2019-07-19   03:48:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    698  34.33  1:11.39  1:49.40    2:25.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.65                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    640  34.89  1:12.87  1:51.22    2:29.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.38                 
                     
Naja Færgemann  2006    638  35.94  1:13.96  1:52.44    2:30.02   
  H2Odense  2:38.06                 
                     
Clara Kapke  2006    634  34.34  1:12.13  1:51.30    2:30.33   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:35.17                 
                     
Alba Mantoni  2006    628  35.59  1:13.75  1:53.25    2:30.77   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.25                 
                     
Mille Frydendahl  2006    628  34.92  1:12.64  1:52.03    2:30.80   
  Slangerup Svømmeklub  2:32.63                 
                     
Emilie Wilms Jensen  2006    616  35.49  1:13.28  1:52.99    2:31.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:36.63                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    612  34.31  1:12.66  1:53.16    2:32.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.70                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006    600  35.73  1:14.48  1:53.80    2:33.12   
  Aalborg Svømmeklub  2:40.19                 
                     
10  Agnete Boelt  2006    594  34.64  1:13.72  1:53.81    2:33.56   
  Sigma Swim Allerød  2:35.97                 
                     
11  Astrid Mulipola  2006    593  35.10  1:13.92  1:54.55    2:33.68   
  Sigma Swim Allerød  2:35.69                 
                     
12  Julie Brix Østergaard  2006    585  35.80  1:14.83  1:56.04    2:34.37   
  Køge Svømmeklub  2:33.78                 
                     
13  Silje Mathiasen  2006    583  36.49  1:15.90  1:55.32    2:34.57   
  SVØM Korsør  2:38.88                 
                     
14  Lara Smerdal  2006    572  36.95  1:17.12  1:57.94    2:35.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.60                 
                     
15  Karoline Kjelstrup  2006    558  36.09  1:16.78  1:57.47    2:36.87   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.67                 
                     
16  Elisabeth Augusta Englev  2006    551  36.27  1:16.37  1:57.55    2:37.49   
  Greve Svømmeklub  2:40.67                 
                     
17  Siv Reimer  2006    547  35.92  1:14.84  1:56.28    2:37.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.30                 
                     
18  Rikke Friis Kanstrup  2006    546  35.12  1:15.45  1:57.68    2:38.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:47.11                 
                     
19  Sara Kaarup Andersen  2006    545  37.14  1:17.05  1:57.79    2:38.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.60                 
                     
20  Mathilde Holm Villadsen  2006    534  38.11  1:18.58  1:59.93    2:39.15   
  Solrød Svømmeklub  2:39.42                 
                     
21  Anna Bach  2006    523  38.09  1:19.05  2:00.14    2:40.24   
  Holstebro Svømme Club  2:45.14                 
                     
22  Dikte Johanne Schrøder  2006    515  37.23  1:17.07  1:59.00    2:41.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.68                 
                     
23  Jasmine Løkkegaard  2006    510  36.58  1:17.57  2:00.14    2:41.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.98                 
                     
24  Alma Lind Babin  2006    508  39.02  1:20.37  2:01.47    2:41.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.81                 
                     
25  Alberte Crone Larsen  2006    498  37.96  1:19.91  2:01.97    2:42.89   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:42.37                 
                     
26  Maja Zastrojevic  2006    492  37.80  1:19.38  2:02.28    2:43.51   
  VAT Copenhagen-MK31  2:47.13                 
                     
27  Aia Caroline Abel  2006    489  38.75  1:20.26  2:02.35    2:43.90   
  Svømmeklubben Nord  2:47.23                 
                     
28  Clara Hejndorff Bøgsted  2006    487  37.29  1:18.26  2:01.51    2:44.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:50.83                 
                     
29  Anna Hinsch Lauritzen  2006    481  39.96  1:21.85  2:03.78    2:44.76   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.21                 
                     
30  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    479  39.28  1:20.97  2:03.44    2:45.04   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.07                 
                     
31  Iben Lund Nielsen  2006    475  37.46  1:17.30  2:02.17    2:45.49   
  Næstved IF  2:45.89                 
                     
32  Jaqueline Haack  2006    471  38.18  1:20.55  2:04.13    2:45.91   
  Solrød Svømmeklub  2:43.72                 
                     
33  Maica Jensen  2006    461  38.74  1:21.68  2:04.79    2:47.14   
  Hvidovre Svømmeklub  2:47.51                 
                     
34  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    433  40.33  1:23.65  2:07.56    2:50.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.75                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.53                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    777  33.31  1:08.86  1:45.51    2:20.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:24.50                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    777  33.01  1:08.67  1:45.20    2:20.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.88                 
                     
Malou Sejr  2005    750  33.23  1:09.21  1:45.84    2:22.14   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.36                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005    716  33.57  1:10.09  1:47.45    2:24.33   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.83                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    669  34.15  1:10.96  1:49.41    2:27.62   
  Hvidovre Svømmeklub  2:30.21                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    663  34.61  1:12.14  1:50.68    2:28.10   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.47                 
                     
Signe Vestergaard Jensen  2005    659  35.32  1:13.48  1:51.64    2:28.37   
  Ikast Svømmeklub  2:38.38                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    659  34.13  1:11.87  1:50.53    2:28.41   
  H2Odense  2:36.49                 
                     
Ida Jacobsen  2005    656  33.57  1:10.94  1:49.71    2:28.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.70                 
                     
10  Amalie Tolderlund  2005    652  34.72  1:12.73  1:51.41    2:28.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.84                 
                     
11  Rebecca Petersen  2005    645  34.67  1:13.07  1:51.41    2:29.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.66                 
                     
12  Josephine Thomsen  2005    645  34.74  1:11.95  1:50.90    2:29.47   
  Herlev Svømning  2:28.43                 
                     
13  Juliane Bo Andersen  2005    631  34.21  1:12.65  1:52.15    2:30.56   
  Roskilde Svømning  2:34.47                 
                     
14  Annika Britt Larsen  2005    630  34.79  1:12.86  1:51.95    2:30.59   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:30.78                 
                     
15  Alma Olivarius  2005    623  36.25  1:15.34  1:54.15    2:31.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.27                 
                     
16  Lise Refsgaard  2005    620  35.21  1:13.52  1:52.34    2:31.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.34                 
                     
17  Catrine Porsdal  2005    619  35.67  1:14.18  1:53.88    2:31.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.47                 
                     
18  Stine Mejdahl  2005    615  35.67  1:13.94  1:53.30    2:31.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.13                 
                     
19  Emmely Östman Pedersen  2005    606  35.06  1:13.44  1:53.81    2:32.59   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.94                 
                     
20  Ester Lauritsen  2005    605  36.36  1:15.36  1:54.67    2:32.68   
  Silkeborg Svømmeklub  2:34.15                 
                     
21  Anna Varming  2005    599  35.78  1:14.57  1:54.40    2:33.20   
  Viborg Svømme Klub  2:39.31                 
                     
22  Caroline Sofie Aagaard  2005    593  35.86  1:14.59  1:54.39    2:33.71   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.35                 
                     
23  Josefine Nielsen  2005    592  35.78  1:14.35  1:54.76    2:33.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:33.14                 
                     
24  Alba Vendelboe-Schack  2005    589  35.44  1:14.34  1:54.42    2:34.07   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.48                 
                     
25  Mikkeline Rud Wiberg  2005    583  35.48  1:14.51  1:54.96    2:34.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.15                 
                     
26  Agnes Barner Hansen  2005    579  36.31  1:15.99  1:56.47    2:34.92   
  Næstved IF  2:37.67                 
                     
27  Cassandra Spring  2005    576  37.03  1:16.44  1:56.82    2:35.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:35.04                 
                     
28  Hannah B. Pedersen  2005    573  36.46  1:16.41  1:56.11    2:35.45   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.87                 
                     
29  Emmeline S. Bertelsen  2005    571  37.32  1:17.14  1:56.31    2:35.64   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.10                 
                     
30  Karoline Iversen  2005    571  36.92  1:16.80  1:57.40    2:35.67   
  Svømmeklubben Nord  2:36.75                 
                     
31  Camilla Porsdal  2005    566  37.03  1:16.27  1:56.28    2:36.09   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.08                 
                     
32  Amalie Nyvang Jensen  2005    565  35.59  1:14.87  1:55.91    2:36.21   
  Thisted Svømmeklub  2:45.39                 
                     
33  Josefine Staudt  2005    549  36.29  1:15.71  1:56.70    2:37.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.56                 
                     
34  Cecilie G. Mortensen  2005    543  36.65  1:16.25  1:57.82    2:38.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.89                 
                     
35  Victoria Fræhr Piihl  2005    542  36.96  1:17.11  1:58.13    2:38.35   
  Kolding SK  2:40.57                 
                     
36  Kaja Waag Kallesøe  2005    540  36.95  1:16.96  1:58.34    2:38.53   
  Herlev Svømning  2:40.89                 
                     
37  Victoria W. Stahl  2005    540  36.17  1:16.29  1:57.77    2:38.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.75                 
                     
38  Signe Holm Hansen  2005    538  35.97  1:15.94  1:57.58    2:38.75   
  Værløse Svømmeklub  2:40.39                 
                     
39  Jazmin Jensen  2005    537  36.41  1:16.35  1:58.04    2:38.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.38                 
                     
40  Signe Eie  2005    536  36.49  1:16.93  1:58.71    2:38.99   
  Herlev Svømning  2:39.42                 
                     
41  Emilie Moberg  2005    533  36.85  1:17.58  1:58.85    2:39.22   
  Vejle Svømmeklub  2:39.23                 
                     
42  Johanne V. Futtrup  2005    532  35.81  1:15.33  1:57.60    2:39.32   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.82                 
                     
43  Ophelia Kronborg Jensen  2005    528  36.85  1:17.21  1:59.48    2:39.73   
  Aabybro Idrætsforening  2:37.53                 
                     
44  Maja Fjordside Jensen  2005    520  37.68  1:17.93  2:00.03    2:40.57   
  Holstebro Svømme Club  2:39.38                 
                     
Laura S. Olesen  2005              DSQ  SW6.4ej fort bev175m 
  Aalborg Svømmeklub  2:34.41                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005              DSQ  SW6.2afsætmav eft25m 
  Nyborg Svømmeklub  2:33.73                 
                     
Mathilde Linnet Nørgaard  2005              DSQ  SW6.5ej ryglig i mål 
  DeltaSwim  2:42.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark