2020-10-23   12:35:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    28.09        1:00.85   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    28.34        1:01.20   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    28.58        1:03.12   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn    30.40        1:04.47   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    30.77        1:04.56   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    30.54        1:07.62   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.46        1:12.26   
Lasse Weimann  2000  Tvg Drochtersen    35.01        1:15.44   
Thomas Koning  2001  Waspo Nordhorn    37.35        1:19.39   
10  Eike Weimann  2002  Tvg Drochtersen    37.13        1:20.96   
11  Paul Mahler  2001  Tvg Drochtersen    39.57        1:23.93   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    28.65        1:03.11   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    31.15        1:06.02   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    31.64        1:06.50   
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    30.15        1:07.37   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    33.32        1:09.70   
Alex Fogt  2004  H2Odense    33.59        1:10.61   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense    32.66        1:11.23   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    34.01        1:12.76   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    34.14        1:13.34   
10  Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub    33.43        1:13.64   
11  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    34.85        1:14.80   
12  Oliver Londero  2004  Frem Odense    35.61        1:15.83   
13  Valdemar Stahl  2004  H2Odense    35.44        1:15.87   
14  Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub    37.33        1:19.64   
15  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    38.84        1:23.35   
16  Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.54        1:26.66   
17  Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen    37.58        1:27.10   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.ben 65m 
Paul Korthals  2004  Waspo Nordhorn            DSQ  async.arm.5m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    32.81        1:12.06   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    33.57        1:13.07   
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn    33.40        1:14.48   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    32.86        1:15.38   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    34.50        1:15.68   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    36.40        1:19.57   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    35.29        1:19.59   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    37.44        1:20.14   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    36.91        1:21.17   
10  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    39.82        1:22.11   
11  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    37.25        1:23.20   
12  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    39.98        1:25.67   
13  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    37.67        1:26.25   
14  Magnus Løkke  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    40.20        1:26.56   
15  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    42.21        1:27.23   
16  Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    41.75        1:28.37   
17  Noah Schou  2005  H2Odense    39.40        1:28.41   
18  Marten Portheine  2006  Waspo Nordhorn    38.35        1:29.48   
19  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    40.53        1:30.18   
20  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    41.38        1:30.90   
21  Jannek Borgers  2005  Waspo Nordhorn    43.71        1:33.21   
22  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    43.91        1:34.94   
23  Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub    44.80        1:38.03   
24  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub    55.15        1:57.04   
Anders Hansen  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Isar Tobias Markussen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.21m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  async.ben 70m 
Mads Nielsen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Marcus Rønning  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.ben 20m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    35.42        1:18.95   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    40.59        1:27.74   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    1:35.48        1:35.48   
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib    44.14        1:35.70   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    43.80        1:35.90   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn    42.88        1:38.25   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib    47.63        1:41.77   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    46.56        1:42.43   
Lucas Balthazar Markussen  2007  Horsens Svømmeklub    46.99        1:43.98   
10  Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub    51.80        1:44.48   
11  Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub    55.27        1:51.00   
12  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub    55.85        1:58.94   
13  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub    52.95        2:07.65   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.10m 
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.ben 70m 
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.arm 10m 
Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async.ben 20m 
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.ben 75m 
Mathias Nielsen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen            DSQ  ej.ryg v.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark