Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.57 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 32.06 | ||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 33.01 | ||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.13 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 33.52 | ||||||
7 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.67 | ||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.74 | ||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.91 | ||||||
10 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.04 | ||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.12 | ||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.17 | ||||||
13 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.18 | ||||||
14 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | ||||||
15 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.35 | ||||||
16 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
17 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 34.67 | ||||||
17 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.67 | ||||||
19 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.74 | ||||||
20 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
21 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.06 | ||||||
22 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 35.22 | ||||||
23 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.33 | ||||||
24 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 35.44 | ||||||
25 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.64 | ||||||
26 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | ||||||
27 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 35.99 | ||||||
28 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | ||||||
29 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 36.86 | ||||||
30 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.17 | ||||||
31 | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.25 | ||||||
32 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.07 | ||||||
33 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.34 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.86 | ||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.77 | ||||||
4 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 33.98 | ||||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.12 | ||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.24 | ||||||
7 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | ||||||
8 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.67 | ||||||
9 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.74 | ||||||
10 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.32 | ||||||
11 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.34 | ||||||
12 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 37.56 | ||||||
13 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.81 | ||||||
14 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | ||||||
15 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.21 | ||||||
16 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.29 | ||||||
17 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.34 | ||||||
18 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.64 | ||||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.85 | ||||||
20 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 39.41 | ||||||
21 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.59 | ||||||
22 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.91 | ||||||
23 | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.95 | ||||||
24 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 39.99 | ||||||
25 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.05 | ||||||
26 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.13 | ||||||
27 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.33 | ||||||
28 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 40.37 | ||||||
29 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.72 | ||||||
30 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.18 | ||||||
31 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.19 | ||||||
32 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.71 | ||||||
33 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.96 | ||||||
34 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.55 | ||||||
35 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.75 | ||||||
36 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.05 | ||||||
37 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.04 | ||||||
38 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.09 | ||||||
39 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.00 | ||||||
40 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.60 | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |