Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.73 | 1:33.86 | |||||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 45.33 | 1:42.03 | |||||
3 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 48.36 | 1:46.96 | |||||
4 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 49.94 | 1:51.09 | |||||
5 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 54.35 | 1:55.08 | |||||
6 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.63 | 1:58.90 | |||||
- | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej synk arm v 20 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.30 | 1:14.51 | |||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.52 | 1:16.50 | |||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.68 | 1:29.74 | |||||
4 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 43.17 | 1:31.52 | |||||
5 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.92 | 1:32.37 | |||||
6 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.14 | 1:35.95 | |||||
7 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.03 | 1:36.65 | |||||
8 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.31 | 1:41.30 | |||||
9 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.45 | 1:46.28 | |||||
- | Sophie Hougaard | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | assynk ben 80 m | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.92 | 1:10.65 | |||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.85 | 1:12.98 | |||||
3 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | 1:15.72 | |||||
4 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.91 | 1:16.26 | |||||
5 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.46 | 1:17.52 | |||||
6 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 36.61 | 1:17.53 | |||||
7 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.67 | 1:17.65 | |||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.81 | 1:17.79 | |||||
9 | Anna Salka Nielsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.61 | 1:18.54 | |||||
10 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.63 | 1:20.08 | |||||
11 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 38.86 | 1:24.15 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.12 | 1:08.79 | |||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.16 | 1:10.46 | |||||
3 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 32.89 | 1:11.14 | |||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.39 | 1:12.57 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.13 | 1:12.74 | |||||
6 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.94 | 1:16.46 | |||||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.59 | 1:24.06 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.27 | 1:05.96 | |||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.19 | 1:09.21 | |||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.64 | 1:09.58 | |||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.84 | 1:10.81 | |||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.42 | 1:13.39 | |||||
6 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.22 | 1:18.44 | |||||
7 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.81 | 1:18.56 | |||||
8 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 36.05 | 1:18.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:15 |