Results for Höstsimiaden 2018, Oskarshamn (Nord)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden Nord | Utskriftsdatum | 01 december 2018 | |||
Tävlingsort | Oskarshamn | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Oskarshamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 december 2018 |
Gren 3, 4X50m Medley Mix 13 oä, Finaler |
Sponsor: Bockara Betong |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linköpings Allmänna SS | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:01.98 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 34.94 | 1:08.45 | |||||||
Kian Hassani | 2003 | 27.46 | 1:35.91 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 26.07 | 2:01.98 | |||||||
2 | Västerviks Simsällskap | 2001 | Västerviks Simsällskap | 2:05.67 | ||||||
Tilda Sundell | 2005 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Yousef Souhil | 2002 | 33.95 | 1:08.81 | |||||||
Alva Claesén | 2004 | 30.94 | 1:39.75 | |||||||
Felix Öberg | 2001 | 25.92 | 2:05.67 | |||||||
3 | Oskarshamns Simsällskap Lag 1 | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 2:06.43 | ||||||
Johanna Fransson | 2004 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 35.34 | 1:08.50 | |||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 27.29 | 1:35.79 | |||||||
Nora Björklund | 2003 | 30.64 | 2:06.43 | |||||||
4 | Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:10.09 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 35.20 | 1:09.42 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 34.81 | 1:44.23 | |||||||
Sergej Basov | 2003 | 25.86 | 2:10.09 | |||||||
5 | Linköpings Allmänna SS Lag 2 | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 2:10.20 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Martina Karlsson | 2003 | 39.00 | 1:10.00 | |||||||
David Axelsson | 2004 | 31.74 | 1:41.74 | |||||||
Amanda Weiding | 2003 | 28.46 | 2:10.20 | |||||||
6 | Linköpings Allmänna SS Lag 3 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:14.42 | ||||||
Emil Kilander | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 39.57 | 1:13.71 | |||||||
Elsa Linné | 2003 | 32.45 | 1:46.16 | |||||||
Robin Daremo | 2005 | 28.26 | 2:14.42 | |||||||
7 | Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 2 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:14.61 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Erik Andersson | 2005 | 35.68 | 1:08.54 | |||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 36.80 | 1:45.34 | |||||||
Ylva Andersson | 2005 | 29.27 | 2:14.61 | |||||||
8 | Västerviks Simsällskap Lag 2 | 2001 | Västerviks Simsällskap | 2:15.50 | ||||||
Elias Fölling Barck | 2001 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 39.08 | 1:14.65 | |||||||
Stefanos Gavriliidis | 2003 | 28.87 | 1:43.52 | |||||||
Emma Kindberg | 2004 | 31.98 | 2:15.50 | |||||||
9 | Oskarshamns Simsällskap Lag 2 | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 2:16.15 | ||||||
Ida Ekström | 2005 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Max Nerlén | 2002 | 39.45 | 1:16.11 | |||||||
Fabian Lagström | 2004 | 29.50 | 1:45.61 | |||||||
Saga Hjelm | 2004 | 30.54 | 2:16.15 | |||||||
10 | Linköpings Allmänna SS Lag 4 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:16.42 | ||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Elin Heimdahl | 2004 | 39.72 | 1:13.70 | |||||||
Olle Almén | 2003 | 31.53 | 1:45.23 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 31.19 | 2:16.42 | |||||||
11 | Hultsfreds SS | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 2:19.76 | ||||||
Ellen Havskog | 2005 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Hamza Kefo | 2002 | 39.67 | 1:13.96 | |||||||
Emilia Lundgren | 2004 | 37.37 | 1:51.33 | |||||||
Melwin Axelsson | 2005 | 28.43 | 2:19.76 | |||||||
12 | Blåkulla Mix | 2001 | Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 2:20.34 | ||||||
Ella Veenhuis | 2007 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Carl Löfgren | 2003 | 33.66 | 1:18.02 | |||||||
Petter Eriksen | 2002 | 29.89 | 1:47.91 | |||||||
Alwa Lundberg | 2006 | 32.43 | 2:20.34 | |||||||
13 | Oskarshamns Simsällskap Lag 3 | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 2:26.83 | ||||||
Alice Nyström | 2005 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Oscar Wallenberg | 2004 | 41.52 | 1:21.67 | |||||||
Jakob Nyström | 2003 | 32.94 | 1:54.61 | |||||||
Ebba Håkansson | 2003 | 32.22 | 2:26.83 | |||||||
- | Norrköpings Kappsimningsklubb Lag 3 | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Joakim Sühl | 2000 | |||||||||
Erik Andersson | 2005 | |||||||||
Elin Nylander | 2003 | |||||||||
Emma Werner | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 01 december 2018 |
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |