2020-02-25   04:15:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Castella  2007    414  1:07.27  2:20.50  3:33.36    4:44.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:56.29                 
                     
Rasmus Egholm  2006    291  1:15.77  2:38.36  4:00.82    5:20.16   
  Glostrup Svømmeklub  5:43.79                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    288  1:14.88  2:36.34  4:01.13    5:21.25   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sebastian Egenhardt  2006    285  1:15.27  2:37.06  4:01.38    5:22.39   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonathan Nyegaard  2007    280  1:15.36  2:38.01  4:02.17    5:24.08   
  Roskilde Svømning  5:24.02                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    277  1:17.49  2:41.48  4:04.72    5:25.51   
  Vest-Brøndby  6:11.34                 
                     
Carl Johan Møllenbach  2006    270  1:17.89  2:40.13  4:04.23    5:28.04   
  Gentofte Svømme Klub  5:49.29                 
                     
Hugo Haakansson  2006    267  1:16.44  2:41.65  4:07.04    5:29.46   
  Vest-Brøndby                   
                     
Alexander Oxenbøll  2006    262  1:19.37  2:46.37  4:10.26    5:31.62   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
10  Xander Ravn Grønholt  2006    251  1:16.71  2:43.24  4:10.41    5:36.27   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
11  Christoffer Bo Andersen  2007    236  1:17.97  2:46.50  4:16.56    5:43.03   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Josef Shukri  2006    232  1:20.44  2:49.25  4:19.72    5:45.01   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Frederik Isaksen  2007    230  1:19.83  2:48.23  4:18.67    5:46.05   
  Roskilde Svømning  6:57.31                 
                     
14  Balder H. Mikkelsen  2007    228  1:21.52  2:51.41  4:22.85    5:47.29   
  Frederikssund Svømmeklub  5:51.53                 
                     
15  Oscar Serizawa  2006    220  1:19.69  2:49.09  4:19.79    5:51.24   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
16  Viktor Fenger-Grøn  2006    208  1:18.96  2:50.97  4:24.89    5:57.80   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
17  Lucas Misander  2007    203  1:21.02  2:53.92  4:27.27    6:00.84   
  Gentofte Svømme Klub  6:40.00                 
                     
18  Frederik Mindegaard  2007    198  1:23.59  2:55.70  4:30.71    6:03.90   
  Gentofte Svømme Klub  7:00.00                 
                     
19  Anton Serizawa  2006    190  1:23.24  2:57.75  4:37.30    6:08.74   
  Glostrup Svømmeklub  6:29.45                 
                     
20  Sebastian Bruun Ibsen  2007    186  1:25.86  3:02.58  4:40.38    6:11.57   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  William Diness Vindeløv  2007    178  1:25.28  2:58.88  4:33.58    6:17.08   
  Gentofte Svømme Klub  7:00.00                 
                     
22  Alexander Dorph Jensen  2007    178  1:25.08  2:58.60  4:33.47    6:17.26   
  Gentofte Svømme Klub  7:10.00                 
                     
23  Theodor Nytoft Bergmann  2007    165  1:28.02  3:07.42  4:48.28    6:26.39   
  Gentofte Svømme Klub  7:00.00                 
                     
24  August Bülow Sandersen  2007    152  1:30.09  3:10.49  4:55.25    6:37.62   
  Gentofte Svømme Klub  7:00.00                 
                     
25  Frederik Find  2007    139  1:33.05  3:17.87  5:05.96    6:49.21   
  Gentofte Svømme Klub  7:00.00                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Grøn Brandelev  2004    475  1:03.31  2:13.40  3:23.94    4:31.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:39.11                 
                     
Silas Waterval  2004    474  1:04.14  2:14.25  3:23.85    4:32.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:39.97                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    391  1:06.27  2:21.36  3:36.50    4:50.03   
  Frederikssund Svømmeklub  4:51.71                 
                     
Sigurd Chistopher Vickery  2005    262  1:16.11  2:39.29  4:04.57    5:31.36   
  Vest-Brøndby  6:21.06                 
                     
Frederik Stubbe Lundsby  2004    237  1:20.05  2:46.74  4:15.93    5:42.77   
  Gentofte Svømme Klub  5:33.25                 
                     
Victor Enemark Cruse  2004    225  1:20.71  2:49.69  4:19.61    5:48.71   
  Frederikssund Svømmeklub  6:21.73                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Kilhof  2000    429  1:04.15  2:16.59  3:31.47    4:41.42   
  Solrød Svømmeklub  4:39.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark