2019-11-13   10:13:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christiane Dreyer Riis  2009    289  1:26.33  2:58.55  4:30.97    5:54.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:00.00                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Strandby  2007    413  1:14.81  2:35.60  3:56.24    5:14.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:22.12                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    371  1:18.00  2:42.93  4:05.30    5:26.35   
  Glostrup Svømmeklub  5:33.87                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    338  1:20.15  2:46.19  4:12.16    5:36.41   
  Vest-Brøndby                   
                     
Agnes Højsteen  2007    318  1:24.41  2:52.61  4:19.69    5:43.34   
  Vest-Brøndby  5:38.93                 
                     
Nynne Bugge  2008    259  1:25.19  2:59.10  4:34.70    6:07.86   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007    258  1:22.30  2:56.84  4:30.95    6:08.12   
  Vest-Brøndby  5:52.16                 
                     
Silje Rud Pedersen  2007    224  1:25.77  3:05.92  4:45.40    6:26.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  6:21.25                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    512  1:09.74  2:24.23  3:39.13    4:53.00   
  Glostrup Svømmeklub  5:02.49                 
                     
Elida Thornsen  2005    504  1:10.19  2:26.10  3:41.30    4:54.64   
  SVØM Korsør  4:47.73                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    405  1:16.74  2:36.74  3:57.20    5:16.77   
  Vest-Brøndby  5:18.29                 
                     
Nanette Skou Clausen  2005    284  1:20.28  2:51.31  4:24.01    5:56.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:17.81                 
                     
Sophia de Kort  2005    190  1:31.22  3:14.20  5:02.34    6:47.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:40.00                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    618  1:07.95  2:17.51  3:26.68    4:35.18   
  Vest-Brøndby  4:33.83                 
                     
Cathrine Wismann  2002    550  1:08.03  2:19.99  3:32.93    4:46.21   
  Ringsted Svømme Klub  4:48.38                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    494  1:11.15  2:26.61  3:42.42    4:56.66   
  Frederiksværk Svømmeklub  4:56.67                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    456  1:12.21  2:28.95  3:47.09    5:04.59   
  Frederikssund Svømmeklub  5:12.38                 
                     
Emma Skjold Sørensen  2004    352  1:17.67  2:43.02  4:08.29    5:31.91   
  Ringsted Svømme Klub  5:46.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Wiuf  2008    170  1:30.92  3:10.81  4:50.34    6:22.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:10.00                 
                     
Albert Singer  2008    117  1:42.49  3:32.26  5:21.68    7:13.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:30.00                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Hemmingsen  2006    319  1:14.17  2:34.95  3:54.31    5:10.62   
  Ringsted Svømme Klub  5:11.39                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    295  1:15.04  2:36.18  3:57.15    5:18.70   
  Vest-Brøndby  5:22.39                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    287  1:14.54  2:38.00  4:00.00    5:21.73   
  Glostrup Svømmeklub  5:36.27                 
                     
Oscar David Morthorst  2007    243  1:18.56  2:47.13  4:14.74    5:40.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Asbjørn Aksel Hansen  2006    158  1:31.28    4:50.86    6:32.33   
  Frederiksværk Svømmeklub  7:21.50                 
                     
Oscar Haak  2007    156  1:34.38  3:14.53  4:55.17    6:33.48   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Konrad Clausen  2005    468  1:04.04  2:13.14  3:23.63    4:33.24   
  SVØM Korsør  4:41.41                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    426  1:06.33  2:19.39  3:31.86    4:42.03   
  Frederikssund Svømmeklub  4:47.87                 
                     
Philip Rindum  2005    418  1:07.62  2:20.70  3:32.98    4:43.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:02.22                 
                     
Theodor Møller  2005    398  1:10.23  2:22.92  3:36.24    4:48.37   
  Vest-Brøndby  6:19.86                 
                     
Anders Thøgersen  2005    362  1:09.31  2:24.26  3:41.79    4:57.68   
  Glostrup Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Johannes Forsbæk  2004    324  1:09.45  2:28.58  3:49.55    5:08.79   
  SVØM Korsør  5:19.72                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Bonnichsen  2002    619  58.53  2:00.83  3:04.64    4:08.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:16.11                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    552  59.98  2:04.89  3:12.18    4:18.72   
  Vest-Brøndby  4:20.57                 
                     
Mathias Toft Nørskov  2003    450  1:04.77  2:14.94  3:26.65    4:36.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:36.34                 
                     
Viktor Holst Rasmussen  2003    403  1:08.14  2:22.72  3:35.28    4:47.28   
  SVØM Korsør  5:02.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aimée Overby Traberg  2009    238          41.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.33                 
Christiane Dreyer Riis  2009    197          44.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.15                 
Andrea Lage  2009    192          44.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.57                 
Josephine S. Christensen  2009    177          45.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.51                 
Maiken Stoel Nielsen  2009    171          46.24   
  Glostrup Svømmeklub  47.78                 
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    170          46.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.11                 
Ella Kruse Enemærke  2010    166          46.65   
  Glostrup Svømmeklub  48.74                 
Marie Ditlev Bihlet  2010    158          47.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.80                 
Luna Blanka A. Bløcher  2009    155          47.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.01                 
10  Esther Lærke Lund Cliff  2009    152          48.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.88                 
11  Sarah Rindum  2009    151          48.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.16                 
12  Mille Therp  2009    145          48.81   
  Vest-Brøndby  51.53                 
13  Karoline Koch Juhl  2009    136          49.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  49.19                 
14  Lisa Koerver Schmidt  2009    134          50.05   
  Glostrup Svømmeklub  51.75                 
15  Mia Kristensen  2009    134          50.13   
  Vest-Brøndby  1:03.87                 
16  Caroline Marie Rosenmejer  2010    131          50.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.45                 
17  Victoria Sinding Vetlov  2009    127          50.97   
  Vest-Brøndby                   
18  Frida Christoffersen  2009    124          51.40   
  Vest-Brøndby  51.47                 
19  Ida Hansen  2010    123          51.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.28                 
20  Natalie Meyer  2009    122          51.72   
  Glostrup Svømmeklub  52.06                 
21  Ellen Juul-Andersen  2010    119          52.18   
  Ringsted Svømme Klub  55.17                 
22  Rosalina M. Postgaard  2010    108          53.80   
  Glostrup Svømmeklub  55.48                 
23  Andrea Glasius Tischer  2010    100          55.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.47                 
24  Laura Holg Jensen  2010    99          55.45   
  Vest-Brøndby  54.40                 
25  Cornelia Matthesen  2009    98          55.49   
  Vest-Brøndby  59.07                 
26  Anna Bæch  2009    96          55.87   
  Ringsted Svømme Klub  53.43                 
27  Ida Matthesen  2009    75          1:00.75   
  Vest-Brøndby  59.75                 
28  Lissie Murphy  2010    73          1:01.29   
  Vest-Brøndby  1:00.82                 
29  Sofia Lund Østergaard  2009    72          1:01.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.59                 
30  Ina Højsteen  2010    71          1:01.93   
  Vest-Brøndby  1:03.90                 
31  Karla Hemming Schaarup  2009    70          1:02.02   
  Ringsted Svømme Klub                   
32  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    69          1:02.29   
  Vest-Brøndby  1:11.64                 
33  Milla Djupnes  2010    57          1:06.46   
  Vest-Brøndby  1:05.92                 
Bettina M. V. Olsen  2009              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  51.80                 
Leonora Ottosen  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
Rosa Nørgaard  2010              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.95                 
Asta Kruse Enemærke  2010              DSQ  Ej forts.bevæg./25m 
  Glostrup Svømmeklub  58.34                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    491          32.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.86                 
Martine Damborg  2007    475          32.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.83                 
Malouca Laura Bruun  2007    393          35.03   
  Glostrup Svømmeklub  36.18                 
Emma Hansen  2007    375          35.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.52                 
Erica Veggerby Grønlund  2007    316          37.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.03                 
Klara Rasmussen  2008    245          41.02   
  Glostrup Svømmeklub  42.65                 
Augusta Johansen  2008    225          42.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  43.42                 
Emma Westarp Zornhagen  2007    222          42.38   
  Glostrup Svømmeklub  45.27                 
Siena Serizawa  2008    219          42.54   
  Glostrup Svømmeklub  45.10                 
10  Anna Piao Bergendorff  2007    203          43.64   
  VAT Copenhagen-MK31  47.99                 
11  Andrea Busk Strodtmann  2008    189          44.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.59                 
12  Hannah Bjørneboe  2007    184          45.11   
  Vest-Brøndby  46.81                 
13  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    172          46.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.98                 
14  Andrea Frederiksen  2008    171          46.19   
  Frederiksværk Svømmeklub  49.94                 
15  Josefine Nyegaard  2008    168          46.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.86                 
16  Emilie Nørregaard  2007    160          47.26   
  Ringsted Svømme Klub  46.99                 
17  Liva Yri  2008    157          47.50   
  Vest-Brøndby  49.91                 
18  Sally Anna Usinger  2008    131          50.42   
  Vest-Brøndby  52.64                 
19  Sofia Samsøe Hinsby  2007    116          52.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
20  Liv Maria Febres Andersen  2008    96          56.05   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.18                 
21  Caroline Sofie Sørensen  2008    90          57.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
22  Klara Ina Emilie Johansen  2007    85          58.30   
  Ringsted Svømme Klub  58.86                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005    428          34.06   
  Vest-Brøndby  33.25                 
Sophie Lærke Sandell  2005    425          34.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.84                 
Silje Mathiasen  2006    410          34.55   
  SVØM Korsør  34.22                 
Siv Reimer  2006    405          34.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.89                 
Lara Smerdal  2006    381          35.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.15                 
Rikke Therp  2006    377          35.51   
  Vest-Brøndby  37.12                 
Amalie Carlsen Risager  2006    368          35.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.76                 
Regitze Rosenkrantz  2006    346          36.55   
  Glostrup Svømmeklub  37.17                 
Nichole Juul Bømler  2005    321          37.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.30                 
10  Natascha Packert-Frandsen  2005    316          37.65   
  Vest-Brøndby  37.77                 
11  Leonora M Postgaard  2006    315          37.69   
  Glostrup Svømmeklub  37.62                 
12  Mathilde Grønnehøj  2006    310          37.90   
  Ringsted Svømme Klub  36.80                 
13  Anna Blom Bygum  2006    308          38.01   
  Vest-Brøndby  38.88                 
14  Mathilde U. Thorborg  2005    275          39.46   
  Vest-Brøndby  41.63                 
15  Katrine Drygaard  2005    268          39.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.09                 
16  Sophia Drauschke  2005    256          40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.05                 
17  Agnete Høyer  2005    255          40.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.03                 
18  Cecilie Møller  2005    246          40.96   
  Ringsted Svømme Klub  41.51                 
19  Nanette Skou Clausen  2005    243          41.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.88                 
20  Astrid Kruuse  2005    240          41.30   
  Ringsted Svømme Klub  41.24                 
21  Julie Branner  2005    239          41.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.25                 
22  Emiline Kodal  2005    238          41.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.23                 
23  Frida Karoline Ikkala  2005    236          41.53   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.42                 
24  Linnea Nielsen  2005    129          50.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001    502          32.28   
  Vest-Brøndby  31.26                 
Josephine G. Lauridsen  2001    500          32.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.57                 
Sille Andersen  2003    489          32.58   
  Frederikssund Svømmeklub  32.09                 
Emma Vega Thorsen  2004    487          32.62   
  Vest-Brøndby  31.52                 
Frederikke Echardt  2002    468          33.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.83                 
Emilie Nyegaard  2001    452          33.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.84                 
Anne-Sofie P. Clausen  2002    448          33.53   
  Ringsted Svømme Klub  32.98                 
Emma Mikkelsen  2001    377          35.53   
  Vest-Brøndby  34.54                 
Josephine Wismann  2002    346          36.55   
  Ringsted Svømme Klub  35.27                 
10  Olivia Mammen  2003    344          36.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.17                 
11  Sara Juul-Andersen  2004    274          39.52   
  Ringsted Svømme Klub  40.75                 
12  Amalie Slot  2003    273          39.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
13  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003    270          39.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.66                 
14  Clara Hollenbeck  2002    218          42.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.63                 
15  Bjørg Trærup Andersen  2004    179          45.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.96                 
16  Freja Max Andersen  2003    147          48.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Helena Berg Wenk  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    223          36.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.07                 
Arthur Nøddekær  2009    159          40.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.48                 
Laust Madsen  2008    157          41.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.03                 
Carl Hertel  2009    157          41.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.67                 
William Bugge  2008    154          41.45   
  Glostrup Svømmeklub  44.75                 
Silas Falktoft Bojsen  2009    141          42.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.64                 
Buster Watkin  2008    122          44.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.41                 
Oliver Petersen  2008    120          45.02   
  Herlufsholm Svømmeklub  49.59                 
Anders Koch Jensen  2008    119          45.11   
  Glostrup Svømmeklub  46.30                 
10  Alfred N. G. Lindberg  2009    110          46.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.78                 
11  Adam Hardt Andersen  2008    107          46.73   
  Ringsted Svømme Klub  50.83                 
12  Oliver Hentzen Tordrup  2008    105          47.03   
  Vest-Brøndby  47.51                 
13  Louis Pries  2008    102          47.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.80                 
14  Jonathan H. Pedersen  2008    102          47.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.82                 
15  Mathias Drygaard  2008    101          47.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.72                 
16  Albert Singer  2008    100          47.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.25                 
17  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    98          48.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.47                 
18  Gustav Jørgensen  2009    96          48.38   
  Glostrup Svømmeklub  46.54                 
19  Villum Alstrøm  2008    95          48.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.98                 
20  August Spellerberg  2009    94          48.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.10                 
21  Manlio Pesci  2009    82          51.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.39                 
22  Magnus Kleis  2010    60          56.48   
  Vest-Brøndby  56.69                 
23  Theodor Reino Ikkala  2009    60          56.55   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.57                 
24  Jonas Packert-Frandsen  2009    54          58.70   
  Vest-Brøndby  57.94                 
25  Alexander Birk Lund  2010    52          59.27   
  Vest-Brøndby  1:04.03                 
26  Noah Kobbernagel  2011    44          1:02.84   
  Vest-Brøndby  1:02.88                 
27  Mads Ulslev Parbst  2008    41          1:04.24   
  Vest-Brøndby  53.54                 
28  Ronas Cetinkaya  2010    37          1:06.49   
  Vest-Brøndby  1:05.79                 
Elias Sirag  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
Marcus Albjerg  2009              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  49.08                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    344          31.71   
  Vest-Brøndby  33.69                 
Magnus Rasmussen  2006    265          34.59   
  Vest-Brøndby  36.98                 
Rasmus Egholm  2006    241          35.66   
  Glostrup Svømmeklub  35.28                 
Jonas Wilms Jensen  2007    231          36.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  36.78                 
Jacob Koch Larsen  2006    228          36.33   
  Frederiksværk Svømmeklub  38.36                 
Oscar Serizawa  2006    215          37.04   
  Glostrup Svømmeklub  37.01                 
Alexander Oxenbøll  2006    205          37.67   
  Glostrup Svømmeklub  39.09                 
Sebastian Svenningsen  2006    162          40.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  42.32                 
August Juul-Andersen  2007    122          44.70   
  Ringsted Svømme Klub  44.67                 
10  Jonas Hennings Lindhardt  2007    114          45.74   
  VAT Copenhagen-MK31  46.87                 
11  Esben Trærup Andersen  2007    101          47.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.38                 
Alexander Nielsen  2006              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.70                 
David Plough  2006              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  51.57                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    376          30.76   
  Vest-Brøndby  31.23                 
Lau Lykke Wennicke  2004    321          32.42   
  Frederikssund Svømmeklub  31.93                 
Tobias Wiegaard Hansen  2004    310          32.83   
  SVØM Korsør  34.33                 
Bertram Olesen  2005    309          32.86   
  Frederikssund Svømmeklub  34.90                 
Anton Skov Grell  2004    279          33.98   
  Glostrup Svømmeklub  33.40                 
Mads Sørensen  2005    274          34.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.03                 
Christian Søe Jepsen  2005    273          34.25   
  SVØM Korsør  34.00                 
Martin Svendson  2005    246          35.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.25                 
Jakob Stærmose  2005    223          36.62   
  Ringsted Svømme Klub  37.56                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    503          27.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.07                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    466          28.65   
  Vest-Brøndby  26.20                 
Mikkel Hjelm  2003    434          29.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.77                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    404          30.05   
  Vest-Brøndby  29.91                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    399          30.18   
  Vest-Brøndby  30.07                 
Magnus Aasberg  2001    346          31.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.82                 
Magnus Ravn Borch  2003    301          33.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.14                 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    286          33.69   
  Frederiksværk Svømmeklub  34.43                 
Asger Johansen  2003    261          34.74   
  Glostrup Svømmeklub  35.32                 
10  Carl-Anton Drauschke  2003    246          35.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.06                 
11  Carl Johan Zahll Larsen  2003    194          38.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.35                 
12  Marius Hornshøj Skovø  2003    160          40.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Gottorp Sørensen  2009    224  42.42  1:34.51  2:36.40    3:20.58   
  Vest-Brøndby  3:33.29                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    208  44.37  1:38.33  2:37.16    3:25.53   
  Vest-Brøndby  3:29.22                 
                     
Asta Lukowski  2010    198  44.56  1:37.13  2:40.72    3:29.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.33                 
                     
Josephine S. Christensen  2009    194  51.14  1:44.05  2:39.54    3:30.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.59                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    178  50.88  1:46.24  2:50.30    3:36.49   
  Glostrup Svømmeklub  3:46.02                 
                     
Esther Lærke Lund Cliff  2009    178  50.18  1:46.96  2:48.91    3:36.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:40.95                 
                     
Ella Kruse Enemærke  2010    175  45.81  1:42.85  2:46.04    3:37.64   
  Glostrup Svømmeklub  3:42.63                 
                     
Elisabeth Thastum  2010    170  48.72  1:44.63  2:49.28    3:39.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:43.45                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009    164  53.45  1:49.45  2:52.91    3:42.45   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Stefansen  2009    151  51.31  1:49.46  2:53.03    3:48.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Maya Bøving-Gryberg  2009    137  59.15  2:00.10  3:03.46    3:56.14   
  Glostrup Svømmeklub  4:03.99                 
                     
12  Cecilia Janning  2009    114  58.82  1:59.16  3:13.51    4:10.98   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabell Hansen  2007    391  35.95  1:19.27  2:08.02    2:46.62   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.71                 
                     
Mathilde Johansen  2007    361  37.93  1:23.66  2:12.17    2:51.11   
  Glostrup Svømmeklub  2:54.18                 
                     
Sofie Wettendorff Hasling  2007    322  39.70  1:20.93  2:17.17    2:57.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:07.45                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    252  40.33  1:29.54  2:26.16    3:12.88   
  Glostrup Svømmeklub  3:15.67                 
                     
Ellen Sofie Jespersen  2007    221  44.14  1:36.70  2:32.22    3:21.49   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:29.81                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008    218  45.49  1:38.39  2:38.11    3:22.29   
  Vest-Brøndby  3:26.98                 
                     
Merle Otzen  2008    193  48.30  1:39.97  2:41.66    3:30.55   
  Vest-Brøndby                   
                     
Flora Rebecca Profeta  2008    189  47.65  1:40.38  2:45.72    3:32.01   
  VAT Copenhagen-MK31  3:44.19                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    179  47.76  1:42.36  2:48.94    3:36.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Viktoria Illemann  2007    172  47.43  1:43.34  2:48.61    3:39.00   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Ida Hinchely  2008    167  51.46  1:48.08  2:49.23    3:41.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:56.64                 
                     
12  Carla Uhl  2008    162  51.41  1:47.66  2:51.68    3:43.31   
  VAT Copenhagen-MK31  4:12.35                 
                     
13  Svea Nietzson-Bentholm  2008    162  51.75  1:45.35  2:49.07    3:43.39   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Ronja Friborg Johnsen  2008    131  57.32  1:58.77  3:07.49    3:59.44   
  VAT Copenhagen-MK31  4:18.81                 
                     
15  Frida Fly Haastrup  2008    124  49.13  1:51.78  3:08.77    4:03.75   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
16  Ella Trøstrup  2008    121  59.80  2:02.75  3:13.75    4:06.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Freja Kobbernagel  2008              DSQ  Afslut på mave/100m 
  Vest-Brøndby  3:05.84                 
                     
Gabriella Nymark-Jessen  2008              DSQ  Asynk. ben /50m 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Isabell Biensø-Olsen  2007              DSQ  Asynk. arme/125m 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Luka Revitz  2008              DSQ  Ej forts.bevæg./75m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Gottorp Sørensen  2006    486  33.70  1:14.36  1:58.02    2:34.92   
  Vest-Brøndby  2:33.90                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005    436  36.16  1:18.06  2:02.06    2:40.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:36.64                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    415  36.96  1:20.94  2:05.67    2:43.31   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.96                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    384  36.57  1:21.58  2:10.12    2:47.64   
  Vest-Brøndby  2:45.68                 
                     
Laika Usinger  2006    347  39.97  1:24.67  2:12.78    2:53.33   
  Vest-Brøndby  2:59.28                 
                     
Amalie Carlsen Risager  2006    342  35.94  1:18.39  2:13.38    2:54.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:55.40                 
                     
Nichole Juul Bømler  2005    240  42.28  1:31.78  2:30.30    3:15.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.22                 
                     
Chili Fløe Jensen  2006    226  46.38  1:38.25  2:35.37    3:19.84   
  Ringsted Svømme Klub  3:28.70                 
                     
Sophia Drauschke  2005    212  44.51  1:35.31  2:36.22    3:24.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.00                 
                     
10  Line Stærmose  2006    183  52.23  1:46.21  2:51.71    3:34.31   
  Ringsted Svømme Klub  3:59.70                 
                     
Cecilie Møller  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  3:12.01                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Strandby  2001    552  33.57  1:10.71  1:53.27    2:28.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:27.19                 
                     
Camilla Hougaard  2002    498  32.04  1:11.26  1:56.62    2:33.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:33.97                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002    454  33.01  1:13.50  2:03.07    2:38.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:37.43                 
                     
Wilma Anker  2004    448  33.52  1:15.57  2:03.21    2:39.16   
  Ringsted Svømme Klub  2:35.69                 
                     
Emma Skjold Sørensen  2004    309  39.71  1:26.32  2:18.99    3:00.14   
  Ringsted Svømme Klub  3:04.94                 
                     
Lotte Zsigri Dyndgaard  2003    291  42.84  1:29.08  2:22.45    3:03.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bugge  2008    178  39.97  1:28.59  2:32.34    3:14.54   
  Glostrup Svømmeklub  3:30.57                 
                     
Arthur Nøddekær  2009    158  53.62  1:44.25  2:39.72    3:22.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.96                 
                     
Buster Watkin  2008    155  50.70  1:43.18  2:40.45    3:23.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.04                 
                     
Frederik Billing  2008    144  49.41  1:43.71  2:42.91    3:29.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:42.96                 
                     
Anton Wiuf  2008    136  53.79  1:46.13  2:47.13    3:32.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:40.20                 
                     
Cornelius K. Andreassen  2008    129  48.11  1:42.35  2:46.39    3:36.75   
  Vest-Brøndby                   
                     
Holger Larsen  2008    120  49.12  1:43.82  2:51.83    3:41.73   
  VAT Copenhagen-MK31  4:09.64                 
                     
Eran Akar  2008              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Gustav Keldsen  2008              DSQ  Ej ryglig. v. 100m 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mads Duer Laurberg  2008              DSQ  Ej samt.berør/125m 
  Vest-Brøndby  3:11.79                 
                     
Tristan Nygaard  2008              DSQ  Asynkr. arme/125m 
  Glostrup Svømmeklub  3:20.38                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Mølbak  2006    368  33.15  1:12.09  1:56.68    2:32.91   
  Ringsted Svømme Klub  2:34.62                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    313  34.21  1:15.42  2:04.38    2:41.42   
  Vest-Brøndby  2:44.05                 
                     
Mads Emil Wohlfahrt  2006    245  35.43  1:21.62  2:14.21    2:55.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:59.80                 
                     
Noah Sanchez  2006    230  39.17  1:24.48  2:18.28    2:58.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:08.06                 
                     
Anton Serizawa  2006    200  40.39  1:28.01  2:26.13    3:07.39   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.75                 
                     
Asbjørn Aksel Hansen  2006    178  43.68  1:33.94  2:32.06    3:14.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:33.91                 
                     
Magne Riedel Pedersen  2006    170  40.66  1:32.79  2:32.98    3:17.83   
  VAT Copenhagen-MK31  3:29.29                 
                     
Alfred Nielsen-Bentholm  2007    159  45.90  1:38.18  2:37.56    3:22.11   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Gustav Meinert  2006    153  47.61  1:40.07  2:38.70    3:24.95   
  Ringsted Svømme Klub  3:29.13                 
                     
10  Nathan Kongstad  2007    128  52.06  1:45.01  2:52.99    3:37.27   
  VAT Copenhagen-MK31  3:36.13                 
                     
Hans-August Wessel  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Rehder Knudsen  2005    445  31.19  1:08.24  1:49.76    2:23.52   
  SVØM Korsør  2:27.26                 
                     
Lucas Svej  2005    396  31.96  1:12.34  1:54.78    2:29.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.09                 
                     
Lucas Nielsen  2004    392  30.85  1:09.35  1:54.72    2:29.68   
  Frederikssund Svømmeklub  2:28.18                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    333  36.38  1:15.78  2:01.60    2:38.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.69                 
                     
Mauritz Otzen  2005    296  36.43  1:20.64  2:06.47    2:44.48   
  Vest-Brøndby  2:43.68                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004    261  35.72  1:23.17  2:12.74    2:51.48   
  Ringsted Svømme Klub  2:53.41                 
                     
Finn Elbo Card  2005    214  39.38  1:24.91  2:19.17    3:03.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.27                 
                     
Simon Kristoffersen  2005              DSQ  Ej samt.berør/125m 
  Ringsted Svømme Klub  3:04.29                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frans Johannessen  1992    617  27.71  1:00.86  1:37.82    2:08.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:58.93                 
                     
Mikkel S. Hansen  2000    576  28.39  1:02.00  1:40.23    2:11.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:06.14                 
                     
Casper Davidsen  1999    484  31.55  1:08.20  1:44.65    2:19.58   
  Vest-Brøndby  2:12.07                 
                     
William S. Michaelsen  2001    456  29.96  1:08.23  1:47.54    2:22.37   
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.49                 
                     
Daniel Didriksen  2002    416  31.44  1:09.11  1:52.54    2:26.82   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:26.75                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    410  31.18  1:10.51  1:53.43    2:27.57   
  Glostrup Svømmeklub  2:26.69                 
                     
Nicolai Amin  2001    265  33.72  1:17.26  2:08.97    2:50.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aimée Overby Traberg  2009    240          39.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.32                 
Christiane Dreyer Riis  2009    196          41.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.28                 
Andrea Lage  2009    178          43.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.50                 
Asta Lukowski  2010    166          44.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.69                 
Elisabeth Thastum  2010    128          48.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.31                 
Lisa Koerver Schmidt  2009    127          48.45   
  Glostrup Svømmeklub  1:02.15                 
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    115          50.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.97                 
Sarah Rindum  2009    113          50.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  50.62                 
Luna Blanka A. Bløcher  2009    109          50.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.08                 
10  Marie Ditlev Bihlet  2010    99          52.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.09                 
11  Maiken Stoel Nielsen  2009    91          54.06   
  Glostrup Svømmeklub  49.83                 
12  Maya Bøving-Gryberg  2009    85          55.28   
  Glostrup Svømmeklub  55.83                 
13  Ida Hansen  2010    78          56.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.44                 
14  Asta Kruse Enemærke  2010    76          57.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:02.56                 
15  Natalie Meyer  2009    65          1:00.56   
  Glostrup Svømmeklub  54.47                 
16  Caroline Marie Rosenmejer  2010    58          1:02.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.18                 
17  Bettina M. V. Olsen  2009    49          1:06.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.25                 
18  Karoline Koch Juhl  2009    40          1:10.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.76                 
Andrea Glasius Tischer  2010              DSQ  Asynkr. arme /45m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.18                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    577          29.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.94                 
Anna Fiona Nybøll  2007    373          33.85   
  Glostrup Svømmeklub  35.05                 
Isabell Hansen  2007    365          34.11   
  Glostrup Svømmeklub  34.03                 
Maya Amstrup Riis  2007    340          34.91   
  Vest-Brøndby  35.69                 
Erica Veggerby Grønlund  2007    340          34.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.73                 
Astrid Nørgaard  2007    329          35.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.54                 
Andrea Strandby  2007    302          36.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  36.31                 
Nynne Bugge  2008    287          36.95   
  Glostrup Svømmeklub  38.23                 
Ida Celine Sangstad Holst  2007    265          37.91   
  Glostrup Svømmeklub  42.61                 
10  Mikkeline H. Jacobsen  2007    256          38.39   
  Vest-Brøndby  35.94                 
11  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    242          39.10   
  Vest-Brøndby  37.96                 
12  Siena Serizawa  2008    238          39.30   
  Glostrup Svømmeklub  38.49                 
13  Agnes Højsteen  2007    219          40.39   
  Vest-Brøndby  51.67                 
14  Klara Rasmussen  2008    203          41.46   
  Glostrup Svømmeklub  41.87                 
15  Ila Murphy  2007    145          46.34   
  Vest-Brøndby  46.51                 
16  Andrea Frederiksen  2008    142          46.63   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.19                 
Liv Maria Febres Andersen  2008              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  51.43                 
Caroline Sofie Sørensen  2008              DSQ  Asynkr. ben /30m 
  Hovedstadens Svømmeklub  50.00                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005    426          32.40   
  Vest-Brøndby  32.92                 
Regitze Rosenkrantz  2006    404          32.97   
  Glostrup Svømmeklub  33.06                 
Rikke Therp  2006    403          33.00   
  Vest-Brøndby  33.30                 
Natascha Packert-Frandsen  2005    394          33.23   
  Vest-Brøndby  33.53                 
Lara Smerdal  2006    360          34.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.43                 
Marie Nissov-Johansen  2006    327          35.38   
  Vest-Brøndby  34.66                 
Daniella Li West  2006    321          35.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.27                 
Agnete Høyer  2005    274          37.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.92                 
Katrine Drygaard  2005    269          37.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.33                 
10  Nichole Juul Bømler  2005    258          38.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.51                 
11  Astrid Kruuse  2005    254          38.45   
  Ringsted Svømme Klub  37.71                 
12  Andrea Mathilde Jensen  2006    214          40.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.00                 
Anna Obel  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.00                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Vega Thorsen  2004    485          31.01   
  Vest-Brøndby  30.93                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    485          31.03   
  Vest-Brøndby  29.49                 
Camilla Hougaard  2002    478          31.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.98                 
Emilie Nyegaard  2001    464          31.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.46                 
Ida Lykke Wennicke  2001    461          31.54   
  Frederikssund Svømmeklub  32.35                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    458          31.62   
  Vest-Brøndby  29.87                 
Emma Mikkelsen  2001    444          31.94   
  Vest-Brøndby  31.32                 
Alberte Fie Petersen  2002    428          32.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.68                 
Line Strandby  2001    405          32.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.25                 
10  Emilie Pyndt Hansen  2004    385          33.49   
  Frederikssund Svømmeklub  34.09                 
11  Amalie Slot  2003    326          35.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.47                 
12  Clara Hollenbeck  2002    272          37.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.96                 
13  Bjørg Trærup Andersen  2004    185          42.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.00                 
Helena Berg Wenk  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Jørgensen  2009    116          44.58   
  Glostrup Svømmeklub  45.71                 
Marcus Albjerg  2009    114          44.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  48.26                 
Laust Madsen  2008    111          45.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.49                 
Villum Alstrøm  2008    104          46.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.00                 
Vitus Johan Dalsgaard  2008    83          49.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
Buster Watkin  2008    81          50.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.91                 
Silas Falktoft Bojsen  2009    75          51.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.32                 
Manlio Pesci  2009    72          52.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.46                 
Albert Singer  2008    65          54.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.94                 
10  August Spellerberg  2009    61          55.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.69                 
11  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    55          57.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.88                 
12  Benjamin Svenningsen  2009    47          1:00.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:05.13                 
13  Alfred N. G. Lindberg  2009    38          1:04.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.77                 
Carl Hertel  2009              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  41.81                 
Frederik Billing  2008              DSQ  Asynkr. arme+ben 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  51.20                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Hemmingsen  2006    275          33.50   
  Ringsted Svømme Klub  32.66                 
Jonas Wilms Jensen  2007    260          34.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.22                 
Mads Emil Wohlfahrt  2006    213          36.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:20.25                 
Noah Sanchez  2006    188          37.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.06                 
Sebastian Egenhardt  2006    177          38.79   
  Vest-Brøndby  33.30                 
Oscar David Morthorst  2007    145          41.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  40.71                 
August Juul-Andersen  2007    132          42.73   
  Ringsted Svømme Klub  53.84                 
Asmus Knudsen  2006    47          1:00.20   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.22                 
David Plough  2006              DSQ  Brystarme v.slut50m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.82                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    442          28.60   
  Vest-Brøndby  28.92                 
Anders Thøgersen  2005    383          30.00   
  Glostrup Svømmeklub  29.50                 
Anton Skov Grell  2004    364          30.53   
  Glostrup Svømmeklub  30.56                 
Lukas Holger Pihl Holst  2004    338          31.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.19                 
Christian Søe Jepsen  2005    248          34.66   
  SVØM Korsør  35.73                 
Finn Elbo Card  2005    187          38.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.37                 
Malthe Langhoff  2005    76          51.35   
  Ringsted Svømme Klub  49.32                 
Tobias Rehder Knudsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  SVØM Korsør  29.05                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999    598          25.87   
  Vest-Brøndby  25.17                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    572          26.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.01                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    513          27.22   
  Vest-Brøndby  25.94                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    462          28.19   
  Vest-Brøndby  26.74                 
Alexander Ravn Borch  2001    437          28.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.46                 
Magnus Aasberg  2001    406          29.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.21                 
Mathias Toft Nørskov  2003    402          29.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.77                 
Daniel Didriksen  2002    377          30.17   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.87                 
Viktor Holst Rasmussen  2003    377          30.17   
  SVØM Korsør  32.98                 
10  Carl-Anton Drauschke  2003    304          32.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.09                 
11  Carl Johan Zahll Larsen  2003    167          39.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Lukowski  2010    202  39.70        1:25.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.32                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    201  40.44        1:25.66   
  Vest-Brøndby  1:30.67                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    191  42.20        1:27.24   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.15                 
                     
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    182  41.95        1:28.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.49                 
                     
Esther Lærke Lund Cliff  2009    173  42.72        1:30.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.75                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    164  41.08        1:31.64   
  Vest-Brøndby  1:31.09                 
                     
Andrea Lage  2009    162  42.87        1:32.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.18                 
                     
Josephine S. Christensen  2009    154  43.75        1:33.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.13                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009    150  45.23        1:34.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:48.22                 
                     
10  Frida Christoffersen  2009    148  45.32        1:34.96   
  Vest-Brøndby  1:38.79                 
                     
11  Luna Blanka A. Bløcher  2009    144  45.92        1:35.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.54                 
                     
12  Marie Ditlev Bihlet  2010    143  46.87        1:35.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.38                 
                     
13  Caroline Stefansen  2009    136  47.13        1:37.68   
  Vest-Brøndby  1:50.40                 
                     
14  Mille Therp  2009    130  45.75        1:38.98   
  Vest-Brøndby  1:45.91                 
                     
15  Cecilia Janning  2009    129  45.46        1:39.39   
  Vest-Brøndby  1:43.46                 
                     
16  Ida Hansen  2010    126  47.29        1:40.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.47                 
                     
17  Sarah Rindum  2009    125  46.38        1:40.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:40.54                 
                     
18  Ellen Juul-Andersen  2010    123  48.36        1:40.89   
  Ringsted Svømme Klub  1:46.29                 
                     
19  Rosalina M. Postgaard  2010    115  48.79        1:43.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.65                 
                     
20  Mia Kristensen  2009    113  49.11        1:43.81   
  Vest-Brøndby  1:55.89                 
                     
21  Caroline Marie Rosenmejer  2010    101  50.80        1:47.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.26                 
                     
22  Karoline Koch Juhl  2009    95  49.16        1:49.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:41.36                 
                     
23  Anna Bæch  2009    93  50.83        1:50.61   
  Ringsted Svømme Klub  1:53.65                 
                     
24  Bettina M. V. Olsen  2009    83  54.27        1:54.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:56.15                 
                     
25  Andrea Glasius Tischer  2010    82  53.33        1:55.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.89                 
                     
26  Ida Matthesen  2009    75  56.99        1:59.07   
  Vest-Brøndby  1:59.22                 
                     
27  Ina Højsteen  2010    63  1:01.90        2:05.99   
  Vest-Brøndby  2:17.73                 
                     
28  Cornelia Matthesen  2009    61  1:00.42        2:07.00   
  Vest-Brøndby  2:15.22                 
                     
29  Milla Djupnes  2010    57  58.67        2:09.83   
  Vest-Brøndby  2:19.94                 
                     
30  Lissie Murphy  2010    56  1:00.74        2:10.74   
  Vest-Brøndby  2:11.09                 
                     
31  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    53  1:02.19        2:13.72   
  Vest-Brøndby  2:12.96                 
                     
32  Laura Holg Jensen  2010    51  1:04.81        2:15.11   
  Vest-Brøndby  2:32.73                 
                     
33  Victoria Sinding Vetlov  2009    50  1:03.17        2:15.81   
  Vest-Brøndby  2:05.26                 
                     
Leonora Ottosen  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rosa Nørgaard  2010              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:54.31                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    519  29.69        1:02.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.86                 
                     
Martine Damborg  2007    452  31.24        1:05.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.03                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    437  31.44        1:06.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.34                 
                     
Emma Hansen  2007    433  32.55        1:06.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.78                 
                     
Mathilde Johansen  2007    359  34.15        1:10.70   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.47                 
                     
Natasja Boesgaard  2007    305  36.22        1:14.60   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:13.58                 
                     
Ida Celine Sangstad Holst  2007    280  36.93        1:16.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.27                 
                     
Anna Piao Bergendorff  2007    255  36.23        1:19.17   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.35                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008    237  39.76        1:21.12   
  Vest-Brøndby  1:26.09                 
                     
10  Hannah Bjørneboe  2007    236  38.13        1:21.28   
  Vest-Brøndby  1:19.72                 
                     
11  Frederikke M. Rasmussen  2008    224  40.22        1:22.68   
  Vest-Brøndby  1:29.21                 
                     
12  Silje Rud Pedersen  2007    223  38.75        1:22.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.50                 
                     
13  Augusta Johansen  2008    217  39.41        1:23.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:23.89                 
                     
14  Liva Friche Christensen  2008    214  39.69        1:23.90   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.14                 
                     
15  Ila Murphy  2007    200  41.01        1:25.91   
  Vest-Brøndby  1:25.15                 
                     
16  Emma Westarp Zornhagen  2007    198  39.93        1:26.16   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.22                 
                     
17  Ellen Sofie Jespersen  2007    191  38.90        1:27.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.83                 
                     
18  Andrea Busk Strodtmann  2008    177  42.20        1:29.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.09                 
                     
19  Flora Rebecca Profeta  2008    176  43.25        1:29.52   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.26                 
                     
20  Viktoria Illemann  2007    176  42.69        1:29.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:30.25                 
                     
21  Merle Otzen  2008    171  43.64        1:30.50   
  Vest-Brøndby  1:30.10                 
                     
22  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    166  42.72        1:31.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.72                 
                     
23  Carla Uhl  2008    162  41.74        1:32.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:44.24                 
                     
24  Ida Hinchely  2008    160  44.01        1:32.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:44.82                 
                     
25  Liva Yri  2008    150  44.47        1:34.55   
  Vest-Brøndby  1:33.49                 
                     
26  Emilie Nørregaard  2007    144  46.10        1:35.66   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.11                 
                     
27  Luka Revitz  2008    143  45.45        1:36.05   
  Vest-Brøndby  1:35.72                 
                     
28  Svea Nietzson-Bentholm  2008    142  44.52        1:36.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:49.43                 
                     
29  Josefine Nyegaard  2008    142  45.63        1:36.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
30  Andrea Frederiksen  2008    141  47.73        1:36.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:38.51                 
                     
31  Frida Fly Haastrup  2008    139  43.42        1:36.88   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
32  Gabriella Nymark-Jessen  2008    133  46.33        1:38.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:59.69                 
                     
33  Isabell Biensø-Olsen  2007    130  45.87        1:39.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:47.32                 
                     
34  Sofia Samsøe Hinsby  2007    102  51.84        1:47.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.19                 
                     
35  Klara Ina Emilie Johansen  2007    94  50.52        1:50.40   
  Ringsted Svømme Klub  1:55.97                 
                     
36  Sally Anna Usinger  2008    74  53.85        1:59.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
Freja Kobbernagel  2008              DNS   
  Vest-Brøndby  1:19.48                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005    515  30.09        1:02.68   
  Vest-Brøndby  1:04.17                 
                     
Elida Thornsen  2005    487  30.69        1:03.84   
  SVØM Korsør  1:02.93                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    482  31.62        1:04.05   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.44                 
                     
Sophie Lærke Sandell  2005    446  32.09        1:05.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.33                 
                     
Silje Mathiasen  2006    434  32.24        1:06.33   
  SVØM Korsør  1:05.53                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    433  32.59        1:06.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.23                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    407  32.87        1:07.76   
  Vest-Brøndby  1:07.50                 
                     
Siv Reimer  2006    383  32.92        1:09.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.29                 
                     
Katja Poulsen  2006    379  32.73        1:09.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.88                 
                     
10  Amalie Carlsen Risager  2006    357  33.84        1:10.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.98                 
                     
11  Mathilde Grønnehøj  2006    349  34.67        1:11.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.59                 
                     
11  Mathilde U. Thorborg  2005    349  34.72        1:11.31   
  Vest-Brøndby  1:12.84                 
                     
13  Cecilie Møller  2005    298  37.12        1:15.20   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.89                 
                     
14  Laika Usinger  2006    289  37.21        1:15.99   
  Vest-Brøndby  1:25.65                 
                     
15  Frida Karoline Ikkala  2005    283  36.42        1:16.46   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:16.26                 
                     
16  Julie Branner  2005    244  37.92        1:20.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.92                 
                     
17  Andrea Mathilde Jensen  2006    243  37.84        1:20.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.53                 
                     
18  Sophia de Kort  2005    206  40.80        1:24.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.88                 
                     
19  Emiline Kodal  2005    203  39.24        1:25.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.63                 
                     
20  Line Stærmose  2006    200  40.94        1:25.80   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.99                 
                     
21  Linnea Nielsen  2005    184  41.22        1:28.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.26                 
                     
Anna Obel  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.91                 
                     
Chili Fløe Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  1:26.80                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Echardt  2002    528  30.10        1:02.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.80                 
                     
Wilma Anker  2004    500  31.10        1:03.30   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.88                 
                     
Cathrine Wismann  2002    498  30.97        1:03.38   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.04                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    489  30.78        1:03.76   
  Vest-Brøndby  1:03.34                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001    474  30.67        1:04.44   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.94                 
                     
Sille Andersen  2003    466  31.19        1:04.78   
  Frederikssund Svømmeklub  1:05.18                 
                     
Josephine Wismann  2002    424  32.31        1:06.85   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.34                 
                     
Sofie Hertzberg  2002    417  32.34        1:07.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.05                 
                     
Olivia Mammen  2003    401  31.88        1:08.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.14                 
                     
10  Maja Hallberg Langkilde  2004    393  33.11        1:08.58   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:06.05                 
                     
11  Emma Skjold Sørensen  2004    323  35.54        1:13.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.01                 
                     
12  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003    300  36.41        1:15.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.69                 
                     
13  Sara Juul-Andersen  2004    294  36.08        1:15.54   
  Ringsted Svømme Klub  1:18.19                 
                     
14  Clara Hollenbeck  2002    255  37.82        1:19.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.78                 
                     
15  Amalie Slot  2003    239  37.88        1:20.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.55                 
                     
16  Freja Max Andersen  2003    181  41.90        1:28.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    259  33.34        1:10.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.18                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008    185  37.19        1:18.85   
  Vest-Brøndby  1:25.66                 
                     
Laust Madsen  2008    174  38.24        1:20.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.37                 
                     
Arthur Nøddekær  2009    168  38.81        1:21.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.22                 
                     
Tristan Nygaard  2008    164  40.06        1:22.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.01                 
                     
Carl Hertel  2009    162  40.20        1:22.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.81                 
                     
Anton Wiuf  2008    150  39.76        1:24.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.39                 
                     
Louis Pries  2008    149  40.66        1:24.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.88                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    143  40.27        1:25.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.92                 
                     
10  Cornelius K. Andreassen  2008    141  41.04        1:26.29   
  Vest-Brøndby  1:34.40                 
                     
11  Oliver Hentzen Tordrup  2008    139  40.56        1:26.57   
  Vest-Brøndby  1:32.14                 
                     
12  Holger Larsen  2008    135  39.69        1:27.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.80                 
                     
13  Jonathan H. Pedersen  2008    130  43.17        1:28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.96                 
                     
14  Oliver Petersen  2008    123  42.87        1:30.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:29.93                 
                     
15  Frederik Billing  2008    122  43.94        1:30.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.29                 
                     
16  Vitus Johan Dalsgaard  2008    121  41.54        1:30.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.00                 
                     
17  Villum Alstrøm  2008    112          1:33.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.54                 
                     
18  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    104  44.09        1:35.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.98                 
                     
19  Silas Falktoft Bojsen  2009    102  43.80        1:35.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.59                 
                     
20  Mathias Drygaard  2008    96  45.90        1:37.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:40.86                 
                     
21  Manlio Pesci  2009    91  46.97        1:39.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.48                 
                     
22  August Spellerberg  2009    85  46.65        1:41.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.26                 
                     
23  Jonas Packert-Frandsen  2009    82  47.56        1:43.18   
  Vest-Brøndby  1:53.89                 
                     
24  Gustav Keldsen  2008    79  46.98        1:44.54   
  VAT Copenhagen-MK31  2:04.09                 
                     
25  Alfred N. G. Lindberg  2009    77  49.98        1:45.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.14                 
                     
26  Benjamin Svenningsen  2009    72  49.73        1:47.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.54                 
                     
27  Mads Ulslev Parbst  2008    69  50.79        1:49.35   
  Vest-Brøndby  1:36.64                 
                     
28  Magnus Kleis  2010    55  55.52        1:57.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Noah Kobbernagel  2011    50  55.86        2:01.39   
  Vest-Brøndby  2:03.53                 
                     
30  Alexander Birk Lund  2010    42  58.03        2:08.66   
  Vest-Brøndby  2:39.85                 
                     
31  Ronas Cetinkaya  2010    38  1:02.15        2:13.29   
  Vest-Brøndby  2:23.12                 
                     
Elias Sirag  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Mølbak  2006    364  30.40        1:02.91   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.93                 
                     
Jacob Koch Larsen  2006    314  31.96        1:06.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:05.95                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    302  31.96        1:06.92   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.20                 
                     
Alexander Oxenbøll  2006    290  33.46        1:07.86   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.11                 
                     
Rasmus Egholm  2006    270  33.60        1:09.52   
  Glostrup Svømmeklub  1:09.42                 
                     
Mads Emil Wohlfahrt  2006    245  34.34        1:11.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.63                 
                     
Oscar Serizawa  2006    238  34.94        1:12.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Noah Sanchez  2006    232  35.24        1:13.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.68                 
                     
Anton Serizawa  2006    223  35.48        1:14.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.31                 
                     
10  Magne Riedel Pedersen  2006    176  37.18        1:20.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.99                 
                     
11  Nathan Kongstad  2007    171  39.15        1:20.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.21                 
                     
12  Sebastian Svenningsen  2006    168  38.45        1:21.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.68                 
                     
13  Esben Trærup Andersen  2007    157  38.90        1:23.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.44                 
                     
14  Alfred Nielsen-Bentholm  2007    154  39.46        1:23.74   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.56                 
                     
15  Oscar Haak  2007    142  40.99        1:26.07   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.49                 
                     
16  Gustav Meinert  2006    136  40.84        1:27.33   
  Ringsted Svømme Klub  1:25.03                 
                     
17  Jonas Hennings Lindhardt  2007    104  43.26        1:35.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.15                 
                     
18  Asmus Knudsen  2006    73  49.56        1:47.12   
  Ringsted Svømme Klub  1:44.10                 
                     
Hans-August Wessel  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.62                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Konrad Clausen  2005    454  28.46        58.43   
  SVØM Korsør  59.13                 
                     
Johannes Forsbæk  2004    413  29.02        1:00.31   
  SVØM Korsør  59.18                 
                     
Bertram Olesen  2005    409  29.29        1:00.51   
  Frederikssund Svømmeklub  59.23                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    393  29.47        1:01.33   
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.72                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    391  29.55        1:01.41   
  SVØM Korsør  1:00.15                 
                     
Lau Lykke Wennicke  2004    376  30.46        1:02.21   
  Frederikssund Svømmeklub  1:02.55                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004    375  30.62        1:02.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.99                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004    285  33.11        1:08.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:09.01                 
                     
Jakob Stærmose  2005    280  32.97        1:08.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.40                 
                     
10  Simon Kristoffersen  2005    251  33.76        1:11.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:13.16                 
                     
11  Finn Elbo Card  2005    244  34.12        1:11.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.76                 
                     
12  Malthe Langhoff  2005    128  41.86        1:28.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.23                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    557  26.45        54.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  52.19                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999    531  26.40        55.49   
  Vest-Brøndby  54.48                 
                     
Magnus Aasberg  2001    506  27.69        56.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.31                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    497  27.11        56.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.94                 
                     
Asger Johansen  2003    469  27.83        57.83   
  Glostrup Svømmeklub  55.96                 
                     
William S. Michaelsen  2001    459  28.33        58.25   
  Frederikssund Svømmeklub  57.52                 
                     
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    438  28.30        59.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.37                 
                     
Carl-Anton Drauschke  2003    296  32.49        1:07.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.24                 
                     
Nicolai Amin  2001    284  32.15        1:08.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.09                 
                     
10  Carl Johan Zahll Larsen  2003    269  34.15        1:09.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.51                 
                     
11  Marius Hornshøj Skovø  2003    158  37.85        1:22.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:46   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aimée Overby Traberg  2009    214  41.59  1:31.23  2:25.07    3:19.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    124  50.25  1:53.57  2:57.48    3:59.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:58.05                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leonora M Postgaard  2006    296  38.47  1:24.14  2:11.79    2:59.47   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Fie Petersen  2002    449  34.12  1:12.96  1:54.03    2:36.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.17                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    358  36.74  1:19.46  2:04.39    2:48.42   
  Vest-Brøndby  2:46.65                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:46 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    275  36.77  1:21.40  2:07.43    2:46.78   
  Vest-Brøndby  2:58.82                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    269  36.09  1:18.33  2:03.31    2:48.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    232  37.17  1:22.52  2:10.26    2:56.46   
  Vest-Brøndby  3:05.23                 
                     
Jonas Wilms Jensen  2007              DSQ  Asynkr. ben 170m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    414  32.70  1:09.33  1:47.08    2:25.57   
  Vest-Brøndby  2:35.56                 
                     
Lucas Nielsen  2004    378  32.44  1:11.09  1:51.32    2:30.04   
  Frederikssund Svømmeklub  2:25.61                 
                     
Martin Svendson  2005    352  33.80  1:12.27  1:51.99    2:33.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.49                 
                     
Philip Rindum  2005    352  33.09  1:12.67  1:54.08    2:33.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:40.20                 
                     
Anton Skov Grell  2004    349  35.29  1:15.59  1:56.77    2:34.17   
  Glostrup Svømmeklub  2:38.37                 
                     
Theodor Møller  2005    330  33.70  1:13.90  1:55.45    2:36.99   
  Vest-Brøndby  2:46.32                 
                     
Mauritz Otzen  2005    198  40.31  1:28.29  2:17.26    3:05.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Bonnichsen  2002    676  28.20  59.72  1:30.96    2:03.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.31                 
                     
Frans Johannessen  1992    567  28.37  1:00.82  1:34.60    2:11.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:59.32                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    540  29.65  1:03.38  1:38.16    2:13.24   
  Vest-Brøndby  2:13.16                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    491  30.61  1:04.97  1:41.15    2:17.53   
  Vest-Brøndby  2:17.60                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    489  30.97  1:06.48  1:42.31    2:17.78   
  Vest-Brøndby  2:29.91                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    388  31.59  1:10.15  1:50.72    2:28.76   
  Glostrup Svømmeklub  2:20.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christiane Dreyer Riis  2009    266  46.28        1:36.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.19                 
                     
Josephine S. Christensen  2009    230  48.81        1:41.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.55                 
                     
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    207  49.94        1:45.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.23                 
                     
Esther Lærke Lund Cliff  2009    189  51.87        1:48.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.46                 
                     
Ella Kruse Enemærke  2010    162  52.61        1:54.31   
  Glostrup Svømmeklub  1:53.06                 
                     
Ida Hansen  2010    159  54.38        1:54.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.81                 
                     
Elisabeth Thastum  2010    159  54.63        1:55.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.63                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009    156  53.44        1:55.66   
  Glostrup Svømmeklub  2:21.92                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    154  54.75        1:56.23   
  Vest-Brøndby  1:50.06                 
                     
10  Asta Lukowski  2010    147  56.39        1:58.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.50                 
                     
11  Maya Bøving-Gryberg  2009    144  55.86        1:58.82   
  Glostrup Svømmeklub  1:57.65                 
                     
12  Ann-Louise Schledermann  2009    144  55.85        1:58.85   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.78                 
                     
13  Caroline Stefansen  2009    142  55.67        1:59.37   
  Vest-Brøndby  1:56.68                 
                     
14  Natalie Meyer  2009    140          1:59.96   
  Glostrup Svømmeklub  2:00.46                 
                     
15  Ellen Juul-Andersen  2010    138  57.22        2:00.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:04.13                 
                     
16  Asta Kruse Enemærke  2010    124  58.37        2:04.98   
  Glostrup Svømmeklub  2:09.48                 
                     
17  Marie Ditlev Bihlet  2010    119  59.89        2:06.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.44                 
                     
18  Caroline Marie Rosenmejer  2010    116  59.78        2:07.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.00                 
                     
19  Anna Bæch  2009    109  58.46        2:10.49   
  Ringsted Svømme Klub  2:33.78                 
                     
20  Ida Matthesen  2009    107  1:03.33        2:10.97   
  Vest-Brøndby  2:29.03                 
                     
21  Rosalina M. Postgaard  2010    96  1:04.06        2:16.07   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.28                 
                     
22  Andrea Glasius Tischer  2010    91  1:05.38        2:18.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
                     
23  Karla Hemming Schaarup  2009    63  1:15.42        2:36.54   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
24  Ina Højsteen  2010    60  1:15.34        2:38.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
25  Sofia Lund Østergaard  2009    59  1:15.50        2:39.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007    407  41.39        1:24.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.26                 
                     
Mathilde Johansen  2007    372  41.60        1:26.68   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.06                 
                     
Isabell Hansen  2007    360  41.51        1:27.64   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.91                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    359  41.46        1:27.72   
  Vest-Brøndby  1:22.30                 
                     
Andrea Strandby  2007    328  42.60        1:30.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:28.03                 
                     
Klara Rasmussen  2008    302  44.22        1:32.94   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.58                 
                     
Natasja Boesgaard  2007    296  44.39        1:33.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:34.11                 
                     
Siena Serizawa  2008    258  46.59        1:37.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.35                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007    256  46.93        1:38.09   
  Vest-Brøndby  1:38.05                 
                     
10  Silje Rud Pedersen  2007    250  45.92        1:38.91   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:41.96                 
                     
11  Ida Celine Sangstad Holst  2007    248  47.58        1:39.25   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.42                 
                     
12  Ellen Sofie Jespersen  2007    247  47.34        1:39.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:42.49                 
                     
13  Freja Kobbernagel  2008    228  48.39        1:41.95   
  Vest-Brøndby  1:39.64                 
                     
14  Nynne Bugge  2008    222  49.53        1:42.98   
  Glostrup Svømmeklub  2:17.01                 
                     
15  Ila Murphy  2007    206  49.75        1:45.54   
  Vest-Brøndby  1:40.14                 
                     
16  Sofia Samsøe Hinsby  2007    196  48.66        1:47.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.00                 
                     
17  Ida Hinchely  2008    176  51.59        1:51.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:49.79