2017-12-16   02:38:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja A. Skov  2000    209  1:33.36  3:16.42  4:59.04    6:41.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Celine Brock  2000    179  1:37.49  3:27.63  6:13.35    7:02.80   
  Herlev Svømning                   
                     
Sara L. Brinch  2000    139  1:48.68  3:47.93  5:45.72    7:39.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    389  1:18.88  2:44.50  4:07.60    5:26.48   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Maria Kaisa Mundt  1998    369  1:18.18  2:43.66  4:09.23    5:32.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Silje Krarup  1998    355    2:45.55      5:36.61   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Frederikke Houen  1998    323  1:21.56  2:47.86  4:18.04    5:47.35   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emily Krontoft  1998    266  1:27.20  3:02.64  4:40.21    6:10.35   
  Herlev Svømning                   
                     
Celinn M. T. Larsen  1998    222  1:30.89  3:14.85  4:55.64    6:33.59   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Asta Therese Jepsen  1998    194  1:30.30  4:01.43  5:51.28    6:51.30   
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Puggard  1996    532  1:10.58  2:25.31  3:40.63    4:53.99   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Rikke Blemholt  1996    532  1:11.13  2:25.73  3:40.83    4:54.06   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Ida Schütt  1996    513  1:10.53  2:25.56  3:41.82    4:57.67   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Nanna Johansen  1996    499  1:27.18  2:28.42  3:44.20    5:00.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
Caroline Brostrup Jensen  1997    497  1:10.24  2:27.39  3:44.60    5:00.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Kamilla Larsen  1996    450  1:13.62  2:33.47  3:52.93    5:10.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    449  1:14.56  2:33.46  3:52.67    5:11.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sara Mikkelsen  1997    448  1:13.99  2:33.17  3:52.93    5:11.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    441  1:14.11  2:33.92  3:53.88    5:13.04   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Mie Garlin  1996    437  1:13.79  2:33.85  3:54.13    5:13.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Siham Saud  1997    396  1:17.03  2:39.74  4:03.02    5:24.44   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Cecilie T Linden  1997    386  1:17.12  2:41.86  4:05.58    5:27.16   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Emilie Thybo Ganzhorn  1996    376  1:17.35  2:40.87  4:06.83    5:30.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
Maja L. Brinch  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Hartmann Rasmussen  1995    498  1:13.46  2:30.80  3:47.18    5:00.57   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Pil Hansen  1995    459  1:12.22  2:31.83  3:51.10    5:08.88   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Christine Lynggård Hansen  1994    453  1:12.29  2:31.91  3:51.46    5:10.24   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Simone Larsen  1993              DSQ  Tyvstart 
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Uttrup Ludwig  1998    281  40.20  1:23.10  2:05.97    2:47.11   
  Herlev Svømning                   
                     
Kenneth Abcell  1998    234  42.06  1:27.93  2:13.99    2:57.72   
  Vest-Brøndby                   
                     
Emil Parnel  1999    213  44.99  1:32.00  2:18.96    3:03.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Oskar Lilleøre  1998    131  53.87  1:50.31  2:45.95    3:35.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Andreas Junker Holsdorf  1998    130  49.75  1:45.79  2:42.48    3:36.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    119  51.80  1:51.87  2:49.75    3:42.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999    106  1:51.94  2:18.22  2:53.26    3:51.29   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre Petersen  1996    413  35.63  1:12.78  1:49.97    2:27.08   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jens Thomas Thulstrup  1996    297  38.17  1:19.80  2:02.08    2:44.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
Kasper Tvergaard  1996    294  38.60  1:20.86  2:03.67    2:44.70   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Patrick Rasmussen  1997    212  43.12  1:29.72  2:16.94    3:03.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
Martin Nielsen  1997    176  45.20  1:35.73  2:27.43    3:15.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
Frederik Rasmussen  1997              DSQ  Svøm på maven v. 100 
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Halby  1994    369  35.42  1:14.74  1:54.57    2:32.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads H. Jacobsen  1995    141  46.67  1:41.37  2:38.15    3:30.33   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kim Henriksen  1989    439  32.92  1:08.96  1:46.42    2:24.04   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Lauge Bruun  1992    411  34.85  1:12.26  1:50.27    2:27.28   
  Roskilde Svømning                   
                     
Johan Jørgensen  1993    386  35.53  1:13.59  1:52.12    2:30.41   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads Albæk Sørensen  1993    329  37.05  1:17.42  2:38.62    2:38.62   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja A. Skov  2000    201  47.82        1:41.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Celine Brock  2000    171  51.73        1:46.95   
  Herlev Svømning                   
                     
Natascha Bonnen Sjøgren  2000    155  50.45        1:50.49   
  Vest-Brøndby                   
                     
Nadia Hansen  2000    139  51.19        1:54.48   
  Vest-Brøndby                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    137  51.05        1:55.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sara L. Brinch  2000    108  1:00.02        2:04.52   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Monica Kristiansen  2001              DSQ  Svøm på maven v 50 
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Stefanie Skermer  2000              DSQ  Asynkron arme 
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    387  37.46        1:21.43   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Ingrid Eklundh Sørensen  1998    376  38.31        1:22.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Kaja Aunstrup  1998    374  39.80        1:22.35   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Isabella B. Grant  1998    304  42.95        1:28.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
Signe Thorup  1998    285  42.30        1:30.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Laura Dahl  1998    271  43.47        1:31.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
Rikke Munkholm  1998    261  44.72        1:32.83   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Celinn M. T. Larsen  1998    241  46.29        1:35.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ida Brix Jakobsen  1998    228  48.29        1:37.12   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Rebekka Larsen  1998    201  43.02        1:41.34   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Meltem Dagidir  1998    177  50.37        1:45.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
Isabella V. Knudsen  1998              DSQ  SVøm på maven v 50 
  Vest-Brøndby                   
                     
Emily Krontoft  1998              DSQ  1 hånd i vending 25 
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Vanggård  1996    477  34.67        1:15.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Linda Aaen  1996    468  35.09        1:16.44   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Kathrine Holm  1996    468  36.49        1:16.47   
  Vest-Brøndby                   
                     
Fie Bay Florin  1996    419  35.81        1:19.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Caroline Brostrup Jensen  1997    412  37.35        1:19.78   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Leona Kenskov  1996    410  35.16        1:19.92   
  Herlev Svømning                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    356  39.63        1:23.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
Rikke Voss  1997    317  42.41        1:27.00   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Cecilie T Linden  1997    300  40.56        1:28.61   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Lærke Viereck  1997    297  41.54        1:28.99   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Cathrine Jørgensen  1997    295  39.65        1:29.16   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
12  Emilie Torp Kastrup  1997    276  42.81        1:31.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Sascha Meinild Nielsen  1997    271  43.87        1:31.71   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
14  Sara Kaminski  1996    263  44.32        1:32.67   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
15  Lovisa Larsson  1997    260  43.32        1:33.03   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
16  Karoline Karlog  1997    226  46.71        1:37.43   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
17  Caroline F. Jørgensen  1997    139  56.48        1:54.58   
  Roskilde Svømning                   
                     
Freja Loop  1997              DSQ  Svøm på maven v 50 
  Roskilde Svømning                   
                     
Annasofie Engtorp Olesen  1997              DSQ  Svøm på maven v 50 
  Roskilde Svømning                   
                     
Cecilia Bøttcher  1997              DSQ  Svøm på maven v 50 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Stine Boe Gad  1997              DSQ  Svøm på maven v 50 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Klara Strand Olesen  1995    611  31.99        1:09.93   
  Vest-Brøndby                   
                     
Simone Staudt  1992    541  33.38        1:12.84   
  Vest-Brøndby                   
                     
Birka Månsson  1992    538  34.19        1:12.96   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Maria Madsen  1995    535  34.21        1:13.12   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Laura Smidt Hansen  1992    514  33.60        1:14.11   
  Vest-Brøndby                   
                     
Nanna Havshøi  1994    449  35.79        1:17.52   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Ida Louise Steffensen  1995    446  36.07        1:17.68   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Line Jensen  1993    427  35.75        1:18.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Emely Freja Petersen  1994    422  36.19        1:19.13   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Carina Christiansen  1995    420  37.10        1:19.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Cille Dahl Kragh  1994    407  35.48        1:20.06   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Amalie Hartmann Rasmussen  1995    390  40.20        1:21.20   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
13  Olivia Hansen  1994    372  37.32        1:22.52   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
14  Trine Munkholm  1995    353  37.45        1:23.98   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
15  Katrine Feld  1993    344  39.64        1:24.73   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Julie Langberg  1995    311  40.74        1:27.56   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Louise Leegaard Nilsson  1994    279  43.26        1:30.82   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Michelle Icka Christensen  1995              DSQ  Tyvstart 
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Christine Lynggård Hansen  1994              DSQ  Svøm på maven v 50 
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:52 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Davidsen  1999    205  41.62        1:28.28   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rasmus Kiel Jensen  1999    177  42.98        1:32.62   
  Vest-Brøndby                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    177  44.42        1:32.68   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Sebastian B. Lantz  1999    155  51.95        1:36.91   
  Vest-Brøndby                   
                     
Benjamin D. Jensen  1998    151  45.40        1:37.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Nicklas Kenno Hansen  1999    144  45.72        1:39.32   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Marvin Kaminski  1999    141  46.60        1:39.99   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Thomas Bech  1998    140          1:40.17   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
Mathias Wilquin  1998    139  48.76        1:40.35   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Oskar Lilleøre  1998    135  49.44        1:41.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Sebastian Brøgger-Jensen  1998    131  48.01        1:42.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Sebastian Rasmussen  2000    120  55.42        1:45.42   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Frederik Hatting Petersen  2000    119  50.44        1:45.89   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
14  Andreas Junker Holsdorf  1998    109  49.95        1:48.93   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Mikkel Bech Schouw  1999    107  50.72        1:49.53   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
16  Malthe Aabye  1998    97  50.40        1:53.14   
  Skk Hajerne                   
                     
17  Jonas Tranemose Hansen  1999    94  55.12        1:54.51   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
18  Sipan Kawiani  2000    87  50.47        1:57.50   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
19  Nicolaj Leth Bernsen  1998    86  59.43        1:57.86   
  Skk Hajerne                   
                     
20  Zacharias Munkemose  1998    64  58.20        2:10.15   
  Skk Hajerne                   
                     
Malik Tappert  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mads Hartoft  2000              DSQ  1 hånd v 25 m 
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Mathias Thomassen  1998              DSQ  1 hånd v 75 m 
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Christopher Riis  2000              DSQ  1 hånd v 75 m 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Huban  1996    339  33.37        1:14.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonas Berg-Sørensen  1996    322  34.58        1:15.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lasse Brock  1997    315  35.45        1:16.48   
  Herlev Svømning                   
                     
Mads Johnbeck  1997    234  40.80        1:24.46   
  Roskilde Svømning                   
                     
Victor L. Munch-Jensen  1996    214  40.61        1:27.02   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Niklas Beyer Hansen  1997    213  40.90        1:27.16   
  Vest-Brøndby                   
                     
Simon Halby  1996    212  41.95        1:27.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
Isac Troell  1997    210  42.17        1:27.57   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Sebastianbhul  1997    192  40.32        1:30.26   
  Skk Hajerne                   
                     
10  Sebastian Tejs Knudsen  1996    167  43.92        1:34.42   
  Skk Hajerne                   
                     
Mathias Parnel  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
August Warrer  1996              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Hansen  1994    459  32.39        1:07.44   
  Vest-Brøndby                   
                     
Yannick Rasmussen  1995    453  31.56        1:07.76   
  Roskilde Svømning                   
                     
Max Troell  1995    443  32.78        1:08.27   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Tobias Grønbæk Melander  1994    439  31.72        1:08.47   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mark H. Østermann  1995    421  31.37        1:09.41   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Kristian M. Wood-Kurland  1994    375  34.05        1:12.18   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Jeppe Christensen  1994    359  33.88        1:13.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Ted Troell  1994    348  35.03        1:13.95   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Andreas Petersen  1994    313  36.19        1:16.62   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
10  Christoffer Back Petersen  1995    300  36.51        1:17.69   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Jesper Larsen  1994    297  34.54        1:17.98   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Magnus Andersen  1995              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søren Holm  1993    542  28.87        1:03.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
Thomas Olsen  1992    509  30.13        1:05.16   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sebastian Kristiansen  1993    452  30.72        1:07.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Kenny Emil Aunstrup  1993    411  31.52        1:09.96   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Julian Kressner Læbel  1992    398  33.54        1:10.76   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: PH - EL og Sikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Refsgaard  2000    160  57.84  2:02.38  3:09.06    4:15.69   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: PH - EL og Sikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Silje Krarup  1998    308  48.15  1:41.29  2:34.13    3:25.56   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Maria Kaisa Mundt  1998    303  48.17  1:42.50  2:36.23    3:26.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Amalia Bøttcher Nielsen  1998    234  51.91  1:50.58  2:48.35    3:45.31   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Asta Therese Jepsen  1998    234  51.24  1:48.00  2:46.35    3:45.39   
  Herlev Svømning                   
                     
Rikke Munkholm  1998    227  51.98  1:50.74  2:50.61    3:47.69   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Celinn M. T. Larsen  1998    218  1:03.16  1:51.56  3:01.40    3:50.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Meltem Dagidir  1998    205  52.08  1:51.86  2:52.79    3:55.49   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mai Sørensen  1999    126  1:02.80  2:16.11  3:24.72    4:36.66   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Stine Mathiasen  1998              DSQ  Asynkron arme v. 25 
  Svømmeklubben Triton                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: PH - EL og Sikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Puggard  1996    491  39.53  1:25.00  2:10.68    2:56.05   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Kathrine Holm  1996    461  41.89  1:27.86  2:14.01    2:59.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
Linda Aaen  1996    437  42.54  1:28.78  2:16.17    3:02.97   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Ida Schütt  1996    435  42.27  1:28.82  2:16.36    3:03.34   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Mette Sannerud  1997    429  42.58  1:30.02  2:17.15    3:04.18   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mian Hartoft  1996    428  42.02  1:28.17  2:15.53    3:04.33   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Helena L. Bengtsen  1996    412  44.16  1:31.85  2:20.36    3:06.58   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Nikoline Marker-Pedersen  1996    403  43.52  1:31.39  2:20.39    3:08.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rikke Blemholt  1996    389  42.15  1:31.12  2:20.72    3:10.28   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
10  Sascha Meinild Nielsen  1997    339  44.95  1:35.93  2:27.87    3:19.12   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
11  Emma Rasmussen  1996    320  46.36  1:39.57  2:32.54    3:23.12   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Simone Riis  1997    310  47.77  1:41.28  2:34.00    3:25.13   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
13  Lovisa Larsson  1997    288  47.46  1:42.25  2:36.58    3:30.26   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
14  Amalie Sophia Skou  1997    172  1:16.75  3:17.91  4:09.63    4:09.63   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: PH - EL og Sikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Laksø  1995    457  40.80  1:26.88  2:13.97    3:00.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
Emely Freja Petersen  1994    383  41.19  1:30.61  2:22.47    3:11.27   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nathalie Nielsen  1993    371  44.62  1:34.96  2:43.81    3:13.32   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nina Jørgensen  1990              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Noah Thompson  1998    265  46.53  1:35.81  2:25.26    3:13.23   
  Herlev Svømning                   
                     
Thomas Uttrup Ludwig  1998    240  46.75  1:38.45  2:29.43    3:19.92   
  Herlev Svømning                   
                     
Casper Davidsen  1999    181  51.64  1:47.92  2:44.46    3:39.54   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rasmus Kiel Jensen  1999    180  49.82  1:46.63  2:44.28    3:40.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    164  50.99  1:48.96  2:48.29    3:46.84   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Gustav Jacobsen  1998    154  1:01.73  3:08.17  3:10.00    3:51.61   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    153  54.45  1:53.92  2:53.41    3:52.24   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Nicklas Kenno Hansen  1999    147  53.18  1:54.53  2:56.05    3:55.19   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Daniel Johansen  2000    113  59.53  2:05.91  3:12.62    4:16.84   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
10  Lukas Mittelberger  1998    113  57.30  2:02.32  3:09.39    4:16.88   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Malik Tappert  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sebastian B. Lantz  1999              DSQ  1 hånd i vend 25m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Martin W. Wiftstrand  1998              DSQ  1 hånd i vend v 75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Tvergaard  1996    355  39.98  1:24.75  2:10.16    2:55.39   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Sune Kokholm  1996    319  41.91  1:28.25  2:14.82    3:01.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Nichlas Fonnesbech  1996    283  42.11  1:30.36  2:20.06    3:09.06   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Mads Johnbeck  1997    268  42.47  1:32.66  2:23.56    3:12.52   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jakob Juhl Knudsen  1996    243  45.23  1:36.34  2:28.72    3:19.01   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Mathias Parnel  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Yannick Rasmussen  1995    452  37.00  1:16.22  1:58.61    2:41.88   
  Roskilde Svømning                   
                     
Oliver Hjeresen  1995    412  38.24  1:20.71  2:04.24    2:46.88   
  Roskilde Svømning                   
                     
Marco Kirketerp  1995    403  38.22  1:21.15  2:04.74    2:48.13   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Burak Dagidir  1995    382  37.86  1:21.50  2:06.59    2:51.20   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonas Frei  1995    359  39.26  1:23.58  2:09.49    2:54.77   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mathias Petersen  1995    278  42.87  1:31.06  2:20.47    3:10.19   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
Johannes Schwaab  1994              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
Gøkhan Dagidir  1995              DSQ  1 hånd i vend 75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Max Troell  1995              DSQ  Tyvstart 
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000    233          38.67   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Celine Brock  2000    218          39.54   
  Herlev Svømning                   
Sara L. Brinch  2000    206          40.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
Freja A. Skov  2000    200          40.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
Nadia Hansen  2000    160          43.82   
  Vest-Brøndby                   
Monica Kristiansen  2001    157          44.06   
  B 70 Taastrup VAT                   
Stefanie Skermer  2000    138          46.02   
  B 70 Taastrup VAT                   
Helena Berg Wenk  2000    138          46.05   
  Svømmeklubben Triton                   
Erica Ragnarsson  2000    136          46.21   
  Föreningen Sim Team Eng                   
10  Cassandra Liljeqvist  2000    85          54.07   
  Föreningen Sim Team Eng                   
11  Maria Akoha  2000    80          55.18   
  Vest-Brøndby                   
12  Olivia Castillo Reitov  2000    78          55.63   
  Vest-Brøndby                   
13  Yasemin Karatas  2000    72          57.27   
  Vest-Brøndby                   
14  Isabel Abcell  2002    68          58.12   
  Vest-Brøndby                   
15  Sophia Lakjer  2000    48          1:05.57   
  Vest-Brøndby                   
16  Iben Wiese Høholm  2000    48          1:05.61   
  B 70 Taastrup VAT                   
Katerina Jørgensen  2000              DNS   
  B 70 Taastrup VAT                   
Camilla S Bjerrum  2000              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby                   
Emma Palmquist  2000              DSQ  Tyvstart 
  Föreningen Sim Team Eng                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    434          31.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Ingrid Eklundh Sørensen  1998    413          31.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
Kaja Aunstrup  1998    401          32.24   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Maria Kaisa Mundt  1998    362          33.38   
  Helsingør Svømmeklub                   
Frederikke Houen  1998    305          35.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
Isabella B. Grant  1998    305          35.32   
  Vest-Brøndby                   
Mathilde Norup  1998    251          37.69   
  Solrød Svømmeklub                   
Sofia Cathrine Doni  1999    219          39.43   
  Skk Hajerne                   
Sasha Rasmussen  1998    191          41.31   
  B 70 Taastrup VAT                   
10  Emma Anne Ljungstrøm  1999    168          43.12   
  Svømmeklubben Triton                   
11  Kajsa Paulsson Olsson  1999    164          43.46   
  Föreningen Sim Team Eng                   
12  Salma Ababssi  1998    161          43.69   
  Svømmeklubben Triton                   
13  Anne Katrine Killgaard  1999    150          44.78   
  Skk Hajerne                   
14  Mai Sørensen  1999    54          1:02.73   
  B 70 Taastrup VAT                   
Nadia Hansen  1999              DNS   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Regitze Rahn-Nielsen  1999              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Leona Kenskov  1996    479          30.40   
  Herlev Svømning                   
Caroline Brostrup Jensen  1997    462          30.76   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Kristina Delff Andersen  1997    459          30.83   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Fie Bay Florin  1996    423          31.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mie Garlin  1996    421          31.72   
  Vest-Brøndby                   
Anna Gade  1996    411          31.98   
  Herlev Svømning                   
Katrine Larsen  1996    370          33.11   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Nikoline Marker-Pedersen  1996    364          33.29   
  Vest-Brøndby                   
Sara Løkke  1996    340          34.08   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
10  Emilie Thybo Ganzhorn  1996    329          34.43   
  Vest-Brøndby                   
11  Cathrine Jørgensen  1997    327          34.53   
  B 70 Taastrup VAT                   
12  Emma Rasmussen  1996    307          35.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Lærke Hjort  1996    294          35.76   
  Solrød Svømmeklub                   
14  Lærke Viereck  1997    279          36.38   
  Roskilde Svømning                   
15  Dina Hansen  1996    267          36.92   
  Dragsholm Svømmeklub                   
16  Emilie Torp Kastrup  1997    246          37.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
17  Sara Kaminski  1996    244          38.08   
  Föreningen Sim Team Eng                   
18  Annasofie Engtorp Olesen  1997    241          38.20   
  Roskilde Svømning                   
19  Freja Loop  1997    203          40.46   
  Roskilde Svømning                   
20  Nicole Larsson  1997    188          41.48   
  Föreningen Sim Team Eng                   
21  Klara Kristiansen  1996    168          43.11   
  Dragsholm Svømmeklub                   
22  Cecilia Bøttcher  1997    162          43.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
23  Stine Boe Gad  1997    155          44.30   
  Roskilde Svømning                   
24  Caroline F. Jørgensen  1997    150          44.75   
  Roskilde Svømning                   
25  Amalie Sophia Skou  1997    138          46.06   
  Solrød Svømmeklub                   
Maja L. Brinch  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Madsen  1995    572          28.64   
  Dragør Svømmeklub                   
Helene Hauschultz  1993    547          29.07   
  Dragør Svømmeklub                   
Michelle Icka Christensen  1995    522          29.53   
  Dragør Svømmeklub                   
Pil Hansen  1995    508          29.81   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Klara Strand Olesen  1995    504          29.89   
  Vest-Brøndby                   
Birka Månsson  1992    501          29.95   
  Dragør Svømmeklub                   
Trine Munkholm  1995    432          31.45   
  B 70 Taastrup VAT                   
Nanna Havshøi  1994    399          32.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emely Freja Petersen  1994    393          32.47   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Nathalie Nielsen  1993    391          32.51   
  Solrød Svømmeklub                   
11  Katrine Feld  1993    339          34.10   
  Solrød Svømmeklub                   
12  Sandra Laksø  1995    330          34.42   
  Vest-Brøndby                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bertil Binau-Uldal  1998    234          33.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
Gustav Jacobsen  1998    191          36.22   
  Solrød Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    189          36.35   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
Mathias Wilquin  1998    174          37.37   
  Vest-Brøndby                   
Mathias Thomassen  1998    171          37.60   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Benjamin D. Jensen  1998    166          37.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathias I. Kristiansen  1999    157          38.69   
  B 70 Taastrup VAT                   
Oskar Lilleøre  1998    150          39.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
Rasmus F. Jørgensen  1999    143          39.93   
  Svømmeklubben Triton                   
10  Marvin Kaminski  1999    141          40.04   
  Föreningen Sim Team Eng                   
11  Sebastian B. Lantz  1999    131          41.06   
  Vest-Brøndby                   
12  Oliver Thor Sørensen  2000    131          41.10   
  Vest-Brøndby                   
13  Malthe Aabye  1998    128          41.34   
  Skk Hajerne                   
14  Jonas Tranemose Hansen  1999    122          42.05   
  B 70 Taastrup VAT                   
15  Lukas Mittelberger  1998    122          42.11   
  Svømmeklubben Triton                   
16  Julius Barsballe Witter  2000    108          43.83   
  Svømmeklubben Triton                   
17  Daniel Berg Wenk  2000    107          43.97   
  Svømmeklubben Triton                   
18  Mikkel Bech Schouw  1999    103          44.50   
  B 70 Taastrup VAT                   
19  Nicolaj Leth Bernsen  1998    96          45.53   
  Skk Hajerne                   
20  Mai L´nyavskiy  1998    89          46.67   
  Föreningen Sim Team Eng                   
21  Frederik Olsson  2000    78          48.92   
  Vest-Brøndby                   
22  Sofus Clausen  1999    67          51.44   
  Föreningen Sim Team Eng                   
23  Zacharias Munkemose  1998    59          53.64   
  Skk Hajerne                   
24  Simon Schönbeck  1998    57          54.10   
  Föreningen Sim Team Eng                   
25  Lassa A. N. Pedersen  1998    53          55.53   
  Vest-Brøndby                   
26  Andeas M. Brink-Frerup  2001    51          56.43   
  Vest-Brøndby                   
Malik Tappert  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Neumann  1998              DNS   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
Johnathan Kiel Jensen  2001              DNF   
  Vest-Brøndby                   
Niels Paulli Sparholt  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton                   
Nikolaj Ilyas Nielsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Tvergaard  1996    406          28.16   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
August Warrer  1996    395          28.42   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Oliver Huban  1996    374          28.95   
  Vest-Brøndby                   
Lasse Brock  1997    341          29.87   
  Herlev Svømning                   
Nichlas Fonnesbech  1996    335          30.03   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Jakob Juhl Knudsen  1996    275          32.08   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Victor L. Munch-Jensen  1996    267          32.41   
  Solrød Svømmeklub                   
Niklas Beyer Hansen  1997    243          33.44   
  Vest-Brøndby                   
Isac Troell  1997    223          34.41   
  Föreningen Sim Team Eng                   
10  Simon Halby  1996    215          34.82   
  Roskilde Svømning                   
11  Andreas Ingvordsen  1996    176          37.23   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Nicolaj Buhl  1996    158          38.62   
  Skk Hajerne                   
13  Frederik Rasmussen  1997    114          43.01   
  Dragsholm Svømmeklub                   
14  Sigurd Schjødt Thorsen  1996    71          50.46   
  Skk Hajerne                   
Magnus Clausen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Föreningen Sim Team Eng                   
Hans Christian Kiilgaard  1997              DSQ  Tyvstart 
  Skk Hajerne                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Larsen  1994    484          26.57   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Rasmus Hansen  1994    436          27.52   
  Vest-Brøndby                   
Max Troell  1995    419          27.88   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Kristian M. Wood-Kurland  1994    410          28.09   
  Solrød Svømmeklub                   
Gøkhan Dagidir  1995    400          28.31   
  Vest-Brøndby                   
Jeppe Christensen  1994    399          28.34   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Ted Troell  1994    398          28.36   
  Föreningen Sim Team Eng                   
Jesper Larsen  1994    390          28.55   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Lasse Andersen  1994    388          28.61   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Tobias Grønbæk Melander  1994    386          28.64   
  Vest-Brøndby                   
11  Jonas Frei  1995    360          29.32   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
12  Alexander Rahbek  1994    360          29.33   
  Dragør Svømmeklub                   
13  Burak Dagidir  1995    356          29.44   
  Vest-Brøndby                   
14  Mikkel Rasmus Hansen  1994    330          30.20   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
15  Christoffer Back Petersen  1995    326          30.32   
  Roskilde Svømning                   
16  Mathias Petersen  1995    266          32.44   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
17  Johannes Schwaab  1994    256          32.85   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
18  Mads H. Jacobsen  1995    157          38.65   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kim Henriksen  1989    539          25.63   
  Solrød Svømmeklub                   
Thomas Olsen  1992    509          26.13   
  Vest-Brøndby                   
Johan Jørgensen  1993    439          27.45   
  Roskilde Svømning                   
Kenny Emil Aunstrup  1993    433          27.57   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja A. Skov  2000    178  49.99        1:41.22   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Natascha Bonnen Sjøgren  2000    172  50.89        1:42.39   
  Vest-Brøndby                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    148  52.19        1:47.78   
  Vest-Brøndby                   
                     
Line Refsgaard  2000    114  57.03        1:57.48   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Helena Berg Wenk  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Clara Schade Cantby  2000              DSQ  Svøm på mave v50m 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ingrid Eklundh Sørensen  1998    332  41.17        1:22.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Frederikke Houen  1998    295  41.79        1:25.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Laura Dahl  1998    275  41.72        1:27.59   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emily Krontoft  1998    235  44.89        1:32.37   
  Herlev Svømning                   
                     
Signe Thorup  1998    230  45.54        1:32.98   
  Vest-Brøndby                   
                     
Celinn M. T. Larsen  1998    222  45.37        1:34.08   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Asta Therese Jepsen  1998    211  47.44        1:35.70   
  Herlev Svømning                   
                     
Ida Brix Jakobsen  1998    196  47.86        1:38.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mathilde Norup  1998    175  49.34        1:41.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Isabella V. Knudsen  1998    149  51.26        1:47.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Maria Buch  1999    95  58.44        2:05.01   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    443  36.34        1:14.76   
  Vest-Brøndby                   
                     
Linda Aaen  1996    417  37.33        1:16.25   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Nanna Johansen  1996    413  37.61        1:16.48   
  Roskilde Svømning                   
                     
Emma Vanggård  1996    410  36.94        1:16.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Siham Saud  1997    399  38.44        1:17.41   
  Herlev Svømning                   
                     
Helena Daugbjerg Petersen  1997    375  37.86        1:18.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anna Gade  1996    373  39.01        1:19.11   
  Herlev Svømning                   
                     
Sara Mikkelsen  1997    352  39.39        1:20.69   
  Vest-Brøndby                   
                     
Simone Riis  1997    319  41.40        1:23.37   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
10  Amalie Lynggård Hansen  1996    297  41.74        1:25.39   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
11  Helena L. Bengtsen  1996    280  42.16        1:27.03   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
12  Rikke Voss  1997    277  42.89        1:27.36   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Isabell Erlandsson  1997    258  43.79        1:29.46   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
14  Karoline Karlog  1997    163  51.59        1:44.32   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Kamilla Larsen  1996              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
Maja L. Brinch  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: Emdruplund Kafferesteri 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Smidt Hansen  1992    525  34.05        1:10.61   
  Vest-Brøndby                   
                     
Carina Christiansen  1995    437  36.48        1:15.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Pil Hansen  1995    423  36.85        1:15.91   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Birka Månsson  1992    415  37.12        1:16.37   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Cille Dahl Kragh  1994    404  37.42        1:17.06   
  Herlev Svømning                   
                     
Trine Munkholm  1995    386  38.74        1:18.26   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Helene Hauschultz  1993    368  38.88        1:19.47   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Line Jensen  1993    363  39.20        1:19.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nina Jørgensen  1990    342  39.55        1:21.49   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Ida Louise Steffensen  1995    334  40.25        1:22.10   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
11  Olivia Hansen  1994    326  40.18        1:22.79   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
12  Julie Langberg  1995    318  40.39        1:23.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
13  Louise Leegaard Nilsson  1994    200  1:02.62        1:37.45   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Uttrup Ludwig  1998    228  40.51        1:21.72   
  Herlev Svømning                   
                     
Kenneth Abcell  1998    209  41.64        1:24.12   
  Vest-Brøndby                   
                     
Martin W. Wiftstrand  1998    149  46.46        1:34.27   
  Vest-Brøndby                   
                     
Bertil Binau-Uldal  1998    138  46.88        1:36.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mads Hartoft  2000    107  1:04.92        1:45.33   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Sebastian Rasmussen  2000    102  52.73        1:46.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999    101  53.99        1:47.39   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Mikkel Bech Schouw  1999    93  54.40        1:50.12   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Daniel Berg Wenk  2000    85  54.83        1:53.43   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
10  Julius Barsballe Witter  2000    80  56.67        1:55.88   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
11  Sebastian Brøgger-Jensen  1998    79  55.78        1:56.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sipan Kawiani  2000              DNS   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Christopher Riis  2000              DSQ  Svøm på mave v25m 
  Roskilde Svømning                   
                     
Marvin Kaminski  1999              DSQ  Svøm på mave v25m 
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre Petersen  1996    337  35.37        1:11.78   
  Roskilde Svømning                   
                     
Jonas Berg-Sørensen  1996    302  36.55        1:14.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sune Kokholm  1996    287  36.82        1:15.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Jens Thomas Thulstrup  1996    275  38.04        1:16.79   
  Roskilde Svømning                   
                     
Patrick Rasmussen  1997    193  41.86        1:26.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
Martin Nielsen  1997    144  46.49        1:35.20   
  Vest-Brøndby                   
                     
Isac Troell  1997    141  46.92        1:35.86   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Sebastian Tejs Knudsen  1996    133  46.62        1:37.77   
  Skk Hajerne                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mark H. Østermann  1995    402  33.74        1:07.70   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Joakim Lassen  1994    377  33.38        1:09.17   
  Vest-Brøndby                   
                     
Oliver Hjeresen  1995    281  37.63        1:16.26   
  Roskilde Svømning                   
                     
Magnus Andersen  1995              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Søren Holm  1993    475  31.29        1:04.02   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sebastian Kristiansen  1993    389  33.16        1:08.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lauge Bruun  1992    386  33.57        1:08.63   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mads Albæk Sørensen  1993    298  36.81        1:14.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nadia Hansen  2000    90  1:01.60  2:12.38  3:25.98    4:36.36   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Silje Krarup  1998    230  45.12  1:38.07  2:30.58    3:21.93   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Rebekka Larsen  1998    122  50.27  1:56.36  3:04.45    4:09.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
Meltem Dagidir  1998              DSQ  Asynkron arme 100m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Delff Andersen  1997    403  37.15  1:20.61  2:04.23    2:47.50   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Ida Schütt  1996    368  38.11  1:22.32  2:07.88    2:52.75   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Kamilla Larsen  1996    350  38.26  1:22.90  2:09.89    2:55.62   
  Vest-Brøndby                   
                     
Catharina Skov Andersen  1997    329  38.94  1:25.66  2:12.68    2:59.22   
  Roskilde Svømning                   
                     
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    316  38.51  1:26.48  2:15.93    3:01.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mette Sannerud  1997    305  42.28  1:28.84  2:17.17    3:03.85   
  Roskilde Svømning                   
                     
Cathrine Jørgensen  1997    248  40.54  1:30.72  2:24.55    3:16.93   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Amalie Lynggård Hansen  1996    211  45.46  1:39.54  2:34.40    3:27.69   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: Danske Bank 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Havshøi  1994    413  36.03  1:18.72  2:01.29    2:46.10   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Simone Larsen  1993    252  41.14  1:31.70  2:24.27    3:15.87   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Wilquin  1998    92  52.57  1:55.14  3:00.43    4:06.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
Noah Thompson  1998    86  54.94  2:02.53  3:10.73    4:12.25   
  Herlev Svømning                   
                     
Thomas Bech  1998              DSQ  Asynkron arme 
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Huban  1996    251  35.62  1:20.67  2:09.25    2:56.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Andersen  1994    425  32.55  1:09.29  1:47.78    2:27.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mikkel Rasmus Hansen  1994    365  34.58  1:14.26  1:54.44    2:35.63   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Christian Halby  1994    295  34.72  1:16.65  2:01.99    2:47.01   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 100 år 
Sponsor: NETTO 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julian Kressner Læbel  1992    448  32.52  1:09.40  1:47.68    2:25.28   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000    230          1:25.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Celine Brock  2000    198          1:29.54   
  Herlev Svømning                   
                     
Monica Kristiansen  2001    170  45.86        1:34.32   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Sara L. Brinch  2000    159  45.63        1:36.44   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Natascha Bonnen Sjøgren  2000    144          1:39.67   
  Vest-Brøndby                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    132  48.28        1:42.56   
  Vest-Brøndby                   
                     
Stefanie Skermer  2000    126  49.46        1:44.17   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Line Refsgaard  2000    115          1:47.22   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    102          1:51.89   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
10  Erica Ragnarsson  2000    100  51.34        1:52.56   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
11  Cassandra Liljeqvist  2000    78  55.34        2:01.93   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
12  Iben Wiese Høholm  2000    35  1:10.71        2:39.15   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Katerina Jørgensen  2000              DNS   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    420  34.48        1:09.73   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Kaja Aunstrup  1998    399  34.82        1:10.91   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Ingrid Eklundh Sørensen  1998    390  34.55        1:11.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Maria Kaisa Mundt  1998    360  35.17        1:13.35   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Laura Dahl  1998    345  35.93        1:14.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederikke Houen  1998    322  36.22        1:16.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Rikke Munkholm  1998    297  38.22        1:18.22   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Isabella B. Grant  1998    291  37.53        1:18.77   
  Vest-Brøndby                   
                     
Signe Thorup  1998    282  38.35        1:19.59   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Ida Brix Jakobsen  1998    239          1:24.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Emily Krontoft  1998    236          1:24.48   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Mathilde Norup  1998    216          1:26.99   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Amalia Bøttcher Nielsen  1998    205  42.45        1:28.59   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
14  Mia Wennecke  1999    199          1:29.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Nadia Hansen  1999    197  40.58        1:29.72   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
16  Sasha Rasmussen  1998    175  45.65        1:33.32   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
17  Isabella V. Knudsen  1998    170  45.41        1:34.15   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Emma Anne Ljungstrøm  1999    157  44.30        1:36.75   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
19  Kajsa Paulsson Olsson  1999    132          1:42.44   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
20  Stine Mathiasen  1998    116          1:47.13   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
21  Maria Buch  1999    102  52.05        1:51.62   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Regitze Rahn-Nielsen  1999              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Brostrup Jensen  1997    498  32.21        1:05.86   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Kristina Delff Andersen  1997    476  32.69        1:06.86   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Ida Schütt  1996    472  32.44        1:07.03   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Emma Vanggård  1996    466  32.04        1:07.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Rikke Blemholt  1996    456  32.74        1:07.84   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Anna Puggard  1996    455  32.91        1:07.87   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Nanna Johansen  1996    448  33.12        1:08.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sara Mikkelsen  1997    434  33.63        1:08.95   
  Vest-Brøndby                   
                     
Linda Aaen  1996    426  33.70        1:09.35   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
10  Mie Garlin  1996    417  33.74        1:09.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Leona Kenskov  1996    413  32.89        1:10.08   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Kamilla Larsen  1996    413  32.90        1:10.10   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Simone Riis  1997    412  34.75        1:10.14   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
14  Anna Gade  1996    393  34.65        1:11.27   
  Herlev Svømning                   
                     
15  Nikoline Marker-Pedersen  1996    371  35.25        1:12.67   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Emilie Thybo Ganzhorn  1996    362  35.01        1:13.22   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Sara Løkke  1996    358  35.78        1:13.49   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
18  Cecilie T Linden  1997    345  36.03        1:14.40   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Helena L. Bengtsen  1996    338          1:14.96   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
20  Rikke Voss  1997    314  37.53        1:16.76   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Mian Hartoft  1996    313  36.78        1:16.86   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
22  Isabell Erlandsson  1997    293  38.11        1:18.57   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
23  Lærke Viereck  1997    277          1:20.03   
  Roskilde Svømning                   
                     
24  Katrine Larsen  1996    249  35.23        1:23.01   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
25  Lærke Hjort  1996    243  38.18        1:23.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
26  Emilie Torp Kastrup  1997    230          1:25.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
27  Annasofie Engtorp Olesen  1997    230  40.19        1:25.17   
  Roskilde Svømning                   
                     
28  Sara Kaminski  1996    217          1:26.82   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
29  Karoline Karlog  1997    199          1:29.41   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
30  Freja Loop  1997    168  44.69        1:34.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Cecilia Bøttcher  1997    165  44.56        1:35.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
32  Stine Boe Gad  1997    146  47.31        1:39.07   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Caroline F. Jørgensen  1997    136          1:41.63   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Nicole Larsson  1997    132  45.84        1:42.47   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
35  Amalie Sophia Skou  1997    124  48.74        1:44.58   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Maja L. Brinch  1996              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år 
Sponsor: Føtex Rødovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Madsen  1995    616  29.65        1:01.36   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Ida Louise Steffensen  1995    569  30.77        1:02.98   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Laura Smidt Hansen  1992    556  30.54        1:03.50   
  Vest-Brøndby                   
                     
Helene Hauschultz  1993    541  30.97        1:04.08   
  Dragør Svømmeklub                   
                     
Pil Hansen  1995    489  31.81        1:06.24   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Lea Sørensen  1994    470  31.86        1:07.13   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Amalie Hartmann Rasmussen  1995    462  32.82        1:07.52   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Trine Munkholm  1995    438  34.02        1:08.75   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Nathalie Nielsen  1993    385  34.98        1:11.77   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Christine Lynggård Hansen  1994    384  34.55        1:11.82   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
11  Emely Freja Petersen  1994    358  35.43        1:13.53   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
12  Olivia Hansen  1994    355  35.01        1:13.73   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
13  Katrine Feld  1993    336  36.00        1:15.12   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
14  Louise Leegaard Nilsson  1994    255          1:22.29   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.25  Udskriftsdato  07 februar 2010 
Licens til Vest-Brøndby VAT 89  Udskriftstidspunkt  19:54 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby svøm cup 2010    Udskriftsdato  07 februar 2010   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Svømmeklubben VEST-Brøndby         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Parnel  1999    241  36.12        1:14.02   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Bertil Binau-Uldal  1998    218  36.01        1:16.47   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Kenneth Abcell  1998    214  36.88        1:16.95   
  Vest-Brøndby                   
                     
Gustav Jacobsen  1998    205  38.20        1:18.04   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    205  37.67        1:18.07   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Casper Davidsen  1999    203  38.32        1:18.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    183  38.37        1:21.02   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Rasmus Kiel Jensen  1999    176  38.12        1:22.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Benjamin D. Jensen  1998    167  39.36        1:23.56   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Sebastian Rasmussen  2000    164  40.42        1:24.03   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Mathias I. Kristiansen  1999    144  40.86        1:27.76   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
12  Nicklas Kenno Hansen  1999    144  41.73        1:27.89   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
13  Sebastian Brøgger-Jensen  1998    142  41.98        1:28.32   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Andreas Junker Holsdorf  1998    127  43.98        1:31.58   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Martin W. Wiftstrand  1998    123  43.98        1:32.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Rasmus F. Jørgensen  1999    121  45.04        1:33.18   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
17  Frederik Hatting Petersen  2000    120  43.25        1:33.22   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
18  Oliver Thor Sørensen  2000    117  43.90        1:34.16   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Jonas Tranemose Hansen  1999    110  1:36.18        1:36.18   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
20  Christopher Riis  2000    105  45.03        1:37.45   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Daniel Berg Wenk  2000    93  48.57        1:41.57   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
22  Julius Barsballe Witter  2000    93  48.11        1:41.74   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
23  Nicolaj Leth Bernsen  1998    85  48.83        1:44.72   
  Skk Hajerne                   
                     
24  Mikkel Bech Schouw  1999    82  48.20        1:46.09   
  B 70 Taastrup VAT                   
                     
Malik Tappert  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton                   
                     
Oliver Neumann  1998              DNS   
  Værløse Gymn.- & Svømme                   
                     
Mai L´nyavskiy  1998              DNS   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Sofus Clausen  1999              DNS   
  Föreningen Sim Team Eng                   
                     
Malthe Aabye  1998              DSQ  ingen berøring 25m 
  Skk Hajerne                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: TOMS Chokolade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
August Warrer  1996    406  30.60        1:02.18   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Kasper Tvergaard  1996    391  30.61        1:02.98   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Nichlas Fonnesbech  1996    369  30.69        1:04.17   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Lasse Brock  1997    363  31.41        1:04.52   
  Herlev Svømning                   
                     
Sune Kokholm  1996    350  31.36        1:05.32   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Jakob Juhl Knudsen  1996    269  34.55        1:11.32   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Patrick Rasmussen  1997    265  34.19        1:11.67   
  Roskilde Svømning                   
                     
Victor L. Munch-Jensen  1996    246  36.38        1:13.46   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Simon Halby  1996    233  36.10        1:14.80   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Niklas Beyer Hansen  1997    228  36.19        1:15.41   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Mads Johnbeck  1997    223  32.91        1:15.87   
  Roskilde Svømning