Tulokset Saltis-Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.37 | ||||||
2 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.95 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.14 | ||||||
4 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.60 | ||||||
5 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 47.49 | ||||||
6 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.32 | ||||||
7 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.00 | ||||||
8 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 57.49 | ||||||
- | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.82 | ||||||
2 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | ||||||
3 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.07 | ||||||
4 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.66 | ||||||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.96 | ||||||
6 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.03 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.48 | ||||||
8 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.03 | ||||||
9 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | ||||||
10 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.66 | ||||||
11 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.84 | ||||||
12 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.20 | ||||||
13 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.90 | ||||||
14 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.56 | ||||||
15 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.04 | ||||||
16 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.19 | ||||||
17 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.43 | ||||||
18 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.50 | ||||||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.32 | ||||||
20 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.05 | ||||||
21 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.34 | ||||||
22 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | ||||||
23 | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.08 | ||||||
24 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.21 | ||||||
25 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | ||||||
26 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | ||||||
27 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.62 | ||||||
28 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.67 | ||||||
29 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.71 | ||||||
30 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 46.06 | ||||||
31 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.08 | ||||||
32 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.80 | ||||||
33 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | ||||||
34 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.51 | ||||||
35 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | ||||||
36 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.94 | ||||||
37 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.06 | ||||||
38 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.54 | ||||||
39 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.00 | ||||||
40 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.43 | ||||||
41 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.52 | ||||||
42 | Tina Najafzadeh | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.58 | ||||||
43 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.55 | ||||||
44 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.95 | ||||||
45 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.26 | ||||||
46 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.13 | ||||||
- | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:32 |