Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.67 | 1:20.83 | |||||
2 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 53.97 | 1:57.77 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.47 | 1:23.87 | |||||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.06 | 1:33.67 | |||||
3 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.62 | 1:34.86 | |||||
4 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 46.34 | 1:38.95 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | Aarhus Swim | 33.07 | 1:10.25 | |||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.51 | 1:12.06 | |||||
3 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.72 | 1:14.95 | |||||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.01 | 1:15.32 | |||||
5 | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.44 | 1:16.40 | |||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | 1:18.94 | |||||
7 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.21 | 1:20.70 | |||||
8 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.36 | 1:23.99 | |||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.23 | 1:27.99 | |||||
10 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.49 | 1:31.66 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 28.31 | 1:00.67 | |||||
2 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | Aarhus Swim | 32.12 | 1:06.63 | |||||
3 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.66 | 1:13.08 | |||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.81 | 1:13.48 | |||||
5 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.80 | 1:22.78 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.06 | 1:00.15 | |||||
2 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.43 | 1:00.91 | |||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.98 | 1:01.41 | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.03 | 1:01.90 | |||||
5 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.59 | 1:06.05 | |||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.55 | 1:06.51 | |||||
7 | Magnus Alexandersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:07.14 | |||||
8 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.86 | 1:09.98 | |||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.72 | 1:10.07 | |||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.83 | 1:12.15 | |||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.09 | 1:17.94 | |||||
12 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.74 | 1:21.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:01 |