2019-07-19   03:46:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2018, Oskarshamn (Nord)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden Nord    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 3, 4X50m Medley Mix 13 oä, Finaler 
Sponsor: Bockara Betong 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linköpings Allmänna SS  1999  Linköpings Allmänna SS            2:01.98   
  Alice Fransson  2004      33.51        33.51   
  Elise Gidlöf  1999      34.94        1:08.45   
  Kian Hassani  2003      27.46        1:35.91   
  Naevid Kiasat  2001      26.07        2:01.98   
                     
Västerviks Simsällskap  2001  Västerviks Simsällskap            2:05.67   
  Tilda Sundell  2005      34.86        34.86   
  Yousef Souhil  2002      33.95        1:08.81   
  Alva Claesén  2004      30.94        1:39.75   
  Felix Öberg  2001      25.92        2:05.67   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 1  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:06.43   
  Johanna Fransson  2004      33.16        33.16   
  Edvin Karlsson  2004      35.34        1:08.50   
  Viktor Henrysson  2003      27.29        1:35.79   
  Nora Björklund  2003      30.64        2:06.43   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 1  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:10.09   
  Stefanie Petrovic  2003      34.22        34.22   
  Nikola Petrovic  2004      35.20        1:09.42   
  Hilma Broden  2003      34.81        1:44.23   
  Sergej Basov  2003      25.86        2:10.09   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  1999  Linköpings Allmänna SS            2:10.20   
  Erik Wallin  2003      31.00        31.00   
  Martina Karlsson  2003      39.00        1:10.00   
  David Axelsson  2004      31.74        1:41.74   
  Amanda Weiding  2003      28.46        2:10.20   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 3  2003  Linköpings Allmänna SS            2:14.42   
  Emil Kilander  2004      34.14        34.14   
  Elin Gustafsson  2005      39.57        1:13.71   
  Elsa Linné  2003      32.45        1:46.16   
  Robin Daremo  2005      28.26        2:14.42   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:14.61   
  Aldin Mandzo  2004      32.86        32.86   
  Erik Andersson  2005      35.68        1:08.54   
  Ellen Lovinge  2004      36.80        1:45.34   
  Ylva Andersson  2005      29.27        2:14.61   
                     
Västerviks Simsällskap Lag 2  2001  Västerviks Simsällskap            2:15.50   
  Elias Fölling Barck  2001      35.57        35.57   
  Maria Miñana Juan  2004      39.08        1:14.65   
  Stefanos Gavriliidis  2003      28.87        1:43.52   
  Emma Kindberg  2004      31.98        2:15.50   
                     
Oskarshamns Simsällskap Lag 2  2002  Oskarshamns Simsällskap            2:16.15   
  Ida Ekström  2005      36.66        36.66   
  Max Nerlén  2002      39.45        1:16.11   
  Fabian Lagström  2004      29.50        1:45.61   
  Saga Hjelm  2004      30.54        2:16.15   
                     
10  Linköpings Allmänna SS Lag 4  2003  Linköpings Allmänna SS            2:16.42   
  Robin Lundqvist  2005      33.98        33.98   
  Elin Heimdahl  2004      39.72        1:13.70   
  Olle Almén  2003      31.53        1:45.23   
  Stella Åqvist  2005      31.19        2:16.42   
                     
11  Hultsfreds SS  2002  Hultsfreds Simsällskap            2:19.76   
  Ellen Havskog  2005      34.29        34.29   
  Hamza Kefo  2002      39.67        1:13.96   
  Emilia Lundgren  2004      37.37        1:51.33   
  Melwin Axelsson  2005      28.43        2:19.76   
                     
12  Blåkulla Mix  2001  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            2:20.34   
  Ella Veenhuis  2007      44.36        44.36   
  Carl Löfgren  2003      33.66        1:18.02   
  Petter Eriksen  2002      29.89        1:47.91   
  Alwa Lundberg  2006      32.43        2:20.34   
                     
13  Oskarshamns Simsällskap Lag 3  2003  Oskarshamns Simsällskap            2:26.83   
  Alice Nyström  2005      40.15        40.15   
  Oscar Wallenberg  2004      41.52        1:21.67   
  Jakob Nyström  2003      32.94        1:54.61   
  Ebba Håkansson  2003      32.22        2:26.83   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 3  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
  Joakim Sühl  2000                 
  Erik Andersson  2005                 
  Elin Nylander  2003                 
  Emma Werner  2005              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner