2020-07-05   08:54:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K Årgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2019         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    752  32.73  1:10.86  1:51.32    2:24.50   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.60                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006    751  30.96  1:09.61  1:51.49    2:24.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:27.71                 
                     
Mathilde Severs  2006    671  34.16  1:12.44  1:55.19    2:30.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.49                 
                     
Naja Færgemann  2006    649  34.81  1:13.78  1:58.66    2:31.73   
  H2Odense  2:35.85                 
                     
Falka Tind  2006    647  33.64  1:11.27  1:57.33    2:31.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.19                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    617  33.94  1:15.14  1:59.24    2:34.34   
  Roskilde Svømning  2:34.59                 
                     
Clara Kapke  2006    612  33.54  1:12.32  1:59.24    2:34.76   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:35.87                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    594  34.85  1:16.28  2:00.35    2:36.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.12                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    594  34.03  1:13.72  2:01.31    2:36.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.49                 
                     
10  Sarah Froberg Pedersen  2006    588  33.28  1:14.65  1:59.97    2:36.79   
  Silkeborg Svømmeklub  2:40.01                 
                     
11  Agnete Boelt  2006    582  31.89  1:09.45  1:59.09    2:37.40   
  Sigma Swim Allerød  2:33.75                 
                     
12  Liva Gottorp Sørensen  2006    576  35.04  1:17.12  2:02.00    2:37.95   
  Vest-Brøndby  2:44.08                 
                     
13  Elisabeth Augusta Englev  2006    563  33.10  1:14.88  2:02.91    2:39.14   
  Greve Svømmeklub  2:39.69                 
                     
14  Alba Mantoni  2006    555  35.50  1:14.40  2:02.36    2:39.89   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.25                 
                     
15  Sofie Amalie Krag  2006    551  34.83  1:18.99  2:04.64    2:40.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.10                 
                     
16  Ann-Katrine Windfeld  2006    550  35.57  1:17.42  2:02.59    2:40.34   
  Vejle Svømmeklub  2:43.06                 
                     
17  Alma Møller-Ern  2006    539  33.44  1:18.47  2:03.88    2:41.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:43.55                 
                     
18  Julie Brix Østergaard  2006    537  35.91  1:17.55  2:06.44    2:41.59   
  Køge Svømmeklub  2:45.61                 
                     
19  Klara-Sofie Bollmann  2006    530  34.04  1:15.57  2:04.89    2:42.31   
  Køge Svømmeklub  2:41.15                 
                     
20  Rikke Therp  2006    525  35.50  1:17.59  2:05.46    2:42.88   
  Vest-Brøndby  2:46.95                 
                     
21  Andrea Nøhr Petersen  2006    523  34.91  1:18.75  2:04.89    2:43.07   
  Køge Svømmeklub  2:46.92                 
                     
22  Caroline Rygaard Hansen  2006    523  35.34  1:18.82  2:05.70    2:43.11   
  Solrød Svømmeklub  2:40.79                 
                     
23  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    522  34.29  1:15.83  2:06.60    2:43.15   
  Greve Svømmeklub  2:43.37                 
                     
24  Amalie Backhausen  2006    512  35.20  1:16.94  2:04.16    2:44.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:44.98                 
                     
24  Mathilde Holm Villadsen  2006    512  36.74  1:18.26  2:07.58    2:44.26   
  Solrød Svømmeklub  2:43.69                 
                     
26  Alberte Pedersen  2006    509  34.92  1:18.10  2:07.51    2:44.53   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.52                 
                     
27  Anne Katrine Dige  2006    495  35.70  1:18.41  2:09.16    2:46.06   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:49.06                 
                     
28  Anne Stamholt  2006    480  38.90  1:23.00  2:12.04    2:47.84   
  Haderslev Svømme Klub  2:49.44                 
                     
29  Jaqueline Haack  2006    476  38.71  1:20.07  2:09.15    2:48.22   
  Solrød Svømmeklub  2:45.24                 
                     
30  Emilie Wilms Jensen  2006    449  37.39  1:19.34  2:12.67    2:51.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:47.13                 
                     
31  Charlotte Hjortshøj  2006    418  36.68  1:23.21  2:16.41    2:55.71   
  Solrød Svømmeklub  2:53.83                 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    818  30.02  1:06.13  1:47.06    2:20.48   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:20.30                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    758  32.09  1:06.85  1:50.21    2:24.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.97                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    727  31.63  1:09.62  1:51.56    2:26.13   
  Herlev Svømning  2:28.76                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    714  32.27  1:09.25  1:52.40    2:26.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.93                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    713  31.70  1:09.34  1:53.78    2:27.09   
  Køge Svømmeklub  2:31.29                 
                     
Mathilde Bager  2005    694  33.31  1:12.46  1:53.99    2:28.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:36.02                 
                     
Cecilie Carøe Helmark  2005    692  32.11  1:08.88  1:53.33    2:28.57   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.33                 
                     
Silja Brage  2005    678  32.62  1:11.33  1:55.36    2:29.56   
  JGI Svømning  2:30.70                 
                     
Malou Sejr  2005    676  32.68  1:09.02  1:53.87    2:29.69   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.85                 
                     
10  Anna Rønn  2005    671  32.43  1:11.11  1:54.48    2:30.11   
  Ringe Svømme Klub  2:31.93                 
                     
11  Annabella Marie Lauritzen  2005    653  31.48  1:10.60  1:55.16    2:31.46   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.63                 
                     
12  Camilla Nørgaard Frost  2005    646  31.26  1:12.25  1:57.43    2:31.96   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.48                 
                     
13  Thea Mikkelsen  2005    637  33.54  1:13.18  1:57.82    2:32.67   
  Glostrup Svømmeklub  2:34.41                 
                     
14  Cecilie Nørgaard Frost  2005    636  32.45  1:10.70  1:57.46    2:32.74   
  Aalborg Svømmeklub  2:36.78                 
                     
15  Ellen Jensen  2005    615  32.83  1:13.21  1:58.59    2:34.48   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:32.87                 
                     
16  Agnete Habermann  2005    612  34.09  1:14.44  1:58.54    2:34.74   
  H2Odense  2:39.88                 
                     
17  Annika Britt Larsen  2005    607  34.16  1:13.05  1:59.06    2:35.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.29                 
                     
18  Maja Johanne Pedersen  2005    597  33.97  1:15.66  2:02.07    2:36.05   
  Nyborg Svømmeklub  2:40.37                 
                     
19  Ella Gohr Metz  2005    597  35.36  1:16.72  1:59.55    2:36.07   
  Vest-Brøndby  2:40.13                 
                     
20  Ida Emilie Hindberg  2005    589  35.31  1:16.44  2:01.43    2:36.74   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.98                 
                     
21  Ida Marie Platzer  2005    587  33.56  1:14.41  1:59.22    2:36.88   
  Søllerød Svømmeklub  2:32.66                 
                     
22  Ana Rosa Kragh  2005    587  34.67  1:16.50  2:00.04    2:36.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.61                 
                     
23  Nanna Langvad  2005    582  34.33  1:14.88  2:02.73    2:37.38   
  Lyseng IF  2:39.14                 
                     
24  Matilde Schmidt-Lund  2005    576  34.12  1:13.57  2:01.93    2:37.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.27                 
                     
25  Laura Vedel Larsen  2005    569  32.91  1:13.55  2:02.25    2:38.57   
  Swim Team Neptun  2:39.83                 
                     
26  Catrine Porsdal  2005    569  34.28  1:12.41  2:00.52    2:38.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:39.93                 
                     
27  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    563  32.99  1:13.69  2:03.51    2:39.14   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.53                 
                     
28  Hannah B. Pedersen  2005    557  34.94  1:16.83  2:03.48    2:39.67   
  VAT Copenhagen-MK31  2:38.63                 
                     
29  Juliane Bo Andersen  2005    552  35.34  1:14.65  2:04.22    2:40.13   
  Roskilde Svømning  2:40.34                 
                     
30  Maya Krogh Brønnicke  2005    541  32.95  1:14.76  2:04.37    2:41.19   
  Køge Svømmeklub  2:38.96                 
                     
31  Frederikke B. Hansen  2005    531  34.24  1:17.58  2:04.35    2:42.21   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:40.39                 
                     
32  Emilie Bie Bock  2005    529  34.18  1:15.34  2:03.31    2:42.48   
  Silkeborg Svømmeklub  2:42.98                 
                     
33  Anna Mundt Karup  2005    517  35.10  1:18.56  2:05.69    2:43.74   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.34                 
                     
34  Ida Jacobsen  2005    478  33.16  1:16.85  2:06.00    2:48.04   
  Esbjerg Svømmeklub  2:39.12                 
                     
35  Caroline Søgaard Pedersen  2005    465  33.82  1:18.56  2:08.64    2:49.57   
  Helsingør Svømmeklub  2:49.20                 
                     
Olivia Mai Gustafson  2005              DSQ  SW9.4ryg afs mav100m 
  Køge Svømmeklub  2:45.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark