Tulokset Saltis-Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:19.98 | 2:14.09 | 2:53.19 | |||
2 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:21.74 | 2:14.24 | 2:54.66 | |||
3 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.22 | 1:24.40 | 2:14.88 | 2:55.40 | |||
4 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.33 | 1:23.32 | 2:16.25 | 2:55.41 | |||
5 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.73 | 1:22.77 | 2:16.51 | 2:56.10 | |||
6 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.75 | 1:22.49 | 2:16.68 | 2:56.88 | |||
7 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.97 | 1:23.44 | 2:20.50 | 3:04.03 | |||
8 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.64 | 1:25.64 | 2:26.19 | 3:07.33 | |||
9 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.86 | 1:31.37 | 2:30.32 | 3:11.63 | |||
10 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.26 | 1:32.26 | 2:30.17 | 3:11.98 | |||
11 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.11 | 1:35.14 | 2:28.21 | 3:12.05 | |||
12 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.98 | 1:32.79 | 2:29.22 | 3:16.66 | |||
- | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.66 | 1:15.74 | 2:00.63 | 2:37.55 | |||
2 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.28 | 1:14.10 | 2:05.92 | 2:46.06 | |||
3 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.55 | 1:23.20 | 2:12.94 | 2:52.63 | |||
4 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.71 | 1:26.22 | 2:17.28 | 2:59.31 | |||
5 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.33 | 1:24.00 | 2:16.80 | 3:00.82 | |||
6 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.12 | 1:35.18 | 2:32.83 | 3:14.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:09 |