2019-08-17   15:44:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling    36.67        1:20.83   
Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub    53.97        1:57.77   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling    38.47        1:23.87   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    43.06        1:33.67   
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svømmeafdeling    43.62        1:34.86   
Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling    46.34        1:38.95   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Dalby Østerberg  2005  Aarhus Swim    33.07        1:10.25   
Emil Togsverd  2005  Silkeborg Svømmeklub    33.51        1:12.06   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    34.72        1:14.95   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    36.01        1:15.32   
Viggo Lind Toustrup  2005  Agfs Svømmeafdeling    35.44        1:16.40   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    35.45        1:18.94   
Kristian Svenstrup  2005  Viborg Svømme Klub    37.21        1:20.70   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    37.36        1:23.99   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    40.23        1:27.99   
10  Emil Ulrich Sørensen  2005  Viborg Svømme Klub    41.49        1:31.66   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Peter Hansen  2004  Viborg Svømme Klub    28.31        1:00.67   
Viktor Lei Lamberg  2004  Aarhus Swim    32.12        1:06.63   
Lukas Hedegaard  2004  Viborg Svømme Klub    34.66        1:13.08   
Kasper Henriksen  2004  Viborg Svømme Klub    32.81        1:13.48   
Simon Kruse Holm  2004  Odder Svømmeklub    37.80        1:22.78   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling    29.06        1:00.15   
Mikkel Riis  2002  Viborg Svømme Klub    28.43        1:00.91   
Valdemar Wichmann  2003  Agfs Svømmeafdeling    28.98        1:01.41   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club    28.03        1:01.90   
Asger Hatting  2003  Silkeborg Svømmeklub    31.59        1:06.05   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.55        1:06.51   
Magnus Alexandersen  2002  Holstebro Svømme Club    30.94        1:07.14   
Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub    32.86        1:09.98   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    31.72        1:10.07   
10  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    31.83        1:12.15   
11  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    35.09        1:17.94   
12  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    36.74        1:21.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark