2020-10-28   08:42:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn    32.77        1:13.33   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    34.63        1:13.92   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    33.65        1:14.52   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    33.33        1:15.08   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    36.58        1:16.26   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    34.95        1:16.51   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    36.61        1:16.68   
Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn    37.67        1:17.06   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn    36.96        1:17.81   
10  Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    37.00        1:18.63   
11  Sabrina Helper  1998  Waspo Nordhorn    35.90        1:18.80   
12  Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.18        1:18.90   
13  Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn    35.43        1:19.46   
14  Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn    36.21        1:21.62   
15  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn    38.58        1:21.81   
16  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn    40.47        1:27.05   
17  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.15        1:31.35   
18  Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub    46.18        1:31.65   
19  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub    43.52        1:33.82   
20  Mia Andersen  2002  H2Odense    42.09        1:35.30   
21  Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub    46.83        1:40.97   
22  Ea Thomsen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    47.20        1:45.99   
23  Lina Ebeling  2002  Tvg Drochtersen    53.50        1:55.55   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    31.11        1:09.30   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    33.49        1:13.03   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    35.42        1:15.34   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    33.68        1:15.46   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    34.32        1:15.56   
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    33.93        1:15.73   
Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    34.70        1:16.70   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    35.63        1:17.34   
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    35.95        1:19.79   
10  Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn    35.76        1:20.19   
11  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    39.47        1:20.27   
12  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    38.33        1:21.86   
13  Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.81        1:23.48   
14  Elena Küpers  2004  Waspo Nordhorn    36.61        1:23.94   
15  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    38.39        1:24.87   
16  Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn    40.96        1:25.19   
17  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    40.49        1:26.13   
18  Joa-Elin Meyer  2004  Tvg Drochtersen    38.94        1:26.20   
19  Lina Umbreit  2004  Waspo Nordhorn    38.72        1:26.77   
20  Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub    40.55        1:28.48   
21  Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    40.65        1:28.73   
22  Signe Kaas  2003  Tommerup Svømme Klub    41.50        1:28.86   
23  Kaja Lohuis  2004  Waspo Nordhorn    42.76        1:29.13   
24  Laura Østerby Clausen  2004  Tommerup Svømme Klub    42.48        1:30.65   
25  Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn    43.51        1:30.72   
26  Celina Marie Reher  2004  Tvg Drochtersen    40.66        1:33.25   
27  Finja Krueger  2004  Waspo Nordhorn    48.02        1:34.13   
28  Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub    44.61        1:35.97   
29  Laura Sundendey  2004  Waspo Nordhorn    45.07        1:36.52   
30  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    44.11        1:38.30   
31  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense    48.91        1:38.49   
32  Yasmin Grundsøe  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    47.77        1:42.97   
Anna Rahbek Julsgaard  2004  Tommerup Svømme Klub            DNS   
Anne Hansen  2004  Ringe Svømme Klub            DNS   
Cora Holthusen  2004  Tvg Drochtersen            DSQ  sv.mave v.50m 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    33.53        1:12.26   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense    33.79        1:14.33   
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    35.25        1:17.26   
Emma Nygaard  2005  Frem Odense    36.67        1:18.10   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    37.34        1:18.26   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense    35.36        1:18.32   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    36.12        1:19.58   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    36.99        1:21.59   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    39.93        1:21.66   
10  Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn    37.56        1:21.88   
11  Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    37.60        1:23.20   
12  Freja Duus  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    38.08        1:24.17   
13  Vigga Londero  2006  Frem Odense    43.00        1:27.28   
14  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    39.62        1:27.42   
15  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    39.10        1:27.51   
16  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub    39.48        1:28.04   
17  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense    41.60        1:30.03   
18  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    43.01        1:30.84   
19  Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    43.02        1:31.19   
20  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense    43.34        1:31.73   
21  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    43.71        1:32.05   
22  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    45.52        1:32.47   
23  Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub    41.73        1:32.98   
24  Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    44.94        1:36.97   
25  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    45.79        1:37.45   
26  Lena Burkert  2006  Waspo Nordhorn    47.55        1:37.91   
27  Celina Klæsøe  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub    49.82        1:38.43   
28  Pia Offermann  2005  Tvg Drochtersen    48.45        1:39.34   
29  Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub    48.71        1:39.59   
30  Olivia Ferreira  2006  Waspo Nordhorn    47.91        1:40.85   
31  Svenja Schmoelders  2006  Waspo Nordhorn    48.77        1:43.62   
32  Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub    49.71        1:47.35   
33  Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub    53.18        1:48.85   
34  Alina Staats  2005  Tvg Drochtersen    55.67        1:50.59   
35  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense    54.14        1:51.27   
36  Stella Ulbrich  2006  Waspo Nordhorn    53.73        1:54.38   
37  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub    57.58        1:58.17   
38  Antonia Viemann  2006  Tvg Drochtersen    57.48        2:02.44   
Bianca Truelsen Duevig  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            DSQ  async.arm.16m 
Signe Vinding Sørensen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            DSQ  ej.ryg.v.50m 
Sophie Møller Madsen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            DSQ  async.ben.60-75m 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    39.31        1:24.85   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    41.37        1:25.00   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    41.93        1:27.64   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    40.76        1:29.10   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub    39.85        1:31.06   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense    45.08        1:34.50   
Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn    44.35        1:35.03   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub    43.74        1:36.40   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense    46.27        1:37.26   
10  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    49.17        1:38.12   
11  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    47.73        1:38.97   
12  Joana Kalter  2007  Waspo Nordhorn    46.13        1:39.52   
13  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    52.21        1:40.24   
14  Amalie Thomsen  2007  Horsens Svømmeklub    46.81        1:40.28   
15  Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub    46.48        1:41.29   
16  Merrit Pasternak  2007  Waspo Nordhorn    49.44        1:41.37   
17  Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub    46.84        1:42.55   
18  Dicte Sundall Aagaard  2007  Horsens Svømmeklub    46.07        1:43.73   
19  Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub    50.91        1:45.44   
20  Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub    47.86        1:47.43   
21  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub    49.92        1:48.22   
22  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub    49.69        1:48.80   
23  Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub    48.64        1:49.52   
24  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    51.27        1:49.97   
25  Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub    51.01        1:51.73   
26  Ida Nørregaard Jensen  2007  Munkebo Svømme- og Kondiklub    49.57        1:52.37   
27  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    51.04        1:54.32   
28  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub    57.01        1:56.68   
29  Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub    56.72        1:59.21   
30  Johanna Dagmar Antje Petersen  2009  Tvg Drochtersen    56.90        1:59.37   
31  Melina Blohm  2007  Tvg Drochtersen    2:00.45        2:00.45   
32  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense    53.63        2:01.30   
33  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub    56.46        2:02.78   
34  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub    1:02.33        2:03.36   
35  Sarah Dyekjær Finseth  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib    57.66        2:06.13   
36  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub    59.18        2:09.75   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej.samt.ber.75m 
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej samt.ber.75m 
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej.samt.ber.75m 
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub            DSQ  ej ryflig. 50m 
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            DSQ  async.ben.50-75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    33.76        1:12.07   
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn    32.21        1:12.61   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    33.54        1:14.03   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    32.88        1:14.47   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    35.24        1:14.73   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    34.06        1:16.52   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    29.94        1:07.28   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    34.40        1:12.83   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    35.42        1:14.33   
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    34.34        1:14.63   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    34.70        1:15.39   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    33.64        1:15.84   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    32.53        1:10.19   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense    32.20        1:12.82   
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    35.27        1:16.11   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense    34.69        1:16.85   
Emma Nygaard  2005  Frem Odense    36.06        1:17.48   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    37.33        1:18.22   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    38.29        1:22.63   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    40.00        1:25.86   
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    40.31        1:26.64   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    43.01        1:28.99   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub    41.04        1:30.26   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense    42.95        1:34.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    28.09        1:00.85   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    28.34        1:01.20   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    28.58        1:03.12   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn    30.40        1:04.47   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    30.77        1:04.56   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    30.54        1:07.62   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.46        1:12.26   
Lasse Weimann  2000  Tvg Drochtersen    35.01        1:15.44   
Thomas Koning  2001  Waspo Nordhorn    37.35        1:19.39   
10  Eike Weimann  2002  Tvg Drochtersen    37.13        1:20.96   
11  Paul Mahler  2001  Tvg Drochtersen    39.57        1:23.93   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    28.65        1:03.11   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    31.15        1:06.02   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    31.64        1:06.50   
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    30.15        1:07.37   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    33.32        1:09.70   
Alex Fogt  2004  H2Odense    33.59        1:10.61   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense    32.66        1:11.23   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    34.01        1:12.76   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    34.14        1:13.34   
10  Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub    33.43        1:13.64   
11  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    34.85        1:14.80   
12  Oliver Londero  2004  Frem Odense    35.61        1:15.83   
13  Valdemar Stahl  2004  H2Odense    35.44        1:15.87   
14  Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub    37.33        1:19.64   
15  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    38.84        1:23.35   
16  Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.54        1:26.66   
17  Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen    37.58        1:27.10   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.ben 65m 
Paul Korthals  2004  Waspo Nordhorn            DSQ  async.arm.5m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    32.81        1:12.06   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    33.57        1:13.07   
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn    33.40        1:14.48   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    32.86        1:15.38   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    34.50        1:15.68   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    36.40        1:19.57   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    35.29        1:19.59   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    37.44        1:20.14   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    36.91        1:21.17   
10  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    39.82        1:22.11   
11  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    37.25        1:23.20   
12  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    39.98        1:25.67   
13  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    37.67        1:26.25   
14  Magnus Løkke  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    40.20        1:26.56   
15  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    42.21        1:27.23   
16  Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    41.75        1:28.37   
17  Noah Schou  2005  H2Odense    39.40        1:28.41   
18  Marten Portheine  2006  Waspo Nordhorn    38.35        1:29.48   
19  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    40.53        1:30.18   
20  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    41.38        1:30.90   
21  Jannek Borgers  2005  Waspo Nordhorn    43.71        1:33.21   
22  Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    43.91        1:34.94   
23  Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub    44.80        1:38.03   
24  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub    55.15        1:57.04   
Anders Hansen  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Isar Tobias Markussen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.21m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  async.ben 70m 
Mads Nielsen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Marcus Rønning  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.ben 20m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    35.42        1:18.95   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    40.59        1:27.74   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    1:35.48        1:35.48   
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib    44.14        1:35.70   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    43.80        1:35.90   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn    42.88        1:38.25   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib    47.63        1:41.77   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    46.56        1:42.43   
Lucas Balthazar Markussen  2007  Horsens Svømmeklub    46.99        1:43.98   
10  Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub    51.80        1:44.48   
11  Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub    55.27        1:51.00   
12  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub    55.85        1:58.94   
13  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub    52.95        2:07.65   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.10m 
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.ben 70m 
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.arm 10m 
Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async.ben 20m 
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  async.ben 75m 
Mathias Nielsen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async.arm.5m 
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen            DSQ  ej.ryg v.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    27.45        1:00.53   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    28.11        1:00.84   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    28.74        1:03.08   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn    29.57        1:03.23   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    31.03        1:05.48   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    30.39        1:07.90   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    28.62        1:02.90   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    30.82        1:05.45   
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    30.69        1:07.53   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    31.77        1:07.68   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    33.40        1:09.55   
Alex Fogt  2004  H2Odense    33.39        1:09.84   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    31.44        1:09.79   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    32.76        1:11.46   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    32.86        1:14.44   
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn    34.17        1:14.75   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    33.37        1:15.27   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    35.25        1:19.57   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    34.31        1:18.07   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    41.25        1:26.50   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    42.63        1:34.05   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    44.44        1:34.47   
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib    45.33        1:37.72   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn    45.12        1:42.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:44   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    39.09        1:24.60   
Charlotte Pors  1978  Ringe Svømme Klub    41.10        1:26.22   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    40.31        1:27.17   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    42.02        1:29.42   
Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub    45.33        1:33.03   
Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub            1:44.97   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    37.10        1:18.63   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    41.84        1:24.99   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    40.88        1:26.28   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    39.59        1:27.06   
Karoline Skaarup Nielsen  2003  Tommerup Svømme Klub    56.54        2:00.38   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    42.97        1:30.53   
Anna Bouwkamp  2004  Waspo Nordhorn    44.08        1:31.64   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn    43.35        1:32.74   
Naya Blyn  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    46.16        1:33.97   
Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub            1:37.26   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub    46.28        1:40.23   
Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    47.31        1:40.66   
Anna Dørk  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    49.95        1:50.53   
Malin Philippi  2004  Tvg Drochtersen    52.22        1:51.01   
10  Mille Heise  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    50.26        1:51.44   
Anna Rahbek Julsgaard  2004  Tommerup Svømme Klub            DNS   
Cora Holthusen  2004  Tvg Drochtersen            DSQ  async.ben.10m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    38.09        1:20.05   
Agnete Habermann  2005  H2Odense    38.59        1:20.72   
Emma Nygaard  2005  Frem Odense    40.79        1:25.39   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    42.88        1:33.06   
Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    43.65        1:33.23   
Sophie Møller Madsen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    45.01        1:34.14   
Signe Vinding Sørensen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    46.04        1:37.32   
Pia Offermann  2005  Tvg Drochtersen    48.50        1:43.07   
Bianca Truelsen Duevig  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub            DNF   
Alina Staats  2005  Tvg Drochtersen            DSQ  2 flyb.v 25m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    39.47        1:23.20   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    43.26        1:31.57   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    43.60        1:33.19   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            1:41.95   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            1:42.05   
Serine Ragner  2006  Tommerup Svømme Klub    48.76        1:46.75   
Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    50.56        1:48.07   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    50.58        1:49.98   
Viktoria Schiebener  2006  Waspo Nordhorn    56.36        2:00.35   
10  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub    57.68        2:02.13   
11  Delia Ameloh  2006  Waspo Nordhorn    59.45        2:05.76   
Celina Klæsøe  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DSQ  async.ben.60m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    45.59        1:36.91   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    48.26        1:39.41   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            1:39.53   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    50.47        1:46.12   
Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            1:46.54   
Isla Barsewisch von  2007  Waspo Nordhorn    55.03        1:54.57   
Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub    56.21        1:56.96   
Melina Blohm  2007  Tvg Drochtersen    56.39        1:57.95   
Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    56.88        1:59.54   
10  Dicte Sundall Aagaard  2007  Horsens Svømmeklub    59.19        2:02.72   
11  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub    1:03.08        2:11.14   
12  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub    1:01.50        2:11.18   
13  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub    1:02.21        2:13.39   
14  Sarah Dyekjær Finseth  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib    1:07.93        2:23.14   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            DSQ  fl.flyben.ef.start 
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            DSQ  ej samt.ber.25m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    48.52        1:45.48   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub    58.66        2:04.32   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub    59.52        2:06.30   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    1:00.21        2:08.84   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub    1:00.54        2:09.26   
Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej.samt.ber.75m 
Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej.samt.ber.50m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub    1:01.50        2:16.66   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub    1:03.99        2:18.31   
Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub    1:04.21        2:20.07   
Johanna Dagmar Antje Petersen  2009  Tvg Drochtersen            DSQ  async.ben.40m 
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej.udadv.fød.40m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:44 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    34.60        1:11.35   
Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn    35.04        1:13.69   
Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn    37.81        1:20.48   
Lasse Weimann  2000  Tvg Drochtersen    39.08        1:24.34   
Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.19        1:28.32   
Michael Jørgensen  1981  Munkebo Svømme- og Kondiklub    43.50        1:33.77   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    35.23        1:12.96   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    34.14        1:14.40   
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    38.36        1:21.22   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    44.28        1:37.51   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alex Fogt  2004  H2Odense    36.31        1:15.97   
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    36.49        1:17.34   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord    37.40        1:19.87   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    39.33        1:23.68   
Oliver Londero  2004  Frem Odense    40.11        1:24.78   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense    40.36        1:26.99   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    41.70        1:28.76   
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    41.14        1:30.62   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    38.87        1:22.27   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    39.35        1:24.06   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    42.06        1:31.55   
Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    43.63        1:33.75   
Magnus Tranekjer  2005  H2Odense    43.83        1:33.84   
Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej udadv.fød.20m 
Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej.udadv.fød.25m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense    40.94        1:26.19   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    43.05        1:30.26   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    44.81        1:33.98   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense    48.14        1:43.47   
Bjørn H. Christiansen  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub    48.05        1:45.82   
Felix Niehaus  2006  Waspo Nordhorn    50.31        1:49.25   
Finn Thole  2006  Waspo Nordhorn    53.99        1:56.86   
Christoffer Andersen  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub    57.58        2:04.74   
William Pors  2006  Ringe Svømme Klub    56.89        2:08.66   
10  Marcus Rønning  2006  Horsens Svømmeklub    1:13.75        2:40.03   
Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Isar Tobias Markussen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.ben 70m 
Mads Nielsen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  async.arm 51m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    49.25        1:44.45   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    51.17        1:48.76   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    52.46        1:51.49   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib    56.07        1:57.30   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub    57.11        1:59.64   
Lucas Balthazar Markussen  2007  Horsens Svømmeklub    55.31        2:05.30   
Mathias Nielsen  2007  Horsens Svømmeklub    1:01.98        2:08.06   
Erik Meyer  2007  Tvg Drochtersen    1:01.08        2:08.18   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub    1:02.21        2:09.42   
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej.samt.ber.25m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib    55.48        1:59.55   
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen    58.58        2:03.86   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    1:02.84        2:11.09   
Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub    1:02.55        2:13.86   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub    1:05.21        2:15.95   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej samt.ber.50m 
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  2 flyben v. start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            29.16   
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn            29.22   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub            29.47   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            29.62   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            29.72   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            30.11   
Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn            30.51   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            30.58   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub            30.94   
10  Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn            31.27   
11  Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            31.28   
12  Sabrina Helper  1998  Waspo Nordhorn            31.34   
13  Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn            31.58   
14  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn            31.82   
15  Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub            31.86   
16  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            32.15   
17  Charlotte Pors  1978  Ringe Svømme Klub            32.52   
18  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            32.99   
19  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn            33.96   
20  Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub            34.55   
21  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub            37.48   
22  Mia Andersen  2002  H2Odense            37.58   
23  Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub            37.80   
24  Ea Thomsen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            38.13   
25  Lina Ebeling  2002  Tvg Drochtersen            45.97   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            27.72   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            29.56   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            29.76   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            30.14   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            30.55   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            32.09   
Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense            32.12   
Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub            33.06   
Signe Kaas  2003  Tommerup Svømme Klub            33.20   
10  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense            33.68   
11  Karoline Skaarup Nielsen  2003  Tommerup Svømme Klub            35.34   
12  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            35.38   
13  Yasmin Grundsøe  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub            36.54   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            28.95   
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            29.77   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            30.06   
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            30.75   
Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn            31.07   
Laura Østerby Clausen  2004  Tommerup Svømme Klub            32.45   
Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn            32.71   
Elena Küpers  2004  Waspo Nordhorn            32.79   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            32.81   
10  Joa-Elin Meyer  2004  Tvg Drochtersen            33.11   
11  Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            33.61   
12  Anna Bouwkamp  2004  Waspo Nordhorn            34.07   
13  Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub            34.44   
14  Lina Umbreit  2004  Waspo Nordhorn            34.52   
15  Celina Marie Reher  2004  Tvg Drochtersen            35.05   
16  Finja Krueger  2004  Waspo Nordhorn            35.08   
17  Kaja Lohuis  2004  Waspo Nordhorn            35.53   
18  Anna Dørk  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            36.05   
19  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            36.88   
20  Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub            37.18   
21  Laura Sundendey  2004  Waspo Nordhorn            37.70   
22  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            37.85   
23  Mille Heise  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            40.68   
24  Malin Philippi  2004  Tvg Drochtersen            43.45   
25  Cora Holthusen  2004  Tvg Drochtersen            46.09   
Anna Rahbek Julsgaard  2004  Tommerup Svømme Klub            DNS   
Anne Hansen  2004  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            29.60   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            30.25   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            30.51   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            30.64   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            30.90   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            31.07   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            31.33   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense            31.72   
Freja Duus  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            31.99   
10  Emma Nygaard  2005  Frem Odense            32.18   
11  Anne Kølby Christensen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            32.98   
12  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            33.63   
13  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svømme- og Kondiklub            33.66   
14  Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            33.76   
15  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            33.88   
16  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub            34.90   
17  Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub            37.20   
18  Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub            38.06   
19  Pia Offermann  2005  Tvg Drochtersen            39.92   
20  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            41.61   
21  Alina Staats  2005  Tvg Drochtersen            46.16   
Bianca Truelsen Duevig  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            30.84   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub            31.73   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            31.88   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            32.50   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            32.97   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            33.52   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            34.38   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            34.89   
Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            36.20   
10  Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            36.36   
11  Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense            36.93   
12  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            37.05   
13  Olivia Ferreira  2006  Waspo Nordhorn            37.74   
14  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            38.17   
15  Lena Burkert  2006  Waspo Nordhorn            38.24   
16  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            38.48   
17  Svenja Schmoelders  2006  Waspo Nordhorn            39.70   
18  Viktoria Schiebener  2006  Waspo Nordhorn            40.39   
19  Serine Ragner  2006  Tommerup Svømme Klub            40.53   
20  Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub            40.63   
21  Delia Ameloh  2006  Waspo Nordhorn            42.26   
22  Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub            43.48   
23  Stella Ulbrich  2006  Waspo Nordhorn            43.75   
24  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub            46.32   
25  Antonia Viemann  2006  Tvg Drochtersen            50.56   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub            32.25   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            33.89   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub            35.11   
Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn            35.18   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            36.21   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub            36.31   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense            36.35   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub            36.98   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            37.06   
10  Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub            37.18   
11  Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            37.21   
12  Joana Kalter  2007  Waspo Nordhorn            38.32   
13  Ida Nørregaard Jensen  2007  Munkebo Svømme- og Kondiklub            38.40   
14  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            38.50   
15  Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub            38.62   
16  Amalie Thomsen  2007  Horsens Svømmeklub            39.22   
17  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            39.39   
18  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            39.83   
19  Isla Barsewisch von  2007  Waspo Nordhorn            40.41   
20  Dicte Sundall Aagaard  2007  Horsens Svømmeklub            41.44   
21  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            41.47   
22  Merrit Pasternak  2007  Waspo Nordhorn            41.51   
23  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub            41.99   
24  Melina Blohm  2007  Tvg Drochtersen            45.31   
25  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            45.60   
26  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub            46.55   
27  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            46.66   
28  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            46.73   
29  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub            48.79   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            35.39   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            37.38   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            38.41   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            38.85   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            40.96   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub            41.23   
Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub            41.64   
Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub            42.22   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub            44.11   
10  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub            53.49   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            40.91   
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            44.46   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            45.62   
Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub            46.54   
Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svømme Klub            48.75   
Johanna Dagmar Antje Petersen  2009  Tvg Drochtersen            DSQ  ej ber. 25m 
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub            52.02   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            58.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            28.68   
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn            28.95   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub            29.47   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            29.49   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            29.77   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            29.81   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            27.50   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            29.21   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            29.70   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            29.83   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            30.14   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            31.35   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            28.81   
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            29.77   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            30.26   
Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn            30.59   
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            30.61   
Laura Østerby Clausen  2004  Tommerup Svømme Klub            31.66   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            29.53   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            29.79   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            30.08   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            30.48   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            31.07   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            31.14   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            30.82   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            31.05   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub            31.46   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            32.52   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            32.61   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            33.43   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub            32.11   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            32.77   
Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn            34.27   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub            34.55   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub            35.07   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            35.81   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            34.32   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            36.91   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            37.41   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            38.12   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub            39.30   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            42.36   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            40.02   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            42.33   
Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub            42.44   
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            42.75   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub            50.58   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub            56.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            24.86   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            24.92   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub            25.26   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub            25.67   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn            26.19   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn            26.70   
Lars Borg Kristensen  1976  Ringe Svømme Klub            26.85   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn            27.10   
Sebastian Pors  2002  Ringe Svømme Klub            27.30   
10  Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub            28.25   
11  Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn            28.86   
12  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn            29.07   
13  Lasse Weimann  2000  Tvg Drochtersen            29.48   
14  Thomas Koning  2001  Waspo Nordhorn            29.76   
15  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            30.03   
16  Eike Weimann  2002  Tvg Drochtersen            30.43   
17  Paul Mahler  2001  Tvg Drochtersen            31.28   
18  Michael Jørgensen  1981  Munkebo Svømme- og Kondiklub            31.88   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August B Bjerregaard  2003  H2Odense            26.73   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn            26.78   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            26.91   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            27.10   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub            30.97   
Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen            31.80   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            26.26   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense            28.48   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub            28.51   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense            28.72   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            28.73   
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub            28.81   
Alex Fogt  2004  H2Odense            29.13   
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            29.39   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense            30.62   
10  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            30.71   
11  Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub            31.08   
12  Oliver Londero  2004  Frem Odense            31.14   
13  Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            32.48   
14  Paul Korthals  2004  Waspo Nordhorn            34.95   
15  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            38.33   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn            28.05   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            29.09   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            29.18   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            29.83   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            29.91   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            30.33   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            31.18   
Noah Schou  2005  H2Odense            32.21   
Magnus Løkke  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            32.43   
10  Magnus Tranekjer  2005  H2Odense            32.99   
11  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            33.10   
12  Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub            34.18   
13  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub            34.54   
14  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub            34.62   
15  Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub            36.85   
16  Jannek Borgers  2005  Waspo Nordhorn            37.78   
17  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            42.64   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            30.26   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            32.25   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            32.27   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            33.08   
Marten Portheine  2006  Waspo Nordhorn            33.30   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            35.31   
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            35.80   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            36.44   
Anders Hansen  2006  Ringe Svømme Klub            37.07   
10  Felix Niehaus  2006  Waspo Nordhorn            37.43   
11  Finn Thole  2006  Waspo Nordhorn            39.42   
12  Isar Tobias Markussen  2006  Horsens Svømmeklub            41.20   
13  Christoffer Andersen  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub            41.53   
14  Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub            42.43   
15  Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub            42.77   
16  Frederik Christensen  2006  Tommerup Svømme Klub            43.28   
17  Mads Nielsen  2006  Horsens Svømmeklub            44.05   
18  William Pors  2006  Ringe Svømme Klub            44.99   
19  Bjørn H. Christiansen  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub            45.45   
20  Marcus Rønning  2006  Horsens Svømmeklub            46.83   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            29.66   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            32.94   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            37.73   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            38.21   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn            38.58   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            39.27   
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub            39.76   
Oliver Oxholm Ballisager  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib            39.90   
Lucas Balthazar Markussen  2007  Horsens Svømmeklub            40.28   
10  Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub            41.11   
11  Casper Clausen  2007  Tommerup Svømme Klub            41.74   
12  Erik Meyer  2007  Tvg Drochtersen            47.21   
13  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub            48.74   
Mathias Nielsen  2007  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib            36.91   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            41.94   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            42.44   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            44.96   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub            47.23   
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen            49.11   
Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            46.18   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            55.46   
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub            DSQ  ej berør. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:15   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            24.87   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            25.12   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub            25.45   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub            25.73   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn            26.19   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn            26.75   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August B Bjerregaard  2003  H2Odense            26.42   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            26.68   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn            26.72   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            27.06   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub            30.21   
Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen            31.03   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            25.48   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub            27.54   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense            27.97   
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub            28.02   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense            28.40   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            28.42   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn            27.50   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            28.25   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            28.47   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            28.91   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            29.82   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub            31.67   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            30.46   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            31.94   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            31.95   
Marten Portheine  2006  Waspo Nordhorn            32.21   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            32.31   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            34.57   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            30.09   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub            33.40   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            36.29   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn            36.71   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            38.23   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            39.62   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib            36.11   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub            40.36   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub            40.99   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub            41.03   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub            43.41   
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen            47.88   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub            43.89   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub            51.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:15 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    33.68        1:14.08   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    34.20        1:15.94   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    35.15        1:18.37   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    31.26        1:09.04   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    35.44        1:18.82   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    36.47        1:19.24   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    33.65        1:11.85   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    35.03        1:17.49   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    35.60        1:18.27   
Naya Blyn  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    40.82        1:30.59   
Lina Umbreit  2004  Waspo Nordhorn    41.88        1:31.70   
Joa-Elin Meyer  2004  Tvg Drochtersen    41.81        1:32.29   
Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub    42.90        1:33.70   
Finja Krueger  2004  Waspo Nordhorn    48.63        1:49.16   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    34.27        1:14.30   
Agnete Habermann  2005  H2Odense    36.06        1:18.79   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense    36.07        1:18.86   
Sophie Møller Madsen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    37.96        1:24.50   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    36.84        1:26.28   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    39.81        1:26.37   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    39.56        1:28.21   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    41.80        1:31.02   
Olivia Ferreira  2006  Waspo Nordhorn    53.24        1:49.84   
Svenja Schmoelders  2006  Waspo Nordhorn    53.23        1:57.29   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    39.48        1:26.84   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    44.57        1:35.69   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub    45.21        1:36.61   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    42.42        1:36.62   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub    1:56.88        1:56.88   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    46.13        1:41.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    29.17        1:04.18   
Sebastian Pors  2002  Ringe Svømme Klub    30.86        1:13.03   
Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn    34.53        1:17.00   
Paul Mahler  2001  Tvg Drochtersen    42.82        1:32.84   
Eike Weimann  2002  Tvg Drochtersen    41.49        1:36.41   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen    46.91        1:47.06   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    27.65        1:00.04   
Gustav Jørgensen  2004  Tommerup Svømme Klub    32.09        1:08.89   
Jonathan Nejmann  2004  H2Odense    33.40        1:12.26   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord    33.96        1:12.93   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    35.00        1:15.61   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    34.42        1:14.41   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    35.59        1:15.68   
Noah Schou  2005  H2Odense    37.94        1:27.38   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    36.40        1:16.98   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    37.96        1:24.16   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    38.94        1:26.84   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    44.23        1:38.03   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    46.56        1:46.76   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  Asynk ben 23 m 
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Møller Madsen  2008  Svømmeklubben Delfinen Strib    54.70        1:56.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:28 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:01   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
O Girls  H2Odense            2:07.89   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      32.18        32.18   
  Agnete Habermann  2005      1:35.71        2:07.89   
  Ida Juul Grønning  2004                 
  Josefine Risum Jørgensen  2004      2:07.89        2:07.89   
                     
Rsk Damer 1  Ringe Svømme Klub            2:10.04   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      34.12        34.12   
  Anna Rønn  2005      1:35.92        2:10.04   
  Line Vestergaard Hansen  2003                 
  Caroline Broholm  2003      2:10.04        2:10.04   
                     
Waspo Nordhorn 1  Waspo Nordhorn            2:11.32   
  Svenja Niehaus  2004      35.21        35.21   
  Hanna Duhn  2001      1:36.11        2:11.32   
  Marloes Ekkelboom  1997                 
  Catharina Mundt  1997      2:11.32        2:11.32   
                     
Rsk Damer 2  Ringe Svømme Klub            2:15.76   
  Julie T. Sørensen  2003      36.36        36.36   
  Maria Bech Andersen  2003      1:39.40        2:15.76   
  Alberte Korsgaard  2001                 
  Amalie Pedersen  2000      2:15.76        2:15.76   
                     
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            2:19.62   
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      36.13        36.13   
  Camilla Falck  2003      1:43.49        2:19.62   
  Katrine Sofie Wienberg  2002                 
  Signe Kristensen  2006      2:19.62        2:19.62   
                     
Mormors Bande  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub            2:20.54   
  Nikoline Thygesen  2005      37.28        37.28   
  Julie Martinussen  1997      1:43.26        2:20.54   
  Janni Martinussen  2001                 
  Line Virkelyst Johansen  2003      2:20.54        2:20.54   
                     
Frem Årgang Piger 1  Frem Odense            2:24.92   
  Nikoline Kaae  2005      37.76        37.76   
  Emma Nygaard  2005      1:47.16        2:24.92   
  Mathilde Stilund  2005                 
  Vigga Londero  2006      2:24.92        2:24.92   
                     
Delfinen Junior Piger  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            2:26.88   
  Freja Duus  2005      36.66        36.66   
  Flora Fogh Rubenius  2005      1:50.22        2:26.88   
  Sophie Møller Madsen  2005                 
  Anne Kølby Christensen  2005      2:26.88        2:26.88   
                     
Our Cutest Little Ponies  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            2:38.96   
  Laura B. Nielsen  2004      39.48        39.48   
  Maja Dørk  2002      1:59.48        2:38.96   
  Naya Blyn  2004                 
  Sofie Holm Rasmussen  2004      2:38.96        2:38.96   
                     
10  Tommerup Tøser  2002  Tommerup Svømme Klub            2:41.55   
  Rikke Bruun-Petersen  2005      37.24        37.24   
  Karoline Jørgensen  2007      2:04.31        2:41.55   
  Anne Bruun-Petersen  2007                 
  Signe Kaas  2003      2:41.55        2:41.55   
                     
11  O Girls 1  H2Odense            2:45.10   
  Dagmar Stahl  2007      44.37        44.37   
  Atalie R. L. Pedersen  2007      2:00.73        2:45.10   
  Amalie F. Piiters  2006                 
  Mejse Vinther-Okholm  2006      2:45.10        2:45.10   
                     
12  Frem Årgang Piger 2  Frem Odense            2:45.71   
  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      43.05        43.05   
  Kim Hanh Vu  2004      2:02.66        2:45.71   
  Victoria Juul Larsen  2006                 
  Liva Vangsgaard  2006      2:45.71        2:45.71   
                     
13  Horsens Piger 2  Horsens Svømmeklub            2:55.21   
  Dicte Sundall Aagaard  2007      43.84        43.84   
  Filippa Juul Jensen  2007      2:11.37        2:55.21   
  Andrea Skjelmose  2007                 
  Cathrine Grønhøj  2007      2:55.21        2:55.21   
                     
14  Svendborg Piger 1  Svendborg Svømme Klub            2:55.36   
  Isabella Aurbo Herold  2007      45.70        45.70   
  Annabell Gram Schade  2005      2:09.66        2:55.36   
  Lærke D Huusfeldt  2006                 
  Emmi Sørig  2004      2:55.36        2:55.36   
                     
15  Tommerup Piger  2005  Tommerup Svømme Klub            2:58.39   
  Karoline Skaarup Nielsen  2003      50.50        50.50   
  Laura Østerby Clausen  2004      2:07.89        2:58.39   
  Emma Christensen  2002                 
  Sofia Mortensen  2007      2:58.39        2:58.39   
                     
16  Svendborg Piger 2  Svendborg Svømme Klub            3:17.58   
  Monique Thorbech Hansen  2007      44.96        44.96   
  Lea Romer Jørgensen  2008      2:32.62        3:17.58   
  Olivia Funder  2006                 
  Freja Knutson  2006      3:17.58        3:17.58   
                     
17  Nyborg Damer 1  Nyborg Svømmeklub            3:39.22   
  Kamilla Hårbøl  2008      55.73        55.73   
  Signe Christiansen  2008      2:43.49        3:39.22   
  Frida Steen Mühring  2009                 
  Nanna Steen Mühring  2009      3:39.22        3:39.22   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:01 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rsk Herrer 1  Ringe Svømme Klub            1:50.94   
  Kristoffer Desmareth  2000      27.82        27.82   
  Oliver Phil Langsted  1999      1:23.12        1:50.94   
  Christian Landtved  2004                 
  Sander Linde  2002      1:50.94        1:50.94   
                     
Waspo Nordhorn 1  Waspo Nordhorn            1:54.42   
  Philip Mundt  2002      29.86        29.86   
  Felix Morshuis  2003      1:24.56        1:54.42   
  Reyk Rueger  1994                 
  Lukas Portheine  1998      1:54.42        1:54.42   
                     
O Boys  H2Odense            2:03.12   
  August B Bjerregaard  2003      30.58        30.58   
  Alex Fogt  2004      1:32.54        2:03.12   
  Jonathan Nejmann  2004                 
  Casper Bang Clausen  2003      2:03.12        2:03.12   
                     
Rsk Herrer 2  Ringe Svømme Klub            2:14.95   
  Luca Hertzog  2005      31.82        31.82   
  Julius Schier  2006      1:43.13        2:14.95   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004                 
  Jannik S. Vilhelmsen  1999      2:14.95        2:14.95   
                     
Cocio All Star  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub            2:20.37   
  Christoffer Nedergaard  1995      33.27        33.27   
  Mads Toft Andersen  2002      1:47.10        2:20.37   
  Michael Jørgensen  1981                 
  Jan Damm Rasmussen  2004      2:20.37        2:20.37   
                     
Frem Årgang Drenge  Frem Odense            2:23.68   
  Abdelrahman Doudar  2005      39.58        39.58   
  Oliver Londero  2004                 
  Anders Mosbæk Johannessen  2005                 
  Johannes Erik Geisler  2006      2:23.68        2:23.68   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            2:26.03   
  Alexander Mogensen  2005      42.40        42.40   
  Mads Berthold Schultz  2005      1:43.63        2:26.03   
  Kristian Sabroe Sørensen  2005                 
  Daniel Landbo  2005      2:26.03        2:26.03   
                     
O Boys 1  H2Odense            2:29.30   
  Niklas Bay Rasmussen  2007      41.21        41.21   
  Ludvig L. Møller  2006      1:48.09        2:29.30   
  Julian Vitus Pedersen  2007                 
  Magnus Tranekjer  2005      2:29.30        2:29.30   
                     
Svendborg Drenge 2  Svendborg Svømme Klub            2:37.81   
  Asger Østergaard  2005      39.49        39.49   
  Mads Kristensen  2005      1:58.32        2:37.81   
  Mathias Westergaard  2004                 
  Andrew Wilstrup  2006      2:37.81        2:37.81   
                     
Horsens Drenge 2  Horsens Svømmeklub            DSQ  Ej sync ben v 149m 
  Adrian Gjørsbøl  2008      56.90        56.90   
  Andreas Visby Hansen  2004      2:31.98        3:28.88   
                     
Svendborg Drenge 1  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 2. svømmer 
  Gustav Westerlin Larsen  1999      29.38        29.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:02   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn    30.29        1:04.08   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn    30.88        1:04.80   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    31.36        1:05.71   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    31.63        1:07.19   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    32.43        1:07.55   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    32.26        1:07.77   
Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn    31.87        1:07.98   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn    32.20        1:08.30   
Sabrina Helper  1998  Waspo Nordhorn    33.32        1:08.82   
10  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn    32.93        1:09.40   
11  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    33.73        1:09.73   
12  Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn    33.32        1:10.10   
13  Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub    36.41        1:15.01   
14  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn    35.57        1:15.14   
15  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.58        1:21.19   
16  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub    38.45        1:22.05   
17  Ea Thomsen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    40.26        1:27.63   
18  Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub    41.30        1:30.41   
19  Lina Ebeling  2002  Tvg Drochtersen    50.71        1:46.30   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    28.67        1:00.26   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    31.90        1:05.33   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    31.62        1:05.42   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    31.78        1:06.05   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    31.75        1:06.76   
Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    33.13        1:09.26   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    33.84        1:11.14   
Signe Kaas  2003  Tommerup Svømme Klub    35.55        1:13.75   
Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    35.17        1:13.89   
10  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    35.88        1:15.80   
11  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    35.86        1:17.46   
12  Karoline Skaarup Nielsen  2003  Tommerup Svømme Klub    37.32        1:19.52   
13  Yasmin Grundsøe  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    39.10        1:23.38   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    30.40        1:03.15   
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    31.17        1:06.07   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    32.13        1:07.70   
Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn    32.04        1:08.39   
Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    32.80        1:09.16   
Laura Østerby Clausen  2004  Tommerup Svømme Klub    33.89        1:10.47   
Elena Küpers  2004  Waspo Nordhorn    34.13        1:12.73   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn    35.74        1:13.36   
Naya Blyn  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.46        1:14.40   
10  Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn    35.62        1:15.56   
11  Joa-Elin Meyer  2004  Tvg Drochtersen    35.82        1:16.29   
12  Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub    36.71        1:16.30   
13  Lina Umbreit  2004  Waspo Nordhorn    36.99        1:17.81   
14  Anna Bouwkamp  2004  Waspo Nordhorn    37.53        1:18.67   
15  Finja Krueger  2004  Waspo Nordhorn    36.92        1:19.79   
16  Celina Marie Reher  2004  Tvg Drochtersen    38.89        1:20.15   
17  Kaja Lohuis  2004  Waspo Nordhorn    38.39        1:21.59   
18  Sofie Holm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    39.95        1:22.64   
19  Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub    40.02        1:25.84   
20  Laura Sundendey  2004  Waspo Nordhorn    40.34        1:28.48   
21  Anna Dørk  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.04        1:29.26   
22  Mille Heise  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    40.75        1:29.39   
23  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense    41.85        1:29.58   
24  Malin Philippi  2004  Tvg Drochtersen    46.77        1:40.98   
25  Cora Holthusen  2004  Tvg Drochtersen    48.66        1:45.35   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Evelyn Schmidt  2004  Waspo Nordhorn            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    30.81        1:03.97   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    32.12        1:07.30   
Sophie Møller Madsen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    32.96        1:08.47   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense    32.59        1:09.24   
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    32.61        1:09.77   
Emma Nygaard  2005  Frem Odense    33.18        1:10.41   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub    33.55        1:10.65   
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn    34.00        1:11.58   
Anne Kølby Christensen  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib    35.25        1:12.55   
10  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    35.75        1:16.65   
11  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    35.96        1:17.63   
12  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense    36.74        1:17.72   
13  Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub    36.24        1:18.28   
14  Annabell Gram Schade  2005  Svendborg Svømme Klub    42.01        1:27.70   
15  Pia Offermann  2005  Tvg Drochtersen    44.26        1:31.21   
16  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense    46.33        1:37.38   
17  Alina Staats  2005  Tvg Drochtersen    45.59        1:38.75   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    32.44        1:09.32   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    33.85        1:11.23   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense    34.35        1:12.00   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    34.56        1:14.17   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense    34.01        1:14.29   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    36.29        1:14.84   
Vigga Londero  2006  Frem Odense    36.34        1:15.70   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    36.70        1:17.06   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub    38.29        1:21.62   
10  Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    38.74        1:22.25   
11  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    40.31        1:22.58   
12  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    40.10        1:23.18   
13  Olivia Ferreira  2006  Waspo Nordhorn    41.06        1:25.07   
14  Lena Burkert  2006  Waspo Nordhorn    41.58        1:25.89   
15  Mille A. B. Buch  2006  H2Odense    40.74        1:26.62   
16  Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub    43.04        1:28.02   
17  Svenja Schmoelders  2006  Waspo Nordhorn    43.36        1:28.54   
18  Viktoria Schiebener  2006  Waspo Nordhorn    43.37        1:32.25   
19  Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense    41.84        1:33.17   
20  Delia Ameloh  2006  Waspo Nordhorn    44.71        1:33.50   
21  Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub    43.47        1:34.30   
22  Stella Ulbrich  2006  Waspo Nordhorn    45.46        1:38.64   
23  Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub    44.89        1:42.35   
24  Antonia Viemann  2006  Tvg Drochtersen    50.89        1:45.16   
25  Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub    49.03        1:45.30   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    35.59        1:16.11   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub    37.01        1:16.13   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub    37.02        1:19.15   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub    37.09        1:19.21   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    38.38        1:19.70   
Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn    39.98        1:19.85   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub    39.03        1:20.68   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense    38.85        1:21.38   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub    40.38        1:23.79   
10  Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    40.01        1:24.68   
11  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub    41.60        1:25.06   
12  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    40.72        1:25.71   
13  Joana Kalter  2007  Waspo Nordhorn    40.72        1:25.73   
14  Dagmar Stahl  2007  H2Odense    38.84        1:27.66   
15  Ida Nørregaard Jensen  2007  Munkebo Svømme- og Kondiklub    40.79        1:27.90   
16  Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub    41.77        1:28.96   
17  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    41.96        1:29.00   
18  Isla Barsewisch von  2007  Waspo Nordhorn    43.22        1:30.77   
19  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    43.97        1:31.60   
20  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub    44.09        1:34.50   
21  Dicte Sundall Aagaard  2007  Horsens Svømmeklub    43.46        1:34.51   
22  Merrit Pasternak  2007  Waspo Nordhorn    46.76        1:35.60   
23  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub    44.73        1:36.29   
24  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub    45.04        1:36.50   
25  Melina Blohm  2007  Tvg Drochtersen    46.98        1:41.94   
26  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub    48.10        1:42.62   
27  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    47.80        1:44.30   
28  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense    48.08        1:47.52   
29  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub    53.13        1:48.47   
30  Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svømme Klub    49.70        1:48.86   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    37.04        1:18.36   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub    42.18        1:26.18   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub    41.21        1:26.95   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    43.11        1:28.05   
Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub    44.67        1:34.95   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub    44.96        1:35.36   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    43.17        1:35.40   
Luna Gilling  2008  H2Odense    44.03        1:37.87   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub    46.06        1:38.13   
10  Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense    44.27        1:38.74   
11  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub    47.65        1:41.34   
12  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub    51.99        1:51.02   
13  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub    48.39        1:54.74   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub    44.50        1:35.36   
Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub    47.83        1:39.90   
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub    47.20        1:40.35   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub    45.88        1:40.50   
Johanna Dagmar Antje Petersen  2009  Tvg Drochtersen    52.78        1:52.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:02 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    25.92        53.81   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    26.13        54.63   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    27.41        56.90   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    27.43        57.26   
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn    27.74        58.15   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    27.97        58.85   
Lars Borg Kristensen  1976  Ringe Svømme Klub    28.17        59.09   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    28.68        59.40   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    28.89        1:01.97   
10  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn    29.79        1:02.77   
11  Thomas Koning  2001  Waspo Nordhorn    31.41        1:07.95   
12  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.15        1:08.10   
13  Paul Mahler  2001  Tvg Drochtersen    34.03        1:09.57   
14  Eike Weimann  2002  Tvg Drochtersen    33.36        1:09.88   
15  Michael Jørgensen  1981  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.01        1:13.53   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August B Bjerregaard  2003  H2Odense    27.87        56.88   
Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    27.96        58.54   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    28.74        59.70   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    28.80        1:00.26   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    32.16        1:10.23   
Oliver Petersen  2003  Tvg Drochtersen    36.15        1:18.88   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    27.39        56.44   
Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense    29.25        1:00.75   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord    30.22        1:02.87   
Alex Fogt  2004  H2Odense    30.29        1:03.16   
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    30.86        1:04.81   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense    30.86        1:05.80   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    31.40        1:06.15   
Oliver Londero  2004  Frem Odense    32.06        1:07.15   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svømme Klub    32.65        1:07.83   
10  Jan Damm Rasmussen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    33.68        1:11.86   
11  Paul Korthals  2004  Waspo Nordhorn    38.34        1:20.74   
12  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    41.27        1:25.96   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    30.24        1:02.69   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    30.40        1:04.15   
Johann Küpers  2005  Waspo Nordhorn    30.43        1:04.38   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    30.66        1:06.16   
Noah Schou  2005  H2Odense    33.42        1:09.55   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    32.68        1:10.12   
William Romer Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    32.68        1:10.20   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    33.21        1:11.43   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    33.77        1:13.34   
10  Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    35.40        1:15.81   
11  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    37.38        1:17.10   
12  Daniel Landbo  2005  Horsens Svømmeklub    36.92        1:18.31   
13  Jannek Borgers  2005  Waspo Nordhorn    40.05        1:25.66   
14  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub    43.19        1:34.48   
Magnus Løkke  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            DSQ  tyvstart 
Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    31.63        1:05.71   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    33.67        1:11.12   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    33.37        1:11.82   
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense    36.44        1:16.71   
Marten Portheine  2006  Waspo Nordhorn    35.98        1:18.60   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense    39.07        1:22.06   
Felix Niehaus  2006  Waspo Nordhorn    38.21        1:23.19   
Jonas Bergmann  2006  H2Odense    38.82        1:24.19   
Mads Nielsen  2006  Horsens Svømmeklub    43.71        1:30.49   
10  Finn Thole  2006  Waspo Nordhorn    42.60        1:32.26   
11  Vicent Kirk Bonné  2006  H2Odense    44.00        1:34.49   
12  Andrew Wilstrup  2006  Svendborg Svømme Klub    43.45        1:35.58   
13  Isar Tobias Markussen  2006  Horsens Svømmeklub    44.22        1:35.90   
14  Bjørn H. Christiansen  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub    46.62        1:37.95   
15  Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub    44.32        1:40.05   
16  Frederik Christensen  2006  Tommerup Svømme Klub    45.67        1:40.88   
17  Marcus Rønning  2006  Horsens Svømmeklub    46.72        1:42.25   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense    31.76        1:06.42   
Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    35.38        1:14.54   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense    37.57        1:22.22   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    41.21        1:26.87   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub    41.15        1:28.63   
Ben Strötker  2007  Waspo Nordhorn    41.97        1:30.05   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub    42.71        1:30.19   
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub    42.09        1:31.04   
Casper Clausen  2007  Tommerup Svømme Klub    45.85        1:37.31   
10  Mathias Nielsen  2007  Horsens Svømmeklub    48.62        1:43.73   
11  Erik Meyer  2007  Tvg Drochtersen    49.24        1:46.46   
12  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub    50.02        1:48.95   
Lucas Balthazar Markussen  2007  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Nørregaard Jensen  2008  Ringe Svømme Klub    42.17        1:29.79   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub    42.21        1:30.20   
Besian Selaci  2008  H2Odense    42.93        1:32.41   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub    44.97        1:33.11   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub    47.66        1:40.84   
Adrian Gjørsbøl  2008  Horsens Svømmeklub    51.27        1:45.49   
Hjalte Møller Carlsen  2008  Nyborg Svømmeklub    50.64        1:48.43   
Thies Luca Potthoff  2008  Tvg Drochtersen    52.94        1:50.21   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub    48.55        1:44.43   
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub    1:51.85        1:51.85   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub    57.72        2:06.82   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense            DSQ  ej berør.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn            31.06   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            32.97   
Sabrina Helper  1998  Waspo Nordhorn            34.14   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            34.40   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            34.54   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            35.26   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn            35.64   
Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn            35.76   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            35.76   
10  Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn            36.48   
11  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn            36.81   
12  Bianca Skjerning  2001  Ringe Svømme Klub            41.96   
13  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub            42.15   
14  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn            44.23   
15  Ea Thomsen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            45.93   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            30.25   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            34.32   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            35.36   
Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub            38.23   
Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            39.22   
Yasmin Grundsøe  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub            48.13   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            31.48   
Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn            33.86   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            34.22   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            35.59   
Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub            37.28   
Joa-Elin Meyer  2004  Tvg Drochtersen            37.34   
Elena Küpers  2004  Waspo Nordhorn            38.40   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            38.84   
Lina Umbreit  2004  Waspo Nordhorn            38.95   
10  Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn            39.89   
11  Kaja Lohuis  2004  Waspo Nordhorn            43.05   
12  Celina Marie Reher  2004  Tvg Drochtersen            43.18   
13  Anna Bouwkamp  2004  Waspo Nordhorn            43.91   
14  Laura Sundendey  2004  Waspo Nordhorn            44.79   
15  Finja Krueger  2004  Waspo Nordhorn            46.29   
Evelyn Schmidt  2004  Waspo Nordhorn            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            31.65   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            32.48   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            33.50   
Flora Fogh Rubenius  2005  Svømmeklubben Delfinen Strib            33.73   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense            34.00   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            34.58   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            36.08   
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            38.54   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            40.36   
10  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub            40.79   
11  Pia Offermann  2005  Tvg Drochtersen            47.59   
12  Alina Staats  2005  Tvg Drochtersen            1:03.15   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            34.36   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            35.70   
Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub            38.47   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            39.77   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub            41.04   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense            42.43   
Penelope Kamp Teglgård  2006  Horsens Svømmeklub            42.96   
Lena Burkert  2006  Waspo Nordhorn            46.16   
Olivia Ferreira  2006  Waspo Nordhorn            46.51   
10  Svenja Schmoelders  2006  Waspo Nordhorn            46.62   
11  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            48.47   
12  Celina Klæsøe  2006  Munkebo Svømme- og Kondiklub            48.55   
13  Delia Ameloh  2006  Waspo Nordhorn            56.13   
14  Stella Ulbrich  2006  Waspo Nordhorn            56.50   
15  Viktoria Schiebener  2006  Waspo Nordhorn            56.64   
16  Antonia Viemann  2006  Tvg Drochtersen            1:02.42   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub            37.55   
Karoline Jørgensen  2007  Tommerup Svømme Klub            37.88   
Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn            39.25   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svømme Klub            39.89   
Frida Ploug  2007  Ringe Svømme Klub            41.08   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            43.99   
Frida Gode Agersbæk  2007  Horsens Svømmeklub            44.87   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            45.07   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub            46.66   
10  Joana Kalter  2007  Waspo Nordhorn            48.88   
11  Amalie Thomsen  2007  Horsens Svømmeklub            49.08   
12  Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            49.15   
13  Isla Barsewisch von  2007  Waspo Nordhorn            50.30   
14  Dicte Sundall Aagaard  2007  Horsens Svømmeklub            50.31   
15  Olivia Josefine Brice  2007  Horsens Svømmeklub            51.76   
16  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens Svømmeklub            54.69   
17  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens Svømmeklub            54.99   
18  Merrit Pasternak  2007  Waspo Nordhorn            56.62   
19  Sarah Dyekjær Finseth  2007  Svømmeklubben Delfinen Strib            58.08   
20  Astrid Bentzen  2007  Horsens Svømmeklub            1:01.93   
21  Melina Blohm  2007  Tvg Drochtersen            1:05.09   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub            42.55   
Kirstine Sabroe Sørensen  2008  Horsens Svømmeklub            46.52   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            47.06   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svømmeklub            48.34   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub            53.27   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense            1:01.13   
Julie Olsen  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej samt.ber.50m 
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vigga Rasmussen  2009  Horsens Svømmeklub            50.37   
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            51.63   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svømme Klub            1:02.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2018    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Reyk Rueger  1994  Waspo Nordhorn            28.20   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            28.29   
3&n