Results for DM Ã…rgang Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang | Udskriftsdato | 02 februar 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2019 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 752 | 32.73 | 1:10.86 | 1:51.32 | 2:24.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.60 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 751 | 30.96 | 1:09.61 | 1:51.49 | 2:24.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.71 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 671 | 34.16 | 1:12.44 | 1:55.19 | 2:30.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 649 | 34.81 | 1:13.78 | 1:58.66 | 2:31.73 | |||
H2Odense | 2:35.85 | |||||||||
5 | Falka Tind | 2006 | 647 | 33.64 | 1:11.27 | 1:57.33 | 2:31.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 617 | 33.94 | 1:15.14 | 1:59.24 | 2:34.34 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.59 | |||||||||
7 | Clara Kapke | 2006 | 612 | 33.54 | 1:12.32 | 1:59.24 | 2:34.76 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.87 | |||||||||
8 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 594 | 34.85 | 1:16.28 | 2:00.35 | 2:36.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.12 | |||||||||
9 | Malu Melody Christensen | 2006 | 594 | 34.03 | 1:13.72 | 2:01.31 | 2:36.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
10 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 588 | 33.28 | 1:14.65 | 1:59.97 | 2:36.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.01 | |||||||||
11 | Agnete Boelt | 2006 | 582 | 31.89 | 1:09.45 | 1:59.09 | 2:37.40 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:33.75 | |||||||||
12 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 576 | 35.04 | 1:17.12 | 2:02.00 | 2:37.95 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.08 | |||||||||
13 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 563 | 33.10 | 1:14.88 | 2:02.91 | 2:39.14 | |||
Greve Svømmeklub | 2:39.69 | |||||||||
14 | Alba Mantoni | 2006 | 555 | 35.50 | 1:14.40 | 2:02.36 | 2:39.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.25 | |||||||||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 551 | 34.83 | 1:18.99 | 2:04.64 | 2:40.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.10 | |||||||||
16 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 550 | 35.57 | 1:17.42 | 2:02.59 | 2:40.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.06 | |||||||||
17 | Alma Møller-Ern | 2006 | 539 | 33.44 | 1:18.47 | 2:03.88 | 2:41.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.55 | |||||||||
18 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 537 | 35.91 | 1:17.55 | 2:06.44 | 2:41.59 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.61 | |||||||||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 530 | 34.04 | 1:15.57 | 2:04.89 | 2:42.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.15 | |||||||||
20 | Rikke Therp | 2006 | 525 | 35.50 | 1:17.59 | 2:05.46 | 2:42.88 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.95 | |||||||||
21 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 523 | 34.91 | 1:18.75 | 2:04.89 | 2:43.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.92 | |||||||||
22 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 523 | 35.34 | 1:18.82 | 2:05.70 | 2:43.11 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.79 | |||||||||
23 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 522 | 34.29 | 1:15.83 | 2:06.60 | 2:43.15 | |||
Greve Svømmeklub | 2:43.37 | |||||||||
24 | Amalie Backhausen | 2006 | 512 | 35.20 | 1:16.94 | 2:04.16 | 2:44.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.98 | |||||||||
24 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 512 | 36.74 | 1:18.26 | 2:07.58 | 2:44.26 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
26 | Alberte Pedersen | 2006 | 509 | 34.92 | 1:18.10 | 2:07.51 | 2:44.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.52 | |||||||||
27 | Anne Katrine Dige | 2006 | 495 | 35.70 | 1:18.41 | 2:09.16 | 2:46.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:49.06 | |||||||||
28 | Anne Stamholt | 2006 | 480 | 38.90 | 1:23.00 | 2:12.04 | 2:47.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.44 | |||||||||
29 | Jaqueline Haack | 2006 | 476 | 38.71 | 1:20.07 | 2:09.15 | 2:48.22 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:45.24 | |||||||||
30 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 449 | 37.39 | 1:19.34 | 2:12.67 | 2:51.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.13 | |||||||||
31 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 418 | 36.68 | 1:23.21 | 2:16.41 | 2:55.71 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 818 | 30.02 | 1:06.13 | 1:47.06 | 2:20.48 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:20.30 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 758 | 32.09 | 1:06.85 | 1:50.21 | 2:24.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.97 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 727 | 31.63 | 1:09.62 | 1:51.56 | 2:26.13 | |||
Herlev Svømning | 2:28.76 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 714 | 32.27 | 1:09.25 | 1:52.40 | 2:26.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.93 | |||||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 713 | 31.70 | 1:09.34 | 1:53.78 | 2:27.09 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.29 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 694 | 33.31 | 1:12.46 | 1:53.99 | 2:28.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.02 | |||||||||
7 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 692 | 32.11 | 1:08.88 | 1:53.33 | 2:28.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.33 | |||||||||
8 | Silja Brage | 2005 | 678 | 32.62 | 1:11.33 | 1:55.36 | 2:29.56 | |||
JGI Svømning | 2:30.70 | |||||||||
9 | Malou Sejr | 2005 | 676 | 32.68 | 1:09.02 | 1:53.87 | 2:29.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.85 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 671 | 32.43 | 1:11.11 | 1:54.48 | 2:30.11 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.93 | |||||||||
11 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 653 | 31.48 | 1:10.60 | 1:55.16 | 2:31.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.63 | |||||||||
12 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 646 | 31.26 | 1:12.25 | 1:57.43 | 2:31.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.48 | |||||||||
13 | Thea Mikkelsen | 2005 | 637 | 33.54 | 1:13.18 | 1:57.82 | 2:32.67 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:34.41 | |||||||||
14 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 636 | 32.45 | 1:10.70 | 1:57.46 | 2:32.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.78 | |||||||||
15 | Ellen Jensen | 2005 | 615 | 32.83 | 1:13.21 | 1:58.59 | 2:34.48 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:32.87 | |||||||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | 612 | 34.09 | 1:14.44 | 1:58.54 | 2:34.74 | |||
H2Odense | 2:39.88 | |||||||||
17 | Annika Britt Larsen | 2005 | 607 | 34.16 | 1:13.05 | 1:59.06 | 2:35.17 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:37.29 | |||||||||
18 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 597 | 33.97 | 1:15.66 | 2:02.07 | 2:36.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.37 | |||||||||
19 | Ella Gohr Metz | 2005 | 597 | 35.36 | 1:16.72 | 1:59.55 | 2:36.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:40.13 | |||||||||
20 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 589 | 35.31 | 1:16.44 | 2:01.43 | 2:36.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.98 | |||||||||
21 | Ida Marie Platzer | 2005 | 587 | 33.56 | 1:14.41 | 1:59.22 | 2:36.88 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:32.66 | |||||||||
22 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 587 | 34.67 | 1:16.50 | 2:00.04 | 2:36.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
23 | Nanna Langvad | 2005 | 582 | 34.33 | 1:14.88 | 2:02.73 | 2:37.38 | |||
Lyseng IF | 2:39.14 | |||||||||
24 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 576 | 34.12 | 1:13.57 | 2:01.93 | 2:37.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.27 | |||||||||
25 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 569 | 32.91 | 1:13.55 | 2:02.25 | 2:38.57 | |||
Swim Team Neptun | 2:39.83 | |||||||||
26 | Catrine Porsdal | 2005 | 569 | 34.28 | 1:12.41 | 2:00.52 | 2:38.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.93 | |||||||||
27 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 563 | 32.99 | 1:13.69 | 2:03.51 | 2:39.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:39.53 | |||||||||
28 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 557 | 34.94 | 1:16.83 | 2:03.48 | 2:39.67 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.63 | |||||||||
29 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 552 | 35.34 | 1:14.65 | 2:04.22 | 2:40.13 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.34 | |||||||||
30 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 541 | 32.95 | 1:14.76 | 2:04.37 | 2:41.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
31 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 531 | 34.24 | 1:17.58 | 2:04.35 | 2:42.21 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
32 | Emilie Bie Bock | 2005 | 529 | 34.18 | 1:15.34 | 2:03.31 | 2:42.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.98 | |||||||||
33 | Anna Mundt Karup | 2005 | 517 | 35.10 | 1:18.56 | 2:05.69 | 2:43.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.34 | |||||||||
34 | Ida Jacobsen | 2005 | 478 | 33.16 | 1:16.85 | 2:06.00 | 2:48.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.12 | |||||||||
35 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 465 | 33.82 | 1:18.56 | 2:08.64 | 2:49.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.20 | |||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DSQ | SW9.4ryg afs mav100m | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:45.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 februar 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:53 |