2020-06-01   10:55:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för 100-åringen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
100-åringen
Arrangör:
Plats: Härnösands simhall Härnösands simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 20, 400m Frisim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 512 4:53.14
50m: 33.69
100m: 1:10.55
(36.86)
150m: 1:47.98
(37.43)
200m: 2:25.91
(37.93)
250m: 3:03.47
(37.56)
300m: 3:41.12
(37.65)
350m: 4:18.15
(37.03)
400m: 4:53.14
(34.99)
2 Vilma Fagerström 2005 Umeå Simsällskap 510 4:53.45 +0.31
50m: 33.47
100m: 1:10.25
(36.78)
150m: 1:47.33
(37.08)
200m: 2:25.44
(38.11)
250m: 3:03.18
(37.74)
300m: 3:41.19
(38.01)
350m: 4:18.98
(37.79)
400m: 4:53.45
(34.47)
3 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap 423 5:12.39 +19.25
50m: 34.93
100m: 1:14.78
(39.85)
150m: 1:54.95
(40.17)
200m: 2:35.41
(40.46)
250m: 3:15.88
(40.47)
300m: 3:55.98
(40.10)
350m: 4:34.87
(38.89)
400m: 5:12.39
(37.52)
4 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap 382 5:23.16 +30.02
50m: 37.65
100m: 1:19.23
(41.58)
150m: 2:02.01
(42.78)
200m: 2:44.27
(42.26)
250m: 3:24.75
(40.48)
300m: 4:05.22
(40.47)
350m: 4:44.96
(39.74)
400m: 5:23.16
(38.20)
5 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap 357 5:30.42 +37.28
50m: 36.41
100m: 1:17.21
(40.80)
150m: 1:59.87
(42.66)
200m: 2:42.55
(42.68)
250m: 3:25.05
(42.50)
300m: 4:08.08
(43.03)
350m: 4:49.68
(41.60)
400m: 5:30.42
(40.74)
6 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 356 5:30.74 +37.60
50m: 36.48
100m: 1:17.15
(40.67)
150m: 1:59.60
(42.45)
200m: 2:41.33
(41.73)
250m: 3:23.89
(42.56)
300m: 4:06.56
(42.67)
350m: 4:50.24
(43.68)
400m: 5:30.74
(40.50)
7 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 355 5:31.10 +37.96
50m: 38.94
100m: 1:21.51
(42.57)
150m: 2:03.79
(42.28)
200m: 2:46.96
(43.17)
250m: 3:29.62
(42.66)
300m: 4:11.04
(41.42)
350m: 4:51.94
(40.90)
400m: 5:31.10
(39.16)
8 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 347 5:33.46 +40.32
50m: 36.33
100m: 1:17.09
(40.76)
150m: 2:00.43
(43.34)
200m: 2:43.76
(43.33)
250m: 3:26.25
(42.49)
300m: 4:10.39
(44.14)
350m: 4:52.96
(42.57)
400m: 5:33.46
(40.50)
9 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 345 5:34.28 +41.14
50m: 36.98
100m: 1:18.09
(41.11)
150m: 2:00.86
(42.77)
200m: 2:44.05
(43.19)
250m: 3:27.09
(43.04)
300m: 4:10.47
(43.38)
350m: 4:53.35
(42.88)
400m: 5:34.28
(40.93)
10 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap 259 6:07.78 +1:14.64
50m: 40.30
100m: 1:26.94
(46.64)
150m: 2:14.82
(47.88)
200m: 3:03.11
(48.29)
250m: 3:51.50
(48.39)
300m: 4:38.67
(47.17)
350m: 5:25.33
(46.66)
400m: 6:07.78
(42.45)
11 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 257 6:08.74 +1:15.60
50m: 40.81
100m: 1:28.04
(47.23)
150m: 2:16.34
(48.30)
200m: 3:04.30
(47.96)
250m: 3:51.91
(47.61)
300m: 4:38.91
(47.00)
350m: 5:26.25
(47.34)
400m: 6:08.74
(42.49)
12 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 256 6:09.30 +1:16.16
50m: 40.91
100m: 1:27.62
(46.71)
150m: 2:15.26
(47.64)
200m: 3:03.76
(48.50)
250m: 3:51.51
(47.75)
300m: 4:38.82
(47.31)
350m: 5:25.18
(46.36)
400m: 6:09.30
(44.12)
13 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 185 6:50.94 +1:57.80
50m: 47.38
100m: 1:41.97
(54.59)
150m: 2:36.05
(54.08)
200m: 3:29.59
(53.54)
250m: 4:21.06
(51.47)
300m: 5:12.88
(51.82)
350m: 6:03.47
(50.59)
400m: 6:50.94
(47.47)
14 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 169 7:04.09 +2:10.95
50m: 44.46
100m: 1:38.23
(53.77)
150m: 2:32.76
(54.53)
200m: 3:28.84
(56.08)
250m: 4:22.76
(53.92)
300m: 5:17.67
(54.91)
350m: 6:11.53
(53.86)
400m: 7:04.09
(52.56)
Grenen officiell:  2018-12-16 10:08:55
Event 20, 400m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Boije 2003 Simklubben Ägir 597 4:38.40
50m: 30.37
100m: 1:04.71
(34.34)
150m: 1:40.15
(35.44)
200m: 2:16.50
(36.35)
250m: 2:52.59
(36.09)
300m: 3:28.24
(35.65)
350m: 4:04.51
(36.27)
400m: 4:38.40
(33.89)
2 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 544 4:47.11 +8.71
50m: 32.11
100m: 1:07.63
(35.52)
150m: 1:43.49
(35.86)
200m: 2:20.30
(36.81)
250m: 2:56.55
(36.25)
300m: 3:33.56
(37.01)
350m: 4:10.59
(37.03)
400m: 4:47.11
(36.52)
3 Frida Bladin 1993 Göteborg Sim 508 4:53.87 +15.47
50m: 32.58
100m: 1:07.97
(35.39)
150m: 1:45.00
(37.03)
200m: 2:22.34
(37.34)
250m: 3:00.14
(37.80)
300m: 3:38.56
(38.42)
350m: 4:16.72
(38.16)
400m: 4:53.87
(37.15)
4 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 488 4:57.68 +19.28
50m: 32.25
100m: 1:08.44
(36.19)
150m: 1:45.72
(37.28)
200m: 2:24.03
(38.31)
250m: 3:02.00
(37.97)
300m: 3:40.73
(38.73)
350m: 4:18.72
(37.99)
400m: 4:57.68
(38.96)
5 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 445 5:07.10 +28.70
50m: 34.08
100m: 1:11.40
(37.32)
150m: 1:49.85
(38.45)
200m: 2:28.87
(39.02)
250m: 3:08.51
(39.64)
300m: 3:48.25
(39.74)
350m: 4:27.72
(39.47)
400m: 5:07.10
(39.38)
6 Ella Hietala 2003 Umeå Simsällskap 395 5:19.41 +41.01
50m: 35.21
100m: 1:14.59
(39.38)
150m: 1:54.92
(40.33)
200m: 2:36.41
(41.49)
250m: 3:17.73
(41.32)
300m: 3:59.19
(41.46)
350m: 4:40.35
(41.16)
400m: 5:19.41
(39.06)
7 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap 391 5:20.60 +42.20
50m: 35.73
100m: 1:15.11
(39.38)
150m: 1:56.24
(41.13)
200m: 2:37.82
(41.58)
250m: 3:19.03
(41.21)
300m: 4:00.77
(41.74)
350m: 4:41.30
(40.53)
400m: 5:20.60
(39.30)
8 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap 361 5:29.15 +50.75
50m: 35.95
100m: 1:17.23
(41.28)
150m: 1:59.61
(42.38)
200m: 2:41.98
(42.37)
250m: 3:24.00
(42.02)
300m: 4:06.34
(42.34)
350m: 4:48.53
(42.19)
400m: 5:29.15
(40.62)
9 Freja Vestberg 2002 Höga Kustens Simsällskap 337 5:36.98 +58.58
50m: 39.30
100m: 1:22.33
(43.03)
150m: 2:04.70
(42.37)
200m: 2:47.59
(42.89)
250m: 3:30.75
(43.16)
300m: 4:13.53
(42.78)
350m: 4:56.60
(43.07)
400m: 5:36.98
(40.38)
Grenen officiell:  2018-12-16 10:08:55
2018-12-16 10:10:24 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Härnösands Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner