Tulokset Brøndby Sommer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:29 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Johansen |
2007 |
|
398 |
41.87 |
1:28.59 |
2:16.20 |
|
3:02.94 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
|
395 |
41.22 |
1:27.79 |
2:15.51 |
|
3:03.29 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
343 |
41.92 |
1:31.08 |
2:22.30 |
|
3:12.13 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Strandby |
2007 |
|
322 |
44.92 |
1:34.48 |
2:25.64 |
|
3:16.29 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
3:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
|
263 |
47.08 |
1:40.52 |
2:35.57 |
|
3:29.81 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ila Murphy |
2007 |
|
254 |
48.70 |
1:43.34 |
2:38.30 |
|
3:32.31 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
|
244 |
47.92 |
1:43.61 |
2:39.37 |
|
3:35.07 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
|
230 |
50.22 |
1:46.58 |
2:43.29 |
|
3:39.44 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Burø Redke |
2007 |
|
211 |
51.13 |
1:49.09 |
2:47.73 |
|
3:45.79 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
|
185 |
55.42 |
1:55.35 |
2:56.78 |
|
3:55.90 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Hinchely |
2008 |
|
184 |
54.10 |
1:54.96 |
2:57.25 |
|
3:56.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
|
172 |
54.66 |
1:57.02 |
3:00.11 |
|
4:01.77 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gabriella Nymark-Jessen |
2008 |
|
141 |
1:00.46 |
2:05.87 |
3:13.03 |
|
4:18.51 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucca Helsinghof |
2008 |
|
138 |
1:02.03 |
2:08.38 |
3:14.17 |
|
4:20.07 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
|
132 |
1:02.42 |
2:11.41 |
3:19.30 |
|
4:23.65 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Friborg Johnsen |
2008 |
|
131 |
1:00.13 |
2:07.30 |
3:15.06 |
|
4:24.42 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
526 |
38.40 |
1:20.52 |
2:04.14 |
|
2:46.66 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
504 |
39.44 |
1:22.92 |
2:06.52 |
|
2:49.02 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
|
497 |
38.74 |
1:22.65 |
2:07.05 |
|
2:49.78 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Therp |
2006 |
|
435 |
41.77 |
1:28.29 |
2:13.51 |
|
2:57.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
|
413 |
41.11 |
1:27.11 |
2:13.18 |
|
3:00.66 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
371 |
41.81 |
1:29.24 |
2:18.11 |
|
3:07.15 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laika Usinger |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vest-Brøndby |
3:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Strandby |
2001 |
|
500 |
39.00 |
1:21.59 |
2:04.96 |
|
2:49.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
|
431 |
41.36 |
1:26.61 |
2:12.45 |
|
2:58.05 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asta H Jensen |
2000 |
|
405 |
41.43 |
1:27.66 |
2:14.67 |
|
3:01.82 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
15:29 |
|