2019-06-18   00:56:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Regionsfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10 november 2018 kl. 09:00 (Insim kl. 07:30-08:50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Stockholm
Arrangör:
Plats: Sydpoolen Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 11, 100m fjärilsim pojkar 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.58 454 1:02.55
50m: 28.49
100m: 1:02.55
(34.06)
2 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.64 415 1:04.42 +1.87
50m: 29.95
100m: 1:04.42
(34.47)
3 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.67 411 1:04.66 +2.11
50m: 30.47
100m: 1:04.66
(34.19)
4 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.70 406 1:04.91 +2.36
50m: 30.19
100m: 1:04.91
(34.72)
5 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.66 403 1:05.04 +2.49
50m: 30.25
100m: 1:05.04
(34.79)
6 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.68 392 1:05.68 +3.13
50m: 30.28
100m: 1:05.68
(35.40)
7 Alexander Suei 2004 Stockholmspolisens IF SF -.-- 383 1:06.19 +3.64
50m: 30.03
100m: 1:06.19
(36.16)
8 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.64 351 1:08.11 +5.56
50m: 31.39
100m: 1:08.11
(36.72)
9 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.82 349 1:08.23 +5.68
50m: 31.29
100m: 1:08.23
(36.94)
10 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap +0.77 345 1:08.54 +5.99
50m: 31.48
100m: 1:08.54
(37.06)
11 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.61 334 1:09.26 +6.71
50m: 32.18
100m: 1:09.26
(37.08)
12 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.59 333 1:09.30 +6.75
50m: 31.20
100m: 1:09.30
(38.10)
13 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.64 332 1:09.38 +6.83
50m: 31.76
100m: 1:09.38
(37.62)
14 Michael Andrée 2004 Ösmo Simsällskap +0.65 329 1:09.63 +7.08
50m: 34.08
100m: 1:09.63
(35.55)
15 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.63 321 1:10.22 +7.67
50m: 32.20
100m: 1:10.22
(38.02)
16 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.74 319 1:10.32 +7.77
50m: 31.83
100m: 1:10.32
(38.49)
17 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.84 308 1:11.12 +8.57
50m: 32.26
100m: 1:11.12
(38.86)
18 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.78 305 1:11.41 +8.86
50m: 33.74
100m: 1:11.41
(37.67)
19 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap -.-- 298 1:11.96 +9.41
50m: 32.21
100m: 1:11.96
(39.75)
20 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 264 1:14.87 +12.32
50m: 34.11
100m: 1:14.87
(40.76)
21 Anton Höglund 2004 Wisby Simsällskap +0.40 255 1:15.73 +13.18
50m: 33.96
100m: 1:15.73
(41.77)
22 Morten Brattgård 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.69 252 1:16.08 +13.53
50m: 34.85
100m: 1:16.08
(41.23)
23 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.82 245 1:16.82 +14.27
50m: 34.85
100m: 1:16.82
(41.97)
- Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.57 DSQ
Grenen officiell:  2018-11-10 11:53:29
2018-11-10 11:55:39 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner