Results for Glostrup Adventsstævne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 37.12 | ||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 37.55 | ||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.04 | ||||||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.20 | ||||||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.26 | ||||||
6 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.25 | ||||||
7 | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.10 | ||||||
8 | Silvia Eskildsen | 2003 | Orient Svømning | 47.86 | ||||||
9 | Sille Kongsfelt | 2006 | Orient Svømning | 49.00 | ||||||
10 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.01 | ||||||
- | Anna Lundbek Nüchel | 2006 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Anna Obel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Guldmann | 2005 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.23 | ||||||
2 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.00 | ||||||
3 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 41.35 | ||||||
4 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.33 | ||||||
5 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.62 | ||||||
6 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.75 | ||||||
7 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 52.28 | ||||||
8 | Katrine Meyer Have | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.31 | ||||||
- | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.05 | ||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.08 | ||||||
3 | Liva Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.02 | ||||||
4 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.24 | ||||||
5 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 50.29 | ||||||
6 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 53.67 | ||||||
7 | Matilde Jensen | 2008 | Albertslund IF | 1:01.09 | ||||||
8 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 1:03.06 | ||||||
- | Candice Painvin | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.2 EFB v.25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.98 | ||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.30 | ||||||
3 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 51.75 | ||||||
4 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.76 | ||||||
5 | Silje Fur | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.95 | ||||||
6 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 52.97 | ||||||
7 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 57.39 | ||||||
8 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:01.00 | ||||||
9 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
10 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.67 | ||||||
11 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:11.70 | ||||||
12 | Varsha Dasoji | 2009 | Vest-Brøndby | 1:12.15 | ||||||
- | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | DSQ | SW6.2 ej rygv. 27m | |||||
- | Karen Sander Fotland | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW6.2 mavel. ef.25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 1:08.76 | ||||||
2 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.22 | ||||||
3 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.82 | ||||||
- | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |