2019-06-24   11:14:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 10 november 2018 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Skåne södra
Arrangör:
Plats: Ystad Arena Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Event 8, 200m medley flickor 13 o y - Direktfinal
Sponsor: Ystad TV & Antenn AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim 2:30.43
50m: 31.29
100m: 1:09.95
(38.66)
150m: 1:54.99
(45.04)
200m: 2:30.43
(35.44)
2 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.77 2:30.46 +0.03
50m: 31.64
100m: 1:11.00
(39.36)
150m: 1:54.83
(43.83)
200m: 2:30.46
(35.63)
3 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 2:30.75 +0.32
50m: 33.68
100m: 1:12.23
(38.55)
150m: 1:55.52
(43.29)
200m: 2:30.75
(35.23)
4 Maja Björnström 2005 Simklubben Triton +0.82 2:33.68 +3.25
50m: 32.97
100m: 1:13.52
(40.55)
150m: 1:57.33
(43.81)
200m: 2:33.68
(36.35)
5 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.75 2:34.15 +3.72
50m: 31.89
100m: 1:11.38
(39.49)
150m: 1:58.13
(46.75)
200m: 2:34.15
(36.02)
6 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.67 2:35.26 +4.83
50m: 32.35
100m: 1:10.79
(38.44)
150m: 1:57.28
(46.49)
200m: 2:35.26
(37.98)
7 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 2:37.49 +7.06
50m: 32.91
100m: 1:13.06
(40.15)
150m: 1:59.62
(46.56)
200m: 2:37.49
(37.87)
8 Zinna Bengtsson Nimander 2005 Simklubben Triton +0.63 2:40.23 +9.80
50m: 34.02
100m: 1:15.80
(41.78)
150m: 2:01.00
(45.20)
200m: 2:40.23
(39.23)
9 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.62 2:42.05 +11.62
50m: 34.97
100m: 1:14.68
(39.71)
150m: 2:03.06
(48.38)
200m: 2:42.05
(38.99)
10 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 2:43.63 +13.20
50m: 36.80
100m: 1:19.14
(42.34)
150m: 2:06.38
(47.24)
200m: 2:43.63
(37.25)
11 Isa Ståhl 2006 Simklubben Triton 2:44.18 +13.75
50m: 35.38
100m: 1:19.02
(43.64)
150m: 2:06.08
(47.06)
200m: 2:44.18
(38.10)
12 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.77 2:49.16 +18.73
50m: 34.36
100m: 1:21.09
(46.73)
150m: 2:08.57
(47.48)
200m: 2:49.16
(40.59)
13 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon 2:49.91 +19.48
50m: 37.55
100m: 1:21.88
(44.33)
150m: 2:10.79
(48.91)
200m: 2:49.91
(39.12)
14 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 2:50.01 +19.58
50m: 35.53
100m: 1:18.38
(42.85)
150m: 2:11.10
(52.72)
200m: 2:50.01
(38.91)
15 Ella Bodell 2005 Simklubben Sydsim +0.85 2:50.12 +19.69
50m: 37.76
100m: 1:20.32
(42.56)
150m: 2:12.58
(52.26)
200m: 2:50.12
(37.54)
16 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.83 2:50.55 +20.12
50m: 36.60
100m: 1:20.47
(43.87)
150m: 2:11.44
(50.97)
200m: 2:50.55
(39.11)
17 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.92 2:51.08 +20.65
50m: 38.77
100m: 1:24.63
(45.86)
150m: 2:11.01
(46.38)
200m: 2:51.08
(40.07)
18 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 2:53.92 +23.49
50m: 38.58
100m: 1:25.84
(47.26)
150m: 2:14.40
(48.56)
200m: 2:53.92
(39.52)
19 Amanda Pålsson 2005 Simklubben Triton +0.82 2:54.10 +23.67
50m: 34.57
100m: 1:20.21
(45.64)
150m: 2:14.92
(54.71)
200m: 2:54.10
(39.18)
20 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton +0.85 2:57.06 +26.63
50m: 37.89
100m: 1:21.31
(43.42)
150m: 2:13.47
(52.16)
200m: 2:57.06
(43.59)
21 Cassandra Strömqvist-Malmst 2005 Sjöbo Simsällskap +0.69 2:57.38 +26.95
50m: 35.32
100m: 1:23.12
(47.80)
150m: 2:15.79
(52.67)
200m: 2:57.38
(41.59)
22 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.63 3:01.36 +30.93
50m: 36.20
100m: 1:23.68
(47.48)
150m: 2:18.79
(55.11)
200m: 3:01.36
(42.57)
23 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 3:03.20 +32.77
50m: 36.90
100m: 1:23.94
(47.04)
150m: 2:19.45
(55.51)
200m: 3:03.20
(43.75)
- Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 DSQ
Grenen officiell:  2018-11-10 11:06:06
2018-11-10 11:07:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Ystads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner