Tulokset DM-H 2018 Ã…ben Turnering Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 2 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsinge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Helsinge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
616 |
35.29 |
1:14.45 |
1:55.68 |
|
2:38.13 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
546 |
36.33 |
1:17.62 |
2:00.85 |
|
2:44.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Holm |
2004 |
|
524 |
37.24 |
1:20.03 |
2:03.28 |
|
2:46.84 |
|
|
Kalundborg SK |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
472 |
37.90 |
1:21.42 |
2:06.64 |
|
2:52.79 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
|
458 |
38.27 |
1:22.93 |
2:08.61 |
|
2:54.53 |
|
|
VAT Copenhagen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
412 |
41.37 |
1:27.16 |
2:13.72 |
|
3:00.72 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Ambjørn |
1992 |
|
412 |
39.62 |
1:26.46 |
2:14.33 |
|
3:00.82 |
|
|
U.S.G |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
|
378 |
42.90 |
1:30.16 |
2:17.92 |
|
3:06.00 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja H Nielsen |
1996 |
|
371 |
40.40 |
1:26.66 |
2:16.07 |
|
3:07.12 |
|
|
Svømmeklubben SHS Stevns |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Scheel |
2003 |
|
364 |
43.03 |
1:30.99 |
2:19.73 |
|
3:08.40 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Fehrend Vejlbo |
2007 |
|
240 |
47.17 |
1:41.91 |
2:39.04 |
|
3:36.45 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Christiansen |
2005 |
|
129 |
57.82 |
2:08.26 |
3:20.04 |
|
4:26.16 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Helsinge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|