Resultater for DM Ã…rgang Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang | Udskriftsdato | 03 februar 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2019 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 724 | 35.59 | 1:14.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 689 | 35.80 | 1:15.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.60 | |||||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | 682 | 35.92 | 1:15.95 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 682 | 35.79 | 1:15.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.28 | |||||||||
5 | Mia West | 2006 | 673 | 36.16 | 1:16.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | 664 | 36.48 | 1:16.65 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 653 | 36.70 | 1:17.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.80 | |||||||||
8 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 576 | 37.89 | 1:20.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
9 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 571 | 37.19 | 1:20.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.70 | |||||||||
10 | Amalie Backhausen | 2006 | 568 | 37.85 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.58 | |||||||||
11 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 555 | 39.09 | 1:21.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
12 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 551 | 38.09 | 1:21.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
13 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 544 | 38.95 | 1:21.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 544 | 38.90 | 1:21.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 536 | 39.32 | 1:22.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
16 | Henriette Roos | 2006 | 535 | 38.29 | 1:22.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
17 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 530 | 38.98 | 1:22.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.79 | |||||||||
18 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 517 | 39.84 | 1:23.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.42 | |||||||||
19 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 514 | 39.07 | 1:23.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.20 | |||||||||
20 | Annette Toft | 2006 | 513 | 39.36 | 1:23.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
21 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 508 | 39.76 | 1:23.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.38 | |||||||||
22 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 506 | 39.61 | 1:23.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 504 | 39.77 | 1:24.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.96 | |||||||||
24 | Karoline Hansfort | 2006 | 501 | 40.36 | 1:24.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.21 | |||||||||
25 | Sofie Larsen | 2006 | 501 | 40.25 | 1:24.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.29 | |||||||||
26 | Maria Lysgaard | 2006 | 500 | 40.24 | 1:24.25 | |||||
Lyseng IF | 1:26.97 | |||||||||
27 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 496 | 40.42 | 1:24.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
27 | Monika Dragieva | 2006 | 496 | 38.58 | 1:24.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
29 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 489 | 39.81 | 1:24.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.40 | |||||||||
30 | Ane Christensen | 2006 | 484 | 39.97 | 1:25.17 | |||||
Kolding SK | 1:28.30 | |||||||||
31 | Molly Szczepanski | 2006 | 483 | 40.49 | 1:25.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.66 | |||||||||
32 | Stella Harpøth | 2006 | 479 | 40.21 | 1:25.42 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
33 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 479 | 40.40 | 1:25.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.16 | |||||||||
34 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 478 | 39.85 | 1:25.52 | |||||
Kalundborg SK | 1:26.96 | |||||||||
35 | Anna Blom Bygum | 2006 | 477 | 40.25 | 1:25.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.42 | |||||||||
36 | Johanna Rasmussen | 2006 | 472 | 40.26 | 1:25.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.79 | |||||||||
37 | Laura Håkonsson | 2006 | 470 | 40.64 | 1:25.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.20 | |||||||||
38 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 467 | 40.27 | 1:26.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.71 | |||||||||
39 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 462 | 41.67 | 1:26.48 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:26.88 | |||||||||
40 | Kamille Bentsen | 2006 | 456 | 41.09 | 1:26.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
41 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 452 | 40.78 | 1:27.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.62 | |||||||||
42 | Bianca Roos | 2006 | 448 | 40.20 | 1:27.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.56 | |||||||||
43 | Mille Holmberg | 2006 | 443 | 41.78 | 1:27.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
44 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 443 | 41.54 | 1:27.72 | |||||
JGI Svømning | 1:28.05 | |||||||||
45 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 441 | 40.66 | 1:27.86 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
46 | Malene Dithmar | 2006 | 430 | 42.08 | 1:28.59 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:30.67 | |||||||||
47 | Daniella Anderson | 2006 | 428 | 42.21 | 1:28.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
48 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 427 | 41.26 | 1:28.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.30 | |||||||||
49 | Christine Mols | 2006 | 426 | 41.63 | 1:28.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.57 | |||||||||
50 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 423 | 41.33 | 1:29.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
51 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 417 | 42.02 | 1:29.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.17 | |||||||||
52 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 415 | 42.51 | 1:29.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:30.07 | |||||||||
53 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 413 | 43.36 | 1:29.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.29 | |||||||||
54 | Therese J Helt | 2006 | 409 | 43.25 | 1:30.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.27 | |||||||||
55 | Marie Kromann Møller | 2006 | 404 | 43.23 | 1:30.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.35 | |||||||||
56 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 395 | 44.06 | 1:31.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.27 | |||||||||
57 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 381 | 42.72 | 1:32.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.96 | |||||||||
- | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DSQ | SW7.1-2tag eft ve75m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.17 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 844 | 33.80 | 1:10.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.14 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 767 | 34.55 | 1:13.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 714 | 36.00 | 1:14.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 677 | 36.11 | 1:16.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
5 | Mathilde Bager | 2005 | 674 | 35.78 | 1:16.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 670 | 36.06 | 1:16.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 664 | 36.07 | 1:16.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.48 | |||||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 660 | 36.44 | 1:16.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.08 | |||||||||
9 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 660 | 36.53 | 1:16.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.93 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 640 | 36.26 | 1:17.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.32 | |||||||||
11 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 637 | 37.05 | 1:17.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
12 | Anna Rønn | 2005 | 630 | 36.80 | 1:17.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.05 | |||||||||
13 | Ida Marie Platzer | 2005 | 630 | 37.11 | 1:18.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 621 | 36.32 | 1:18.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.93 | |||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 616 | 36.61 | 1:18.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
16 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 600 | 37.16 | 1:19.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.13 | |||||||||
17 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 596 | 37.99 | 1:19.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.56 | |||||||||
18 | Jette Muusmann | 2005 | 594 | 37.05 | 1:19.52 | |||||
Bov IF | 1:23.53 | |||||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | 592 | 37.78 | 1:19.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.48 | |||||||||
20 | Agnete Habermann | 2005 | 592 | 38.19 | 1:19.64 | |||||
H2Odense | 1:20.72 | |||||||||
21 | Asta Højberg | 2005 | 582 | 36.99 | 1:20.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.63 | |||||||||
21 | Marie Jensen | 2005 | 582 | 37.92 | 1:20.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
23 | Thea Mikkelsen | 2005 | 573 | 38.67 | 1:20.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
24 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 568 | 38.03 | 1:20.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
25 | Silja Brage | 2005 | 564 | 38.55 | 1:20.90 | |||||
JGI Svømning | 1:19.03 | |||||||||
26 | Emma Nygaard | 2005 | 559 | 38.19 | 1:21.17 | |||||
Frem Odense | 1:22.92 | |||||||||
27 | Johanne Weber | 2005 | 553 | 38.00 | 1:21.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
27 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 553 | 38.19 | 1:21.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
29 | Ella Gohr Metz | 2005 | 552 | 38.69 | 1:21.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.74 | |||||||||
30 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 551 | 37.85 | 1:21.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
31 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 548 | 38.70 | 1:21.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.06 | |||||||||
32 | Ida Hovmark | 2005 | 548 | 37.84 | 1:21.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
33 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 547 | 38.54 | 1:21.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
34 | Frederikke Larsen | 2005 | 543 | 38.54 | 1:21.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.41 | |||||||||
35 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 542 | 37.97 | 1:21.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.81 | |||||||||
36 | Anna R. Strøbek | 2005 | 541 | 38.49 | 1:22.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.94 | |||||||||
37 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 539 | 38.50 | 1:22.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
38 | Anna Mundt Karup | 2005 | 535 | 38.68 | 1:22.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.07 | |||||||||
39 | Cille Kirketerp | 2005 | 534 | 38.62 | 1:22.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.20 | |||||||||
40 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 531 | 38.18 | 1:22.55 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
41 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 522 | 39.45 | 1:23.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.07 | |||||||||
42 | Lærke Møller | 2005 | 519 | 38.62 | 1:23.20 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
43 | Olivia Cruse | 2005 | 518 | 38.21 | 1:23.24 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
44 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 508 | 39.50 | 1:23.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.19 | |||||||||
45 | Josefine Staudt | 2005 | 506 | 39.66 | 1:23.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.85 | |||||||||
46 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 504 | 39.48 | 1:24.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.49 | |||||||||
47 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 500 | 39.38 | 1:24.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.53 | |||||||||
48 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 497 | 39.92 | 1:24.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
49 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 492 | 39.00 | 1:24.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.45 | |||||||||
50 | Mathilde Thirup | 2005 | 491 | 41.02 | 1:24.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.54 | |||||||||
51 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 489 | 39.99 | 1:24.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:26.97 | |||||||||
52 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 484 | 40.53 | 1:25.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
53 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 483 | 40.16 | 1:25.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
54 | Frida Høj Andersen | 2005 | 400 | 42.59 | 1:30.73 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:28.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 februar 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:04 |