Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.09 | 1:29.17 | |||||
2 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 48.21 | 1:41.25 | |||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 49.28 | 1:44.81 | |||||
4 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 50.64 | 1:47.77 | |||||
5 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 57.09 | 1:59.96 | |||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | flyben hele løbet | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.85 | 1:29.21 | |||||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 45.39 | 1:35.66 | |||||
3 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 48.07 | 1:36.10 | |||||
4 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 48.81 | 1:45.21 | |||||
5 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 53.17 | 1:51.80 | |||||
6 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.06 | 1:53.54 | |||||
7 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 55.58 | 1:56.75 | |||||
- | Mads Grønbæk Østerby | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben hel løb | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.36 | 1:14.42 | |||||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.57 | 1:18.97 | |||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.06 | 1:24.37 | |||||
4 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.92 | 1:24.41 | |||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.11 | 1:29.95 | |||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 45.80 | 1:34.22 | |||||
7 | Simon Gallacher | 2005 | Aarhus Swim | 48.68 | 1:39.18 | |||||
8 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 50.82 | 1:43.23 | |||||
9 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.25 | 1:54.30 | |||||
- | Viggo Lind Toustrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej samttid berør v25 | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | Aarhus Swim | 35.02 | 1:11.77 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 34.34 | 1:11.91 | |||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.46 | 1:12.59 | |||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 36.46 | 1:16.09 | |||||
5 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.88 | 1:18.41 | |||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.32 | 1:24.50 | |||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2flyben v 50m | |||||
- | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.32 | 1:05.85 | |||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.35 | 1:09.26 | |||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.03 | 1:09.99 | |||||
4 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.69 | 1:11.63 | |||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.54 | 1:14.97 | |||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 37.11 | 1:16.95 | |||||
7 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.28 | 1:19.71 | |||||
8 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | 1:19.75 | |||||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.58 | 1:22.72 | |||||
10 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.46 | 1:22.90 | |||||
11 | Tore Gadegaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 41.11 | 1:29.10 | |||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.83 | 1:30.93 | |||||
- | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør v/25m | |||||
- | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:22 |