Tejs Knudsen  1996    135          45.23   
  Skk Hajerne                   
11  Frederik Rasmussen  1997    82          53.41   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Sigurd Schjødt Thorsen  1996              DNS   
  Skk Hajerne                   
Hans Christian Kiilgaard  1997              DNS   
  Skk Hajerne                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joakim Lassen  1994    394          31.61   
  Vest-Brøndby                   
Christian Halby  1994    372          32.23   
  Roskilde Svømning                   
Tobias Grønbæk Melander  1994    368          32.36   
  Vest-Brøndby                   
Andreas Petersen  1994    286          35.17   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Ted Troell  1994    238          37.41   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Mads H. Jacobsen  1995    132          45.52   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
Marco Kirketerp  1995              DSQ  svøm på mave v 25m 
  Svømmeklubben Triton                   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søren Holm  1993    464          29.94   
  Vest-Brøndby                   
Kim Henriksen  1989    362          32.52   
  Solrød Svømmeklub                   
Kenny Emil Aunstrup  1993    343          33.11   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare