2020-02-25   03:11:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Pelle Christensen  2009    145  48.25  1:39.45  2:31.18    3:21.06   
  Herlev Svømning  3:50.61                 
                     
Tobias Møller-Munkøe  2008    141  3:22.68        3:22.68   
  Roskilde Svømning                   
                     
Vincent W. Takla  2008    137  48.41  1:40.99  2:32.88    3:24.59   
  Gentofte Svømme Klub  3:40.00                 
                     
Oliver Hentzen Tordrup  2008    100  52.23  1:54.29  2:50.67    3:47.40   
  Vest-Brøndby                   
                     
Alexander Juul Lorenzen  2009    77  3:08.19  4:08.14      4:08.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Noah Nygaard  2008    75    2:03.58  3:07.01    4:09.42   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mads Ulslev Parbst  2008    74  59.72  2:04.49  3:08.47    4:10.62   
  Vest-Brøndby  4:12.39                 
                     
Bertram J. Trangbæk  2009    71  1:01.48        4:15.08   
  Vest-Brøndby                   
                     
Cornelius K. Andreassen  2008              DSQ  Ej fortsat bev. 150m 
  Vest-Brøndby  3:52.53                 
                     
Fang Qi  2008              DSQ  Ej fortsat bev. 100m 
  Gentofte Svømme Klub  4:10.00                 
                     
Gustav Hørlykke  2008              DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
  Gentofte Svømme Klub  3:55.00                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008              DSQ  Ej fortsat bev. 50m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Castella  2007    387  33.83  1:10.69  1:48.95    2:24.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.15                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    291  39.01  1:19.81  2:00.67    2:39.40   
  Vest-Brøndby  2:37.44                 
                     
Peter Bjerre Olsen  2006    288  38.63  1:19.19  2:00.16    2:39.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:58.26                 
                     
Carl Johan Møllenbach  2006    262  39.89  1:22.16  2:04.14    2:44.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.24                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    259  39.55  1:21.64  2:04.51    2:45.64   
  Vest-Brøndby  2:53.67                 
                     
Loui Krag  2007    253  39.92  1:23.16  2:06.18    2:46.97   
  Frederikssund Svømmeklub  2:51.70                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007    247  40.19  1:22.65  2:06.56    2:48.23   
  Roskilde Svømning  2:51.31                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    237  39.85  1:23.46  2:07.49    2:50.49   
  Vest-Brøndby  2:56.37                 
                     
Lucas Misander  2007    214  39.60  1:25.02  2:11.39    2:56.55   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.00                 
                     
10  Rasmus Egholm  2006    212  41.73  1:26.61  2:12.90    2:57.08   
  Glostrup Svømmeklub  3:02.08                 
                     
11  Frederik Isaksen  2007    210  40.40  1:25.26  2:12.28    2:57.43   
  Roskilde Svømning  3:38.84                 
                     
12  Hugo Haakansson  2006    189  43.74  1:31.74  2:18.50    3:04.05   
  Vest-Brøndby  2:52.38                 
                     
13  Oscar Serizawa  2006    184  43.98  1:31.98  2:19.61    3:05.71   
  Glostrup Svømmeklub  3:10.72                 
                     
14  William Diness Vindeløv  2007    181  42.93  1:31.67  2:20.83    3:06.65   
  Gentofte Svømme Klub  3:45.00                 
                     
15  Vitus Skovbjerg  2007    169  46.33  1:34.82  2:23.83    3:10.90   
  Gentofte Svømme Klub  3:18.00                 
                     
16  Anton Serizawa  2006    167  46.01  1:35.78  2:24.03    3:11.72   
  Glostrup Svømmeklub  3:16.53                 
                     
17  Sebastian Bruun Ibsen  2007    164  45.69  1:36.97  2:27.97    3:12.73   
  Roskilde Svømning  3:17.36                 
                     
18  Sofus Emil L. Bøgevig  2007    137  48.41  1:40.66  2:32.25    3:24.74   
  Vest-Brøndby  3:46.60                 
                     
19  William Ammitzbøll  2006    112  50.50  1:45.28  2:42.58    3:38.80   
  Roskilde Svømning                   
                     
20  Frederik Østerlund  2006    95  55.54  1:56.51  2:56.11    3:51.00   
  Roskilde Svømning                   
                     
Arthur Kvist Andreassen  2007              DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Daniel Skyt  2006              DSQ  Ej fortsat bev. 150m 
  Roskilde Svømning  3:13.83                 
                     
Frederik Mindegaard  2007              DSQ  Ej fortsat bev. 125m 
  Gentofte Svømme Klub  3:30.00                 
                     
Jacob Hwaiz  2007              DSQ  Maveliggende v.150m 
  Vest-Brøndby  3:36.48                 
                     
Viktor Lange  2007              DSQ  Svøm på mave 125m 
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Nyegaard  2004    318  35.66  1:15.25  1:55.38    2:34.67   
  Roskilde Svømning  2:36.44                 
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005    317  35.58  1:15.76  1:56.34    2:34.85   
  Roskilde Svømning  2:47.78                 
                     
Theodor Møller  2005    302  37.94  1:18.77  1:59.47    2:37.34   
  Vest-Brøndby  2:39.17                 
                     
Anton Skov Grell  2004    296  38.59  1:19.16  1:59.15    2:38.37   
  Glostrup Svømmeklub  2:33.39                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004    288  38.34  1:19.44  2:01.17    2:39.77   
  Herlev Svømning  2:57.80                 
                     
Sigurd Chistopher Vickery  2005              DNS   
  Vest-Brøndby  2:57.85                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Kilhof  2000    308  36.25  1:15.57  1:56.49    2:36.40   
  Solrød Svømmeklub  2:40.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark