2020-08-14   06:39:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sim ā Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 1, 100m Fjäril Herrar        14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.55 1:04.89
50m: 30.65
100m: 1:04.89
(34.24)
2 Ludvig Romare 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:08.23 +3.34
50m: 32.13
100m: 1:08.23
(36.10)
3 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.71 1:08.30 +3.41
50m: 31.59
100m: 1:08.30
(36.71)
4 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.63 1:09.53 +4.64
50m: 32.51
100m: 1:09.53
(37.02)
5 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.58 1:10.22 +5.33
50m: 32.89
100m: 1:10.22
(37.33)
6 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.49 1:11.36 +6.47
50m: 32.78
100m: 1:11.36
(38.58)
7 Chengyue Li 2004 Simklubben Ran +0.67 1:11.43 +6.54
50m: 32.26
100m: 1:11.43
(39.17)
8 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.78 1:11.84 +6.95
50m: 33.14
100m: 1:11.84
(38.70)
9 Jonathan Fröjd 2004 Simklubben Sydsim +0.84 1:11.87 +6.98
50m: 33.38
100m: 1:11.87
(38.49)
10 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.63 1:12.15 +7.26
50m: 32.15
100m: 1:12.15
(40.00)
11 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:12.40 +7.51
50m: 34.22
100m: 1:12.40
(38.18)
12 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.65 1:12.96 +8.07
50m: 34.46
100m: 1:12.96
(38.50)
13 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.80 1:13.66 +8.77
50m: 33.58
100m: 1:13.66
(40.08)
14 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.68 1:13.83 +8.94
50m: 34.28
100m: 1:13.83
(39.55)
15 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.72 1:14.47 +9.58
50m: 33.55
100m: 1:14.47
(40.92)
16 Hugo Ringblom 2004 Värnamo Simsällskap +0.62 1:17.29 +12.40
50m: 36.22
100m: 1:17.29
(41.07)
17 Hugo Johnsson 2005 Simsällskapet Delfin +0.85 1:17.79 +12.90
50m: 35.09
100m: 1:17.79
(42.70)
18 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.75 1:18.27 +13.38
50m: 35.17
100m: 1:18.27
(43.10)
19 Alfred Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.78 1:20.05 +15.16
50m: 36.70
100m: 1:20.05
(43.35)
20 Hannes Palmgren 2005 Simklubben Sydsim +0.58 1:21.09 +16.20
50m: 36.64
100m: 1:21.09
(44.45)
21 Axel Rydström 2005 Simklubben Poseidon +0.71 1:21.20 +16.31
50m: 35.44
100m: 1:21.20
(45.76)
22 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.88 1:21.29 +16.40
50m: 36.60
100m: 1:21.29
(44.69)
23 Jens Magnusson 2005 Simklubben Triton +0.80 1:21.53 +16.64
50m: 37.21
100m: 1:21.53
(44.32)
24 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap +0.69 1:22.79 +17.90
50m: 36.11
100m: 1:22.79
(46.68)
25 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.70 1:23.88 +18.99
50m: 37.95
100m: 1:23.88
(45.93)
26 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon +0.69 1:24.45 +19.56
50m: 37.05
100m: 1:24.45
(47.40)
27 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran +0.77 1:24.51 +19.62
50m: 37.32
100m: 1:24.51
(47.19)
28 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.64 1:27.97 +23.08
50m: 38.59
100m: 1:27.97
(49.38)
29 Carl Thelin 2004 Värnamo Simsällskap +0.77 1:30.13 +25.24
50m: 40.14
100m: 1:30.13
(49.99)
30 Erik Näsström 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.58 1:34.89 +30.00
50m: 43.27
100m: 1:34.89
(51.62)
31 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap +0.54 1:37.52 +32.63
50m: 44.43
100m: 1:37.52
(53.09)
- Karl Oredsson 2006 Simsällskapet Delfin +0.75 DSQ
- Malte Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:22:03
Event 1, 100m Fjäril Herrar        15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.79 1:01.07
50m: 28.30
100m: 1:01.07
(32.77)
2 Birkan Ates 2002 Simsällskapet Delfin +0.71 1:03.67 +2.60
50m: 28.89
100m: 1:03.67
(34.78)
3 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:03.85 +2.78
50m: 30.10
100m: 1:03.85
(33.75)
4 David Sandström 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.66 1:04.51 +3.44
50m: 29.01
100m: 1:04.51
(35.50)
5 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 1:05.97 +4.90
50m: 30.33
100m: 1:05.97
(35.64)
6 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon +0.72 1:06.78 +5.71
50m: 30.91
100m: 1:06.78
(35.87)
7 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran +0.78 1:07.31 +6.24
50m: 31.26
100m: 1:07.31
(36.05)
8 Alexander Larsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.75 1:07.48 +6.41
50m: 31.14
100m: 1:07.48
(36.34)
9 Jesper Franzén 2002 Simklubben Sydsim +0.83 1:08.97 +7.90
50m: 32.22
100m: 1:08.97
(36.75)
10 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap +0.81 1:10.25 +9.18
50m: 31.77
100m: 1:10.25
(38.48)
11 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon +0.55 1:12.62 +11.55
50m: 33.88
100m: 1:12.62
(38.74)
12 Alexander Kulagowski 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 1:12.77 +11.70
50m: 32.86
100m: 1:12.77
(39.91)
13 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon +0.77 1:13.13 +12.06
50m: 35.28
100m: 1:13.13
(37.85)
14 Karl Hansson 2003 Eslövs Simsällskap +0.69 1:15.54 +14.47
50m: 34.66
100m: 1:15.54
(40.88)
15 Max Alm 2003 Simklubben Triton +0.70 1:18.90 +17.83
50m: 34.78
100m: 1:18.90
(44.12)
16 Elton Högklint 2003 Simklubben Poseidon +0.70 1:24.99 +23.92
50m: 37.83
100m: 1:24.99
(47.16)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:22:03
Event 1, 100m Fjäril Herrar        17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Primus Olsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 57.05
50m: 26.56
100m: 57.05
(30.49)
2 Joar Modigh 2001 Simklubben Poseidon +0.71 57.85 +0.80
50m: 27.17
100m: 57.85
(30.68)
3 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon +0.67 59.17 +2.12
50m: 27.74
100m: 59.17
(31.43)
4 Jakob Petersen 2001 Simsällskapet Delfin +0.64 59.76 +2.71
50m: 27.92
100m: 59.76
(31.84)
5 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 1:00.70 +3.65
50m: 27.96
100m: 1:00.70
(32.74)
6 Anton Jönsson 2001 Eslövs Simsällskap +0.78 1:00.95 +3.90
50m: 28.70
100m: 1:00.95
(32.25)
7 Karl Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 1:01.72 +4.67
50m: 29.25
100m: 1:01.72
(32.47)
8 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.71 1:02.28 +5.23
50m: 29.15
100m: 1:02.28
(33.13)
9 Douglas Romare 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 1:02.36 +5.31
50m: 29.38
100m: 1:02.36
(32.98)
10 Filip Hinderup 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 1:03.16 +6.11
50m: 29.16
100m: 1:03.16
(34.00)
11 Jakob Werner 2000 Karlskrona Simsällskap +0.67 1:03.44 +6.39
50m: 29.44
100m: 1:03.44
(34.00)
12 Nicolas Nolén 2000 Simklubben Poseidon +0.71 1:03.74 +6.69
50m: 29.44
100m: 1:03.74
(34.30)
13 Tim Berthelsson 2000 Simsällskapet Delfin +0.77 1:04.35 +7.30
50m: 29.00
100m: 1:04.35
(35.35)
14 Viktor Carlsson 2000 Karlskrona Simsällskap +0.60 1:06.24 +9.19
50m: 29.87
100m: 1:06.24
(36.37)
15 André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.66 1:07.91 +10.86
50m: 31.46
100m: 1:07.91
(36.45)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:22:03
Event 1, 100m Fjäril Herrar        19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Richard Berg 1998 Simklubben Ran +0.69 56.83
50m: 26.43
100m: 56.83
(30.40)
2 Noah Svensson 1999 Värnamo Simsällskap +0.71 58.98 +2.15
50m: 27.25
100m: 58.98
(31.73)
3 Daniel Olsson-Shirazi 1997 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 1:00.45 +3.62
50m: 28.57
100m: 1:00.45
(31.88)
4 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 1:01.17 +4.34
50m: 28.42
100m: 1:01.17
(32.75)
5 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:01.79 +4.96
50m: 29.35
100m: 1:01.79
(32.44)
6 Alexander Dahlén 1999 Simklubben Poseidon +0.62 1:02.46 +5.63
50m: 28.07
100m: 1:02.46
(34.39)
7 Sten Ludvigsson 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 1:10.07 +13.24
50m: 30.84
100m: 1:10.07
(39.23)
- Johan Nilsson 1994 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:22:03
2018-12-15 09:26:55 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 2, 100m Ryggsim Damer        14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.62 1:11.27
50m: 34.68
100m: 1:11.27
(36.59)
2 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:12.12 +0.85
50m: 35.23
100m: 1:12.12
(36.89)
3 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.68 1:15.49 +4.22
50m: 36.03
100m: 1:15.49
(39.46)
4 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.77 1:16.39 +5.12
50m: 37.49
100m: 1:16.39
(38.90)
5 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.88 1:16.42 +5.15
50m: 37.14
100m: 1:16.42
(39.28)
6 Amanda Pålsson 2005 Simklubben Triton +0.77 1:16.60 +5.33
50m: 36.86
100m: 1:16.60
(39.74)
7 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 1:17.70 +6.43
50m: 37.53
100m: 1:17.70
(40.17)
8 Annika Lindberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:18.14 +6.87
50m: 38.35
100m: 1:18.14
(39.79)
9 Felicia Nyberg 2004 Värnamo Simsällskap +0.75 1:18.18 +6.91
50m: 37.01
100m: 1:18.18
(41.17)
10 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 1:18.88 +7.61
50m: 38.32
100m: 1:18.88
(40.56)
11 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.85 1:18.91 +7.64
50m: 38.33
100m: 1:18.91
(40.58)
12 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.72 1:19.29 +8.02
50m: 38.31
100m: 1:19.29
(40.98)
13 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 1:19.30 +8.03
50m: 38.68
100m: 1:19.30
(40.62)
14 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 1:19.89 +8.62
50m: 38.71
100m: 1:19.89
(41.18)
15 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.95 1:20.44 +9.17
50m: 39.76
100m: 1:20.44
(40.68)
16 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:20.64 +9.37
50m: 38.71
100m: 1:20.64
(41.93)
17 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:20.72 +9.45
50m: 39.53
100m: 1:20.72
(41.19)
18 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.86 1:21.11 +9.84
50m: 39.16
100m: 1:21.11
(41.95)
19 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap +0.77 1:21.75 +10.48
50m: 39.07
100m: 1:21.75
(42.68)
20 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.91 1:22.38 +11.11
50m: 40.59
100m: 1:22.38
(41.79)
21 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.93 1:22.51 +11.24
50m: 39.92
100m: 1:22.51
(42.59)
22 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.75 1:22.74 +11.47
50m: 38.94
100m: 1:22.74
(43.80)
23 Elin Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:22.94 +11.67
50m: 40.25
100m: 1:22.94
(42.69)
24 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap +0.77 1:23.27 +12.00
50m: 40.33
100m: 1:23.27
(42.94)
25 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 1:23.65 +12.38
50m: 40.97
100m: 1:23.65
(42.68)
26 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.62 1:24.03 +12.76
50m: 41.03
100m: 1:24.03
(43.00)
27 Malin Olofsson 2004 Simklubben Triton +0.80 1:24.12 +12.85
50m: 41.05
100m: 1:24.12
(43.07)
28 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 1:24.63 +13.36
50m: 41.39
100m: 1:24.63
(43.24)
29 Louise Hörup 2004 Simklubben Poseidon +0.78 1:24.86 +13.59
50m: 41.59
100m: 1:24.86
(43.27)
30 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.78 1:24.96 +13.69
50m: 42.10
100m: 1:24.96
(42.86)
31 Melina Mercourios 2005 Simklubben Triton +0.80 1:25.21 +13.94
50m: 40.61
100m: 1:25.21
(44.60)
32 Nellie Siöland 2005 Simklubben Triton +0.82 1:25.32 +14.05
50m: 40.92
100m: 1:25.32
(44.40)
33 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:25.67 +14.40
50m: 42.04
100m: 1:25.67
(43.63)
34 Jenny Nilsson 2005 Simklubben Triton +0.72 1:25.95 +14.68
50m: 40.83
100m: 1:25.95
(45.12)
35 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap +0.77 1:28.96 +17.69
50m: 44.06
100m: 1:28.96
(44.90)
36 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.85 1:30.14 +18.87
50m: 44.14
100m: 1:30.14
(46.00)
37 Hilda Nilsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:30.32 +19.05
50m: 42.69
100m: 1:30.32
(47.63)
38 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.85 1:30.78 +19.51
50m: 44.42
100m: 1:30.78
(46.36)
39 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap +0.75 1:32.14 +20.87
50m: 44.36
100m: 1:32.14
(47.78)
40 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.64 1:32.26 +20.99
50m: 43.58
100m: 1:32.26
(48.68)
41 Teodora Stankovic 2005 Simklubben Poseidon +0.71 1:32.49 +21.22
50m: 44.83
100m: 1:32.49
(47.66)
42 Anna Markenlöv 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:33.61 +22.34
50m: 45.47
100m: 1:33.61
(48.14)
43 Annika Sjögren 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 1:35.77 +24.50
50m: 45.65
100m: 1:35.77
(50.12)
- Ebba Ringström 2004 Simklubben Triton +0.57 DSQ
- Ida Jeppsson 2004 Simklubben Triton +0.76 DSQ
- Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Natasha Olsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Sofia Mohlin 2005 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.70 1:14.21
50m: 36.55
100m: 1:14.21
(37.66)
2 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:14.28 +0.07
50m: 36.07
100m: 1:14.28
(38.21)
3 Tove Lindén 2002 Karlskrona Simsällskap +0.72 1:14.34 +0.13
50m: 36.17
100m: 1:14.34
(38.17)
4 Erica Ivansson 2003 Simklubben Laxen +0.64 1:15.07 +0.86
50m: 36.61
100m: 1:15.07
(38.46)
5 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.68 1:15.17 +0.96
50m: 36.48
100m: 1:15.17
(38.69)
6 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 1:15.71 +1.50
50m: 36.68
100m: 1:15.71
(39.03)
7 Anna Nilsson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.82 1:15.83 +1.62
50m: 37.23
100m: 1:15.83
(38.60)
8 Saga Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.83 1:16.31 +2.10
50m: 36.79
100m: 1:16.31
(39.52)
9 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.70 1:16.44 +2.23
50m: 37.14
100m: 1:16.44
(39.30)
10 Mathilda Kamper-Johnsson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb +0.83 1:17.73 +3.52
50m: 37.69
100m: 1:17.73
(40.04)
11 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim +0.76 1:17.93 +3.72
50m: 38.05
100m: 1:17.93
(39.88)
12 Sofia Lund 2003 Simklubben Poseidon +0.77 1:19.36 +5.15
50m: 38.60
100m: 1:19.36
(40.76)
13 Nicole Ahlbeck 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:19.71 +5.50
50m: 38.72
100m: 1:19.71
(40.99)
14 Sofia Hake 2003 Simklubben Poseidon +0.66 1:19.98 +5.77
50m: 39.20
100m: 1:19.98
(40.78)
15 Cecilia Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:23.22 +9.01
50m: 39.41
100m: 1:23.22
(43.81)
16 Sigrid Argenius 2003 Karlskrona Simsällskap +0.76 1:26.29 +12.08
50m: 42.34
100m: 1:26.29
(43.95)
17 Lova Lundström 2003 Karlskrona Simsällskap +0.80 1:32.65 +18.44
50m: 44.60
100m: 1:32.65
(48.05)
- Alva Evertsson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.71 DSQ
- Estelle Allard 2003 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Carolina Åsberg 2002 Simklubben Lödde -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Revstedt 2001 Simklubben Ran +0.72 1:03.71
50m: 31.02
100m: 1:03.71
(32.69)
2 Emma Vileus 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:07.67 +3.96
50m: 32.91
100m: 1:07.67
(34.76)
3 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim +0.61 1:09.10 +5.39
50m: 33.16
100m: 1:09.10
(35.94)
4 Emma Ljungcrantz 2001 Karlskrona Simsällskap +0.75 1:10.50 +6.79
50m: 34.06
100m: 1:10.50
(36.44)
5 Cornelia Forsgren 2000 Simklubben Triton +0.71 1:13.62 +9.91
50m: 35.38
100m: 1:13.62
(38.24)
6 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim +0.93 1:19.99 +16.28
50m: 38.28
100m: 1:19.99
(41.71)
7 Matilda Lundström 2001 Karlskrona Simsällskap +0.76 1:26.85 +23.14
50m: 40.94
100m: 1:26.85
(45.91)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
Event 2, 100m Ryggsim Damer        19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Westerberg 1998 Karlskrona Simsällskap +0.73 1:14.80
50m: 35.61
100m: 1:14.80
(39.19)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:42:34
2018-12-15 09:44:47 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 3, 100m Bröstsim Herrar      14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.75 1:16.92
50m: 36.66
100m: 1:16.92
(40.26)
2 Chengyue Li 2004 Simklubben Ran +0.68 1:18.58 +1.66
50m: 37.15
100m: 1:18.58
(41.43)
3 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.74 1:20.49 +3.57
50m: 37.92
100m: 1:20.49
(42.57)
4 Jonathan Fröjd 2004 Simklubben Sydsim +0.78 1:20.70 +3.78
50m: 38.45
100m: 1:20.70
(42.25)
5 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.67 1:20.89 +3.97
50m: 37.91
100m: 1:20.89
(42.98)
6 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.64 1:22.40 +5.48
50m: 38.69
100m: 1:22.40
(43.71)
7 Yaser Sultan 2005 Simklubben Ran +0.75 1:23.02 +6.10
50m: 39.51
100m: 1:23.02
(43.51)
8 Hugo Johnsson 2005 Simsällskapet Delfin +0.89 1:23.96 +7.04
50m: 39.53
100m: 1:23.96
(44.43)
9 Karl Oredsson 2006 Simsällskapet Delfin +0.79 1:24.82 +7.90
50m: 40.44
100m: 1:24.82
(44.38)
10 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.76 1:24.96 +8.04
50m: 40.33
100m: 1:24.96
(44.63)
11 Leo Gränse 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.51 1:28.63 +11.71
50m: 40.58
100m: 1:28.63
(48.05)
12 Milton Jansons 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.76 1:28.69 +11.77
50m: 42.77
100m: 1:28.69
(45.92)
13 Vilgot Lindberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.67 1:29.19 +12.27
50m: 42.12
100m: 1:29.19
(47.07)
14 Alexander Persson 2004 Simklubben Triton +0.73 1:29.68 +12.76
50m: 42.54
100m: 1:29.68
(47.14)
15 Hadi Hariri 2005 Simklubben Ran +0.86 1:30.09 +13.17
50m: 42.37
100m: 1:30.09
(47.72)
16 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:30.52 +13.60
50m: 42.71
100m: 1:30.52
(47.81)
17 Pelle Erdös 2005 Simklubben Lödde +0.71 1:30.54 +13.62
50m: 42.74
100m: 1:30.54
(47.80)
18 Jens Magnusson 2005 Simklubben Triton +0.81 1:31.73 +14.81
50m: 43.92
100m: 1:31.73
(47.81)
19 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.66 1:31.79 +14.87
50m: 43.53
100m: 1:31.79
(48.26)
20 Erik Näsström 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.54 1:35.28 +18.36
50m: 44.97
100m: 1:35.28
(50.31)
21 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:37.23 +20.31
50m: 45.36
100m: 1:37.23
(51.87)
22 Hannes Palmgren 2005 Simklubben Sydsim +0.68 1:38.93 +22.01
50m: 47.23
100m: 1:38.93
(51.70)
23 Viljamas  Aniulis 2007 Klippans Simsällskap +0.55 1:39.16 +22.24
50m: 46.28
100m: 1:39.16
(52.88)
24 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran +0.78 1:41.14 +24.22
50m: 47.91
100m: 1:41.14
(53.23)
25 Henri Moreau 2006 Klippans Simsällskap +0.70 1:43.13 +26.21
50m: 48.64
100m: 1:43.13
(54.49)
26 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap +0.82 1:54.24 +37.32
50m: 52.93
100m: 1:54.24
(1:01.31)
27 Vidar Nilsson 2007 Karlskrona Simsällskap +0.81 2:01.97 +45.05
50m: 57.14
100m: 2:01.97
(1:04.83)
28 Bastian Durdel 2006 Karlskrona Simsällskap +0.90 2:02.14 +45.22
50m: 56.35
100m: 2:02.14
(1:05.79)
- Felix Ferm 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 DSQ
- Malte Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:57:53
Event 3, 100m Bröstsim Herrar      15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vlad Lupu 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:10.02
50m: 32.62
100m: 1:10.02
(37.40)
2 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.75 1:11.88 +1.86
50m: 34.45
100m: 1:11.88
(37.43)
3 Daniel Li 2002 Simklubben Poseidon +0.67 1:12.17 +2.15
50m: 33.30
100m: 1:12.17
(38.87)
4 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:13.38 +3.36
50m: 33.54
100m: 1:13.38
(39.84)
5 Svante Vilhelmsson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 1:13.91 +3.89
50m: 34.84
100m: 1:13.91
(39.07)
6 Birkan Ates 2002 Simsällskapet Delfin +0.64 1:15.59 +5.57
50m: 34.66
100m: 1:15.59
(40.93)
7 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon +0.77 1:15.60 +5.58
50m: 35.56
100m: 1:15.60
(40.04)
8 Isak Axelsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.69 1:15.75 +5.73
50m: 34.68
100m: 1:15.75
(41.07)
9 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:16.36 +6.34
50m: 36.30
100m: 1:16.36
(40.06)
10 David Alderbrink 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.66 1:17.36 +7.34
50m: 35.88
100m: 1:17.36
(41.48)
11 Alexander Kulagowski 2002 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 1:17.84 +7.82
50m: 36.40
100m: 1:17.84
(41.44)
12 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.68 1:21.93 +11.91
50m: 37.33
100m: 1:21.93
(44.60)
13 Hampus Erdös 2003 Simklubben Lödde +0.67 1:22.12 +12.10
50m: 37.66
100m: 1:22.12
(44.46)
14 Jonathan Lindqvist 2003 Simklubben Triton +0.62 1:43.47 +33.45
50m: 48.52
100m: 1:43.47
(54.95)
- Daniel Alim 2003 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 09:57:53
Event 3, 100m Bröstsim Herrar      17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 1:08.59
50m: 31.34
100m: 1:08.59
(37.25)
2 Joaquin Diaz 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 1:09.40 +0.81
50m: 32.06
100m: 1:09.40
(37.34)
3 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon +0.72 1:11.70 +3.11
50m: 34.03
100m: 1:11.70
(37.67)
4 Oscar Palmqvist 2000 Simklubben Triton +0.63 1:13.23 +4.64
50m: 33.56
100m: 1:13.23
(39.67)
5 André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.64 1:18.04 +9.45
50m: 36.52
100m: 1:18.04
(41.52)
- Jakob Petersen 2001 Simsällskapet Delfin +0.66 DSQ
Grenen officiell:  2018-12-15 09:57:53
Event 3, 100m Bröstsim Herrar      19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Kähr 1995 Helsingborgs Simsällskap +0.69 1:01.35
50m: 28.34
100m: 1:01.35
(33.01)
2 Felix Nilsson 1990 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 1:03.98 +2.63
50m: 29.83
100m: 1:03.98
(34.15)
3 William Lindblom 1998 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:09.10 +7.75
50m: 32.87
100m: 1:09.10
(36.23)
4 Marcus Skog 1996 Klippans Simsällskap +0.73 1:09.74 +8.39
50m: 32.87
100m: 1:09.74
(36.87)
5 Marcus Kindberg 1993 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 1:10.55 +9.20
50m: 33.32
100m: 1:10.55
(37.23)
6 Alexander Waldo 1998 Simklubben Poseidon +0.77 1:11.50 +10.15
50m: 32.62
100m: 1:11.50
(38.88)
7 Lenny Persson 1977 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:16.73 +15.38
50m: 36.16
100m: 1:16.73
(40.57)
Grenen officiell:  2018-12-15 09:57:53
2018-12-15 09:59:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 4, 200m Medley  Damer        14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kornelia Pavlovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.81 475 2:36.14
50m: 33.65
100m: 1:14.48
(40.83)
150m: 2:01.29
(46.81)
200m: 2:36.14
(34.85)
2 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.79 439 2:40.31 +4.17
50m: 32.97
100m: 1:14.59
(41.62)
150m: 2:03.03
(48.44)
200m: 2:40.31
(37.28)
3 Isabel Persson 2004 Simklubben Triton +0.70 429 2:41.55 +5.41
50m: 33.19
100m: 1:14.18
(40.99)
150m: 2:01.87
(47.69)
200m: 2:41.55
(39.68)
4 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.80 413 2:43.62 +7.48
50m: 35.77
100m: 1:17.31
(41.54)
150m: 2:05.68
(48.37)
200m: 2:43.62
(37.94)
5 Zinna Bengtsson Nimander 2005 Simklubben Triton +0.65 404 2:44.75 +8.61
50m: 36.73
100m: 1:19.49
(42.76)
150m: 2:07.19
(47.70)
200m: 2:44.75
(37.56)
6 Emilia Berg 2005 Simklubben Lödde +0.42 388 2:46.97 +10.83
50m: 38.76
100m: 1:22.58
(43.82)
150m: 2:09.89
(47.31)
200m: 2:46.97
(37.08)
7 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 379 2:48.31 +12.17
50m: 37.15
100m: 1:20.72
(43.57)
150m: 2:09.38
(48.66)
200m: 2:48.31
(38.93)
8 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 377 2:48.57 +12.43
50m: 37.75
100m: 1:20.19
(42.44)
150m: 2:09.77
(49.58)
200m: 2:48.57
(38.80)
9 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.57 375 2:48.89 +12.75
50m: 37.55
100m: 1:21.88
(44.33)
150m: 2:11.95
(50.07)
200m: 2:48.89
(36.94)
10 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 371 2:49.55 +13.41
50m: 36.55
100m: 1:19.13
(42.58)
150m: 2:10.52
(51.39)
200m: 2:49.55
(39.03)
11 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.56 366 2:50.33 +14.19
50m: 38.44
100m: 1:21.78
(43.34)
150m: 2:11.91
(50.13)
200m: 2:50.33
(38.42)
12 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.78 355 2:51.98 +15.84
50m: 38.60
100m: 1:24.44
(45.84)
150m: 2:15.11
(50.67)
200m: 2:51.98
(36.87)
13 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 351 2:52.68 +16.54
50m: 37.63
100m: 1:23.66
(46.03)
150m: 2:14.79
(51.13)
200m: 2:52.68
(37.89)
14 Lovisa Yngvesson 2004 Simklubben Sydsim +0.73 342 2:54.23 +18.09
50m: 39.15
100m: 1:21.24
(42.09)
150m: 2:16.41
(55.17)
200m: 2:54.23
(37.82)
15 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim +0.85 341 2:54.28 +18.14
50m: 36.37
100m: 1:23.63
(47.26)
150m: 2:13.89
(50.26)
200m: 2:54.28
(40.39)
16 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap +0.77 338 2:54.81 +18.67
50m: 39.20
100m: 1:24.80
(45.60)
150m: 2:16.31
(51.51)
200m: 2:54.81
(38.50)
17 Klara Pantev 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.79 338 2:54.92 +18.78
50m: 36.25
100m: 1:18.40
(42.15)
150m: 2:13.34
(54.94)
200m: 2:54.92
(41.58)
18 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 337 2:55.11 +18.97
50m: 40.17
100m: 1:25.23
(45.06)
150m: 2:16.53
(51.30)
200m: 2:55.11
(38.58)
19 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde +0.67 333 2:55.80 +19.66
50m: 39.62
100m: 1:24.04
(44.42)
150m: 2:17.75
(53.71)
200m: 2:55.80
(38.05)
20 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 332 2:55.93 +19.79
50m: 37.31
100m: 1:23.06
(45.75)
150m: 2:15.66
(52.60)
200m: 2:55.93
(40.27)
21 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.85 326 2:56.93 +20.79
50m: 38.08
100m: 1:22.66
(44.58)
150m: 2:16.21
(53.55)
200m: 2:56.93
(40.72)
22 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran +0.80 314 2:59.14 +23.00
50m: 42.41
100m: 1:27.64
(45.23)
150m: 2:18.39
(50.75)
200m: 2:59.14
(40.75)
23 Malin Olofsson 2004 Simklubben Triton +0.77 314 2:59.16 +23.02
50m: 38.61
100m: 1:23.75
(45.14)
150m: 2:16.94
(53.19)
200m: 2:59.16
(42.22)
24 Elin  Jannasch 2005 Simklubben Poseidon +0.90 308 3:00.31 +24.17
50m: 41.60
100m: 1:30.51
(48.91)
150m: 2:19.83
(49.32)
200m: 3:00.31
(40.48)
25 Saga Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 306 3:00.80 +24.66
50m: 38.02
100m: 1:25.94
(47.92)
150m: 2:20.27
(54.33)
200m: 3:00.80
(40.53)
26 Elin Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.72 297 3:02.56 +26.42
50m: 38.48
100m: 1:24.43
(45.95)
150m: 2:21.43
(57.00)
200m: 3:02.56
(41.13)
27 Annika Lindberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.75 284 3:05.32 +29.18
50m: 42.45
100m: 1:27.11
(44.66)
150m: 2:25.35
(58.24)
200m: 3:05.32
(39.97)
28 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap +0.70 282 3:05.73 +29.59
50m: 42.27
100m: 1:34.24
(51.97)
150m: 2:24.76
(50.52)
200m: 3:05.73
(40.97)
28 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.72 282 3:05.73 +29.59
50m: 40.01
100m: 1:26.66
(46.65)
150m: 2:19.54
(52.88)
200m: 3:05.73
(46.19)
30 Nellie Siöland 2005 Simklubben Triton +0.64 273 3:07.81 +31.67
50m: 41.18
100m: 1:29.50
(48.32)
150m: 2:23.94
(54.44)
200m: 3:07.81
(43.87)
31 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.81 271 3:08.20 +32.06
50m: 41.25
100m: 1:31.65
(50.40)
150m: 2:25.00
(53.35)
200m: 3:08.20
(43.20)
32 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap +0.84 259 3:10.97 +34.83
50m: 40.93
100m: 1:28.14
(47.21)
150m: 2:27.28
(59.14)
200m: 3:10.97
(43.69)
33 Thea Klemedsson 2006 Klippans Simsällskap +0.95 258 3:11.37 +35.23
50m: 45.77
100m: 1:38.57
(52.80)
150m: 2:31.40
(52.83)
200m: 3:11.37
(39.97)
34 Melina Mercourios 2005 Simklubben Triton +0.86 244 3:14.96 +38.82
50m: 45.10
100m: 1:34.33
(49.23)
150m: 2:30.76
(56.43)
200m: 3:14.96
(44.20)
35 Emilia Sandström 2004 Simklubben Sydsim +0.88 238 3:16.60 +40.46
50m: 45.53
100m: 1:37.08
(51.55)
150m: 2:32.34
(55.26)
200m: 3:16.60
(44.26)
36 Ella Zetterström 2005 Simklubben Poseidon +0.74 237 3:16.70 +40.56
50m: 45.60
100m: 1:29.82
(44.22)
150m: 2:33.38
(1:03.56)
200m: 3:16.70
(43.32)
37 Teodora Stankovic 2005 Simklubben Poseidon +0.90 237 3:16.90 +40.76
50m: 43.72
100m: 1:34.79
(51.07)
150m: 2:30.63
(55.84)
200m: 3:16.90
(46.27)
38 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.73 218 3:22.32 +46.18
50m: 44.65
100m: 1:38.64
(53.99)
150m: 2:36.88
(58.24)
200m: 3:22.32
(45.44)
39 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap -.-- 205 3:26.38 +50.24
50m: 47.31
100m: 1:38.01
(50.70)
150m: 2:39.63
(1:01.62)
200m: 3:26.38
(46.75)
40 Anna Markenlöv 2005 Simklubben Poseidon +0.85 189 3:32.24 +56.10
50m: 46.22
100m: 1:37.39
(51.17)
150m: 2:42.66
(1:05.27)
200m: 3:32.24
(49.58)
- Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 DSQ
- Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 DSQ
- Isabel Smideberg 2004 Simklubben Lödde +0.39 DSQ
- Isabella Larsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Natasha Olsson 2005 Helsingborgs Simsällskap -.-- DNS
- Sofia Mohlin 2005 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Julia Nilsson 2004 Simklubben Lödde -.-- DNS
Grenen officiell:  2018-12-15 10:55:10
Event 4, 200m Medley  Damer        15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.71 443 2:39.81
50m: 34.13
100m: 1:14.60
(40.47)
150m: 2:03.59
(48.99)
200m: 2:39.81
(36.22)
2 Klara Rödin 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 431 2:41.21 +1.40
50m: 34.01
100m: 1:15.36
(41.35)
150m: 2:04.28
(48.92)
200m: 2:41.21
(36.93)
3 Hanna Pettersson 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.67 426 2:41.88 +2.07
50m: 34.48
100m: 1:16.18
(41.70)
150m: 2:04.19
(48.01)
200m: 2:41.88
(37.69)
4 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 413 2:43.54 +3.73
50m: 36.20
100m: 1:21.96
(45.76)
150m: 2:06.89
(44.93)
200m: 2:43.54
(36.65)
5 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap +0.70 403 2:44.97 +5.16
50m: 33.45
100m: 1:16.57
(43.12)
150m: 2:03.92
(47.35)
200m: 2:44.97
(41.05)
6 Julia Rieschel 2003 Simklubben Poseidon +0.77 399 2:45.48 +5.67
50m: 39.44
100m: 1:19.73