Tulokset DM-H 2018 Ã…ben Turnering Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
468 |
36.11 |
1:14.89 |
1:54.50 |
|
2:33.53 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Scheel |
2003 |
|
458 |
36.17 |
1:14.98 |
1:55.18 |
|
2:34.66 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
455 |
36.99 |
1:16.98 |
1:57.15 |
|
2:34.96 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sille Andersen |
2003 |
|
441 |
36.39 |
1:16.42 |
1:57.56 |
|
2:36.63 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
|
436 |
36.29 |
1:15.53 |
1:56.48 |
|
2:37.19 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Larsen |
2004 |
|
434 |
36.28 |
1:16.13 |
1:57.82 |
|
2:37.42 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
411 |
38.38 |
1:19.41 |
2:00.41 |
|
2:40.34 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
409 |
36.53 |
1:16.53 |
1:58.14 |
|
2:40.54 |
diskløb |
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Larsen |
2003 |
|
382 |
39.64 |
1:21.22 |
2:03.54 |
|
2:44.18 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
365 |
40.19 |
1:22.47 |
2:05.13 |
|
2:46.71 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mille Bergmann |
2004 |
|
357 |
40.27 |
1:21.91 |
2:06.05 |
|
2:48.07 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
|
327 |
38.34 |
1:21.21 |
2:06.84 |
|
2:52.92 |
diskløb |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.4 EFB v 150m |
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Jørgensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sw6.4 EFB v 75m |
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|