2020-09-23   05:25:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Gottorp Sørensen  2009    184  50.39  1:44.29  2:37.97    3:29.51   
  Vest-Brøndby                   
                     
Esther Bang Laursen  2009    162  53.63  1:49.23  2:44.58    3:38.62   
  Vest-Brøndby  3:51.35                 
                     
Nikoline Joy Gringer  2009    141  52.15  1:51.96  2:50.84    3:48.90   
  Herlev Svømning                   
                     
Caroline Stefansen  2009    124  58.23  2:00.13  3:00.83    3:58.97   
  Vest-Brøndby  4:10.45                 
                     
Frida Christoffersen  2009    121  56.94  1:57.72  3:01.38    4:00.43   
  Vest-Brøndby  4:24.58                 
                     
Cecilia Janning  2009    91  59.99  2:10.96  3:17.55    4:24.89   
  Vest-Brøndby  4:28.55                 
                     
Ida Matthesen  2009    75  1:09.18  2:23.44  3:36.28    4:41.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mille Therp  2009              DSQ  Svøm på mave /50m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Strandby  2007    357  39.12  1:21.58  2:05.15    2:47.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:00.04                 
                     
Tess van der Laan  2008    310  41.89  1:28.39  2:13.02    2:56.14   
  Gentofte Svømme Klub  3:40.38                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    309  41.48  1:26.44  2:12.64    2:56.21   
  Vest-Brøndby  2:56.29                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    294  42.05  1:27.67  2:14.21    2:59.20   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    283  42.25  1:29.87  2:17.29    3:01.56   
  Glostrup Svømmeklub  3:11.32                 
                     
Caroline Victoria Reedtz  2007    276  43.48  1:29.99  2:17.39    3:03.10   
  Gentofte Svømme Klub  3:32.26                 
                     
Kristine Dupont  2007    258  44.64  1:32.72  2:21.45    3:07.06   
  Herlev Svømning  3:17.02                 
                     
Silje Hylleberg Sørensen  2007    217  43.63  1:33.01  2:27.58    3:18.41   
  Roskilde Svømning  3:12.19                 
                     
Nynne Bugge  2008    211  48.43  1:39.31  2:29.99    3:20.20   
  Glostrup Svømmeklub  3:53.19                 
                     
10  Katharina Zobel  2007    208  47.46  1:39.78  2:31.58    3:20.96   
  Herlev Svømning  3:28.30                 
                     
11  Laura Raahauge  2008    198  48.30  1:41.22  2:33.24    3:24.23   
  Gentofte Svømme Klub  3:38.89                 
                     
12  Ella Kjærebye  2007    186  49.27  1:43.38  2:38.05    3:28.53   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
13  Iben Karlsmark  2007    168  48.37    2:40.51    3:35.68   
  Herlev Svømning                   
                     
14  Frederikke M. Rasmussen  2008    160  51.96  1:48.56  2:45.31    3:39.46   
  Vest-Brøndby  3:30.31                 
                     
15  Merle Otzen  2008    143  53.89  1:54.07  2:53.70    3:47.92   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Liva Yri  2008    113  58.38  2:02.53  3:05.60    4:06.14   
  Vest-Brøndby  4:28.76                 
                     
17  Lamia Taslicukur  2008    104  56.58  2:00.54  3:09.01    4:13.39   
  Vest-Brøndby                   
                     
Siri Lauth  2007              DNS   
  Herlev Svømning  4:06.23                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008              DSQ  Ej forts. bev. 75m 
  Vest-Brøndby  3:51.67                 
                     
Luka Revitz  2008              DSQ  Ej rygliggende v150m 
  Vest-Brøndby  3:51.49                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005    468  35.47  1:14.33  1:54.46    2:33.55   
  Roskilde Svømning  2:34.47                 
                     
Sofie Lykke Petersen  2005    390  37.45  1:19.10  2:02.49    2:43.13   
  Roskilde Svømning  2:40.49                 
                     
Asta Palmund  2005    388  38.17  1:20.66  2:03.24    2:43.36   
  Roskilde Svømning  2:44.52                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    388  39.05  1:21.24  2:03.57    2:43.46   
  Solrød Svømmeklub  2:47.62                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    359  41.00  1:23.14  2:07.00    2:47.74   
  Solrød Svømmeklub  2:43.17                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    353  39.96  1:22.51  2:06.34    2:48.59   
  Solrød Svømmeklub  3:13.29                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    302  41.85  1:27.77  2:13.48    2:57.56   
  Vest-Brøndby  3:03.36                 
                     
Karoline Dahl Lewinsky  2006    295  43.72  1:29.49  2:15.51    2:59.01   
  Herlev Svømning  3:08.30                 
                     
Katrine Drygaard  2005    275  42.69  1:30.80  2:18.07    3:03.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:03.87                 
                     
10  Emma Spang  2006    242  45.10  1:34.12  2:24.25    3:11.29   
  Solrød Svømmeklub  3:11.43                 
                     
11  Klara Frida Johansen  2005    232  43.47  1:33.03  2:25.16    3:13.83   
  Roskilde Svømning  3:02.09                 
                     
12  Laika Usinger  2006    174  47.41  1:38.46  2:36.18    3:33.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    524  36.14  1:13.39  1:51.27    2:27.86   
  Vest-Brøndby  2:29.07                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    489  35.46  1:13.95  1:52.51    2:31.25   
  Vest-Brøndby  2:21.24                 
                     
Sille Andersen  2003    458  36.98  1:16.66  1:56.59    2:34.59   
  Frederikssund Svømmeklub  2:30.61                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    421  37.74  1:18.20  1:59.04    2:38.97   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.09                 
                     
Sofia Levisen  2002    356    1:20.01  2:04.33    2:48.08   
  Solrød Svømmeklub  2:41.43                 
                     
Kristine Erringsø  2004    134  50.68  1:50.45  2:52.10    3:52.50   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark