2020-06-03   08:54:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 30, 100m Ryggsim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadja Rautiainen 2004 Sundsvalls Simsällskap 413 1:13.86
50m: 35.43
100m: 1:13.86
(38.43)
2 Tove Rehnstedt 2005 Simklubben Ägir 397 1:14.83 +0.97
50m: 36.73
100m: 1:14.83
(38.10)
3 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap 366 1:16.89 +3.03
50m: 37.53
100m: 1:16.89
(39.36)
4 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 341 1:18.76 +4.90
50m: 38.06
100m: 1:18.76
(40.70)
5 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 332 1:19.45 +5.59
50m: 39.17
100m: 1:19.45
(40.28)
6 Julia Hellström 2006 Umeå Simsällskap 327 1:19.83 +5.97
50m: 39.28
100m: 1:19.83
(40.55)
7 Agnes Landfors 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS 327 1:19.84 +5.98
50m: 38.43
100m: 1:19.84
(41.41)
8 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir 304 1:21.84 +7.98
50m: 40.19
100m: 1:21.84
(41.65)
9 Elvira Engblom 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 277 1:24.38 +10.52
50m: 40.65
100m: 1:24.38
(43.73)
10 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap 266 1:25.56 +11.70
50m: 42.19
100m: 1:25.56
(43.37)
11 Ida Hällman 2007 IKSU Simning 265 1:25.60 +11.74
50m: 42.53
100m: 1:25.60
(43.07)
12 Agnes Pettersson 2004 Sundsvalls Simsällskap 265 1:25.63 +11.77
50m: 41.36
100m: 1:25.63
(44.27)
13 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 265 1:25.67 +11.81
50m: 42.52
100m: 1:25.67
(43.15)
14 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 264 1:25.70 +11.84
50m: 41.22
100m: 1:25.70
(44.48)
15 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 253 1:26.97 +13.11
50m: 42.12
100m: 1:26.97
(44.85)
16 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap 249 1:27.45 +13.59
50m: 41.66
100m: 1:27.45
(45.79)
17 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap 246 1:27.79 +13.93
50m: 41.53
100m: 1:27.79
(46.26)
18 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 241 1:28.38 +14.52
50m: 44.80
100m: 1:28.38
(43.58)
19 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap 235 1:29.10 +15.24
50m: 44.35
100m: 1:29.10
(44.75)
20 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap 235 1:29.14 +15.28
50m: 42.92
100m: 1:29.14
(46.22)
21 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap 195 1:34.86 +21.00
50m: 46.80
100m: 1:34.86
(48.06)
22 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 178 1:37.66 +23.80
50m: 47.97
100m: 1:37.66
(49.69)
23 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS 167 1:39.91 +26.05
50m: 49.41
100m: 1:39.91
(50.50)
24 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap 161 1:41.13 +27.27
50m: 48.78
100m: 1:41.13
(52.35)
25 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 151 1:43.12 +29.26
50m: 51.06
100m: 1:43.12
(52.06)
26 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 149 1:43.69 +29.83
50m: 51.53
100m: 1:43.69
(52.16)
27 Linnea  Ljung 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 133 1:47.77 +33.91
50m: 51.40
100m: 1:47.77
(56.37)
28 Wilma Nordin 2007 Höga Kustens Simsällskap 127 1:49.45 +35.59
50m: 53.51
100m: 1:49.45
(55.94)
29 Majken  Gidlund 2008 Höga Kustens Simsällskap 125 1:49.83 +35.97
50m: 53.94
100m: 1:49.83
(55.89)
30 Klara Ekström 2008 Umeå Simsällskap 115 1:52.86 +39.00
50m: 54.84
100m: 1:52.86
(58.02)
31 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 111 1:54.18 +40.32
50m: 54.07
100m: 1:54.18
(1:00.11)
32 Max Luthman 2008 Umeå Simsällskap 101 1:58.08 +44.22
50m: 1:00.33
100m: 1:58.08
(57.75)
33 Jennielee Oppgård 2008 Sundsvalls Simsällskap 90 2:02.48 +48.62
50m: 58.76
100m: 2:02.48
(1:03.72)
- Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap DSQ
- Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap DSQ
- Isabelle Åström 2004 Timrå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2018-12-16 15:54:46
Event 30, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Åhrström 2002 Örnsköldsviks Allmänna SS 473 1:10.59
50m: 34.23
100m: 1:10.59
(36.36)
2 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 459 1:11.33 +0.74
50m: 34.82
100m: 1:11.33
(36.51)
3 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap 450 1:11.79 +1.20
50m: 34.94
100m: 1:11.79
(36.85)
4 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 401 1:14.57 +3.98
50m: 36.29
100m: 1:14.57
(38.28)
5 Linnea Öhlund 2001 Umeå Simsällskap 390 1:15.28 +4.69
50m: 36.96
100m: 1:15.28
(38.32)
6 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap 355 1:17.67 +7.08
50m: 37.12
100m: 1:17.67
(40.55)
7 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap 337 1:19.04 +8.45
50m: 39.15
100m: 1:19.04
(39.89)
8 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb 335 1:19.21 +8.62
50m: 38.25
100m: 1:19.21
(40.96)
9 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap 325 1:20.00 +9.41
50m: 38.99
100m: 1:20.00
(41.01)
10 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap 321 1:20.30 +9.71
50m: 38.64
100m: 1:20.30
(41.66)
11 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS 310 1:21.28 +10.69
50m: 39.00
100m: 1:21.28
(42.28)
12 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap 276 1:24.51 +13.92
50m: 40.73
100m: 1:24.51
(43.78)
13 Malin Nyberg 2003 Umeå Simsällskap 193 1:35.18 +24.59
50m: 46.61
100m: 1:35.18
(48.57)
14 Julia Nyberg 1997 Solens Idrottsförening 88 2:03.35 +52.76
50m: 56.91
100m: 2:03.35
(1:06.44)
15 Lotta Aksnés 1995 Solens Idrottsförening 71 2:12.61 +1:02.02
50m: 1:02.24
100m: 2:12.61
(1:10.37)
- Alma Enarsson 2003 Simklubben Ägir DNS
Grenen officiell:  2018-12-16 15:54:46
2018-12-16 15:55:05 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner