2019-10-17   18:28:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Joy Gringer  2009    109          50.95   
  Herlev Svømning  52.04                 
Flora Rybak-Andersen  2009    104          51.82   
  Gentofte Svømme Klub  52.00                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Fiona Nybøll  2007    336          35.05   
  Glostrup Svømmeklub  35.72                 
Malouca Laura Bruun  2007    292          36.73   
  Glostrup Svømmeklub  36.95                 
Katrine Dresler Aleksic  2007    286          37.00   
  Herlev Svømning  36.12                 
Andrea Strandby  2007    277          37.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  36.76                 
Sophie Flamand  2007    252          38.58   
  Gentofte Svømme Klub  39.58                 
Liva Christensen  2008    209          41.03   
  Glostrup Svømmeklub  44.66                 
Nynne Bugge  2008    201          41.56   
  Glostrup Svømmeklub  39.37                 
Clara Nyrup  2008    196          41.91   
  Gentofte Svømme Klub  48.48                 
Ida Celine Sangstad Holst  2007    187          42.61   
  Glostrup Svømmeklub  45.47                 
10  Asta Fehrend Vejlbo  2007    187          42.62   
  Frederikssund Svømmeklub  44.07                 
11  Emma Panton Nielsen  2008    159          44.96   
  Glostrup Svømmeklub  44.54                 
12  Iben Karlsmark  2007    152          45.67   
  Herlev Svømning  46.14                 
13  Mathilde V. Høyer  2007    134          47.59   
  Gentofte Svømme Klub  52.20                 
14  Helena Honore  2007    128          48.30   
  Herlev Svømning  49.40                 
15  Emma de Palo-Jonas  2008    127          48.47   
  Vest-Brøndby  57.01                 
16  Ana Bogdanovic  2008    107          51.23   
  Herlev Svømning                   
17  Asta Rosenkilde-Hansen  2007    91          54.17   
  Herlev Svømning  52.33                 
18  Lisa Lundgaard Andersen  2007    74          57.99   
  Herlev Svømning                   
Siri Lauth  2007              DNS   
  Herlev Svømning  51.68                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    489          30.93   
  Glostrup Svømmeklub  30.51                 
Sofie Lykke Petersen  2005    457          31.65   
  Roskilde Svømning  31.50                 
Antoinette Zafra  2005    436          32.13   
  Roskilde Svømning  31.74                 
Regitze Rosenkrantz  2006    399          33.11   
  Glostrup Svømmeklub  34.31                 
Liva Gottorp Sørensen  2006    387          33.45   
  Vest-Brøndby  32.22                 
Caroline Rygaard Hansen  2006    380          33.63   
  Solrød Svømmeklub  33.91                 
Sophie Lærke Sandell  2005    365          34.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.28                 
Anna Blom Bygum  2006    325          35.44   
  Vest-Brøndby  37.31                 
Amalie Carlsen Risager  2006    323          35.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.91                 
10  Luna Larsson  2006    322          35.55   
  Herlev Svømning  38.71                 
11  Mathilde Holm Villadsen  2006    320          35.62   
  Solrød Svømmeklub  36.00                 
12  Charlotte Hjortshøj  2006    311          35.97   
  Solrød Svømmeklub  42.36                 
13  Amanda L. Munch-Jensen  2005    277          37.37   
  Solrød Svømmeklub  37.31                 
14  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    267          37.83   
  Herlev Svømning  39.20                 
15  Anna Hinsch Lauritzen  2006    262          38.06   
  Gentofte Svømme Klub  37.93                 
16  Sofija Rønne  2006    253          38.54   
  Herlev Svømning  38.87                 
17  Karoline Dahl Lewinsky  2006    247          38.83   
  Herlev Svømning  41.21                 
18  Liv Waag Kallesøe  2006    231          39.70   
  Herlev Svømning  39.20                 
19  Daniella Li West  2006    228          39.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.94                 
Isabella Koch Juhl  2006              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  41.16                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001    487          30.98   
  Vest-Brøndby  29.79                 
Emma Vega Thorsen  2004    438          32.10   
  Vest-Brøndby  30.93                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    365          34.09   
  Frederikssund Svømmeklub  34.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark