2020-02-21   19:57:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Nymark Føge  2008    149          41.11   
  Herlev Svømning  45.97                 
Magne Waag Kallesøe  2008    48          59.97   
  Herlev Svømning  55.47                 
Thomas Rønne  2009    37          1:04.89   
  Herlev Svømning  1:15.67                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Elmedyb  2006    339          31.24   
  Herlev Svømning  30.83                 
Maximillian Udar  2006    283          33.19   
  Gentofte Svømme Klub  33.91                 
David Johannes Dahl  2006    249          34.65   
  Gentofte Svømme Klub  34.68                 
Peter Bjerre Olsen  2006    236          35.23   
  Gentofte Svømme Klub  36.18                 
Martin Daniele  2006    211          36.58   
  Solrød Svømmeklub  36.70                 
Christoffer Bo Andersen  2007    209          36.72   
  Roskilde Svømning  38.29                 
Jonathan Nyegaard  2007    198          37.37   
  Roskilde Svømning  37.24                 
Vitus Skovbjerg  2007    138          42.15   
  Gentofte Svømme Klub  44.66                 
August Bülow Sandersen  2007    138          42.18   
  Gentofte Svømme Klub  44.06                 
10  Alexander Dorph Jensen  2007    127          43.30   
  Gentofte Svømme Klub  49.29                 
11  Hannibal Wamberg  2006    121          44.05   
  Gentofte Svømme Klub  51.72                 
12  William Diness Vindeløv  2007    115          44.80   
  Gentofte Svømme Klub  52.42                 
13  Julius Dolsø Lilliedal  2006    111          45.27   
  Herlev Svømning  51.20                 
14  Victor Rønne  2007    110          45.40   
  Herlev Svømning  42.87                 
15  Theodor Nytoft Bergmann  2007    106          45.92   
  Gentofte Svømme Klub  44.51                 
16  Emil Bantz Nielsen  2007    106          46.03   
  Frederikssund Svømmeklub  49.44                 
17  Nicolaj Cortsen  2007    83          49.82   
  Herlev Svømning                   
18  Frederik Find  2007    81          50.31   
  Gentofte Svømme Klub  48.00                 
19  Frederik Mindegaard  2007    74          51.77   
  Gentofte Svømme Klub  54.23                 
Nicholas Castella  2007              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.04                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pelle Colmorten  2004    435          28.76   
  Roskilde Svømning  29.05                 
Emil Kruse Enemærke  2005    391          29.79   
  Herlev Svømning  30.56                 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    370          30.34   
  Roskilde Svømning  29.62                 
Lauritz Johansen  2004    341          31.20   
  Glostrup Svømmeklub  29.70                 
Philip Rindum  2005    305          32.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.07                 
Bertram Olesen  2005    302          32.49   
  Frederikssund Svømmeklub  32.67                 
Bertram Nyegaard  2004    299          32.57   
  Roskilde Svømning  32.98                 
Joakim Hjulmand-Lassen  2005    286          33.06   
  Gentofte Svømme Klub  32.41                 
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    253          34.43   
  Roskilde Svømning  33.29                 
10  Mathias Toft Cortsen  2005    246          34.75   
  Herlev Svømning  34.20                 
11  Oscar Rybak-Andersen  2005    237          35.22   
  Gentofte Svømme Klub  37.18                 
12  Sebastian Møller-Munkøe  2005    229          35.62   
  Roskilde Svømning  36.56                 
Sigurd Chistopher Vickery  2005              DNS   
  Vest-Brøndby  34.73                 
Victor Enemark Cruse  2004              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub  47.27                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999    563          26.40   
  Vest-Brøndby  25.47                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    541          26.74   
  Vest-Brøndby  26.65                 
Carl Magnus Krievs  2002    426          28.95   
  Vest-Brøndby  27.88                 
Mathias Petersen  1999    358          30.68   
  Solrød Svømmeklub  30.77                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark