Tulokset WR-forsøg Lotte Friis og KM-Birkerød
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.79 | 1:07.99 | |||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.92 | 1:08.05 | |||||
3 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.37 | 1:11.72 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.23 | 1:15.06 | |||||
5 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 37.31 | 1:17.49 | |||||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.24 | 1:29.89 | EXTRA | ||||
- | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.09 | 1:13.80 | EXTRA | ||||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.99 | 1:11.74 | EXTRA | ||||
- | Luna Lüchau Jensen | 1995 | Allerød Svømmeklub | 34.73 | 1:12.22 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.63 | 59.49 | |||||
2 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.88 | 1:00.05 | |||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.60 | 1:01.77 | |||||
4 | Anders Uldall Juhl | 1992 | Birkerød Svømmeklub | j | 29.70 | 1:05.79 | ||||
5 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.35 | 1:07.07 | |||||
6 | Nicolai Højgaard Hagen | 1993 | Birkerød Svømmeklub | j | 31.56 | 1:16.19 | ||||
7 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.65 | 1:23.16 | |||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 41.63 | 1:29.51 | |||||
- | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.71 | 1:18.76 | EXTRA | ||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 48.43 | 1:43.76 | EXTRA | ||||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.91 | 1:23.28 | EXTRA | ||||
- | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.25 | 1:15.60 | EXTRA | ||||
- | Johan Ørskov Ipsen | 1989 | Birkerød Svømmeklub | 26.94 | 58.11 | EXTRA | ||||
- | Frederik T. Poulsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 45.84 | 1:39.33 | EXTRA | ||||
- | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 28.76 | 1:02.23 | EXTRA | ||||
- | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.20 | 1:10.28 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 3, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
- | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.80 | 1:17.62 | 2:00.79 | 2:43.12 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 4, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 2:30.58 | ||||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 32.81 | 1:12.37 | 1:52.05 | 2:30.58 | |||
- | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 32.81 | 1:12.37 | 1:52.05 | DSQ | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Pia Alexandersen | 1973 | Birkerød Svømmeklub | M | 41.70 | 1:26.68 | ||||
2 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:55.14 | ||||||
2 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 54.81 | 1:55.14 | |||||
3 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 56.31 | 1:57.80 | |||||
4 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.24 | 2:07.95 | |||||
5 | Julie van Hauen Lilliedal | 1997 | Birkerød Svømmeklub | j | 1:04.65 | 2:20.93 | ||||
6 | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 2:26.42 | ||||||
6 | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.24 | 2:26.42 | |||||
- | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.33 | 1:20.67 | EXTRA | ||||
- | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.74 | 1:21.50 | EXTRA | ||||
- | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.68 | 1:21.73 | EXTRA | ||||
- | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 41.23 | 1:27.19 | EXTRA | ||||
- | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 54.81 | DSQ | flyben v start | ||||
- | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | flyben v start | |||||
- | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | flyben v start | |||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ingen berøring v 50 | |||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ud på ryg v 25m | |||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ud på ryg v 25m | |||||
- | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ingen berøring v 50 | |||||
- | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.24 | DSQ | flyben v start | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.59 | 1:10.25 | |||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.91 | 1:17.18 | |||||
3 | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 42.46 | 1:28.91 | ||||
4 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 41.81 | 1:29.46 | |||||
5 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.93 | 2:17.66 | |||||
- | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 38.55 | 1:23.84 | EXTRA | ||||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 41.95 | 1:26.54 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 32.24 | 1:11.28 | 1:53.50 | 2:29.75 | |||
2 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.38 | 1:16.31 | 1:57.79 | 2:31.15 | |||
3 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | J | 32.78 | 1:15.41 | 2:03.37 | 2:40.16 | ||
4 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 36.36 | 1:16.89 | 2:06.95 | 2:40.54 | |||
5 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.33 | 1:25.17 | 2:13.32 | 2:49.75 | |||
6 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.79 | 1:22.67 | 2:14.04 | 2:50.49 | |||
7 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 43.31 | 1:29.58 | 2:27.17 | 3:11.41 | |||
- | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 50.96 | 1:48.92 | 2:57.59 | 3:44.73 | EXTRA | ||
- | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 49.84 | 1:44.88 | 2:49.68 | 3:35.43 | EXTRA | ||
- | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.71 | 1:13.29 | 2:01.95 | 2:37.55 | EXTRA | ||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | EXTRA | ||||||
- | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.31 | 1:13.07 | 1:57.99 | 2:32.78 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 34.60 | 1:13.43 | 1:58.19 | 2:32.01 | |||
2 | Lars Lund | 1966 | Birkerød Svømmeklub | M | 34.89 | 1:16.17 | 2:05.70 | 2:44.17 | ||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 43.33 | 1:32.42 | 2:24.48 | 3:06.70 | EXTRA | ||
- | Frederik T. Poulsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 46.64 | 1:39.84 | 2:35.70 | 3:16.50 | EXTRA | ||
- | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.10 | 1:16.50 | 2:02.34 | 2:37.53 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.56 | 1:09.78 | |||||
2 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 33.11 | 1:13.02 | |||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.09 | 1:16.03 | |||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 35.25 | 1:17.66 | |||||
5 | Amalie Holm | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 38.87 | 1:23.65 | ||||
6 | Ayo Steffensen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 41.60 | 1:29.04 | ||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 41.05 | 1:31.24 | |||||
8 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.85 | 1:46.47 | |||||
9 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 48.15 | 1:46.69 | |||||
10 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 53.04 | 1:49.83 | |||||
11 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 51.50 | 1:51.15 | |||||
12 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 56.48 | 1:58.25 | |||||
- | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.91 | 1:16.44 | EXTRA | ||||
- | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.40 | 1:24.36 | EXTRA | ||||
- | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.75 | 1:11.43 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 29.38 | 1:00.88 | |||||
2 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.25 | 1:01.87 | |||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.09 | 1:02.78 | |||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.04 | 1:05.64 | |||||
5 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.17 | 1:06.38 | |||||
6 | Anders Uldall Juhl | 1992 | Birkerød Svømmeklub | j | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||
7 | Nicolai Højgaard Hagen | 1993 | Birkerød Svømmeklub | j | 1:11.76 | 1:11.76 | ||||
8 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 35.89 | 1:18.62 | ||||
9 | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 1:21.78 | |||||
9 | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 38.88 | 1:21.78 | ||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:30.08 | 1:30.08 | |||||
11 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:45.89 | 1:45.89 | |||||
12 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:49.77 | 1:49.77 | |||||
13 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:50.51 | 1:50.51 | |||||
- | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.88 | 1:11.02 | EXTRA | ||||
- | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.58 | 1:11.04 | EXTRA | ||||
- | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 31.62 | 1:08.90 | EXTRA | ||||
- | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.80 | 1:28.09 | EXTRA | ||||
- | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | DSQ | afsl. på mave i ryg | ||||
- | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 38.88 | DSQ | afsl. på mave i ryg | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:29.93 | 2:56.95 | 4:40.89 | 6:00.86 | |||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:37.55 | 3:09.65 | 4:49.34 | 6:13.32 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 27 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.19 | 2:19.18 | 3:49.46 | 5:00.02 | |||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:11.37 | 2:24.95 | 3:54.86 | 5:02.78 | |||
3 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:26.62 | 2:52.84 | 4:36.10 | 5:51.23 | |||
4 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 1:31.98 | 3:04.20 | 4:48.48 | 6:03.72 | ||
5 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:37.90 | 3:10.45 | 4:48.92 | 6:03.76 | |||
6 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:27.32 | 2:57.93 | 4:46.71 | 6:03.80 | |||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:33.58 | 3:07.31 | 5:06.97 | 6:29.98 | |||
- | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:33.89 | 3:07.07 | 4:53.10 | 6:14.41 | EXTRA | ||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:31.69 | 3:05.13 | 4:53.00 | 6:12.91 | EXTRA | ||
- | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 1:05.88 | 2:23.47 | 3:55.02 | 5:00.74 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 27 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.55 | 1:14.34 | 1:53.76 | 2:32.81 | |||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.14 | 1:16.80 | 1:57.87 | 2:38.42 | |||
3 | Mia Hyldahl | 1978 | Birkerød Svømmeklub | M | 40.61 | 1:23.20 | 2:07.73 | 2:52.43 | ||
4 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 41.44 | 1:25.50 | 2:10.30 | 2:53.81 | |||
5 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.13 | 1:27.06 | 2:13.10 | 2:59.14 | |||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.76 | 1:49.77 | 2:46.80 | 3:54.04 | |||
7 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 54.91 | 1:55.37 | 2:57.69 | 3:59.59 | |||
- | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 55.62 | 1:54.84 | 3:57.23 | 3:57.23 | EXTRA | ||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.75 | 1:24.61 | 2:08.93 | 2:52.24 | EXTRA | ||
- | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.86 | 1:17.83 | 1:58.29 | 2:39.16 | EXTRA | ||
- | Luna Lüchau Jensen | 1995 | Allerød Svømmeklub | 36.63 | 1:15.86 | 1:54.72 | 2:33.31 | EXTRA | ||
- | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.77 | 1:13.74 | 1:52.29 | 2:29.02 | EXTRA | ||
- | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 40.47 | 1:22.28 | 2:03.66 | 2:43.86 | |||
2 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.32 | 1:23.61 | 2:09.37 | 2:54.20 | |||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.45 | 1:49.55 | 2:46.55 | 3:39.34 | |||
4 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 54.35 | 1:49.08 | 2:46.58 | 3:40.37 | |||
5 | Kristian Torp | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 59.17 | 2:07.94 | 3:11.38 | 4:26.46 | |||
- | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 35.00 | 1:13.36 | 1:51.54 | 2:29.06 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.67 | 1:09.27 | |||||
2 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 34.13 | 1:10.29 | |||||
3 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 36.18 | 1:12.94 | |||||
4 | Mia Hyldahl | 1978 | Birkerød Svømmeklub | M | 39.36 | 1:20.47 | ||||
5 | Ayo Steffensen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 41.49 | 1:26.32 | ||||
6 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 46.60 | 1:37.95 | |||||
7 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:39.57 | ||||||
7 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.35 | 1:39.57 | |||||
8 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.95 | 1:40.45 | |||||
9 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 2:54.20 | 1:42.68 | |||||
10 | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 51.94 | 1:46.74 | ||||
10 | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 1:46.74 | |||||
11 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 54.63 | 1:53.63 | |||||
12 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 55.85 | 1:56.12 | |||||
13 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 2:43.86 | 1:58.89 | |||||
14 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.42 | 2:02.90 | |||||
15 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 4:26.46 | 2:03.04 | |||||
16 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.63 | 2:05.14 | |||||
17 | Frederikke Bak Schou | 2002 | Birkerød Svømmeklub | t | 3:40.37 | 2:15.69 | ||||
18 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 2:29.06 | 2:19.09 | |||||
- | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 36.16 | 1:13.45 | EXTRA | ||||
- | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.23 | 1:13.65 | EXTRA | ||||
- | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.22 | 1:12.52 | EXTRA | ||||
- | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.32 | 1:23.14 | EXTRA | ||||
- | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 48.65 | 1:37.96 | EXTRA | ||||
- | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 51.94 | DSQ | sv. på maven v 50 m | |||
- | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | DSQ | sv. på maven v 50 m | ||||
- | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | sv på mave v 50 m | |||||
- | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.35 | DSQ | sv på mave v 50 m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 29.21 | 59.25 | |||||
2 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.61 | 1:01.17 | |||||
3 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 30.92 | 1:04.53 | |||||
4 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 31.91 | 1:05.80 | |||||
5 | Anders Uldall Juhl | 1992 | Birkerød Svømmeklub | j | 31.48 | 1:06.93 | ||||
6 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.45 | 1:08.62 | |||||
7 | Nicolai Højgaard Hagen | 1993 | Birkerød Svømmeklub | j | 35.53 | 1:13.57 | ||||
8 | Lars Lund | 1966 | Birkerød Svømmeklub | M | 36.24 | 1:13.82 | ||||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 39.14 | 1:21.61 | |||||
10 | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 39.61 | 1:22.67 | ||||
11 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 41.67 | 1:24.51 | |||||
12 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 44.93 | 1:32.35 | |||||
12 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:32.35 | ||||||
13 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 49.49 | 1:45.15 | |||||
14 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:51.71 | 1:51.71 | |||||
15 | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 55.11 | 1:54.48 | |||||
15 | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:54.48 | ||||||
16 | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 58.33 | 2:00.89 | |||||
16 | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 2:00.89 | ||||||
17 | Kristian Torp | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:02.54 | 2:14.83 | |||||
- | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.99 | 1:23.78 | EXTRA | ||||
- | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 34.15 | 1:09.52 | EXTRA | ||||
- | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 34.63 | 1:10.58 | EXTRA | ||||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 44.93 | DSQ | sv på mave efter 25m | ||||
- | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | sv. på mave v | |||||
- | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 58.33 | DSQ | sv. på mave v | ||||
- | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 55.11 | DSQ | ingen berøring v 25 | ||||
- | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ingen berøring v 25 | |||||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | DSQ | sv på mave efter 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Pia Alexandersen | 1973 | Birkerød Svømmeklub | M | 45.07 | 1:33.81 | 2:22.73 | 3:09.34 | ||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | M | 45.79 | 1:33.81 | 2:22.22 | 3:10.02 | ||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 45.98 | 1:33.82 | 2:25.22 | 3:16.47 | |||
4 | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 52.25 | 1:52.55 | 2:56.28 | 3:57.07 | ||
5 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 54.46 | 1:57.04 | 2:58.67 | 3:58.36 | |||
- | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 40.01 | 1:25.18 | 2:10.00 | 2:53.99 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.46 | 1:00.64 | |||||
2 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.66 | 1:01.00 | |||||
3 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | J | 30.61 | 1:03.14 | ||||
4 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.18 | 1:03.59 | |||||
5 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.88 | 1:07.77 | |||||
6 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | M | 35.94 | 1:15.34 | ||||
7 | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 39.18 | 1:23.50 | ||||
8 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 39.73 | 1:27.79 | |||||
9 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 43.47 | 1:33.50 | |||||
10 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.55 | 1:35.36 | |||||
11 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.10 | 1:43.55 | |||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 48.36 | 1:44.83 | |||||
13 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 49.90 | 1:48.09 | |||||
14 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 54.60 | 1:48.10 | |||||
15 | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.88 | 1:48.68 | |||||
16 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.99 | 1:52.80 | |||||
17 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 52.10 | 1:53.06 | |||||
18 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.01 | 1:55.49 | |||||
19 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 58.54 | 2:04.48 | ||||
20 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 57.15 | 2:04.91 | |||||
21 | Frederikke Bak Schou | 2002 | Birkerød Svømmeklub | t | 1:04.00 | 2:16.75 | ||||
- | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 40.13 | 1:26.56 | EXTRA | ||||
- | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.13 | 1:15.87 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 28.60 | 59.47 | |||||
2 | Anders Uldall Juhl | 1992 | Birkerød Svømmeklub | j | 29.21 | 1:01.79 | ||||
3 | Nicolai Højgaard Hagen | 1993 | Birkerød Svømmeklub | j | 29.01 | 1:02.63 | ||||
4 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 30.94 | 1:05.81 | ||||
5 | Jacob van Hauen Lilliedal | 1994 | Birkerød Svømmeklub | j | 32.42 | 1:09.52 | ||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 36.23 | 1:16.04 | |||||
7 | Frederik Hanson | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 42.75 | 1:33.19 | ||||
8 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 43.10 | 1:34.85 | |||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.08 | 1:36.89 | |||||
10 | Thomas E Modeweg-Hansen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 42.67 | 1:39.06 | ||||
11 | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.14 | 1:39.52 | |||||
12 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.97 | 1:41.87 | |||||
13 | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.71 | 1:42.25 | |||||
14 | Mads Nanni Serup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | j | 49.57 | 1:47.70 | ||||
15 | Kristian Torp | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.73 | 1:53.61 | |||||
16 | Markus Speyer Willumsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | j | 55.97 | 2:04.77 | ||||
17 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | t | 56.57 | 2:04.82 | ||||
- | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.15 | 55.19 | EXTRA | ||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 35.55 | 1:13.87 | EXTRA | ||||
- | Frederik T. Poulsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.36 | 1:14.79 | EXTRA | ||||
- | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 29.88 | 1:01.34 | EXTRA | ||||
- | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | EXTRA | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 30.99 | 1:04.65 | 1:39.22 | 2:13.08 | |||
2 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.20 | 1:10.47 | 1:48.68 | 2:26.75 | |||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.00 | 1:13.07 | 1:52.72 | 2:30.96 | |||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.26 | 1:13.29 | 1:53.66 | 2:33.26 | |||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.64 | 1:13.64 | 1:55.09 | 2:34.95 | |||
6 | Amalie Holm | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 35.41 | 1:16.62 | 2:00.31 | 2:42.63 | ||
7 | Ayo Steffensen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 37.14 | 1:18.24 | 2:01.80 | 2:44.34 | ||
8 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.58 | 1:22.53 | 2:08.12 | 2:51.43 | |||
9 | Julie van Hauen Lilliedal | 1997 | Birkerød Svømmeklub | j | 44.70 | 1:36.96 | 2:32.87 | 3:28.22 | ||
- | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | EXTRA | ||||||
- | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.03 | 1:09.32 | 1:45.88 | 2:21.16 | EXTRA | ||
- | Vibe B. Mikkelsen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | S | DNS | |||||
- | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.38 | 57.57 | 1:27.30 | 1:56.87 | |||
2 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.38 | 1:00.91 | 1:33.21 | 2:04.40 | |||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.59 | 1:00.20 | 1:31.34 | 2:05.07 | |||
4 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 33.41 | 1:10.49 | 1:48.91 | 2:25.75 | ||
- | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.39 | 1:17.08 | 2:00.41 | 2:40.69 | EXTRA | ||
- | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 30.68 | 1:04.00 | 1:38.49 | 2:12.66 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | J | 31.42 | |||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 31.99 | ||||||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.91 | ||||||
4 | Pia Alexandersen | 1973 | Birkerød Svømmeklub | M | 36.64 | |||||
5 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.58 | ||||||
6 | Amalie Holm | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 37.74 | |||||
7 | Mia Hyldahl | 1978 | Birkerød Svømmeklub | M | 37.86 | |||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.06 | ||||||
9 | Ayo Steffensen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 40.08 | |||||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.15 | ||||||
11 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 46.10 | ||||||
12 | Betina Hindsberg | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 49.87 | |||||
13 | Julie van Hauen Lilliedal | 1997 | Birkerød Svømmeklub | j | 53.30 | |||||
14 | Marie Schleidt | 1996 | Birkerød Svømmeklub | S | 59.76 | |||||
- | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.80 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 26.70 | ||||||
2 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.20 | ||||||
3 | Anders Dalsgaard | 1970 | Birkerød Svømmeklub | M | 30.17 | |||||
4 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.51 | ||||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.49 | ||||||
6 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 51.17 | ||||||
7 | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 58.59 | ||||||
- | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | EXTRA | ||||||
- | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 42.34 | EXTRA | |||||
- | Kasper Holkjær | 1993 | Allerød Svømmeklub | 30.72 | EXTRA | |||||
- | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 30.46 | EXTRA | |||||
- | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.68 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerød Svømmeklub | J | 36.56 | |||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | M | 37.36 | |||||
3 | Mia Hyldahl | 1978 | Birkerød Svømmeklub | M | 37.59 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 41.89 | ||||||
5 | Nanna Lindhardt | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 43.57 | |||||
6 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 48.24 | ||||||
7 | Josephine Sofie Moesgaard | 1998 | Birkerød Svømmeklub | S | 50.82 | |||||
8 | Julie van Hauen Lilliedal | 1997 | Birkerød Svømmeklub | j | 50.95 | |||||
9 | Luna Leah Holtermann | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 52.88 | |||||
10 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 54.12 | ||||||
11 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 56.29 | ||||||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 56.95 | |||||
13 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 57.87 | ||||||
14 | Michale Moldow | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 58.71 | |||||
15 | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 59.18 | ||||||
16 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 59.42 | |||||
17 | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 59.62 | ||||||
18 | Frederikke Bak Schou | 2002 | Birkerød Svømmeklub | t | 1:02.10 | |||||
19 | Camilla Müller Hansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:02.17 | |||||
20 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:03.40 | |||||
21 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:04.33 | ||||||
22 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:06.17 | |||||
23 | Clara Busch Madsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:09.08 | |||||
24 | Isabella Eggers | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:13.07 | |||||
25 | Viktoria Ernst | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:13.56 | |||||
26 | Laura Touborg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:14.76 | |||||
27 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:14.97 | |||||
28 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | Birkerød Svømmeklub | t | 1:15.15 | |||||
29 | Tania Gustafsson | 2001 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:17.12 | |||||
30 | Rebecca Rothmann Skarsø | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:19.07 | |||||
31 | Kristina Jovanikic | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:19.43 | |||||
32 | Sophie Hyldahl | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:20.23 | |||||
33 | Laura Ludvigsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:29.61 | |||||
34 | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:43.69 | |||||
35 | Iben Mai Huse | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:47.72 | |||||
- | Luna Lüchau Jensen | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.88 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.52 | ||||||
2 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 33.76 | ||||||
3 | Lars Lund | 1966 | Birkerød Svømmeklub | M | 34.28 | |||||
4 | Anders Dalsgaard | 1970 | Birkerød Svømmeklub | M | 34.57 | |||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 39.18 | ||||||
6 | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.24 | ||||||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.30 | ||||||
8 | Kristian Torp | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 56.81 | ||||||
9 | Gustav Lindhardt | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 57.60 | |||||
10 | Julius Buch | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:00.34 | |||||
11 | Anton Thykier Lund | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:05.10 | |||||
12 | Emil Thykier Lund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:05.39 | |||||
13 | Malik Andreassen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:05.52 | |||||
14 | Magnus Qvorning | 1997 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:09.13 | |||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | t | 1:12.69 | |||||
16 | Oliver Isaksen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:15.18 | |||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:15.54 | |||||
18 | Hannibal Thostrup-Lund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:17.17 | |||||
19 | Tobias Thor Willumsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:19.16 | |||||
20 | William B. Brøndum | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:19.28 | |||||
21 | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:20.29 | |||||
22 | Jonathan K. Christensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:21.54 | |||||
23 | Christoffer Kornstad | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:31.45 | |||||
24 | Emil Hvelplund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:32.67 | |||||
25 | Sean Flaherty | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:40.48 | |||||
26 | Anders Kieler | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:43.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 27, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Mette Louise Petersen | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.68 | 2:15.11 | 3:24.71 | 4:33.65 | |||
- | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:13.52 | 2:30.25 | 3:47.62 | 5:04.06 | EXTRA | ||
- | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:10.68 | 2:24.96 | 3:39.55 | 4:52.99 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 28, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.58 | 2:03.97 | 3:04.03 | 4:06.13 | |||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 1:00.68 | 2:05.25 | 3:09.91 | 4:13.09 | |||
3 | Rasmus Petræus | 1989 | Birkerød Svømmeklub | j | 1:00.93 | 2:05.63 | 3:09.65 | 4:13.53 | ||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 1:01.11 | 2:05.29 | 3:09.67 | 4:13.82 | |||
5 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.74 | 2:32.23 | 3:50.56 | 5:06.75 | |||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:15.19 | 2:34.60 | 3:53.41 | 5:07.27 | |||
7 | Anders Dalsgaard | 1970 | Birkerød Svømmeklub | M | 1:10.92 | 2:28.20 | 3:48.26 | 5:07.44 | ||
8 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 1:13.22 | 2:31.29 | 3:51.35 | 5:10.57 | ||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:17.44 | 2:41.26 | 4:06.65 | 5:30.54 | |||
10 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:33.06 | 3:16.01 | 4:58.95 | 6:39.05 | |||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:21.96 | 2:53.44 | 4:24.00 | 5:51.32 | EXTRA | ||
- | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:04.76 | 2:16.36 | 3:27.25 | 4:36.65 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 37.83 | ||||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | M | 38.84 | |||||
3 | Pia Alexandersen | 1973 | Birkerød Svømmeklub | M | 39.06 | |||||
4 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 43.32 | ||||||
5 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 43.69 | ||||||
6 | Amalie Holm | 1995 | Birkerød Svømmeklub | j | 44.28 | |||||
7 | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 55.11 | ||||||
8 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 58.15 | ||||||
9 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 59.73 | ||||||
10 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.58 | ||||||
11 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:04.88 | ||||||
12 | Elena Drachmann | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:06.04 | |||||
13 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.57 | ||||||
14 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:08.99 | ||||||
15 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.10 | ||||||
16 | Mette Lundgaard | 1998 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:09.91 | |||||
17 | Ida From Davidsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:15.97 | |||||
19 | Anna From Davidsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:20.46 | |||||
20 | Maya Sølling | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:20.79 | |||||
21 | Kristina Jovanikic | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:24.43 | |||||
22 | Viktoria Ernst | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:32.52 | |||||
23 | Laura Ludvigsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:43.28 | |||||
24 | Tania Gustafsson | 2001 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:58.48 | |||||
25 | Caroline Rasmussen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | s | 2:11.42 | |||||
- | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 38.32 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.54 | ||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 34.62 | ||||||
3 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 34.99 | ||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 48.59 | ||||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 58.13 | ||||||
6 | Carl-Bastian Johansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.02 | ||||||
7 | Simon Ludvigsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:25.61 | |||||
8 | Frederik Thoft Nordholm | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:28.95 | |||||
- | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.54 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 29.30 | ||||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | M | 33.26 | |||||
3 | Dorte Møller Lund | 1968 | Birkerød Svømmeklub | M | 34.29 | |||||
4 | Nanna Lindhardt | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 38.73 | |||||
5 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
6 | Betina Hindsberg | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 41.28 | |||||
7 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 41.33 | ||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.65 | ||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.51 | ||||||
10 | Luna Leah Holtermann | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 47.78 | |||||
11 | Dagmar Bondo | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 48.10 | ||||||
12 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 48.37 | ||||||
13 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.87 | ||||||
14 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.89 | ||||||
15 | Nanna Marie Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.14 | ||||||
16 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 51.95 | |||||
17 | Mette Lundgaard | 1998 | Birkerød Svømmeklub | S | 52.24 | |||||
18 | Elena Drachmann | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 53.05 | |||||
19 | Nane Nissen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | s | 53.42 | |||||
20 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 54.23 | |||||
21 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 54.62 | |||||
22 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 55.82 | ||||||
23 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 59.26 | |||||
24 | Frederikke Bak Schou | 2002 | Birkerød Svømmeklub | t | 59.91 | |||||
25 | Ida From Davidsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:00.52 | |||||
26 | Camilla Müller Hansen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:01.07 | |||||
27 | Anna From Davidsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:06.92 | |||||
28 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | Birkerød Svømmeklub | t | 1:07.31 | |||||
29 | Sophie Hyldahl | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:09.01 | |||||
30 | Rebecca Rothmann Skarsø | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:17.87 | |||||
31 | Clara Busch Madsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:21.41 | |||||
32 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:27.25 | |||||
33 | Sofie Ørting | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:27.90 | |||||
34 | Caroline Rasmussen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:36.28 | |||||
35 | Laura Touborg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:36.92 | |||||
36 | Iben Mai Huse | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:43.35 | |||||
37 | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Birkerød Svømmeklub | s | 2:28.02 | |||||
- | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.59 | EXTRA | |||||
- | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.60 | EXTRA | |||||
- | Sarah Dalsgaard | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | DNS | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | TYPE | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Fogh Myrup | 1990 | Birkerød Svømmeklub | 25.55 | ||||||
2 | Rasmus Petræus | 1989 | Birkerød Svømmeklub | j | 25.67 | |||||
3 | Anders Dalsgaard | 1970 | Birkerød Svømmeklub | M | 27.28 | |||||
4 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.33 | ||||||
5 | Steffen Lüders | 1963 | Birkerød Svømmeklub | M | 29.50 | |||||
6 | Lars Lund | 1966 | Birkerød Svømmeklub | M | 29.61 | |||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.12 | ||||||
8 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.91 | ||||||
9 | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 43.71 | ||||||
10 | Gustav Lindhardt | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 50.96 | |||||
11 | Malik Andreassen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 51.14 | |||||
12 | Julius Buch | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 53.58 | |||||
13 | Magnus Qvorning | 1997 | Birkerød Svømmeklub | s | 58.04 | |||||
14 | Anton Thykier Lund | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 59.41 | |||||
15 | Jonas Paulsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:02.81 | |||||
16 | Christoffer Kornstad | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:04.17 | |||||
17 | Simon Ludvigsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:05.24 | |||||
18 | Lasse Søndergaard | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:06.16 | |||||
19 | Mikkel Yang | 1999 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:09.54 | |||||
20 | Anders Kieler | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:15.26 | |||||
21 | Jonathan K. Christensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:15.35 | |||||
22 | Sean Flaherty | 2000 | Birkerød Svømmeklub | s | 1:16.50 | |||||
23 | Hannibal Thostrup-Lund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:16.90 | |||||
24 | Tobias Thor Willumsen | 2000 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:17.11 | |||||
25 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:19.18 | |||||
26 | William B. Brøndum | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:20.24 | |||||
27 | Emil Thykier Lund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:22.06 | |||||
28 | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | Birkerød Svømmeklub | T | 1:25.02 | |||||
29 | Emil Hvelplund | 2001 | Birkerød Svømmeklub | S | 1:35.49 | |||||
- | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | EXTRA | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. deltager med mellemtider |
Stævne navn | Klubmesterskab 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Birkerød svømmeklub |
Navn | Født | Klasse | Klub | |||||||||
Løb | Runde | Plac. | Splittider | Tid | Beskrivelse | |||||||
Friis Lotte | 1988 | Damer | Allerød Svømmeklub | |||||||||
33 1500m Fr | Finaler | 1 | 100m | 58.60 | 200m | 2:00.08 | 300m | 3:02.06 | 400m | 4:04.47 | 15:28.65 | |
500m | 5:06.79 | 600m | 6:09.07 | 700m | 7:11.26 | 800m | 8:13.73 | |||||
900m | 9:16.17 | 1000m | 10:18.84 | 1100m | 11:21.74 | 1200m | 12:23.91 | |||||
1300m | 13:26.65 | 1400m | 14:28.39 | 1500m | 15:28.65 | |||||||
Gudnitz Trine | 1987 | Damer | Helsingør Svømmeklub | |||||||||
33 1500m Fr | Finaler | 2 | 100m | 1:02.76 | 200m | 2:07.73 | 300m | 3:13.01 | 400m | 4:18.30 | 16:42.30 | |
500m | 5:24.05 | 600m | 6:29.86 | 700m | 7:36.09 | 800m | 8:43.19 | |||||
900m | 9:50.46 | 1000m | 10:58.34 | 1100m | 12:06.29 | 1200m | 13:14.69 | |||||
1300m | 14:24.23 | 1400m | 15:33.80 | 1500m | 16:42.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:48 |