2019-11-19   03:27:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus GP su

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:39   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 1, 25m Selkäuinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eleonora Juhos  2009              24.35   
  Cetus Espoo                   
Helmi Illukka  2010              24.55   
  Cetus Espoo                   
Lumia Nevanlinna  2009              24.63   
  Cetus Espoo                   
Susanna Ilina  2010              25.89   
  Cetus Espoo                   
Emelia Jormanainen  2010              26.33   
  Cetus Espoo                   
Eerika Miettinen  2010              26.38   
  Cetus Espoo                   
Saaga Vesterbacka  2010              26.47   
  Cetus Espoo                   
Anna Pohjosenperä  2009              28.07   
  Cetus Espoo                   
Ella Lehtimäki  2009              28.43   
  Cetus Espoo                   
10  Essi Silvasti  2010              28.95   
  Cetus Espoo                   
11  Aura Kouri  2009              35.57   
  Cetus Espoo                   
Anya Merilä  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Isabel Oravainen  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jade Vanhala  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Lilli Häyrynen  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 1, 25m Selkäuinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erika Lilja  2008              23.64   
  Cetus Espoo                   
Iina Hakulinen  2008              24.44   
  Cetus Espoo                   
Sarisha Agarwal  2008              25.54   
  Cetus Espoo                   
Sanni Hakulinen  2008              25.95   
  Cetus Espoo                   
Louna Kiuru  2008              27.79   
  Cetus Espoo                   
Sarnai Chuluunbaatar  2008              29.85   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:39 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 2, 25m Selkäuinti MIX Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Stickler  2008              22.26   
  Cetus Espoo                   
Noa Kojonen  2009              24.22   
  Cetus Espoo                   
Taavi Tedresaar  2008              24.98   
  Cetus Espoo                   
Moritz Kull  2009              25.09   
  Cetus Espoo                   
Inokentij Kucharev  2009              25.51   
  Cetus Espoo                   
Jimi Malkki  2009              25.75   
  Cetus Espoo                   
Ilkka Rantanen  2008              26.45   
  Cetus Espoo                   
Miikka Laitinen  2010              27.34   
  Cetus Espoo                   
Kalle Kemppainen  2010              27.41   
  Cetus Espoo  30.51                 
10  Massinissa Toutah  2011              27.43   
  Cetus Espoo                   
11  Ahti Tuomainen  2010              28.54   
  Cetus Espoo                   
12  Axel Paananen  2010              33.47   
  Cetus Espoo                   
Paul Pasonen  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 25m Selkäuinti MIX Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artjom Andrejev  2007              22.83   
  Cetus Espoo                   
Kasper Valkeeniemi  2007              24.30   
  Cetus Espoo                   
Pjotter Wijting  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luna Lauhava-Kääriäinen  2009    117  24.20        52.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Isabel Meriläinen  2009    114  25.80        52.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Aura Goodacre  2009    102  26.52        54.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Venny Snellman  2009    101  27.49        55.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Neela Juvonen  2009    95  28.20        56.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Lila Eskola  2009    84  28.82        58.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaisli Ruha  2010    76  28.98        1:00.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Anni Makkonen  2009    69  30.54        1:02.31   
  Cetus Espoo                   
                     
Elsa Idman  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Emma Grönberg  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Ines Valero De La Iglesia  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Keneli Marybel Maranik  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Seera Kanerva  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luisa Zurban  2008    147  23.77        48.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Shreshta Balajee  2008    131  24.42        50.51   
  Cetus Espoo                   
                     
Kristina Lindroos  2008    117  25.75        52.47   
  Cetus Espoo                   
                     
Sonja Aho  2008    116  23.49        52.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Jenna Rantanen  2008    116  25.31        52.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Noora Lausala  2008    80  27.93        59.34   
  Cetus Espoo  1:04.89                 
                     
Elle Pekkarinen  2008              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Adela Sundberg  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alicia Cennet Gültekin  2007    122  24.18        51.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Kerttu Tallus  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:03.94                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti KUK Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni-aaron Lind  2008    618  21.42        26.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Eino Välimäki  2009    99  23.08        48.01   
  Cetus Espoo  54.42                 
                     
Joona Salminen  2008    84  25.16        50.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Artemiy Andreev  2009    72  53.24        53.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Aaro Sinisalo  2008    60  27.28        56.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Calle Kavaleff  2008    60  26.72        56.49   
  Cetus Espoo                   
                     
Marcus Lash  2008    48  1:00.84        1:00.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Ahan Komali  2009    25  1:15.99        1:15.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Atso Huilla  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Daniel Kuismin  2010              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Joonas Walldén  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti KUK Pojat, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Lehtinen  2007    76  25.62        52.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Altti Sormunen  2007    63  27.07        55.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Akseli Kurttio  2007    52  29.68        59.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Aaro Ala-Hemmilä  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Adolf Kaisla  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti KUK Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Peltonen  2006    63  25.47        55.62   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:56 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enna Äyrämöinen  2007    379  38.79  1:20.72  2:03.26    2:44.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Dominika Stalinskaja  2007    346  39.89  1:22.67  2:07.27    2:49.76   
  Cetus Espoo  3:06.57                 
                     
Matilda Leppänen  2007    310  40.16  1:26.11  2:11.63    2:56.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Salo  2007    288  41.97  1:28.86  2:16.15    3:00.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Ellen Lindell  2007    262  42.91  1:31.18  2:19.88    3:06.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Milka Marjakaarto  2007    245  44.40  1:32.80  2:22.23    3:10.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Anja Miao  2007    238  45.30  1:34.32  2:23.94    3:12.13   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Paaskoski  2007    216  48.58  1:38.50  2:29.87    3:18.67   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    352  39.89  1:21.95  2:05.65    2:48.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Annaliina Mänttäri  2006    347  39.86  1:22.70  2:06.39    2:49.57   
  Cetus Espoo  2:54.24                 
                     
Kia Mäennenä  2006    268  42.98  1:30.90  2:18.89    3:04.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Ninja Brelo  2006    266  42.85  1:30.98  2:19.51    3:05.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Iiris Soilevaara  2006    256  43.31  1:31.48  2:20.24    3:07.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Amanda Nilsson  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Iisa-lotta Rantaniitty  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005    524  35.10  1:12.42  1:50.24    2:27.85   
  Cetus Espoo  2:25.68                 
                     
Laura Kousa  2005    488  34.54  1:13.69  1:53.15    2:31.44   
  Cetus Espoo  2:34.14                 
                     
Inka Vahtola  2005    476  35.98  1:14.22  1:53.87    2:32.69   
  Cetus Espoo  2:42.32                 
                     
Hanna Martola  2005    452  37.35  1:16.31  1:55.87    2:35.34   
  Cetus Espoo  2:37.30                 
                     
Anna Hakkarainen  2005    422  37.78  1:17.63  1:59.34    2:38.88   
  Cetus Espoo  2:45.51                 
                     
Säde Ryynänen  2005    405  38.64  1:19.41  2:00.64    2:41.15   
  Cetus Espoo  2:41.69                 
                     
Jasmin Savonen  2005    395  39.11  1:20.26  2:01.79    2:42.38   
  Cetus Espoo  2:49.39                 
                     
Kaarina Rihte  2005    356  40.74  1:22.98  2:05.98    2:48.14   
  Cetus Espoo                   
                     
Elina Ruha  2005    354  39.09  1:22.17  2:06.15    2:48.52   
  Cetus Espoo  2:48.84                 
                     
10  Rina Rantanen  2005    345  39.95  1:23.13  2:07.03    2:49.88   
  Cetus Espoo  3:16.72                 
                     
11  Emma Lönnberg  2005    343  39.16  1:21.95  2:06.65    2:50.24   
  Cetus Espoo  2:53.29                 
                     
12  Lotta Nevalainen  2005    300  42.01  1:27.53  2:12.80    2:57.92   
  Cetus Espoo  3:05.53                 
                     
13  Iida Siltala  2005    297  40.87  1:25.74  2:12.21    2:58.58   
  Cetus Espoo  3:07.27                 
                     
14  Juulia Lindfors  2005    251  44.25  1:32.06  2:21.09    3:09.00   
  Cetus Espoo  3:17.77                 
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ciara Wacklin  2004    486  35.55  1:14.05  1:53.20    2:31.55   
  Cetus Espoo  2:35.07                 
                     
Aada Rissanen  2004    485  35.09  1:13.27  1:52.30    2:31.72   
  Cetus Espoo  2:27.07                 
                     
Greta Beszteri  2004    380  39.14  1:20.53  2:03.02    2:44.59   
  Cetus Espoo                   
                     
Janita Severinkangas  2004    357  39.17  1:21.80  2:04.83    2:47.96   
  Cetus Espoo  2:56.03                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    356  39.25  1:22.72  2:06.60    2:48.10   
  Cetus Espoo  2:49.47                 
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Peltola  2003    471  35.39  1:13.94  1:53.44    2:33.16   
  Cetus Espoo  2:41.06                 
                     
Sofia Långström  2003    370  37.58  1:19.65  2:02.96    2:45.97   
  Cetus Espoo  2:43.34                 
                     
Sanna Valkonen  2003    339  40.49  1:23.83  2:08.65    2:50.85   
  Cetus Espoo  2:54.54                 
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001    572  34.23  1:11.23  1:47.93    2:23.55   
  Cetus Espoo  2:18.72                 
                     
Peppi Siirtola  2002    569  31.69  1:08.18  1:45.99    2:23.88   
  Cetus Espoo  2:31.53                 
                     
Siri Auvinen  2002    561  34.19  1:10.81  1:47.68    2:24.55   
  Cetus Espoo  2:21.96                 
                     
Helmi Tossavainen  2002    499  34.82  1:13.25  1:52.44    2:30.31   
  Cetus Espoo  2:28.52                 
                     
Mirka Mettinen  2002    471  35.47  1:14.08  1:54.00    2:33.23   
  Cetus Espoo  2:32.84                 
                     
Anni Savolainen  2002    452  36.37  1:15.94  1:56.27    2:35.28   
  Cetus Espoo  2:40.36                 
                     
Emilia Flyckt  2001    448  36.69  1:15.56  1:56.11    2:35.76   
  Cetus Espoo                   
                     
Miia Puranen  2001    329  40.35  1:24.79  2:09.54    2:52.58   
  Cetus Espoo  3:06.44                 
                     
Cia Wacklin  2001              DNS   
  Cetus Espoo  2:37.81                 
                     
Nelli Ohvo  2001              DSQ  175m 
  Cetus Espoo  2:31.57                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Lehtinen  2000    493  34.79  1:11.98  1:51.22    2:30.83   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:18 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006    267  38.45  1:21.02  2:04.29    2:44.75   
  Cetus Espoo  2:53.25                 
                     
Boris Minkovski  2006    257  38.90  1:21.33  2:04.63    2:46.88   
  Cetus Espoo                   
                     
Aarne Laurila  2006    233  39.77  1:24.25  2:09.60    2:52.40   
  Cetus Espoo                   
                     
Luis Valero De La Iglesia  2006    192  43.88  1:30.66  2:18.41    3:03.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Benjamin Winqvist  2006    172  45.19  1:35.04  2:23.74    3:10.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Rasinmäki  2006    159  46.26  1:36.74  2:27.44    3:15.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Ahonen  2006    154  48.06  1:38.77  2:29.51    3:17.74   
  Cetus Espoo                   
                     
Aleksi Sinisalo  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eeli Partanen  2005    238  39.21  1:23.13  2:08.12    2:51.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Oscar Westerberg  2005    213  42.08  1:26.76  2:13.00    2:57.65   
  Cetus Espoo  3:07.59                 
                     
Eemil Reijonen  2005    138  47.53  1:39.92  2:33.17    3:25.25   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Masalin  2004    350  34.70  1:12.60  1:51.70    2:30.50   
  Cetus Espoo  2:48.83                 
                     
Samuel Saari  2004    324  36.04  1:15.30  1:54.96    2:34.37   
  Cetus Espoo  2:36.68                 
                     
Viktor Asklöf  2004    298  35.95  1:16.38  1:58.05    2:38.70   
  Cetus Espoo  2:46.71                 
                     
Lucas Lönnblad  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Hatakka  2003    522  31.20  1:05.46  1:39.05    2:11.74   
  Cetus Espoo  2:18.83                 
                     
Luukas Vainio  2003    427  32.44  1:07.66  1:44.16    2:20.83   
  Cetus Espoo  2:26.87                 
                     
Alexander Huhtala  2003    403  33.86  1:10.12  1:47.07    2:23.59   
  Cetus Espoo  2:29.27                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    364  34.08  1:11.55  1:50.26    2:28.59   
  Cetus Espoo  2:38.74                 
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002    502  31.64  1:05.48  1:39.69    2:13.49   
  Cetus Espoo  2:14.43                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    482  31.67  1:05.73  1:41.02    2:15.30   
  Cetus Espoo  2:19.10                 
                     
Henrik Purokoski  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  3:12.42                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001    695  29.51  1:00.89  1:30.74    1:59.74   
  Cetus Espoo  2:00.81                 
                     
Teemu Annala  2001    502  31.37  1:04.82  1:39.50    2:13.49   
  Cetus Espoo  2:13.91                 
                     
Tuomas Jokinen  2001    436  32.97  1:08.53  1:44.60    2:19.92   
  Cetus Espoo  2:14.84                 
                     
Eerikki Laitala  2001    429  32.81  1:08.46  1:44.55    2:20.62   
  Cetus Espoo  2:34.69                 
                     
Eemil Kylmä  2001    406  32.84  1:08.34  1:45.57    2:23.24   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:33 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:15   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Johansson  1966    242  39.59  1:22.19  2:06.12    2:50.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Juhani Soininen  1941    40  1:07.41  2:25.93  3:48.28    5:07.98   
  Cetus Espoo  4:57.96                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:15 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:23   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elle Liikkanen  2009    133  50.91        1:47.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilma Päivärinta  2009    122  54.76        1:50.93   
  Cetus Espoo                   
                     
Aada Tuononen  2009    97  58.09        1:59.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Alma Mänttäri  2009    65  1:07.98        2:16.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Elsa Mänttäri  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilma Mannersalo  2008    183  46.88        1:36.76   
  Cetus Espoo  1:55.53                 
                     
Lotta Turunen  2008    169  48.68        1:39.40   
  Cetus Espoo  1:42.36                 
                     
Ronja Pyrhönen  2008    167  49.69        1:39.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Saga Linnosaari  2008    159  50.68        1:41.56   
  Cetus Espoo  1:44.50                 
                     
Minni Kovalainen  2008    152  48.87        1:42.89   
  Cetus Espoo                   
                     
Iiris Myllymäki  2008    151  48.95        1:43.32   
  Cetus Espoo  1:48.03                 
                     
Emilia Elizaveta Karulina  2008    130  52.18        1:48.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Fanni Laakkio  2008    124  51.94        1:50.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Emmi Pernaa  2008    122  52.28        1:50.83   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Anna Ryhänen  2008    118  53.98        1:51.96   
  Cetus Espoo  2:00.64                 
                     
11  Ronja Taskinen  2008    117  54.37        1:52.34   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Nelly Åström  2008    108  52.69        1:55.39   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Lotta Martikainen  2008    104  57.48        1:56.70   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Pinja Kotakoski  2008    91  57.94        2:01.98   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Susanna Kivimäki  2008    81  59.36        2:06.95   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Helena Kujamo  2008    74  1:04.39        2:10.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Elina Parviainen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jade Brelo  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:45.49                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Raakel Rihte  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Riinu Hotulainen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Savolainen  2007    239  43.76        1:28.63   
  Cetus Espoo  1:30.19                 
                     
Anna Lindholm  2007    232  42.50        1:29.45   
  Cetus Espoo  1:28.60                 
                     
Petra Nieminen  2007    213  43.94        1:32.04   
  Cetus Espoo  1:30.60                 
                     
Vuokko Larjomaa  2007    182  46.77        1:37.02   
  Cetus Espoo  1:37.44                 
                     
Eine Idman  2007    173  48.79        1:38.59   
  Cetus Espoo  1:49.68                 
                     
Emma Nissinen  2007    164  48.57        1:40.45   
  Cetus Espoo  1:49.18                 
                     
Maria Aho  2007    162  48.21        1:40.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Sandra Savolainen  2007    161  48.98        1:41.05   
  Cetus Espoo  1:51.79                 
                     
Vilma Hyllinen  2007    154  49.71        1:42.60   
  Cetus Espoo  1:59.59                 
                     
10  Saana Harjuoja  2007    153  50.72        1:42.72   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Vilma Lindholm  2007    148  50.84        1:43.92   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Ella Puuronen  2007    144  49.09        1:44.78   
  Cetus Espoo  1:54.53                 
                     
13  Lybov Shumeylo  2007    138  52.10        1:46.33   
  Cetus Espoo  1:45.36                 
                     
14  Katja Seiger  2007    130  52.48        1:48.59   
  Cetus Espoo  1:58.71                 
                     
Iida Pakarinen  2007              DNS   
  Cetus Espoo  2:11.18                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Kalliokari  2006    296  39.82        1:22.54   
  Cetus Espoo  1:31.30                 
                     
Heta Kosunen  2006    261  42.12        1:26.04   
  Cetus Espoo  1:26.23                 
                     
Malla Kostiainen  2006    252  41.82        1:27.01   
  Cetus Espoo  1:26.45                 
                     
Lotta Lönnqvist  2006    209  45.37        1:32.66   
  Cetus Espoo  1:39.93                 
                     
Vivian Vesa  2006    171  49.55        1:38.96   
  Cetus Espoo  1:45.16                 
                     
Olesia Leshchuk  2006    163  48.61        1:40.60   
  Cetus Espoo  1:44.73                 
                     
Tanisha Rajani  2006    155  48.52        1:42.25   
  Cetus Espoo  1:48.76                 
                     
Bea Kortelainen  2006    155  47.76        1:42.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Emmi Liukko  2006    146  51.24        1:44.41   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Nea Korpela  2006    95  56.65        2:00.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Alicja Milczarek  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:19.47                 
                     
Ida Ekman  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Zurban  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:33.97                 
                     
Iida Saarikoski  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    421  35.90        1:13.40   
  Cetus Espoo  1:13.37                 
                     
Sofia Rinne  2005    404  36.08        1:14.43   
  Cetus Espoo  1:14.77                 
                     
Saara Raulos  2005    316  39.05        1:20.77   
  Cetus Espoo  1:24.87                 
                     
Siiri Päivärinta  2005    279  40.75        1:24.17   
  Cetus Espoo  1:35.62                 
                     
Taru Lax  2005    274  40.44        1:24.68   
  Cetus Espoo  1:41.84                 
                     
Ronja Ristevirta  2005    226  44.31        1:30.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Milla Tahvanainen  2005    226  44.76        1:30.30   
  Cetus Espoo  1:32.24                 
                     
Nea Hollström  2005    209  45.60        1:32.68   
  Cetus Espoo  1:42.46                 
                     
Viivi Olkkonen  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Leenu Karolina Kinnunen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:34.98                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Lumi Rossi  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:19.64                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Kovanen  2004    491  34.06        1:09.74   
  Cetus Espoo  1:09.75                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004    462  34.30        1:11.18   
  Cetus Espoo  1:11.73                 
                     
Jutta Jauhiainen  2004    446  35.01        1:12.01   
  Cetus Espoo  1:13.44                 
                     
Helmi Haverinen  2004    423  34.60        1:13.26   
  Cetus Espoo  1:12.80                 
                     
Iisa Karpela  2004    402  36.10        1:14.55   
  Cetus Espoo  1:14.50                 
                     
Pinja Nieminen  2004    387  36.15        1:15.50   
  Cetus Espoo  1:16.01                 
                     
Linda Ilonen  2004    312  39.93        1:21.13   
  Cetus Espoo  1:22.85                 
                     
Maisa Brusila  2004    241  43.54        1:28.32   
  Cetus Espoo  1:35.17                 
                     
Katarina Kobycheva  2004    197  45.56        1:34.55   
  Cetus Espoo  1:37.26                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    594  31.89        1:05.43   
  Cetus Espoo  1:02.74                 
                     
Emma Johansson  2003    506  33.42        1:09.03   
  Cetus Espoo  1:10.28                 
                     
Martina Uusitalo  2003    422  35.29        1:13.33   
  Cetus Espoo  1:16.88                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003    415  35.75        1:13.74   
  Cetus Espoo  1:13.89                 
                     
Diana Seiger  2003    386  35.87        1:15.54   
  Cetus Espoo  1:12.31                 
                     
Siiri Hargreaves  2003    379  36.82        1:16.00   
  Cetus Espoo  1:18.86                 
                     
Cindy Palm  2003    364  36.82        1:17.03   
  Cetus Espoo  1:13.37                 
                     
Delia Helena Aho  2003    294  40.42        1:22.71   
  Cetus Espoo  1:24.40                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Vasara  2002    469  34.49        1:10.81   
  Cetus Espoo  1:11.43                 
                     
Jenni Alanen  2002    465  34.49        1:11.00   
  Cetus Espoo  1:12.95                 
                     
Marleen Mikk  2002    375  36.21        1:16.30   
  Cetus Espoo  1:20.14                 
                     
Aino Lehtinen  2001    371  37.54        1:16.54   
  Cetus Espoo  1:20.60                 
                     
Cami Wacklin  2002    367  36.97        1:16.85   
  Cetus Espoo  1:17.00                 
                     
Tuike Hakala  2001    313  38.93        1:20.97   
  Cetus Espoo  1:26.51                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Nenonen  1999    569  32.14        1:06.38   
  Cetus Espoo  1:06.42                 
                     
Sini Koivu  1999    494  33.78        1:09.58   
  Cetus Espoo  1:04.19                 
                     
Ronja Riihinen  2000    451  34.79        1:11.71   
  Cetus Espoo  1:11.01                 
                     
Piia Kaivola  1999    310  39.38        1:21.27   
  Cetus Espoo  1:21.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:23 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artemi Tsinjonnõi  2008    168  42.19        1:28.65   
  Cetus Espoo  1:29.93                 
                     
Severi Tammihovi  2009    151  44.32        1:31.75   
  Cetus Espoo  1:35.19                 
                     
Matti Klümper  2008    141  45.95        1:33.89   
  Cetus Espoo  1:39.94                 
                     
Tommi Mosconi  2008    131  46.17        1:36.25   
  Cetus Espoo  1:39.47                 
                     
Mario Valero De La Iglesia  2008    86  53.94        1:50.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Atte Malinen  2008    75  54.62        1:55.96   
  Cetus Espoo                   
                     
Thomas Brutel  2008    45  1:06.87        2:17.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Nooa Koskela  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    247  37.44        1:17.92   
  Cetus Espoo  1:22.42                 
                     
Lenni Syvänen  2007    169  42.81        1:28.42   
  Cetus Espoo  1:34.07                 
                     
Lenni Nevalainen  2007    150  45.24        1:31.95   
  Cetus Espoo                   
                     
Topias Toivanen  2007    134  46.51        1:35.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Otto Vauhkonen  2007    119  50.39        1:39.33   
  Cetus Espoo  1:45.15                 
                     
Eemil Hujala  2007    116  47.48        1:40.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Joonas Keränen  2007    115  50.00        1:40.46   
  Cetus Espoo  1:44.74                 
                     
Mikael Suni  2007    109  49.48        1:42.29   
  Cetus Espoo  1:48.75                 
                     
Veikko Hautaniemi  2007    108  50.54        1:42.69   
  Cetus Espoo  1:47.37                 
                     
10  Leo Mannonen  2007    107  47.66        1:42.92   
  Cetus Espoo  1:46.01                 
                     
11  Eljas Pekkola  2007    105  50.07        1:43.49   
  Cetus Espoo  1:41.32                 
                     
12  Akseli Savolainen  2007    103  50.77        1:44.25   
  Cetus Espoo  1:45.75                 
                     
13  Henri Koskela  2007    102  49.57        1:44.63   
  Cetus Espoo  1:45.80                 
                     
14  Elmeri Lajolinna  2007    101  51.06        1:45.02   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Mikael Kulay  2007    78  56.11        1:54.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Mark Pokidko  2007              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Roope Liimatainen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:36.34                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Samu Uljas  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tommy Palm  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:49.72                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jermu Jääskö  2006    126  47.48        1:37.59   
  Cetus Espoo  1:43.58                 
                     
Aki Eveli  2006    101  51.17        1:45.04   
  Cetus Espoo                   
                     
Niilo Helkearo  2006    86  51.65        1:50.86   
  Cetus Espoo  2:01.17                 
                     
Henrik Rokityanskiy  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:36.27                 
                     
Aarne Nuutinen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Emil Tirkkonen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:48.26                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Matti Vahtola  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teo Mattelmäki  2005    292  36.11        1:13.74   
  Cetus Espoo  1:15.37                 
                     
Ivan Gavrilov  2005    164  42.36        1:29.29   
  Cetus Espoo  1:30.92                 
                     
Pauli Rantatupa  2005    148  44.74        1:32.42   
  Cetus Espoo  1:39.12                 
                     
Totte Teittinen  2005    133  46.45        1:35.71   
  Cetus Espoo  1:47.16                 
                     
Evan Mustonen  2005    125  47.86        1:37.63   
  Cetus Espoo  1:48.10                 
                     
Artem Haikara  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:40.85                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veerti Juurakko  2004    384  32.89        1:07.29   
  Cetus Espoo  1:15.60                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    287  36.10        1:14.15   
  Cetus Espoo  1:15.74                 
                     
Justus Holtari  2004    260  35.87        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:18.29                 
                     
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    193  41.04        1:24.61   
  Cetus Espoo  1:27.71                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Repo  2003    283  35.96        1:14.49   
  Cetus Espoo  1:24.38                 
                     
Karri Suuronen  2003    262  36.69        1:16.40   
  Cetus Espoo  1:17.16                 
                     
Santtu Kosunen  2003    222  38.57        1:20.73   
  Cetus Espoo  1:26.32                 
                     
Mattias Janhunen  2003    172  41.11        1:27.92   
  Cetus Espoo  1:27.59                 
                     
Ilmari Laitala  2003    112  49.75        1:41.47   
  Cetus Espoo  1:42.75                 
                     
Niko Silander  2003    110  48.90        1:41.91   
  Cetus Espoo  1:46.12                 
                     
Roni Severinkangas  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:10.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Sormunen  2002    481  30.13        1:02.42   
  Cetus Espoo  1:05.82                 
                     
Daniel Rinne  2002    474  29.93        1:02.75   
  Cetus Espoo  1:04.51                 
                     
Leo Mikkonen  2002    453  30.42        1:03.72   
  Cetus Espoo  1:04.00                 
                     
Joel Syrjä  2002    313  34.13        1:12.08   
  Cetus Espoo  1:16.25                 
                     
Sasha Cormier Simola  2002    202  39.79        1:23.32   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isak Gramén  2001    555  28.31        59.55   
  Cetus Espoo  59.62                 
                     
Anton Nuottajärvi  2000    535  29.00        1:00.27   
  Cetus Espoo  1:01.46                 
                     
Jere Ruuhonen  2001    446  29.98        1:04.03   
  Cetus Espoo  1:01.64                 
                     
Joona Ruuskanen  2000    438  30.09        1:04.42   
  Cetus Espoo  1:02.52                 
                     
Joel Knaapi  2001    416  31.29        1:05.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Samuli Hartikainen  2001    326  34.47        1:11.04   
  Cetus Espoo  1:09.38                 
                     
Ville Lauslahti  2001    304  36.04        1:12.73   
  Cetus Espoo  1:11.97                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Schwarte  1990    586  28.16        58.46   
  Cetus Espoo  56.38                 
                     
Eetu Alitalo  1999    584  28.50        58.52   
  Cetus Espoo  57.63                 
                     
Miika Pentti  1997    425  31.08        1:05.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Jonni Aho  1999    408  31.85        1:05.97   
  Cetus Espoo  1:03.57                 
                     
Rasmus Virta  1998    360  33.39        1:08.74   
  Cetus Espoo  1:08.69                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Harjuoja  1977    396  35.61        1:14.90   
  Cetus Espoo  1:14.14                 
                     
Johanna Kara  1965    334  38.15        1:19.31   
  Cetus Espoo  1:16.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Nevalainen  2009    190          44.61   
  Cetus Espoo  49.10                 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Pennanen  2003    456          33.34   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verna Rostedt  2002    442          33.69   
  Cetus Espoo  33.11                 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirva Kallström  1999    554          31.25   
  Cetus Espoo  30.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomas Leinonen  2008    121          44.92   
  Cetus Espoo  51.19                 
Erik Lillandt  2008    118          45.23   
  Octopus Lohja  52.24                 
Leo Tuomainen  2008    106          46.84   
  Cetus Espoo  47.03                 
Johannes Strömsholm  2008              DNS   
  Cetus Espoo                   
Otso Johansson  2008              DNS   
  Cetus Espoo  51.98                 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Eloranta  1992    518          27.66   
  Cetus Espoo  26.85                 
Lassi Ohtonen  1992    419          29.68   
  Cetus Espoo  29.71                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m Selkäuinti masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    517          31.98   
  Cetus Espoo  32.29                 
Sanna Hokkanen  1977    169          46.35   
  Cetus Espoo  41.59                 
Kaarina Markkula  1952    124          51.35   
  Cetus Espoo  50.69                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:33 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP su    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 lokakuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m Selkäuinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simo-pekka Torsti  1960    200          37.96   
  Cetus Espoo  36.28                 
Pavel Kobychev  1971    139          42.83   
  Cetus Espoo  44.13                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner