Resultater for Hvidovre Medley Cup 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 2 | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Hinchely | 2008 | 54.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.80 | |||||||||
- | Victoria Hecht | 2008 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 45.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.79 | |||||||||
2 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 46.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.53 | |||||||||
3 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 50.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
4 | Andrea Lage | 2009 | 51.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.45 | |||||||||
5 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 51.28 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
6 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 51.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.80 | |||||||||
7 | Josephine S. Christensen | 2009 | 53.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.97 | |||||||||
8 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 54.19 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.49 | |||||||||
9 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 59.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Isabella Hjortgaard Larse | 2009 | 1:03.66 | |||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Mahs | 2009 | 1:10.37 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.53 | |||||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | DSQ | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hailey Staal-Nielsen | 2010 | 56.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.83 | |||||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 58.37 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 1:01.46 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karla Strømberg Enevoldsen | 2010 | 1:01.81 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Vigga Lilje Harmens | 2010 | 1:06.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Kvalheim | 2010 | 1:08.94 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Sara Kvalheim | 2010 | 1:09.87 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 8 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | 1:03.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |