Tulokset Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 44.54 | 1:32.26 | 2:19.92 | 3:04.90 | |||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 46.94 | 1:38.11 | 2:29.89 | 3:18.96 | |||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.40 | 1:44.32 | 2:36.66 | 3:28.46 | |||
4 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.75 | 1:58.28 | 2:59.29 | 3:58.35 | |||
- | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. v100 | |||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. v75 | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.70 | 1:22.46 | 2:04.94 | 2:45.14 | |||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.19 | 1:23.19 | 2:06.88 | 2:48.81 | |||
3 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.36 | 1:27.26 | 2:09.25 | 2:49.88 | |||
4 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.17 | 1:24.43 | 2:09.52 | 2:53.40 | |||
5 | Anna Ancker | 2006 | Aarhus Swim | 42.37 | 1:28.17 | 2:14.09 | 2:57.33 | |||
6 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.03 | 1:28.31 | 2:13.46 | 2:57.78 | |||
7 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.39 | 1:28.80 | 2:14.47 | 2:59.86 | |||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 47.85 | 1:38.65 | 2:29.45 | 3:16.12 | |||
9 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 47.63 | 1:38.90 | 2:30.04 | 3:18.93 | |||
10 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.56 | 1:42.21 | 2:34.67 | 3:26.74 | |||
11 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 52.50 | 1:48.19 | 2:45.69 | 3:40.43 | |||
- | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | ej berør v/75 m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.17 | 1:10.16 | 1:47.25 | 2:24.36 | |||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.41 | 1:14.10 | 1:52.88 | 2:30.83 | |||
3 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.85 | 1:16.17 | 1:56.77 | 2:36.44 | |||
4 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.54 | 1:17.99 | 1:59.54 | 2:40.80 | |||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 39.05 | 1:20.01 | 2:02.19 | 2:44.12 | |||
6 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.84 | 1:25.91 | 2:10.65 | 2:54.23 | |||
7 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.94 | 1:25.59 | 2:11.18 | 2:55.73 | |||
8 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.15 | 1:32.45 | 2:20.95 | 3:04.48 | |||
9 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.91 | 1:31.97 | 2:19.84 | 3:05.39 | |||
10 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.33 | 1:38.57 | 2:30.36 | 3:21.92 | |||
- | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | under vand v/afsl | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.17 | 1:14.61 | 1:54.56 | 2:34.94 | |||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde N. Drud | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej fortsat bev.v125 | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.08 | 1:12.03 | 1:48.30 | 2:23.65 | |||
2 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.69 | 1:11.99 | 1:48.58 | 2:24.26 | |||
3 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.85 | 1:17.70 | 1:56.83 | 2:35.40 | |||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 37.31 | 1:16.47 | 1:57.42 | 2:37.94 | |||
5 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.00 | 1:19.45 | 2:01.50 | 2:41.98 | |||
- | Celia El Maghili Fisker | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 15:00 |