Results for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 20 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1920-2000 |
Sponsor: SparNord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.59 | 1:05.49 | |||||
2 | Elias Hyvönen | 2000 | Team West | 32.98 | 1:09.61 | |||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.71 | 1:09.68 | |||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Team West | 32.99 | 1:10.20 | |||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.95 | 1:13.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:13.38 | |||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 33.45 | 1:14.59 | |||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | 1:15.05 | |||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.02 | 1:15.06 | |||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 36.09 | 1:18.02 | |||||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:20.18 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: SparNord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.25 | 1:08.61 | |||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 32.49 | 1:09.43 | |||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.15 | 1:09.95 | |||||
4 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 33.39 | 1:10.71 | |||||
5 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 33.67 | 1:10.81 | |||||
6 | Hampus Dahlgren | 2001 | Team West | 33.79 | 1:12.45 | |||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:12.78 | |||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.34 | 1:13.79 | |||||
9 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.06 | 1:14.70 | |||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 35.14 | 1:14.87 | |||||
11 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 35.37 | 1:15.77 | |||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.46 | 1:16.01 | |||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.38 | 1:16.04 | |||||
14 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim | 35.52 | 1:16.17 | |||||
15 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | 1:18.03 | |||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.13 | 1:18.12 | |||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 36.96 | 1:19.12 | |||||
18 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.08 | 1:19.16 | |||||
19 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.57 | 1:19.46 | |||||
20 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim | 38.33 | 1:20.15 | |||||
21 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.19 | 1:21.31 | |||||
22 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.05 | 1:21.76 | |||||
23 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.48 | 1:21.78 | |||||
24 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 38.37 | 1:22.06 | |||||
25 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim | 39.02 | 1:23.26 | |||||
26 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.30 | 1:23.60 | |||||
27 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 39.66 | 1:24.12 | |||||
28 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.76 | 1:28.26 | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 2 flyben v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |