2020-02-25   03:55:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Junnu-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    382  35.94  1:18.13  2:09.89    2:47.89   
  Cetus Espoo  2:47.48                 
                     
Hanni Koski  2007    350  37.58  1:20.93  2:13.69    2:52.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:49.92                 
                     
Anna Salo  2007    347  37.26  1:20.29  2:15.43    2:53.27   
  Cetus Espoo  2:56.73                 
                     
Nella Kortteinen  2007    345  39.34  1:22.78  2:13.23    2:53.64   
  Uinti Tampere  2:53.54                 
                     
Matilda Leppänen  2007    334  38.80  1:26.26  2:14.74    2:55.49   
  Cetus Espoo  2:53.34                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    298  37.72  1:23.41  2:21.58    3:02.33   
  Cetus Espoo  2:58.28                 
                     
Anja Miao  2007    279  39.43  1:29.10  2:24.05    3:06.41   
  Cetus Espoo  3:02.16                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    279  43.40  1:29.30  2:23.81    3:06.42   
  Kankaanpään Uimarit  3:14.97                 
                     
Milka Marjakaarto  2007    264  41.51  1:29.84  2:25.62    3:09.89   
  Cetus Espoo  3:10.27                 
                     
10  Maija Mikkonen  2008    262  45.80  1:36.75  2:30.76    3:10.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Emmiina Eho  2007    239  42.99  1:32.79  2:31.32    3:16.20   
  Uinti Tampere  3:37.37                 
                     
12  Helmi Hinkka  2009    229  42.57  1:36.33  2:34.93    3:18.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Ada Tuurna  2008    220  46.08  1:37.33  2:32.60    3:21.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Martta Mäkinen  2008    216  45.99  1:40.00  2:36.38    3:23.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
15  Oona Valtonen  2008    205  45.20  1:37.89  2:37.82    3:26.64   
  TaTu Tampere  3:39.78                 
                     
16  Venla Karialho  2007    199  48.15  1:42.46  2:43.37    3:28.63   
  Hyvinkään Uimaseura  3:29.79                 
                     
17  Janna Saloniemi  2009    191  49.09  1:45.74  2:45.01    3:31.46   
  TaTu Tampere  3:47.55                 
                     
18  Lotta Turunen  2008    174  53.20  1:46.71  2:49.16    3:37.97   
  Cetus Espoo  3:41.80                 
                     
19  Jade Brelo  2008    171  52.82  1:48.50  2:49.26    3:39.51   
  Cetus Espoo  3:44.72                 
                     
20  Saga Linnosaari  2008    162  50.08  1:46.92  2:53.05    3:43.53   
  Cetus Espoo  3:34.95                 
                     
Elsa Joseph  2007              DSQ  75m 
  TaTu Tampere  3:34.00                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Määttä  2006    258  43.67  1:30.95  2:29.32    3:11.38   
  Hyvinkään Uimaseura  3:13.36                 
                     
Vilma Paajanen  2006    255  42.68  1:34.68  2:26.30    3:11.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:19.03                 
                     
Oona Turunen  2006    229  42.97  1:36.58  2:35.42    3:18.95   
  Kankaanpään Uimarit  3:16.73                 
                     
Ella Salminen  2006    219  45.29  1:37.87  2:34.57    3:21.94   
  Porin Pyrintö  3:17.70                 
                     
Viivi Kiiveri  2006    215  43.86  1:38.83  2:36.06    3:23.32   
  Uinti Tampere  3:17.70                 
                     
Evelina Myllykoski  2006    127  56.12  1:53.60  3:06.94    4:01.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:14.59                 
                     
Minttu Mikkonen  2006              DSQ  75m 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:16.37                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, T-11, 12, N 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    486  32.82  1:14.04  1:59.85    2:34.92   
  Nokian Pyry  2:34.78                 
                     
Siiri Toiva  2002    408  34.48  1:16.83  2:05.94    2:44.18   
  Nokian Pyry                   
                     
Emilia Niemi  2005    407  35.40  1:17.83  2:06.55    2:44.37   
  Octopus Lohja  2:43.61                 
                     
Anni Koivula  2003    397  33.71  1:16.88  2:07.58    2:45.72   
  Nokian Pyry  2:45.93                 
                     
Erica Tomperi  2004    363  36.60  1:21.39  2:10.01    2:50.74   
  Nokian Pyry  2:51.47                 
                     
Ronja Mustalahti  2004    362  37.71  1:21.99  2:12.18    2:50.87   
  Nokian Pyry  2:52.92                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    348  34.55  1:20.03  2:11.96    2:53.09   
  Nokian Pyry  2:45.36                 
                     
Sabina Rakhimova  2005    341  37.38  1:21.48  2:15.16    2:54.30   
  Raision Urheilijat  3:13.59                 
                     
Hilma Husari  2004    297  40.22  1:26.55  2:21.45    3:02.64   
  Nokian Pyry  3:00.94                 
                     
10  Venla Vuorivirta  2005    224  43.71  1:29.54  2:31.46    3:20.48   
  Uinti Tampere  3:14.42                 
                     
11  Aino Manner  2004    223  46.20  1:37.54  2:37.95    3:20.83   
  Porin Pyrintö  3:26.02                 
                     
12  Aada Berg  2004    221  46.57  1:42.02  2:38.49    3:21.26   
  Porin Pyrintö  3:26.62                 
                     
13  Milja Santavirta  2004    209  41.95  1:36.49  2:35.97    3:25.17   
  Porin Pyrintö  3:20.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Väinö Pitkänen  2006    241  38.33  1:23.10  2:16.02    2:56.04   
  Uinti Tampere  3:05.92                 
                     
Mikael Böckerman  2006    240  37.15  1:22.92  2:18.45    2:56.33   
  Gladius Kirkkonummi  2:59.98                 
                     
Casper Kvist  2006    229  37.22  1:25.46  2:13.84    2:59.06   
  Nokian Pyry  2:56.82                 
                     
Joona Talja  2007    210  40.77  1:25.89  2:21.53    3:04.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:01.93                 
                     
Tobias Syrjä  2006    193  40.79  1:29.28  2:25.25    3:09.65   
  Uinti Tampere  3:35.14                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    191  45.51  1:31.59  2:28.01    3:10.20   
  Cetus Espoo  3:07.10                 
                     
Kalle Heinonen  2006    188  39.51  1:26.89  2:25.97    3:11.22   
  TaTu Tampere  3:15.38                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    177  43.37  1:32.10  2:31.57    3:15.17   
  Hyvinkään Uimaseura  3:14.02                 
                     
Áron Zautasvili  2006    172  42.68  1:27.81  2:30.82    3:17.03   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Pyry Nieminen  2007    163  43.35  1:36.33  2:34.62    3:20.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:28.69                 
                     
11  Roope Liimatainen  2007    162  46.77  1:38.44  2:36.87    3:21.04   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Tommi Mosconi  2008    158  45.89  1:39.70  2:38.10    3:22.45   
  Cetus Espoo  3:29.01                 
                     
13  Miki Vierre  2006    154  46.26  1:34.30  2:36.17    3:24.44   
  TaTu Tampere  3:51.30                 
                     
14  Luca Ruusila  2006    144  46.39  1:43.67  2:44.59    3:28.69   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Anton Ahonen  2006    144  45.01  1:36.90  2:43.26    3:28.73   
  Cetus Espoo  3:35.08                 
                     
16  Eljas Pekkola  2007    135  49.51  1:43.74  2:47.32    3:33.59   
  Cetus Espoo  3:34.35                 
                     
17  Veeti Heittokangas  2006    126  48.75  1:41.35  2:49.99    3:38.17   
  Uinti Tampere  3:38.04                 
                     
18  Thomas Failer  2007    119  53.16  1:56.13  2:56.74    3:42.36   
  Uinti Tampere  3:48.49                 
                     
19  Mikael Uitto  2007    117  51.26  1:54.84  2:51.37    3:44.11   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Timofey Matveev  2006    116  52.37  1:49.80  2:52.63    3:44.51   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Severi Roihankorpi  2006    116  52.66  1:53.02  2:54.79    3:44.78   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Ferdinand Backman  2006    110  54.09  1:55.73  2:57.67    3:48.61   
  TaTu Tampere  3:53.61                 
                     
Ahti Halttunen  2006              DSQ  75m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.73                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Aleksi Sinisalo  2006              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:05.59                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Andreas Kinnunen  2006              DSQ  150m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:24.28                 
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:12.54                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Benjamin Winqvist  2006              DSQ  175m 
  Cetus Espoo  3:06.86                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Ilmari Nieminen  2007              DSQ  150m 
  Cetus Espoo  3:08.32                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Juho Rosenström  2007              DSQ  125m 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:04.70                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Lenni Syvänen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  3:28.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Matti Klümper  2008              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:24.57                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mikael Rasinmäki  2006              DSQ  75m 
  Cetus Espoo  3:08.19                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lehtola  2005    177  41.47  1:32.98  2:29.51    3:15.12   
  Uinti Tampere  3:16.84                 
                     
Juho Herva  2005              DSQ  150m 
  Hyvinkään Uimaseura  3:01.80                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Markus Popov  2005              DSQ  150m 
  TaTu Tampere  3:12.65                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P-12, 13, M 200 m SKU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Ylikoski  2002    371  32.12  1:13.77  1:58.80    2:32.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:29.95                 
                     
Aleksei Belov  1998    270  33.95  1:19.37  2:09.35    2:49.61   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:46.93                 
                     
Topi Salminen  2004    197  39.50  1:24.74  2:26.82    3:08.19   
  Nokian Pyry  3:05.15                 
                     
Iliad Sioofy Khojine  2004    193  36.53  1:25.20  2:21.91    3:09.50   
  Uinti Tampere  3:29.76                 
                     
Jaakko Karti  2004    187  44.69  1:34.84  2:28.91    3:11.70   
  Uinti Tampere  3:08.91                 
                     
Lassi Walden  2004              DSQ  75m 
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.hierojajuvakka.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Hinkka  2009    270          35.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.25                 
Hippu Rauhala  2010    214          38.32   
  Nokian Pyry  38.41                 
Janna Saloniemi  2009    209          38.61   
  TaTu Tampere  38.17                 
Viola Heikkilä  2009    192          39.73   
  Nokian Pyry  46.12                 
Adele Luukkonen  2009    189          39.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.44                 
Wivian Orpana  2010    170          41.35   
  Kankaanpään Uimarit  44.51                 
Veera Linna  2009    170          41.37   
  Uinti Tampere  43.01                 
Vieno Hakakari  2009    169          41.46   
  Hyvinkään Uimaseura  42.64                 
Iina Tieaho  2010    150          43.07   
  Nokian Pyry  44.28                 
10  Kerttu Mätäsjärvi  2009    147          43.38   
  Uinti Tampere  46.60                 
11  Minea Moisio  2009    145          43.62   
  TaTu Tampere  44.62                 
12  Anni Sorsa  2010    141          43.99   
  Nokian Pyry  45.50                 
13  Meea Kinnunen  2009    127          45.55   
  Uinti Tampere  50.03                 
14  Hanna-Mari Kuisma  2009    125          45.86   
  Hyvinkään Uimaseura  48.14                 
15  Lilli Paakkala  2009    122          46.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Nelli Savisto  2009    120          46.37   
  Uinti Tampere  49.72                 
17  Lotta Malmelin  2009    116          46.94   
  Nokian Pyry  46.51                 
18  Skylar Graves  2009    114          47.25   
  Tuusulan Uimaseura  47.48                 
19  Mimosa Levula  2009    111          47.63   
  Kankaanpään Uimarit  47.15                 
20  Ellis Kubu  2009    101          49.22   
  Uinti Tampere  54.50                 
21  Laura Räikkälä  2009    98          49.60   
  Kankaanpään Uimarit  48.82                 
22  Hertta Myllymäki  2010    93          50.58   
  TaTu Tampere  50.17                 
23  Sanni Korhonen  2009    92          50.71   
  TaTu Tampere  49.37                 
24  Emmi Oksanen  2009    84          52.30   
  TaTu Tampere  50.76                 
25  Heini Kivelä  2010    63          57.55   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 10 v 
Sponsori: www.hierojajuvakka.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Myllymäki  2008    255          36.12   
  TaTu Tampere  36.62                 
Emma Tieaho  2008    245          36.64   
  Nokian Pyry  37.50                 
Oona Valtonen  2008    223          37.78   
  TaTu Tampere  36.05                 
Hanna Zautasvili  2008    223          37.80   
  Uinti Tampere  41.44                 
Iida Pennanen  2008    208          38.65   
  TaTu Tampere  39.47                 
Venla Päivärinta  2008    192          39.69   
  Ilmajoen Kisailijat  39.30                 
Senja Pakkanen  2008    181          40.53   
  Kankaanpään Uimarit  41.26                 
Venla Rajala  2008    180          40.56   
  TaTu Tampere  39.68                 
Vilma Koivula  2008    180          40.59   
  Nokian Pyry  41.94                 
10  Krista Pajula  2008    178          40.71   
  Kankaanpään Uimarit  40.35                 
11  Anna Korpi  2008    152          42.91   
  Ilmajoen Kisailijat  40.57                 
12  Alissa Silfver  2008    127          45.60   
  Uinti Tampere  50.98                 
13  Julia Tikka  2008    112          47.53   
  Uinti Tampere  51.86                 
14  Helmi Nikula  2008    62          57.88   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.hierojajuvakka.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Kausiala  1997    474          29.40   
  TaTu Tampere  28.95                 
Emilia Majuri  2001    403          31.02   
  Uinti Tampere  30.19                 
Siiri Levonoja  2004    386          31.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.50                 
Sanna Pajula  2003    350          32.51   
  Kankaanpään Uimarit  32.23                 
Jeanette Ingberg  2006    339          32.88   
  Octopus Lohja  34.43                 
Elsa Päivärinta  2004    301          34.20   
  Ilmajoen Kisailijat  34.83                 
Peppi Värikoski  2006    296          34.40   
  Nokian Pyry  35.01                 
Riikka Broman  2006    293          34.52   
  Nokian Pyry  34.72                 
Nina Sundberg  2006    272          35.38   
  Octopus Lohja  34.65                 
10  Saga Peltolehto  2003    236          37.08   
  Uinti Tampere  36.43                 
11  Janna Flinkman  2005    224          37.71   
  Octopus Lohja  39.61                 
12  Emily Heikkilä  2007    223          37.77   
  Nokian Pyry  37.57                 
13  Iina Lamminsaari  2006    219          38.03   
  Uinti Tampere  38.50                 
14  Ella Ruusumaa  2007    199          39.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.93                 
15  Ida Ojala  2005    194          39.57   
  Uinti Tampere  38.89                 
16  Suvi-Tuuli Saari  2006    194          39.60   
  Uinti Tampere  39.20                 
17  Venla Björkholm  2006    183          40.32   
  Uinti Tampere  41.39                 
18  Jenna Myllyntausta  2006    168          41.53   
  Uinti Tampere  39.86                 
19  Sonja Lehtonen  2006    159          42.27   
  Uinti Tampere  47.07                 
20  Sara Mäkiaho  2007    138          44.29   
  Uinti Tampere  43.95                 
21  Emmi Lindholm  2007    134          44.78   
  Uinti Tampere  46.65                 
22  Mona Valkonen  2006    130          45.18   
  Uinti Tampere  46.41                 
Mona Vahteristo  2005              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura  35.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, P-10, 11, M 50 m VU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.pasisavia.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuure Pikkuhuhta  2009    174          36.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.27                 
Konsta Horppu  2008    165          36.90   
  Nokian Pyry  38.15                 
Frans Nieminen  2009    144          38.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.13                 
Topias Myllykoski  2008    126          40.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.56                 
Aapo Rosenström  2009    118          41.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.01                 
Niilo Lappalainen  2011    118          41.29   
  Nokian Pyry  43.50                 
Eemeli Pennanen  2009    96          44.17   
  TaTu Tampere  46.90                 
Eetu Mäkinen  2008    93          44.57   
  Jämsänkosken Ilves  45.62                 
Elias Eironen  2008    91          45.01   
  Uinti Tampere  46.66                 
10  Justus Tikkanen  2010    73          48.37   
  TaTu Tampere  47.41                 
11  Ilmari Pohja  2009    70          49.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.34                 
12  Ossi Nevalainen  2008    69          49.26   
  Uinti Tampere  52.60                 
13  Vilho Siikala  2008    64          50.40   
  Uinti Tampere  51.30                 
14  Pyry Kivioja  2009    60          51.47   
  Kankaanpään Uimarit  52.23                 
15  Oiva Karhu  2008    60          51.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.22                 
16  Timi Niemi  2012    59          52.04   
  TaTu Tampere  54.99                 
17  Sisu Toiva  2009    55          53.04   
  Nokian Pyry  59.40                 
18  Rene Salama  2009    40          58.85   
  Nokian Pyry                   
19  Iisakki Levula  2011    37          1:00.33   
  Kankaanpään Uimarit                   
20  Oskari Jalonen  2008    30          1:04.79   
  Uinti Tampere  1:05.35                 
21  Sheng Fei Fan  2010    20          1:14.17   
  TaTu Tampere  1:07.22                 
22  Ivan Lukichev  2009    15          1:22.06   
  TaTu Tampere  1:06.72                 
Elias Suominen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  53.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Werner Salama  2008              DSQ   
  Nokian Pyry  51.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P-10, 11, M 50 m VU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: www.pasisavia.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Pellinen  2007    225          33.29   
  Uinti Tampere  33.02                 
Niklas Tikkanen  2007    153          37.84   
  TaTu Tampere  37.76                 
Onni Koppanen  2007    145          38.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.42                 
Markus Levonoja  2007    137          39.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.73                 
Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007    129          40.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.33                 
Tero Soukka  2007    124          40.60   
  TaTu Tampere  43.00                 
Niklas Kallio  2007    117          41.37   
  TaTu Tampere  42.30                 
Eino Anttila  2007    110          42.27   
  TaTu Tampere  45.48                 
Juho Räikkälä  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  41.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P-10, 11, M 50 m VU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.pasisavia.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003    461          26.21   
  Octopus Lohja  25.71                 
Ukko-Pekka Luomala  2004    372          28.15   
  Järvenpään Uintiklubi  27.97                 
Rasmus Salminen  2004    353          28.65   
  Uinti-Vakka  28.61                 
Petri Mäkinen  1977    343          28.93   
  Jämsänkosken Ilves  28.41                 
Aleksei Belov  1998    323          29.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat  28.64                 
Mikael Halonen  2003    300          30.24   
  Uinti Tampere  32.41                 
Lauri Aho  2006    284          30.81   
  Raision Urheilijat  31.88                 
Lauri Korpi  2006    266          31.50   
  Ilmajoen Kisailijat  30.80                 
Verner Lammassaari  2004    260          31.72   
  Octopus Lohja  31.67                 
10  Aapo Nurminen  2006    235          32.82   
  Raision Urheilijat  33.86                 
11  Mika Karlsson  2004    213          33.92   
  Kankaanpään Uimarit  34.22                 
12  Luka Hirvonen  2006    186          35.44   
  Nokian Pyry  35.69                 
13  Kasper Kaskela  2004    182          35.71   
  Uinti Tampere  35.72                 
14  Max Lausi  2006    169          36.63   
  Kankaanpään Uimarit  36.82                 
15  Antti Toivonen  2003    162          37.13   
  Uinti Tampere  38.93                 
16  Mike Hongisto  2006    157          37.54   
  Octopus Lohja  37.61                 
17  Vili Niemi  2006    133          39.64   
  TaTu Tampere  38.40                 
Nikolas Ruotsalo  2006              DSQ   
  Octopus Lohja  36.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tomas Levula  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  41.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:23   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.kodarit.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007    435  31.62        1:06.27   
  Cetus Espoo  1:05.46                 
                     
Anni Frusti  2007    366  33.32        1:10.24   
  Nokian Pyry  1:09.17                 
                     
Tuuli Peltola  2007    366  34.17        1:10.24   
  Raision Urheilijat  1:09.55                 
                     
Ines Pälviranta  2007    363  34.51        1:10.41   
  Uinti Tampere  1:10.17                 
                     
Matilda Leppänen  2007    348  33.80        1:11.42   
  Cetus Espoo  1:11.38                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    346  34.23        1:11.57   
  Cetus Espoo  1:11.19                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007    340  34.33        1:11.98   
  Cetus Espoo  1:10.36                 
                     
Veera Malmelin  2007    333  34.86        1:12.49   
  Nokian Pyry  1:13.33                 
                     
Nella Kortteinen  2007    298  36.24        1:15.19   
  Uinti Tampere  1:15.53                 
                     
10  Aino Ruottinen  2007    284  36.77        1:16.39   
  Uinti Tampere  1:18.48                 
                     
11  Nella Honkanen  2007    273  36.66        1:17.44   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.62                 
                     
12  Joanna Kivelä  2007    269  36.16        1:17.80   
  Uinti Tampere  1:23.13                 
                     
13  Ida Paaskoski  2007    265  37.24        1:18.23   
  Cetus Espoo  1:16.13                 
                     
14  Peppi Lehtinen  2007    263  35.86        1:18.39   
  Kankaanpään Uimarit  1:13.26                 
                     
15  Katri Kulovuori  2007    252  38.40        1:19.54   
  Uinti Tampere  1:23.38                 
                     
16  Mimosa Airevuo  2007    227  37.14        1:22.37   
  Uinti Tampere  1:25.60                 
                     
17  Vuokko Larjomaa  2007    210  39.45        1:24.45   
  Cetus Espoo  1:25.38                 
                     
18  Elsa Joseph  2007    205  39.83        1:25.10   
  TaTu Tampere  1:27.42                 
                     
19  Siiri Attola  2009    205  39.38        1:25.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Fanni Auri  2007    200  40.81        1:25.92   
  Uinti Tampere  1:24.20                 
                     
21  Minttu Mäkihannu  2008    187  40.24        1:27.84   
  TaTu Tampere  1:28.00                 
                     
21  Senni Sevenius  2009    187  41.10        1:27.84   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.05                 
                     
23  Adalmiina Levula  2007    171  44.29        1:30.42   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.31                 
                     
24  Ella Ruusumaa  2007    164  43.23        1:31.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.39                 
                     
25  Lotta Turunen  2008    163  43.41        1:31.97   
  Cetus Espoo  1:32.23                 
                     
26  Milja Juvonen  2007    155  44.28        1:33.41   
  Nokian Pyry  1:36.64                 
                     
27  Saga Linnosaari  2008    155  42.12        1:33.44   
  Cetus Espoo  1:29.61                 
                     
28  Anni Lappalainen  2010    155  43.36        1:33.49   
  Nokian Pyry                   
                     
29  Minttu Meskanen  2008    151  44.75        1:34.35   
  Nokian Pyry  1:42.39                 
                     
30  Jade Brelo  2008    147  44.55        1:35.06   
  Cetus Espoo  1:30.27                 
                     
31  Krista Pajula  2008    143  45.03        1:36.05   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.47                 
                     
32  Jade Niemelä  2007    143  45.47        1:36.06   
  Kankaanpään Uimarit  1:39.90                 
                     
33  Emma Kaivola  2009    130  44.67        1:39.12   
  Hyvinkään Uimaseura  2:04.13                 
                     
34  Lotta Laine  2008    116  46.52        1:42.84   
  Nokian Pyry  1:45.29                 
                     
35  Iina Huusela  2008    110  49.83        1:44.56   
  Hyvinkään Uimaseura  1:56.52                 
                     
36  Lotta Juvonen  2008    110  47.82        1:44.73   
  Hyvinkään Uimaseura  1:54.41                 
                     
37  Emmi Pohjonen  2009    109  50.57        1:45.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
38  Katri Tervola  2007    97  49.00        1:49.17   
  Kankaanpään Uimarit  1:48.55                 
                     
39  Lila Reiman  2007    96  49.47        1:49.61   
  TaTu Tampere  1:47.92                 
                     
40  Linda From  2008    75  53.83        1:58.75   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 5, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: www.kodarit.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elsa Määttä  2006    284  37.61        1:16.42   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.73                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    284  37.06        1:16.44   
  Kankaanpään Uimarit  1:17.65                 
                     
Saaga Keränen  2006    281  35.79        1:16.67   
  Uinti Tampere  1:20.88                 
                     
Olivia Levula  2006    280  37.24        1:16.75   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.03                 
                     
Oona Turunen  2006    272  37.64        1:17.54   
  Kankaanpään Uimarit  1:16.35                 
                     
Ella Salminen  2006    265  36.80        1:18.23   
  Porin Pyrintö  1:16.98                 
                     
Veera Hautamäki  2006    264  37.83        1:18.24   
  Raision Urheilijat  1:20.81                 
                     
Minttu Mikkonen  2006    240  38.25        1:20.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.40                 
                     
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    229  38.04        1:22.03   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.93                 
                     
10  Iisa Lavikainen  2006    213  39.70        1:24.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.77                 
                     
11  Solina Viitanen  2006    180  41.05        1:28.97   
  Uinti Tampere  1:51.89                 
                     
12  Jenni Järvensivu  2006    176  40.14        1:29.51   
  Porin Pyrintö  1:31.90                 
                     
13  Matilda Hirvonen  2006    158  43.92        1:32.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.91                 
                     
14  Evelina Myllykoski  2006    148  44.32        1:34.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.10                 
                     
Elli Jalonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.kodarit.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    508  30.45        1:02.95   
  Nokian Pyry  1:02.32                 
                     
Anni Matikainen  2001    483  30.56        1:04.04   
  Nokian Pyry  1:03.52                 
                     
Mari Kausiala  1997    474  30.63        1:04.43   
  TaTu Tampere  1:03.87                 
                     
Siiri Toiva  2002    442  31.65        1:05.92   
  Nokian Pyry  1:05.04                 
                     
Fanny Savia  2005    424  32.18        1:06.85   
  Nokian Pyry  1:07.48                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    413  33.19        1:07.44   
  Nokian Pyry  1:09.81                 
                     
Ronja Mustalahti  2004    397  33.48        1:08.36   
  Nokian Pyry  1:10.38                 
                     
Siiri Levonoja  2004    393  33.16        1:08.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.35                 
                     
Oona Kupari  2004    393  32.91        1:08.60   
  Octopus Lohja  1:08.06                 
                     
10  Vilja Rautell  2004    367  33.63        1:10.15   
  Octopus Lohja  1:11.05                 
                     
11  Viivi Nieminen  2002    359  33.64        1:10.69   
  Uinti Tampere  1:06.88                 
                     
12  Hilma Husari  2004    341  34.62        1:11.89   
  Nokian Pyry  1:09.22                 
                     
13  Sabina Rakhimova  2005    339  35.46        1:12.02   
  Raision Urheilijat  1:11.23                 
                     
14  Sini Taskinen  2005    334  34.09        1:12.37   
  Octopus Lohja  1:10.79                 
                     
15  Erica Tomperi  2004    333  34.70        1:12.46   
  Nokian Pyry  1:11.58                 
                     
16  Aino Manner  2004    326  35.19        1:12.95   
  Porin Pyrintö  1:14.88                 
                     
17  Sanna Pajula  2003    323  34.24        1:13.17   
  Kankaanpään Uimarit  1:10.71                 
                     
18  Vilma Saarinen  2004    260  36.77        1:18.71   
  Octopus Lohja  1:17.82                 
                     
19  Eevi Mäkinen  2005    254  34.61        1:19.27   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
20  Aada Berg  2004    236  38.81        1:21.22   
  Porin Pyrintö  1:18.28                 
                     
21  Milja Santavirta  2004    213  39.89        1:24.06   
  Porin Pyrintö  1:24.23                 
                     
Mona Vahteristo  2005              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura  1:20.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:23 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: www.jeriika.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    339  30.75        1:04.43   
  Cetus Espoo  1:04.43                 
                     
Mikael Böckerman  2006    282  32.60        1:08.51   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.78                 
                     
Iiro Räty  2006    262  33.37        1:10.22   
  Nokian Pyry  1:12.00                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    261  33.54        1:10.31   
  Cetus Espoo  1:08.29                 
                     
Matias Leiwo  2006    249  34.36        1:11.41   
  Uinti Tampere  1:12.09                 
                     
Ilmari Nieminen  2007    233  34.54        1:12.96   
  Cetus Espoo  1:13.66                 
                     
Andreas Kinnunen  2006    223  35.93        1:14.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.89                 
                     
Veeti Hämäläinen  2006    221  35.70        1:14.31   
  Raision Urheilijat  1:15.64                 
                     
Anton Passoja  2006    217  34.72        1:14.76   
  Nokian Pyry  1:16.28                 
                     
10  Oiva Koppelmäki  2007    214  36.00        1:15.10   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.73                 
                     
11  Kalle Heinonen  2006    213  34.94        1:15.17   
  TaTu Tampere  1:18.17                 
                     
12  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    210  36.12        1:15.58   
  Uinti Tampere  1:15.10                 
                     
13  Benjamin Winqvist  2006    201  36.00        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:15.07                 
                     
14  Tatu Yli-Houhala  2007    195  36.31        1:17.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.80                 
                     
15  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    194  37.28        1:17.56   
  Uinti Tampere  1:13.93                 
                     
16  Lenni Syvänen  2007    192  36.32        1:17.78   
  Cetus Espoo  1:18.68                 
                     
17  Lenni Nevalainen  2007    191  37.41        1:18.03   
  Cetus Espoo  1:23.35                 
                     
18  Anton Ahonen  2006    189  38.46        1:18.30   
  Cetus Espoo  1:19.71                 
                     
19  Leevi Saarinen  2006    178  37.65        1:19.80   
  Uinti-Vakka  1:17.26                 
                     
20  Thomas Failer  2007    176  38.03        1:20.14   
  Uinti Tampere  1:24.13                 
                     
21  Luca Ruusila  2006    174  39.74        1:20.40   
  Uinti Tampere  1:20.48                 
                     
22  Aaron Tikkanen  2006    170  39.26        1:21.08   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.29                 
                     
23  Mikael Rasinmäki  2006    168  37.93        1:21.36   
  Cetus Espoo  1:18.94                 
                     
24  Osmo Räikkälä  2006    168  39.19        1:21.39   
  Kankaanpään Uimarit  1:25.39                 
                     
25  Eetu Nieminen  2006    162  40.68        1:22.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.32                 
                     
26  Otto Vauhkonen  2007    160  38.87        1:22.77   
  Cetus Espoo  1:22.61                 
                     
27  Roope Liimatainen  2007    154  40.18        1:23.67   
  Cetus Espoo  1:22.26                 
                     
28  Eelis Juuti  2006    153  40.40        1:23.98   
  Uinti Tampere  1:21.25                 
                     
29  Eljas Pekkola  2007    149  39.81        1:24.72   
  Cetus Espoo  1:28.54                 
                     
30  Pyry Nieminen  2007    144  41.27        1:25.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.10                 
                     
31  Miki Vierre  2006    143  42.22        1:25.88   
  TaTu Tampere  1:32.56                 
                     
32  Max Lausi  2006    141  42.08        1:26.24   
  Kankaanpään Uimarit  1:24.71                 
                     
33  Eetu Niemi  2007    140  41.05        1:26.51   
  Octopus Lohja  1:22.72                 
                     
34  Petter Kaskela  2007    138  40.24        1:26.94   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Joonas Keränen  2007    136  40.96        1:27.22   
  Cetus Espoo  1:25.48                 
                     
36  Akseli Savolainen  2007    135  40.75        1:27.60   
  Cetus Espoo  1:27.88                 
                     
37  Mikael Suni  2007    132  40.44        1:28.09   
  Cetus Espoo  1:30.13                 
                     
38  Eemeli Salo  2007    131  41.95        1:28.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.76                 
                     
39  Ferdinand Backman  2006    129  41.57        1:28.92   
  TaTu Tampere  1:28.29                 
                     
40  Topi Äikäs  2007    127  42.24        1:29.32   
  Uinti Tampere  1:32.73                 
                     
41  Veeti Heittokangas  2006    126  41.75        1:29.47   
  Uinti Tampere  1:26.70                 
                     
42  Tomas Levula  2006    125  42.26        1:29.82   
  TaTu Tampere  1:42.60                 
                     
43  Aapo Harjula  2007    122  42.04        1:30.44   
  Uinti Tampere  1:38.97                 
                     
44  Vili Niemi  2006    116  43.32        1:32.01   
  TaTu Tampere  1:29.26                 
                     
45  Veikko Hautaniemi  2007    114  42.85        1:32.47   
  Cetus Espoo  1:35.96                 
                     
46  Topias Myllykoski  2008    111  45.93        1:33.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.75                 
                     
47  Henri Koskela  2007    109  42.75        1:34.00   
  Cetus Espoo  1:30.53                 
                     
48  Eetu Nissinen  2008    106  44.53        1:34.74   
  TaTu Tampere  1:41.54                 
                     
49  Valtteri Ihanamäki  2006    101  44.30        1:36.31   
  Kankaanpään Uimarit  1:30.94                 
                     
50  Justus Veneskoski  2006    100  44.48        1:36.58   
  Uinti Tampere  1:36.03                 
                     
51  Jasper Jakonen  2006    98  46.80        1:37.32   
  Porin Pyrintö  1:41.11                 
                     
52  Jesse Uutela  2008    96  45.50        1:37.92   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Leo Lehtonen  2006    94  47.13        1:38.64   
  TaTu Tampere  1:43.55                 
                     
54  Vladimir Chubiev  2007    93  46.75        1:38.96   
  Uinti Tampere                   
                     
55  Emil Savolainen  2007    93  46.71        1:39.02   
  Uinti Tampere  1:40.00                 
                     
56  Onni-Pekka Hirvonen  2007    92  48.97        1:39.30   
  Uinti Tampere  1:39.31                 
                     
57  Ohto Heikkinen  2008    92  47.54        1:39.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
58  Aleksi Vuohelainen  2007    40  1:07.40        2:10.70   
  Uinti Tampere  1:38.32                 
                     
Matias Suutala  2008              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: www.jeriika.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Pirinen  2005    337  30.67        1:04.57   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.29                 
                     
Kasper Kytö  2005    246  33.56        1:11.70   
  Nokian Pyry  1:13.87                 
                     
Markus Popov  2005    219  34.60        1:14.51   
  TaTu Tampere  1:14.31                 
                     
Luukas Kallio  2005    99  44.82        1:36.84   
  TaTu Tampere  1:37.11                 
                     
 
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: www.jeriika.fi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-Kalle Luomala  2002    527  25.82        55.63   
  Järvenpään Uintiklubi  54.93                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    397  29.96        1:01.10   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.31                 
                     
Aapo Koivuniemi  2004    143  40.46        1:25.78   
  Uinti Tampere  1:25.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: Liikunta Pyörre 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Attola  2009    215          47.75   
  Hyvinkään Uimaseura  46.29                 
Janna Saloniemi  2009    173          51.31   
  TaTu Tampere  49.47                 
Julia Lampinen  2009    163          52.41   
  Jämsänkosken Ilves  51.33                 
Anni Lappalainen  2010    160          52.68   
  Nokian Pyry  52.20                 
Adele Luukkonen  2009    159          52.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.15                 
Viola Heikkilä  2009    156          53.14   
  Nokian Pyry  55.82                 
Minea Moisio  2009    154          53.43   
  TaTu Tampere  53.98                 
Wivian Orpana  2010    145          54.49   
  Kankaanpään Uimarit  58.56                 
Skylar Graves  2009    138          55.31   
  Tuusulan Uimaseura  54.91                 
10  Senni Sevenius  2009    136          55.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Veera Linna  2009    130          56.47   
  Uinti Tampere                   
12  Emmi Pohjonen  2009    124          57.38   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.03                 
13  Lilli Paakkala  2009    107          1:00.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Anni Sorsa  2010    106          1:00.35   
  Nokian Pyry  1:08.11                 
15  Lotta Malmelin  2009    98          1:02.05   
  Nokian Pyry  1:01.33                 
16  Kerttu Mätäsjärvi  2009    97          1:02.20   
  Uinti Tampere                   
17  Emmi Oksanen  2009    90          1:03.81   
  TaTu Tampere  1:05.89                 
18  Hertta Myllymäki  2010    88          1:04.25   
  TaTu Tampere  59.18                 
19  Meea Kinnunen  2009    85          1:05.02   
  Uinti Tampere                   
20  Sanni Korhonen  2009    80          1:06.33   
  TaTu Tampere                   
21  Iina Tieaho  2010    74          1:08.19   
  Nokian Pyry  1:10.80                 
22  Mimosa Levula  2009    73          1:08.24   
  Kankaanpään Uimarit  1:07.53                 
23  Nelli Savisto  2009    73          1:08.31   
  Uinti Tampere                   
24  Laura Räikkälä  2009    72          1:08.62   
  Kankaanpään Uimarit  1:09.40                 
Ellis Kubu  2009              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emma Kaivola  2009              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  59.15                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 7, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 10 v 
Sponsori: Liikunta Pyörre 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Mikkonen  2008    263          44.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.69                 
Ada Tuurna  2008    229          46.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  48.13                 
Iiris Myllymäki  2008    216          47.70   
  TaTu Tampere  47.97                 
Senja Pakkanen  2008    156          53.13   
  Kankaanpään Uimarit  52.63                 
Venla Päivärinta  2008    148          54.06   
  Ilmajoen Kisailijat  54.95                 
Vilma Koivula  2008    121          57.90   
  Nokian Pyry  1:01.62                 
Krista Pajula  2008    118          58.31   
  Kankaanpään Uimarit  56.07                 
Hanna Zautasvili  2008    117          58.48   
  Uinti Tampere                   
Julia Tikka  2008    109          59.91   
  Uinti Tampere                   
10  Minttu Meskanen  2008    103          1:01.08   
  Nokian Pyry  1:03.00                 
11  Linda From  2008    103          1:01.09   
  Uinti Tampere  1:01.82                 
12  Lotta Juvonen  2008    101          1:01.30   
  Hyvinkään Uimaseura  1:00.41                 
13  Lotta Laine  2008    95          1:02.55   
  Nokian Pyry  1:03.75                 
14  Helmi Nikula  2008    82          1:05.67   
  Uinti Tampere                   
15  Iina Huusela  2008    77          1:07.18   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.37                 
Alissa Silfver  2008              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oona Valtonen  2008              DSQ  50m 
  TaTu Tampere  47.53                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Venla Rajala  2008              DSQ  25m 
  TaTu Tampere  54.85                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
Sponsori: Liikunta Pyörre 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kanerva Kinnunen  2004    601          33.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.61                 
Pinja Pakkanen  2006    299          42.82   
  Kankaanpään Uimarit  42.08                 
Elsa Päivärinta  2004    280          43.76   
  Ilmajoen Kisailijat  43.40                 
Olivia Levula  2006    271          44.22   
  Kankaanpään Uimarit  46.09                 
Viivi Nieminen  2002    244          45.83   
  Uinti Tampere                   
Sara Mäkiaho  2007    220          47.41   
  Uinti Tampere                   
Jeanette Ingberg  2006    209          48.19   
  Octopus Lohja  50.91                 
Jenna Myllyntausta  2006    189          49.85   
  Uinti Tampere  48.05                 
Suvi-Tuuli Saari  2006    183          50.41   
  Uinti Tampere                   
10  Iina Lamminsaari  2006    174          51.25   
  Uinti Tampere                   
11  Ella Palovaara  2005    164          52.23   
  Octopus Lohja  54.58                 
12  Janna Flinkman  2005    164          52.32   
  Octopus Lohja  49.97                 
13  Solina Viitanen  2006    159          52.85   
  Uinti Tampere  58.01                 
14  Emmi Lindholm  2007    127          56.94   
  Uinti Tampere                   
15  Mona Valkonen  2006    114          59.02   
  Uinti Tampere                   
16  Ella Harju  2007    112          59.34   
  Uinti Tampere                   
Elli Jalonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ida Ojala  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  53.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sonja Lehtonen  2006              DSQ  25m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Venla Björkholm  2006              DSQ  25m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:25   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Klümper  2008    149          47.60   
  Cetus Espoo  47.71                 
Tuure Pikkuhuhta  2009    131          49.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.47                 
Tommi Mosconi  2008    125          50.40   
  Cetus Espoo  51.29                 
Elias Suominen  2008    123          50.76   
  TaTu Tampere  53.06                 
Aapo Rosenström  2009    114          51.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.65                 
Niilo Lappalainen  2011    110          52.56   
  Nokian Pyry  52.89                 
Eetu Mäkinen  2008    98          54.74   
  Jämsänkosken Ilves  57.67                 
Matias Suutala  2008    98          54.75   
  Uinti Tampere                   
Topias Myllykoski  2008    98          54.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.57                 
10  Jesse Uutela  2008    90          56.34   
  Uinti Tampere  1:01.02                 
11  Frans Nieminen  2009    89          56.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.52                 
12  Oiva Karhu  2008    81          58.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.96                 
13  Konsta Horppu  2008    80          58.60   
  Nokian Pyry  1:00.63                 
14  Ossi Nevalainen  2008    71          1:00.86   
  Uinti Tampere                   
15  Vilho Siikala  2008    65          1:02.72   
  Uinti Tampere                   
16  Justus Tikkanen  2010    64          1:02.91   
  TaTu Tampere  1:07.69                 
17  Ohto Heikkinen  2008    57          1:05.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:03.97                 
18  Eetu Nissinen  2008    50          1:08.15   
  TaTu Tampere  1:11.38                 
19  Ilmari Pohja  2009    49          1:08.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Oskari Jalonen  2008    34          1:17.30   
  Uinti Tampere                   
Artemi Tsinjonnõi  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  45.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elias Eironen  2008              DSQ  25m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Sisu Toiva  2009              DSQ  50m 
  Nokian Pyry  1:09.36                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Timi Niemi  2012              DSQ  25m 
  TaTu Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 8, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Tikkanen  2007    133          49.36   
  TaTu Tampere  50.63                 
Tero Soukka  2007    128          50.09   
  TaTu Tampere  53.07                 
Markus Levonoja  2007    109          52.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  53.87                 
Aapo Harjula  2007    101          54.13   
  Uinti Tampere  55.31                 
Onni Koppanen  2007    94          55.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.08                 
Niklas Kallio  2007    84          57.43   
  TaTu Tampere  57.67                 
Juho Räikkälä  2007    68          1:01.62   
  Kankaanpään Uimarit  1:04.75                 
Eino Anttila  2007    59          1:04.56   
  TaTu Tampere  1:15.15                 
Emil Savolainen  2007              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  1:26.87                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007              DSQ  25m 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Onni-Pekka Hirvonen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  1:10.18                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
 
Laji 8, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003    411          33.96   
  Octopus Lohja  32.83                 
Petri Mäkinen  1977    344          36.03   
  Jämsänkosken Ilves  35.92                 
Aleksei Belov  1998    299          37.75   
  Pihlava Työväen Urheilijat  36.71                 
Casper Kvist  2006    245          40.34   
  Nokian Pyry  40.16                 
Luka Hirvonen  2006    215          42.13   
  Nokian Pyry  42.21                 
Kasper Kytö  2005    182          44.52   
  Nokian Pyry  45.01                 
Jaakko Karti  2004    182          44.54   
  Uinti Tampere  43.67                 
Mika Karlsson  2004    151          47.34   
  Kankaanpään Uimarit  47.34                 
Antti Toivonen  2003    115          51.81   
  Uinti Tampere  50.09                 
10  Kasper Kaskela  2004    112          52.38   
  Uinti Tampere  52.70                 
11  Justus Veneskoski  2006    107          53.18   
  Uinti Tampere                   
12  Leo Lehtonen  2006    87          56.94   
  TaTu Tampere  57.50                 
13  Jasper Jakonen  2006    74          59.96   
  Porin Pyrintö  1:02.69                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:25 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:36   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Peltola  2007    405  40.81        1:24.27   
  Raision Urheilijat  1:23.40                 
                     
Matilda Leppänen  2007    395  39.61        1:24.93   
  Cetus Espoo  1:23.07                 
                     
Anja Miao  2007    293  44.49        1:33.79   
  Cetus Espoo  1:32.84                 
                     
Anni Frusti  2007    280  45.30        1:35.28   
  Nokian Pyry  1:34.62                 
                     
Veera Malmelin  2007    262  47.46        1:37.40   
  Nokian Pyry  1:34.81                 
                     
Ellen Lindell  2007    256  46.17        1:38.12   
  Cetus Espoo  1:34.23                 
                     
Elsa Joseph  2007    236  45.65        1:40.81   
  TaTu Tampere  1:36.53                 
                     
Emmiina Eho  2007    235  47.93        1:40.94   
  Uinti Tampere  1:39.98                 
                     
Milka Marjakaarto  2007    229  49.08        1:41.91   
  Cetus Espoo  1:40.58                 
                     
10  Fanni Auri  2007    212  48.94        1:44.52   
  Uinti Tampere  1:49.23                 
                     
11  Iida Pennanen  2008    204  50.65        1:45.83   
  TaTu Tampere  1:46.60                 
                     
12  Veera Nurmikolu  2007    204  49.59        1:45.91   
  Uinti Tampere  1:42.54                 
                     
13  Rebecca Mäkinen  2008    204  49.45        1:45.92   
  Uinti Tampere  1:47.19                 
                     
14  Venla Karialho  2007    191  51.12        1:48.28   
  Hyvinkään Uimaseura  1:47.05                 
                     
15  Selma Ala-Karvia  2008    189  52.48        1:48.61   
  Uinti Tampere  1:50.21                 
                     
16  Mimosa Airevuo  2007    187  48.61        1:49.03   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Iiris Myllymäki  2008    185  51.74        1:49.28   
  TaTu Tampere  1:49.47                 
                     
18  Esther Reunala  2007    182  50.90        1:49.91   
  Octopus Lohja  1:47.00                 
                     
19  Katri Tervola  2007    174  53.19        1:51.49   
  Kankaanpään Uimarit  1:51.84                 
                     
20  Emily Heikkilä  2007    171  51.92        1:52.35   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Teea Rajala  2008    169  53.81        1:52.75   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Emma Tieaho  2008    164  54.88        1:53.79   
  Nokian Pyry  2:06.44                 
                     
23  Lila Reiman  2007    160  53.76        1:54.78   
  TaTu Tampere  1:51.48                 
                     
24  Hanna Vänni  2008    154  56.97        1:56.29   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Adalmiina Levula  2007    136  57.94        2:01.07   
  Kankaanpään Uimarit  1:59.97                 
                     
26  Hanna-Mari Kuisma  2009    102  1:04.32        2:13.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
27  Milja Juvonen  2007    94  1:06.49        2:17.04   
  Nokian Pyry  2:14.02                 
                     
28  Anna Korpi  2008    82  1:06.60        2:23.43   
  Ilmajoen Kisailijat  2:27.58                 
                     
Emmi Jokinen  2008              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  2:01.61                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saaga Keränen  2006    315  42.95        1:31.59   
  Uinti Tampere  1:35.53                 
                     
Jessika Lampinen  2006    310  42.68        1:32.06   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Ella Salminen  2006    301  43.40        1:33.01   
  Porin Pyrintö  1:33.00                 
                     
Riikka Broman  2006    287  45.06        1:34.49   
  Nokian Pyry  1:35.46                 
                     
Vilma Paajanen  2006    254  46.79        1:38.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.40                 
                     
Olivia Levula  2006    243  48.13        1:39.81   
  Kankaanpään Uimarit  1:41.28                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    243  47.30        1:39.91   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.28                 
                     
Jenni Järvensivu  2006    120  59.62        2:06.42   
  Porin Pyrintö  2:04.73                 
                     
Evelina Myllykoski  2006    112  1:01.96        2:09.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:10.22                 
                     
 
Laji 9, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Sponsori: Nokian Härki Apteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Matikainen  2001    444  37.85        1:21.71   
  Nokian Pyry  1:22.94                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    405  39.43        1:24.22   
  Nokian Pyry  1:23.68                 
                     
Siiri Toiva  2002    370  40.82        1:26.83   
  Nokian Pyry  1:25.91                 
                     
Erica Tomperi  2004    366  41.17        1:27.17   
  Nokian Pyry  1:26.95                 
                     
Fanny Savia  2005    345  41.97        1:28.88   
  Nokian Pyry  1:27.05                 
                     
Emilia Niemi  2005    335  41.62        1:29.77   
  Octopus Lohja  1:29.73                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    326  43.02        1:30.55   
  Nokian Pyry  1:33.70                 
                     
Ronja Mustalahti  2004    315  44.17        1:31.58   
  Nokian Pyry  1:34.59                 
                     
Sanna Pajula  2003    282  44.51        1:35.07   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.46                 
                     
10  Aada Berg  2004    233  47.44        1:41.28   
  Porin Pyrintö  1:46.35                 
                     
11  Aino Manner  2004    220  49.45        1:43.22   
  Porin Pyrintö  1:48.78                 
                     
12  Milja Santavirta  2004    181  52.40        1:50.18   
  Porin Pyrintö  1:50.42                 
                     
13  Saga Peltolehto  2003    172  52.72        1:51.92   
  Uinti Tampere  1:50.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:36 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:52   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albert Laakkonen  2007    211  43.89        1:33.27   
  Uinti Tampere  1:36.06                 
                     
Joona Talja  2007    187  45.63        1:37.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.89                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    170  48.23        1:40.26   
  Cetus Espoo  1:35.04                 
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006    166  48.04        1:41.16   
  Cetus Espoo  1:39.77                 
                     
Iiro Räty  2006    154  48.61        1:43.57   
  Nokian Pyry  1:42.93                 
                     
Tobias Syrjä  2006    153  48.99        1:43.75   
  Uinti Tampere  1:58.18                 
                     
Eetu Niemi  2007    146  49.15        1:45.44   
  Octopus Lohja  1:45.10                 
                     
Mikael Uitto  2007    142  49.53        1:46.35   
  Uinti Tampere  1:49.40                 
                     
Niilo Toivola  2007    127  52.52        1:50.55   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Severi Roihankorpi  2006    124  53.08        1:51.26   
  Uinti Tampere  1:51.28                 
                     
11  Ferdinand Backman  2006    123  52.61        1:51.66   
  TaTu Tampere  1:52.47                 
                     
12  Niilo Lappalainen  2011    118  53.78        1:53.25   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Osmo Räikkälä  2006    112  54.78        1:55.25   
  Kankaanpään Uimarit  1:59.69                 
                     
14  Timofey Matveev  2006    108  56.46        1:56.56   
  Uinti Tampere  1:59.61                 
                     
15  Áron Zautasvili  2006    106  54.84        1:57.29   
  Uinti Tampere  1:54.51                 
                     
Aapo Nurminen  2006              DSQ  75m 
  Raision Urheilijat  1:46.38                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Anton Passoja  2006              DSQ  0m Ui vapaauintia 
  Nokian Pyry  1:44.20                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Ossi Vienamo  2006              DSQ  25m 
  Uinti Tampere  1:39.98                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 10, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markus Popov  2005    172  48.87        1:39.97   
  TaTu Tampere  1:36.55                 
                     
Luukas Kallio  2005    109  54.37        1:56.35   
  TaTu Tampere  1:55.39                 
                     
 
Laji 10, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Närhi  1998    528  32.56        1:08.76   
  Octopus Lohja                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    396  35.74        1:15.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.38                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    391  35.78        1:15.99   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.94                 
                     
Rasmus Salminen  2004    221  41.61        1:31.88   
  Uinti-Vakka  1:32.69                 
                     
Verner Lammassaari  2004    199  44.98        1:35.16   
  Octopus Lohja  1:36.82                 
                     
Mikael Halonen  2003    166  46.21        1:41.14   
  Uinti Tampere  1:49.71                 
                     
Mika Karlsson  2004    151  49.00        1:44.25   
  Kankaanpään Uimarit  1:43.18                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:52 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: RTV Nokia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Hinkka  2009    219          40.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.24                 
Maija Mikkonen  2008    187          42.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.15                 
Hippu Rauhala  2010    184          42.83   
  Nokian Pyry  45.19                 
Martta Mäkinen  2008    153          45.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.88                 
Rebecca Mäkinen  2008    148          46.09   
  Uinti Tampere  45.77                 
Adele Luukkonen  2009    133          47.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.75                 
Jade Brelo  2008    131          47.90   
  Cetus Espoo  48.63                 
Saga Linnosaari  2008    123          48.94   
  Cetus Espoo  44.89                 
Selma Ala-Karvia  2008    123          48.97   
  Uinti Tampere  46.14                 
10  Viola Heikkilä  2009    120          49.39   
  Nokian Pyry  52.19                 
11  Nella Kuivanen  2008    117          49.73   
  Uinti Tampere  51.49                 
12  Teea Rajala  2008    117          49.83   
  Uinti Tampere  50.78                 
13  Julia Lampinen  2009    114          50.22   
  Jämsänkosken Ilves                   
14  Vilma Koivula  2008    102          52.02   
  Nokian Pyry  55.80                 
15  Senja Pakkanen  2008    101          52.18   
  Kankaanpään Uimarit  49.38                 
16  Lotta Turunen  2008    100          52.51   
  Cetus Espoo  52.12                 
17  Anni Lappalainen  2010    84          55.65   
  Nokian Pyry                   
18  Minttu Meskanen  2008    74          57.82   
  Nokian Pyry                   
19  Iina Tieaho  2010    68          59.73   
  Nokian Pyry  59.81                 
20  Lotta Malmelin  2009    53          1:04.86   
  Nokian Pyry                   
Lotta Laine  2008              DSQ  40m 
  Nokian Pyry                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 11, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 11 v 
Sponsori: RTV Nokia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Malmelin  2007    325          35.44   
  Nokian Pyry  35.31                 
Hanni Koski  2007    317          35.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.49                 
Peppi Lehtinen  2007    214          40.75   
  Kankaanpään Uimarit  37.66                 
Aino Ruottinen  2007    203          41.47   
  Uinti Tampere  39.44                 
Nella Honkanen  2007    202          41.55   
  Hyvinkään Uimaseura  42.50                 
Joanna Kivelä  2007    189          42.44   
  Uinti Tampere  44.43                 
Katri Kulovuori  2007    184          42.80   
  Uinti Tampere  42.78                 
Ella Ruusumaa  2007    176          43.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.49                 
Venla Karialho  2007    162          44.65   
  Hyvinkään Uimaseura  41.27                 
10  Esther Reunala  2007    162          44.70   
  Octopus Lohja  43.41                 
11  Milja Juvonen  2007    104          51.68   
  Nokian Pyry  48.63                 
 
Laji 11, T-10, 11, N 50 m PU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
Sponsori: RTV Nokia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    573          29.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.78                 
Sofia Ellonen  2004    516          30.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.04                 
Meeri Yli-Äyhö  2004    494          30.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.73                 
Mari Kausiala  1997    425          32.42   
  TaTu Tampere  31.89                 
Jenna Nousiainen  2005    391          33.33   
  Nokian Pyry  33.25                 
Emilia Majuri  2001    313          35.89   
  Uinti Tampere  35.60                 
Jeanette Ingberg  2006    281          37.19   
  Octopus Lohja  38.48                 
Vilja Rautell  2004    259          38.24   
  Octopus Lohja  38.43                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    231          39.68   
  Hyvinkään Uimaseura  44.46                 
10  Venla Vuorivirta  2005    217          40.57   
  Uinti Tampere  43.06                 
11  Elsa Määttä  2006    200          41.63   
  Hyvinkään Uimaseura  42.41                 
12  Minttu Mikkonen  2006    199          41.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.65                 
13  Viivi Kiiveri  2006    197          41.89   
  Uinti Tampere  40.45                 
14  Peppi Värikoski  2006    181          43.07   
  Nokian Pyry  44.00                 
15  Ella Palovaara  2005    170          43.97   
  Octopus Lohja  43.46                 
16  Iisa Lavikainen  2006    142          46.65   
  Hyvinkään Uimaseura  44.61                 
17  Janna Flinkman  2005    142          46.69   
  Octopus Lohja  47.47                 
18  Matilda Hirvonen  2006    110          50.78   
  Hyvinkään Uimaseura  51.04                 
19  Suvi-Tuuli Saari  2006    99          52.57   
  Uinti Tampere                   
20  Jenni Järvensivu  2006    58          1:02.68   
  Porin Pyrintö  57.95                 
Sini Taskinen  2005              DSQ   
  Octopus Lohja  37.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nokian Junnu-uinnit    Tulostuspäivämäärä  17 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:14   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  17 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, P-11, 12, M 50 m PU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Pellinen  2007    198          37.39   
  Uinti Tampere  38.62                 
Pyry Nieminen  2007    156          40.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.47                 
Juho Rosenström  2007    154          40.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.70                 
Artemi Tsinjonnõi  2008    121          43.97   
  Cetus Espoo  43.67                 
Georg Aspholm  2008    120          44.10   
  Uinti Tampere  43.85                 
Petter Kaskela  2007    117          44.49   
  Uinti Tampere                   
Lenni Nevalainen  2007    113          44.98   
  Cetus Espoo  44.13                 
Matti Klümper  2008    111          45.30   
  Cetus Espoo  44.38                 
Tommi Mosconi  2008    110          45.44   
  Cetus Espoo  47.04                 
10  Oiva Koppelmäki  2007    103          46.44   
  Hyvinkään Uimaseura  44.13                 
11  Konsta Horppu  2008    96          47.53   
  Nokian Pyry                   
12  Tobias Lydén  2008    93          48.07   
  Uinti Tampere  48.81                 
13  Sakari Rossi  2008    88          48.99   
  Uinti Tampere                   
14  Eemeli Salo  2007    87          49.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.62                 
15  Topi Äikäs  2007    84          49.60   
  Uinti Tampere  52.74                 
16  Eljas Pekkola  2007    84          49.63   
  Cetus Espoo  50.69                 
17  Mikael Suni  2007    81          50.37   
  Cetus Espoo  49.44                 
18  Eero Olli  2008    71          52.48   
  Uinti Tampere                   
19  Joonas Keränen  2007    70          52.74   
  Cetus Espoo  57.50                 
20  Markus Levonoja  2007    67          53.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
21  Lenni Syvänen  2007    67          53.60   
  Cetus Espoo  50.69                 
22  Otto Vauhkonen  2007    66          53.78   
  Cetus Espoo  51.58                 
23  Hugo Rossi  2008    60          55.45   
  Uinti Tampere  58.44                 
24  Veikko Hautaniemi  2007    52          58.39   
  Cetus Espoo  56.35                 
25  Akseli Savolainen  2007    46          1:00.75   
  Cetus Espoo  58.71                 
Henri Koskela  2007              DSQ  40m 
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Roope Liimatainen  2007              DSQ  30m 
  Cetus Espoo  45.88       </