Resultater for Glostrup Adventsstævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.66 | ||||||
2 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | ||||||
3 | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.35 | ||||||
4 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.70 | ||||||
- | Luka Silla Bojsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 34.21 | ||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.44 | ||||||
3 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.67 | ||||||
4 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 41.44 | ||||||
5 | Valdemar Strunge | 2006 | Orient Svømning | 51.67 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Espen Trærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.38 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.41 | ||||||
2 | Louis Pries | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.80 | ||||||
3 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.78 | ||||||
4 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.20 | ||||||
- | Kacper Rosiak | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mingus E. Røn Holmberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.5 Afsl.p.mave | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
2 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.79 | ||||||
3 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.97 | ||||||
4 | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | 1:05.07 | ||||||
5 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:14.32 | ||||||
6 | Magnus Riis | 2009 | Albertslund IF | 1:14.47 | ||||||
7 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:15.36 | ||||||
8 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:18.04 | ||||||
- | Mathias Kirkebæk Korgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW10.4 ej berør. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |