2020-07-05   03:34:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sim ā Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15 dec Insim 7.45 Start 9.00

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 2, 100m Ryggsim Damer        14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.62 1:11.27
50m: 34.68
100m: 1:11.27
(36.59)
2 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:12.12 +0.85
50m: 35.23
100m: 1:12.12
(36.89)
3 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.68 1:15.49 +4.22
50m: 36.03
100m: 1:15.49
(39.46)
4 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.77 1:16.39 +5.12
50m: 37.49
100m: 1:16.39
(38.90)
5 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.88 1:16.42 +5.15
50m: 37.14
100m: 1:16.42
(39.28)
6 Amanda Pålsson 2005 Simklubben Triton +0.77 1:16.60 +5.33
50m: 36.86
100m: 1:16.60
(39.74)
7 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 1:17.70 +6.43
50m: 37.53
100m: 1:17.70
(40.17)
8 Annika Lindberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:18.14 +6.87
50m: 38.35
100m: 1:18.14
(39.79)
9 Felicia Nyberg 2004 Värnamo Simsällskap +0.75 1:18.18 +6.91
50m: 37.01
100m: 1:18.18
(41.17)
10 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 1:18.88 +7.61
50m: 38.32
100m: 1:18.88
(40.56)
11 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.85 1:18.91 +7.64
50m: 38.33
100m: 1:18.91
(40.58)
12 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.72 1:19.29 +8.02
50m: 38.31
100m: 1:19.29
(40.98)
13 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 1:19.30 +8.03
50m: 38.68
100m: 1:19.30
(40.62)
14 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 1:19.89 +8.62
50m: 38.71
100m: 1:19.89
(41.18)
15 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.95 1:20.44 +9.17
50m: 39.76
100m: 1:20.44
(40.68)
16 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:20.64 +9.37
50m: 38.71
100m: 1:20.64
(41.93)
17 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:20.72 +9.45
50m: 39.53
100m: 1:20.72
(41.19)
18 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.86 1:21.11 +9.84
50m: 39.16
100m: 1:21.11
(41.95)
19 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap +0.77 1:21.75 +10.48
50m: 39.07
100m: 1:21.75
(42.68)
20 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.91 1:22.38 +11.11
50m: 40.59
100m: 1:22.38
(41.79)
21 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.93 1:22.51 +11.24
50m: 39.92
100m: 1:22.51
(42.59)
22 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.75 1:22.74 +11.47
50m: 38.94
100m: 1:22.74
(43.80)
23 Elin Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:22.94 +11.67
50m: 40.25
100m: 1:22.94
(42.69)
24 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap +0.77 1:23.27 +12.00
50m: 40.33
100m: 1:23.27
(42.94)
25 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 1:23.65 +12.38
50m: 40.97
100m: 1:23.65
(42.68)
26 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.62 1:24.03 +12.76
50m: 41.03
100m: 1:24.03
(43.00)
27 Malin Olofsson 2004 Simklubben Triton +0.80 1:24.12 +12.85
50m: 41.05
100m: 1:24.12
(43.07)
28 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 1:24.63 +13.36
50m: 41.39
100m: 1:24.63
(43.24)
29 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.78 1:24.86 +13.59
50m: 41.59
100m: 1:24.86
(43.27)
30 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.78 1:24.96 +13.69
50m: 42.10
100m: 1:24.96
(42.86)
31 Melina Mercourios 2005 Simklubben Triton +0.80 1:25.21 +13.94
50m: 40.61
100m: 1:25.21
(44.60)
32 Nellie Siöland 2005 Simklubben Triton +0.82 1:25.32 +14.05
50m: 40.92
100m: 1:25.32
(44.40)
33 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:25.67 +14.40
50m: 42.04
100m: 1:25.67
(43.63)
34 Jenny Nilsson 2005 Simklubben Triton +0.72 1:25.95 +14.68
50m: 40.83
100m: 1:25.95
(45.12)
35 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap +0.77 1:28.96 +17.69
50m: 44.06
100m: 1:28.96
(44.90)
36 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.85 1:30.14 +18.87
50m: 44.14
100m: 1:30.14
(46.00)
37 Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:30.32 +19.05
50m: 42.69
100m: 1:30.32
(47.63)
38 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.85 1:30.78 +19.51
50m: 44.42
100m: 1:30.78
(46.36)
39 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap +0.75 1:32.14 +20.87
50m: 44.36
100m: 1:32.14
(47.78)
40 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.64 1:32.26 +20.99
50m: 43.58
100m: 1:32.26
(48.68)
41 Teodora Stankovic 2005 Simklubben Poseidon +0.71 1:32.49 +21.22
50m: 44.83
100m: 1:32.49
(47.66)
42 Anna Markenlöv 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:33.61 +22.34
50m: 45.47
100m: 1:33.61
(48.14)
43 Annika Sjögren 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 1:35.77 +24.50
50m: 45.65
100m: 1:35.77
(50.12)
- Ebba Ringström 2004 Simklubben Triton +0.57 DSQ
- Ida Jeppsson 2004 Simklubben Triton +0.76 DSQ
- Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Natasha Olsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Sofia Mohlin 2005 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.70 1:14.21
50m: 36.55
100m: 1:14.21
(37.66)
2 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:14.28 +0.07
50m: 36.07
100m: 1:14.28
(38.21)
3 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap +0.72 1:14.34 +0.13
50m: 36.17
100m: 1:14.34
(38.17)
4 Erica Ivansson 2003 Simklubben Laxen +0.64 1:15.07 +0.86
50m: 36.61
100m: 1:15.07
(38.46)
5 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.68 1:15.17 +0.96
50m: 36.48
100m: 1:15.17
(38.69)
6 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 1:15.71 +1.50
50m: 36.68
100m: 1:15.71
(39.03)
7 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.82 1:15.83 +1.62
50m: 37.23
100m: 1:15.83
(38.60)
8 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.83 1:16.31 +2.10
50m: 36.79
100m: 1:16.31
(39.52)
9 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.70 1:16.44 +2.23
50m: 37.14
100m: 1:16.44
(39.30)
10 Mathilda Kamper-Johnsson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.83 1:17.73 +3.52
50m: 37.69
100m: 1:17.73
(40.04)
11 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.76 1:17.93 +3.72
50m: 38.05
100m: 1:17.93
(39.88)
12 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.77 1:19.36 +5.15
50m: 38.60
100m: 1:19.36
(40.76)
13 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:19.71 +5.50
50m: 38.72
100m: 1:19.71
(40.99)
14 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.66 1:19.98 +5.77
50m: 39.20
100m: 1:19.98
(40.78)
15 Cecilia Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:23.22 +9.01
50m: 39.41
100m: 1:23.22
(43.81)
16 Sigrid Argenius 2003 Karlskrona Simsällskap +0.76 1:26.29 +12.08
50m: 42.34
100m: 1:26.29
(43.95)
17 Lova Lundström 2003 Karlskrona Simsällskap +0.80 1:32.65 +18.44
50m: 44.60
100m: 1:32.65
(48.05)
- Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.71 DSQ
- Estelle Allard 2003 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Carolina Åsberg 2002 Simklubben Lödde -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.72 1:03.71
50m: 31.02
100m: 1:03.71
(32.69)
2 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:07.67 +3.96
50m: 32.91
100m: 1:07.67
(34.76)
3 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim +0.61 1:09.10 +5.39
50m: 33.16
100m: 1:09.10
(35.94)
4 Emma Ljungcrantz 2001 Karlskrona Simsällskap +0.75 1:10.50 +6.79
50m: 34.06
100m: 1:10.50
(36.44)
5 Cornelia Forsgren 2000 Simklubben Triton +0.71 1:13.62 +9.91
50m: 35.38
100m: 1:13.62
(38.24)
6 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim +0.93 1:19.99 +16.28
50m: 38.28
100m: 1:19.99
(41.71)
7 Matilda Lundström 2001 Karlskrona Simsällskap +0.76 1:26.85 +23.14
50m: 40.94
100m: 1:26.85
(45.91)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Westerberg 1998 Karlskrona Simsällskap +0.73 1:14.80
50m: 35.61
100m: 1:14.80
(39.19)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
2018-12-15 09:44:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner