2019-11-19   03:13:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  19 januar 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2019         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva de Maeyer  2009    162  56.57        1:54.23   
  Roskilde Svømning  1:51.89                 
                     
Flora Rybak-Andersen  2009    144  56.44        1:58.84   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.07                 
                     
Eleonora Marsner  2009    118  1:00.10        2:06.81   
  Herlev Svømning  2:25.05                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Johansen  2007    323  43.09        1:30.82   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.35                 
                     
Asta Fehrend Vejlbo  2007    265  45.73        1:37.00   
  Frederikssund Svømmeklub  1:38.76                 
                     
Maja Vejborg  2007    240  47.36        1:40.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.66                 
                     
Klara Rasmussen  2008    233  47.60        1:41.26   
  Glostrup Svømmeklub  1:44.07                 
                     
Emma Panton Nielsen  2008    223  48.73        1:42.71   
  Glostrup Svømmeklub  1:47.97                 
                     
Josefine Agnete Lenskjold  2008    221  48.60        1:43.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.13                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007    220  49.14        1:43.27   
  Vest-Brøndby  1:45.79                 
                     
Ellen Lunn  2008    216  48.73        1:43.78   
  Frederikssund Svømmeklub  1:42.12                 
                     
Edith Louise Vedel  2007    215  50.01        1:44.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.28                 
                     
10  Freja Kobbernagel  2008    212  50.33        1:44.50   
  Vest-Brøndby  2:01.78                 
                     
11  Ida Celine Sangstad Holst  2007    210  48.65        1:44.91   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.63                 
                     
12  Amanda Liechti  2008    205  50.33        1:45.63   
  Solrød Svømmeklub  1:38.54                 
                     
13  Siena Serizawa  2008    196  49.83        1:47.26   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.87                 
                     
14  Mikkeline H. Jacobsen  2007    193  50.66        1:47.85   
  Vest-Brøndby  1:50.62                 
                     
15  Emma Westarp Zornhagen  2007    188  50.55        1:48.78   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.47                 
                     
16  Liva Christensen  2008    182  50.31        1:50.00   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.03                 
                     
17  Mathilde V. Høyer  2007    181  51.11        1:50.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:55.00                 
                     
18  Agnes Højsteen  2007    175  53.62        1:51.45   
  Vest-Brøndby  1:54.64                 
                     
19  Ingrid Kaas Permin  2008    167  53.46        1:53.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:58.49                 
                     
20  Hannah Bjerg Hagens  2007    160  55.50        1:54.68   
  Vest-Brøndby  1:54.99                 
                     
21  Liv Emilie Ryberg  2007    160  53.69        1:54.81   
  Frederikssund Svømmeklub  2:13.41                 
                     
22  Karoline Drescher  2008    159  54.06        1:55.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:59.24                 
                     
23  Rosa Mantoni  2008    157  55.54        1:55.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:54.45                 
                     
24  Mathilde Rygaard Hansen  2008    156  55.26        1:55.68   
  Solrød Svømmeklub  1:55.56                 
                     
25  Johanna F. H. Nedergaard  2008    145  57.77        1:58.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.38                 
                     
26  Xenia Fristrup  2008    143  57.30        1:59.09   
  Gentofte Svømme Klub  2:00.00                 
                     
27  Lisa Lundgaard Andersen  2007    125  59.19        2:04.57   
  Herlev Svømning                   
                     
28  Liva Yri  2008    84  1:05.43        2:22.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
Isabell Hansen  2007              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.59                 
                     
Ana Bogdanovic  2008              DSQ  flere flyben v start 
  Herlev Svømning                   
                     
Asta Rosenkilde-Hansen  2007              DSQ  Flere flyben v start 
  Herlev Svømning  2:25.15                 
                     
Emilie Franck Fæste  2008              DSQ  asynkr. arme v start 
  Gentofte Svømme Klub  2:00.00                 
                     
Helena Honore  2007              DSQ  ej samt. berør /75m 
  Herlev Svømning  1:39.96                 
                     
Sophie Flamand  2007              DSQ  2 flyben eft. 75m 
  Gentofte Svømme Klub  1:35.75                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Winskov Rasmussen  2006    498  37.64        1:18.67   
  Roskilde Svømning  1:16.80                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    476  37.89        1:19.85   
  Vest-Brøndby  1:19.13                 
                     
Mathilde U. Thorborg  2005    443  38.98        1:21.77   
  Vest-Brøndby  1:20.56                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    422  39.42        1:23.10   
  Vest-Brøndby  1:20.74                 
                     
Liv Salhauge  2005    372  41.80        1:26.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:28.63                 
                     
Antoinette Zafra  2005    370  40.19        1:26.79   
  Roskilde Svømning  1:29.35                 
                     
Rikke Therp  2006    367  42.42        1:27.08   
  Vest-Brøndby  1:26.96                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    366  41.26        1:27.16   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.89                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    359  42.23        1:27.67   
  Vest-Brøndby  1:27.42                 
                     
10  Leonora M Postgaard  2006    351  42.28        1:28.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.82                 
                     
11  Daniella Anderson  2006    343  42.19        1:29.06   
  Solrød Svømmeklub  1:27.89                 
                     
12  Mathilde Holm Villadsen  2006    333  42.86        1:29.96   
  Solrød Svømmeklub  1:28.06                 
                     
13  Jaqueline Haack  2006    319  43.04        1:31.25   
  Solrød Svømmeklub  1:30.85                 
                     
14  Emilie Wilms Jensen  2006    297  44.02        1:33.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:29.99                 
                     
15  Frederikke Fisker Jensen  2006    290  44.58        1:34.18   
  Herlev Svømning  1:39.29                 
                     
16  Sofija Rønne  2006    285  45.71        1:34.75   
  Herlev Svømning  1:34.89                 
                     
17  Merle Asmussen  2006    274  45.92        1:35.91   
  Frederikssund Svømmeklub  1:34.68                 
                     
Isabella Koch Juhl  2006              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:31.54                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.29                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Mikkelsen  2001    487  38.18        1:19.26   
  Vest-Brøndby  1:18.01                 
                     
Frederikke Meisner From  2004    258  45.14        1:37.94   
  Roskilde Svømning  1:40.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark