2020-10-01   01:07:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 31, 100m Ryggsim Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap 300 1:13.04
50m: 34.90
100m: 1:13.04
(38.14)
2 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 267 1:15.86 +2.82
50m: 36.40
100m: 1:15.86
(39.46)
3 Frank Sienkiewicz 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS 227 1:20.09 +7.05
50m: 38.55
100m: 1:20.09
(41.54)
4 Edvin Lideskog 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 186 1:25.64 +12.60
50m: 42.07
100m: 1:25.64
(43.57)
5 Joppe  Berglin 2006 Njurunda Simsällskap 181 1:26.37 +13.33
50m: 41.81
100m: 1:26.37
(44.56)
6 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir 171 1:28.02 +14.98
50m: 42.47
100m: 1:28.02
(45.55)
7 Erik Palm 2005 Höga Kustens Simsällskap 160 1:30.04 +17.00
50m: 44.42
100m: 1:30.04
(45.62)
8 Elias Gardfors 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 139 1:34.24 +21.20
50m: 46.24
100m: 1:34.24
(48.00)
9 Leo Nordberg 2006 Umeå Simsällskap 81 1:52.97 +39.93
50m: 55.41
100m: 1:52.97
(57.56)
10 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap 60 2:04.73 +51.69
50m: 1:01.80
100m: 2:04.73
(1:02.93)
11 Oscar Hägglund 2006 Sundsvalls Simsällskap 48 2:14.46 +1:01.42
50m: 1:01.14
100m: 2:14.46
(1:13.32)
12 Manfred Åsman 2005 Solens Idrottsförening 10 3:45.71 +2:32.67
50m: 1:44.74
100m: 3:45.71
(2:00.97)
- Dante Rombouts 2006 Härnösands Simsällskap DSQ
- Axel Lindberg 2006 Umeå Simsällskap DSQ
- Erik Persson 2005 Härnösands Simsällskap DSQ
- Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap DSQ
- Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-12-16 16:08:08
Event 31, 100m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Westerlind 1996 Härnösands Simsällskap 527 1:00.51
50m: 29.40
100m: 1:00.51
(31.11)
2 Petter Norén Vosveld 1999 Härnösands Simsällskap 524 1:00.62 +0.11
50m: 29.47
100m: 1:00.62
(31.15)
3 Peter Sundström 2002 Umeå Simsällskap 386 1:07.13 +6.62
50m: 32.51
100m: 1:07.13
(34.62)
4 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 317 1:11.68 +11.17
50m: 34.95
100m: 1:11.68
(36.73)
5 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 302 1:12.86 +12.35
50m: 35.28
100m: 1:12.86
(37.58)
6 Jakob Flykt 2002 Simklubben Ägir 281 1:14.57 +14.06
50m: 36.94
100m: 1:14.57
(37.63)
7 Jonathan Olsson 2003 Dorotea IF 268 1:15.77 +15.26
50m: 34.74
100m: 1:15.77
(41.03)
8 Jonatan Urpiala 1994 IKSU Simning 230 1:19.72 +19.21
50m: 38.93
100m: 1:19.72
(40.79)
9 Jacob Sjölander 1986 Solens Idrottsförening 230 1:19.77 +19.26
50m: 39.02
100m: 1:19.77
(40.75)
Grenen officiell:  2018-12-16 16:08:08
2018-12-16 16:08:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner