Tulokset Glostrup Adventsstævne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.29 | ||||||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 38.67 | ||||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 41.08 | ||||||
4 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.41 | ||||||
5 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 42.95 | ||||||
6 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.18 | ||||||
7 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 45.93 | ||||||
8 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.45 | ||||||
9 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.56 | ||||||
10 | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.57 | ||||||
11 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.81 | ||||||
12 | Hannah Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.95 | ||||||
13 | Andrea Mathilde Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.97 | ||||||
14 | Ida Sofie Riber | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.32 | ||||||
15 | Alma Aabenhus | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.34 | ||||||
16 | Freja Max Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.36 | ||||||
17 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 52.39 | ||||||
18 | Petra Iversen Hellfach | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.61 | ||||||
19 | Sophia de Kort | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.73 | ||||||
20 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | ||||||
21 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.90 | ||||||
22 | Asta Juul Saaby | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.35 | ||||||
23 | Mai Lundegaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.23 | ||||||
24 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
25 | Anna Kathrine Vieland Høy | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.79 | ||||||
- | Anna Obel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Guldmann | 2005 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Anastasija Rajovic | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.6 ESB 25m | |||||
- | Laura Barding Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Linnea Nielsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW7.6 ESB 25m | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 38.65 | ||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.46 | ||||||
3 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 47.58 | ||||||
4 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.00 | ||||||
5 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 48.60 | ||||||
6 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 49.28 | ||||||
7 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.87 | ||||||
8 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 51.13 | ||||||
9 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 54.00 | ||||||
10 | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.09 | ||||||
11 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
12 | Nynne Kongsfelt | 2007 | Orient Svømning | 1:06.72 | ||||||
- | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | SW7.1 Flyb.ef.v.25m | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.04 | ||||||
2 | Emma Panton Nielsen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.65 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 50.94 | ||||||
4 | Caroline Sofie Sørensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.28 | ||||||
- | Esther Sejr Fogtdal | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Bach Tønnsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 56.48 | ||||||
2 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.00 | ||||||
3 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 59.08 | ||||||
4 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.52 | ||||||
5 | Iben Vintersborg | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.34 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.19 | ||||||
2 | Eva Hagen Rahelt | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.02 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.57 | ||||||
4 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:17.33 | ||||||
5 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:21.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |