Results for Brøndby Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 115 | 45.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.75 | |||||||||
2 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 110 | 46.29 | ||||||
Herlev Svømning | 48.52 | |||||||||
3 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 105 | 47.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.12 | |||||||||
4 | Frederik Vedtofte | 2009 | 94 | 48.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.56 | |||||||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 94 | 48.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.27 | |||||||||
6 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 93 | 48.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.10 | |||||||||
7 | Mehmet Fener | 2009 | 79 | 51.58 | ||||||
Herlev Svømning | 57.63 | |||||||||
8 | Thomas Rønne | 2009 | 74 | 52.80 | ||||||
Herlev Svømning | 55.04 | |||||||||
9 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 71 | 53.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 52.06 | |||||||||
9 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 71 | 53.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.54 | |||||||||
11 | Noah Nygaard | 2008 | 67 | 54.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.32 | |||||||||
12 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 64 | 55.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.13 | |||||||||
13 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | 53 | 58.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:01.46 | |||||||||
14 | Zakarias Zobel | 2009 | 53 | 59.09 | ||||||
Herlev Svømning | 57.06 | |||||||||
15 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 49 | 1:00.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.97 | |||||||||
16 | Nick Nielsen | 2008 | 48 | 1:00.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 58.41 | |||||||||
17 | Alexander Birk Lund | 2010 | 39 | 1:05.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.04 | |||||||||
- | Magnus Kleis | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | svøm på maven/25m | ||||||
Herlev Svømning | 50.25 | |||||||||
- | Noah Kobbernagel | 2011 | DSQ | ud på maven eft. 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.36 | |||||||||
- | Ronas Cetinkaya | 2010 | DSQ | ud på maven eft. 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.97 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 287 | 33.65 | ||||||
Herlev Svømning | 34.95 | |||||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 245 | 35.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.92 | |||||||||
3 | Christian Nimb | 2006 | 189 | 38.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.00 | |||||||||
4 | Daniel Skyt | 2006 | 168 | 40.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.11 | |||||||||
5 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 160 | 40.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.86 | |||||||||
6 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 159 | 40.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.43 | |||||||||
7 | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 157 | 41.17 | ||||||
Herlev Svømning | 47.20 | |||||||||
8 | Martin Daniele | 2006 | 151 | 41.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 150 | 41.74 | ||||||
Herlev Svømning | 43.17 | |||||||||
10 | Simon Hasting Toft | 2006 | 143 | 42.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
11 | Peter Damsø | 2007 | 139 | 42.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.89 | |||||||||
12 | Viktor Lange | 2007 | 128 | 43.99 | ||||||
Roskilde Svømning | 53.87 | |||||||||
13 | Aksel Kirkelund | 2007 | 117 | 45.39 | ||||||
Herlev Svømning | 48.35 | |||||||||
14 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 110 | 46.28 | ||||||
Herlev Svømning | 49.82 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 108 | 46.53 | ||||||
Herlev Svømning | 46.61 | |||||||||
16 | Frederik Østerlund | 2006 | 103 | 47.40 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.38 | |||||||||
17 | William Ammitzbøll | 2006 | 94 | 48.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 47.88 | |||||||||
18 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 93 | 48.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.45 | |||||||||
- | Nikolaj Li | 2007 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 58.84 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 402 | 30.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.00 | |||||||||
2 | Silas Waterval | 2004 | 390 | 30.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | |||||||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | 360 | 31.21 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.53 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 318 | 32.54 | ||||||
Herlev Svømning | 33.64 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 317 | 32.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.36 | |||||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 316 | 32.62 | ||||||
Herlev Svømning | 33.17 | |||||||||
7 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 283 | 33.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
8 | Lauritz Johansen | 2004 | 269 | 34.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 267 | 34.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
10 | Bertram Nyegaard | 2004 | 264 | 34.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.33 | |||||||||
11 | Anders Thøgersen | 2005 | 260 | 34.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
12 | Bertram Olesen | 2005 | 258 | 34.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
13 | Philip Rindum | 2005 | 256 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.45 | |||||||||
14 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 215 | 37.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.81 | |||||||||
15 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 213 | 37.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
16 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 206 | 37.61 | ||||||
Herlev Svømning | 41.42 | |||||||||
17 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 206 | 37.62 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
18 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 175 | 39.67 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.50 | |||||||||
19 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 111 | 46.10 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 52.71 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 409 | 29.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.58 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 401 | 30.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.20 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 248 | 35.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:23 |